Şafak Vakti The Twilight Saga:Breaking Dawn(2)

26 Nisan 2008
20.753
7.105
38
afakvakti.png

ŞAFAK VAKTİ

Bella vampire dönüşmeden önce kitaptaki en zayıf karakterdi. Bu da arka taraftaki kırmızı piyonla gösterilmiş.
Piyon - Aatrançtaki en zayıf taş
Kırmızı renk - Bella'nın kanını simgeliyor.
Ama Edward onu vampire dönüştürdükten sonra tüm Cullenlar arasında en güçlü kız haline geliyor ve bu da önde duran beyaz vezirle simgeleniyor.
Vezir - Satrançtaki en güçlü taş
Beyaz renk - Artık Bella'nın kanının olmaması

Filmin Özeti

Kitaptaki olaylar, Bella ve Edward'ın evlenmesi, balayına gitmesi ile başlıyor. Balayına, Brezilya'daki Esme Adasına gidiyorlar ve birlikte oluyorlar. Bu birliktelikle Renesmee isimli bir bebekleri oluyor. Bunun için, tekrar eve geri dönüyorlar. Bebek Bella'yı parçalayarak çıktığı için Bella ölümle burun buruna geliyor. Bunu gören Edward da Bella'yı vampire dönüştürüyor.

Bebek doğunca, Jacob bebeğe mühürleniyor. Renesmee hayvan avlanırken Irina bebeği görüyor ve Edward Bella ikilisinin Volturi kurallarından birini bozduğunu düşünerek yani bebeği ölümsüz yaptıklarını sanarak Aro, Marcus ve Caius'u uyarmasının yanına giderek haber verir.(irinanın annesi de bir bebek vampir yampıştı ama volturiler onu öldürdü bu yüzden bebek vampir konusunda çok hassas)(volturiler, Bella'nın insanlara vampirlerin olduğunu haber vereceğini düşünerek ilişkinin de başında Bella'nın ölümsüz olmsını da istiyordu eğer ölümsüz olmasaydı Bella'yı öldüreceklerdi) Volturiler ve Cullen ailesi karşı karşıya geliyorlar.Fakat bebeğin ölümsüz olmadığını fark ediyorlar.Bu arada devreye Alec ve Jane ikilisi giriyor ama güçleri Bella'nın kalkanını geçemiyor bu yüzden Volturi geri çekiliyorlar. Ayrıca bu kararın değişmesinde Alice çok önemli bir rol almaktadır çünkü Alice ve Jasper evden ayrıldıklarında Güney Amerika'dan yarı insan-yarı vampir getirmişlerdir.Ve Volturiler geri çekilip İrina'yı da öldürmüşlerdir.Fakat Carlisle volturilerin geri döneceğini ve yanlarındakileri vampirlerin bir gün yakalanacağını düşünmektedir.

Gösterim Tarihi : 2012 delikafadulden:nazar:senağlama

fanatiklerle buluşmak için

http://www.kadinlarkulubu.com/hicbi...497-twilight-alacakaranl305k-fanatikleri.html

Bende bu filme yeğenimi götürüyorum ya :KK53: Alacakaranlık ve Vampir Günlüklerinin hastası (nedir bu yeni nesilde ki vampir takıntısı anlayamadım :KK53:). Daha 11 yaşında bana bölümlerin özetlerini geçiyor, internetten takip ediyor çıkınca hemen izliyor. Alacakaranlığında her yeni çıkan filmine gideriz. Şimdi merakla kasım ayını bekliyor. İlk çıktığı gün gidecekmişiz filme öyle emretti kendisi :KK9:

biraz önce 2. kez izledim filmi
Takipçisi olanlar için çok güzeldi gerçekten
takip etmeyenler için saçma gelebilir tabii ki hak veriyorum:KK34:
Özellikle filmde kullanılan müzikler çok hoş
Ben nedense çok seviyorum alacakaranlık serisini
kitaplarını da okudum
2. bölümü merakla bekliyorum:106:

filmin sürpriz finalini ve o sahnelerini beğendim...
özellikle bella bu filme gözüme girdi beğenmiyordum diğer filmlerde ama artık olgun,güzel,zarif bir vampir
olarak çok hoştu göz rengi ayrı bir yakışmış...kızları özellikle çok şirin belladan daha güzel olacak büyüdükçe.

çok güzel bir film olmus.
bir noktasında donup kalıyorsunuz nasıl yaa :KK53::KK53::KK53: diye
seriyi sevenlerin mutlaka en kısa sürede hemde izlemesini tavsiye ederim :KK19:

geçtiğimiz cumartesi bende izledim filmi
sinemanın tamamı dolmuştu
hatta hiç oturulmayacak en önlerdeki koltuklar bile doluydu ve salondaki seyircilerin neredeyse tamamını kızlar oluşturuyordu :))
her nekadar görsel açıdan daha iyi çekilebileceğini düşünsemde ben çok beğendim
özellikle 2. bölümde yapılan sürpriz mükemmeldi
bende filmin takipçileri için mükemmel bir film olduğu kanaatindeyim
mutlaka izleyin :KK34:

bellayı hep beğeniyordum ama bu bölümde ayrı güzelleşmiş.

son bölümü olduğu için de üzüldüm

X