Saçlarımla başım dertte.

mellakkil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2024
6
0
31
Merhaba kızlar. Saçlarım çocukluğumdan beri çok kuru ve gür. Bu yüzden saçlarım hep yıpranmış gibi duruyor. Halbuki doğuştan böyle. Kuaföre her gittiğimde “Ay bu saçlar çok yıpranmış” denmesinden çok sıkıldım. Kuru olduğu için daha fazla kabarıyor ve her gün düzleştirerek daha fazla zarar vermek istemiyorum. Duşta şampuan ve maske kullanıyorum. Çıkınca saç uçlarıma yağ sürüyorum ama nafile. Ertesi gün yine kupkuru. Saçlarım uzun yani sırtıma kadar geliyor. Yaprak dalgalı bi saça sahibim. Yüzüm oval. Minyon bir kadın değilim. Kısa kestirmek çözüm olabilir mi ? Bu sorunu yaşayan ve çözüm önerisi olan var mı ?

Düzleştirmek yerine dalga yapan ürünlerden kullanın bir arkadaşımın da o sekildeydi bukle yapan ürünleri kullandığında saçları dalgalı ve çok güzel oluyor

Dalgalı saçı zorla düzleştirmeye çalışırsanız kurur ve kabarır doğal olarak. Tek çözüm saçlarınızla barışmak kıvırcık saç rutini uygulamaya başlamak. Sabır isteyen bir süreç ama 6 ay civarında rahat kullanabilir hale gelirsiniz.

Merhaba kızlar. Saçlarım çocukluğumdan beri çok kuru ve gür. Bu yüzden saçlarım hep yıpranmış gibi duruyor. Halbuki doğuştan böyle. Kuaföre her gittiğimde “Ay bu saçlar çok yıpranmış” denmesinden çok sıkıldım. Kuru olduğu için daha fazla kabarıyor ve her gün düzleştirerek daha fazla zarar vermek istemiyorum. Duşta şampuan ve maske kullanıyorum. Çıkınca saç uçlarıma yağ sürüyorum ama nafile. Ertesi gün yine kupkuru. Saçlarım uzun yani sırtıma kadar geliyor. Yaprak dalgalı bi saça sahibim. Yüzüm oval. Minyon bir kadın değilim. Kısa kestirmek çözüm olabilir mi ? Bu sorunu yaşayan ve çözüm önerisi olan var mı ?
Keratin bakımı ve kalıcı düzlük veren fön vardı ya?? O olmaz mı acaba?

ben dyson hariç tüm ısı ürünlerini bıraktım. sadece dyson kullanıyorum saç şekillendirmek için. ve saçlarımı sürekli nemlendirme özelliği olan ürünleri ile besliyorum. kestirince daha dolgun ve nemli oluyorlar doğal olarak tabii ki. ama düzgün bakımla uzun da kullanılabilir. aaç derinizi de nemli tutmaya özen gösterin. ben 6 ayda bir uçlardan 1-2 cm kestiriyorum. özellikle yaz aylarında hala daha saç uçlarım kuruyup kırılıyor o yüzden düzenli kestirmeye özen gösteriyorum. ben saç kremi vs kullanmıyorum. haftada bir maske, saç diplerine serum, doğru şampuan ve her duştan sonra yağ kullanıyorum. bana iyi geldi valla. kullandığınız su da önemli. eğer suda kireç oranı yüksekse o da saçı kurutuyor. ben duş başlığına filtre taktırdım bu yüzden.

Saç bakım yağ kullan düzenli ve bu şekilde yumuşak canlı duracaktır

Hayır hayır keratin bakım tavsiye etmem çok zararlı. Saclarinizi kısa kestirin hafif ara makas attirin hem hafiflemis hem de nefes almış olur. Birde katlı kesim kullanmayin düz kesim kullanin. Katlı kesimler saçın daha çok kabarmasini sağlar. Düz kesimler saçı sakin gösterir. Duzlestirmeyin de sürekli. Sacinizi duştan sonra kuruturken kurutma makinesini üstten aşağı doğru şekilde tutarak kurutun anlatabilmisimdir umarım 🤭 kurutma oncesi ve sonrası mutkaka bakım yağı uygulayin hem saçı parlatır hemde yumuşak olur. Akşam yatmadan öncede yağ veya serum kullanin boy ve uclarina sürün gece boyunca emer saçınız yağı ve yine yumuşak kalır. Krem degilde duşta daha çok maske kullanmanızı tavsiye ederim. Daha yoğun nem veriyor maskeler çünkü 🤗

Birde yazmayi unuttum saci çok fazla sıcak suyla yikamak da saçı çok kurutur ve yıpratır. Mümkün olduğunca ılık su ile yıkayın.

Wella fusion sampuan kullanın pahalıdır ama memnun kalmayanı görmedim oryalden dolayı pişmaniyeye dönmüş saçı dahi toparlıyor imkan dahilinde.

Düzenli keratin bakımı yapman lazım ben trendyolda seti satılan ürünle keratin ypaıyordum. Oda şöyle haftada abir gün duştan bir saat önce sürüp bekliyordum duşa girmeden hemen önce beş dk fönle ısı tutup o şekilde yıkıyordum.

Düzenli keratin bakımı yapman lazım ben trendyolda seti satılan ürünle keratin ypaıyordum. Oda şöyle haftada abir gün duştan bir saat önce sürüp bekliyordum duşa girmeden hemen önce beş dk fönle ısı tutup o şekilde yıkıyordum.
Keratin bakımından sonra saç daha kötü oluyor deniyor yaşadınız mı bunu

Keratin bakımından sonra saç daha kötü oluyor deniyor yaşadınız mı bunu
Hayır kuaförd eüzeirne düzleştirici felan sürüyolar ve iyi bri keratin kullanılmadıysa benim aldıgım ucuz yolludan kullanıyolar o düzleştirici saçı yıpratıyo. Yada aşırı sııyla fön çekiyolar. Siz keratin alıp düzenli kullanın farkı göreceksiniz.

X