Saçlar ortadan kırılarak dökülür mü?

Beybi05

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
503
126
31
Merhabalar. Ben uzun suredir sac dökülmesi ile mücadele içindeyim. 5 senedir falan araliksiz yogun bi şekilde sac dökülmesi yaşıyorum. Saç diplerimde açılma seyrelme falan olmadı, gayet diplerden gür duruyor. Fakat uçları diplere göre daha az daha seyrek duruyor.
Bu sorunum yüzünden bi cok kez konu açmıştım. Sac dökülmemin sebebini bulamadığım icin neyin tetikledigini bulmaya çalışıyordum hala bulmaya çalışıyorum.
Doktorlara gittim farkli farkli teshis aldım. Dedikleri her tedaviyi uyguladim her ürünü sampuani ilaci denedim düzelmedi. Vitaminler normal, hormonal sorun yok. Dökülme başlamadan önce de sonra da saçlarımı alttan döndürüp topluyordum. Öyle uyuyordum. Bidaha ki yikamaya kadar o sekilde duruyordu. Hic taramıyorum tarayinca fazla dökülme oldugu icin. Genelde günlük bazen gün aşırı yıkıyorum.

Bugün bi kac video gördüm. saçlarını kuruyken tarayan kişilerin, tabi saclari da gayet sağlıklı olan kisiler bunlar. Dedim bi tarayayim ben de. Dusta zaten asssiri sac dökmüştüm sonra saclarimi örüp kurumaya bırakmıştım. Açtım bi güzel taradım. Uclardan baslayarak taradim. Diplere asla degdirmedim sadece uclari taradigim halde sac dökülmesi oldu. Ortadan da sıkıca tutuyordum oysa yani dipleri cekmedi bile tarak. Bu düşündürdü beni. Acaba dedim saçlarım kırılarak mi dökülüyor. Bu yüzden mi bu derece dökülme yaşadığım halde sac diplerimde açılmaya sebep olmadi, dipler hep gür kaldı ama uçlar seyreklesti.. saçlarımda boya yok fakat genelde diplere odaklandigim icin uclara bakim yapmadim hic. Uclari kurudur benim saclarimin mat durur boyle tülek tülek olur. Sehir degisikligi yapmistim dökülme o zamandan sonra başlamıştı. Yasadigim sehrin sulari aşırı kirecli olmasiyla meshurdur. Kirec bu derece saci kurutur mu? Kuru sac ortadan kırılarak dökülür mü sizce? Artık başka ihtimaller arıyorum çünkü denemedigim bisey kalmadi. size de danismak istedim :KK43:

Merhaba
Musluk suyu inanılmaz zararlı kaldı ki kireç orani fazlaysa suyun cok fazla kurutur, ve ortadan da kırılarak dökülür saç. Musluk filtrelerinden kullanin size önerim ayrıca saç uçlarına da nem için serum sürmeniz bile fayda sağlayacaktır.

X