Doğal Saç Bakım Kürleri Saç uzatma ve bakım grubumuz...

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
uyumadan önce saç derime masaj yaptım.

saçlarım ensemin yukarısında. artık biraz uzasın istiyorum

balık yağı, multivitamin multimineral besin takviyesi içtim.

ceviz yağı ile saç derine masaj yaptım. gece saçımda bırakıp sabah yıkayacağım.

98 sayfayı bi okuyalım bakalım. Saç dökülmesi sorunum biraz da gürleşmesini istiyorum. Çok şey mi sanki 😅

Selam Canım, hoş geldin.

Dökülme için sığır iliği konusunu araştırabilirsin çok etkilidir.Kafana yatarsa gerçek tarifini veririm.
Diğer seçenek bemiks-bepanthene-evigen + tatlı badem yağı karışımını köklere sürmek

Çam terebentin şampuana katılmaz, harici olarak başka bir taşıyıcı yağ ile karıştırarak sürmek gerek. Saçın geneli ile temas etmemeli yani.

Hindistan cevizi yağını saç boylarına sür, bu yukarıda yazdığım bemiksli karışımı da köklere sür 10 hafta kullan ve 1 ay ara ver derim. Eğer uzatmak istiyorsan daxa devam edebilirsin.

Biraz karışık yazdım sanırım... Bakalım @sevdabuzer de ekleme yapar zaten.
Merhaba ilik kürünün gerçek tarifini ve bemiks evigen Bepanthol ampulleri ve hindistan cevizi yağıni bı rutin şeklinde nasıl uygulayacagim konusunda yardımcı olur musunuz

İyi akşamlar hanımlar bu da dert demeyin valla bı haftadır interneti alt üst ediyorum burda da baktım yazdım ilgili konulara ama burda daha çok kişiye ulaşabiliyoruz. Topik de bayağı önce açılmış ama Derdim şu; Kuru, kendinden kalın belirgin bukleleri olan kalın telli saça sahibim.23 yaşından beri de keyfi olarak bir sürü renk denedim. Genelde düz renk tonları kullandım sadece 2 kez ( belli aralıklarla yıllarla) komple açılıp üstüne ışıltı ya da sıcak sari paketleri atıldı ve yıpranma düzleşme olmadı.Bir kere yandı kuaför hatası ile kısacık kestirip yine eskisi gibi gür kıvırcık haline dönmüştü.

Ben geçen hafta orta kumral komple boyanıp üstüne bu kez biraz daha açık tonda yoğun paketler attırdım. Üstüne kolajen bakım ve kesim de yaptı asla yıpranma kopma vs Yok ama saçımın hacmi azaldı ve nerdeyse duzlesti ki bu hiç istemediğim bı sonuç .Daha önceki 2 açma işleminde hiç böyle olmamisti. Bundan daha hafif düzleşmeyi keratin bakımda yaşadım ama 3 ay içinde toplamıştı.

Saçım boyamadan önce hc markasının şampuan yağ kompleksi vs setini almıştım kullanıyordum. Bu düzleşmeden sonra bonacure nem kürü, davines bukle belirgenlestirici serum durulanmayan bı yağ kere karışımı aldım. Hayvansal proteinli şampuanlar ve bakım ürünleri varmış yurtdışında satılan ve saçı yapılandırmak için üretilmiş onlardan da sipariş vericem de , buna benzer durumlar yaşayanlar var mı neler yaptınız? Şuan bı aya kadar kestirmek gibi bı sansim yok yani kesimi sonra düşünebilirim

Kivirlarin gelmesi için olapleks no 3 mu alsam ya da sadece yurtdışında ssddde satışı o olan phogehee diye sığır proteinli bizdeki keratin bakımı gibi uygulanan ürünü mü tercih etmeliyim

Selam Canım, hoş geldin.

Dökülme için sığır iliği konusunu araştırabilirsin çok etkilidir.Kafana yatarsa gerçek tarifini veririm.
Diğer seçenek bemiks-bepanthene-evigen + tatlı badem yağı karışımını köklere sürmek

Çam terebentin şampuana katılmaz, harici olarak başka bir taşıyıcı yağ ile karıştırarak sürmek gerek. Saçın geneli ile temas etmemeli yani.

Hindistan cevizi yağını saç boylarına sür, bu yukarıda yazdığım bemiksli karışımı da köklere sür 10 hafta kullan ve 1 ay ara ver derim. Eğer uzatmak istiyorsan daxa devam edebilirsin.

Biraz karışık yazdım sanırım... Bakalım @sevdabuzer de ekleme yapar zaten.
Bebisim bana sigir iliginin tarifini verebilir misin?

Eeeee kızlar, başlığı başıboş bırakmışım farkındayım. Neler yaptınız bakalım, yıllar olmuş saclarimiz ne durumda? Ben söylemeye utanıyorum ama şu an resmen kalçama kadar uzadilar 😂 Bu süreçte ne tür bakımlar yaptın diye sorarsanız yılda bir kür sığır iliği yaptim sadece ve fırsat buldukça elime geçen yağları boca ettim o kadar. Galiba benim saçlar ilgiyi sevmiyor, tepemde topuz yapa yapa bu kadar uzadı çocuklar...

Yeniden gruplasip bakımlara başlasak mi acaba?

Kızlar merhaba tatilden yeni geldim. Denize girdiğim zamanlar 2 günde bir yağ, keratin serumu, kolay tarama spreyi kullandım. Fakat şu an saç uçlarım çok sert ve tırtıklı gibi. En son 2022 Eylül ayında ombre yaptırmıştım. Biraz saçım zarar görmüştü ama çok sert değildi. Şu an çok rahatsız edici. Bunu nasıl düzeltebilirim? Önereceğiniz bir yağ, serum var mı?

Kızlar merhaba tatilden yeni geldim. Denize girdiğim zamanlar 2 günde bir yağ, keratin serumu, kolay tarama spreyi kullandım. Fakat şu an saç uçlarım çok sert ve tırtıklı gibi. En son 2022 Eylül ayında ombre yaptırmıştım. Biraz saçım zarar görmüştü ama çok sert değildi. Şu an çok rahatsız edici. Bunu nasıl düzeltebilirim? Önereceğiniz bir yağ, serum var mı?
Eczaneden gliserin al

100 ml sprey şişesine
10 ml gliserin
90 ml su
Elinde varsa güzel kokan bir yağdan 5-6 damla ekle menekşe, yasemin bunlar güzel kokuyor

Bunları karıştırıp her akşam saç uclarina sık.

Kızlar, saçlarınızın güzel kokması için hangi kremi, hangi ürünü kullanıyorsunuz? Böyle yıkayana kadar 2 3 gün kokusu dursun. 😅🤣

Kızlar, saçlarınızın güzel kokması için hangi kremi, hangi ürünü kullanıyorsunuz? Böyle yıkayana kadar 2 3 gün kokusu dursun. 😅🤣
Saçlarını acik bırakıyorsan öyle bir ürün yok 😂 Toplayıp belirli zamanlarda aciyorsan o halde güzel kokan herhangi bir saç yağı işe yarar. Ben kerastase'in siyah şişeli ürününü kullanıyorum. Başarılı ürün kokusu da nefis ama bitince yenisini alacagimi sanmıyorum malum fiyatlar uçtu.

Yukarıda bir gliserin tarifi verdim. Orada gliserini 5 ml ye indirip esans yağ miktarını arttirirsan güzel kokan bir saç parfumun olur 👍

Saçlarını acik bırakıyorsan öyle bir ürün yok 😂 Toplayıp belirli zamanlarda aciyorsan o halde güzel kokan herhangi bir saç yağı işe yarar. Ben kerastase'in siyah şişeli ürününü kullanıyorum. Başarılı ürün kokusu da nefis ama bitince yenisini alacagimi sanmıyorum malum fiyatlar uçtu.

Yukarıda bir gliserin tarifi verdim. Orada gliserini 5 ml ye indirip esans yağ miktarını arttirirsan güzel kokan bir saç parfumun olur 👍
Durulama gerektirmez dimi? Her akşam sıkıp uyulur. Ve herhalde 5er damla yasemin, 5er damla menekşe yağı. Zararı olmaz herhalde her gün sıkmanın? Bu konularda o kadar yabancıyım ki her şeyi sorup duruyorum.

Durulama gerektirmez dimi? Her akşam sıkıp uyulur. Ve herhalde 5er damla yasemin, 5er damla menekşe yağı. Zararı olmaz herhalde her gün sıkmanın? Bu konularda o kadar yabancıyım ki her şeyi sorup duruyorum.
Zararı olmaz yararı olur ama her iki yağ birden olmaz. Ya yasemin ya menekşe. Kokular karışınca ortaya garip bir şey çıkabilir.Durulama gerektirmez.

X