Sağlığımı Kaybettim Bayanlar Çok Korkuyorum (Çene Eklemi Sorunu) Lütfen Yardım Edin Bana ! :((

beril0588

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2017
5
9
36
Merhaba bayanlar, forumu uzun süredir sadece takip ediyordum üye olup konu açmak bugüne kısmetmiş. Maalesef sağlığımla ilgili bir sorun var, umarım bana bir yol gösterirsiniz zira son 1 aydır yediğim yemek soluduğum hava bana haram olmuş vaziyette. Bayanlar kısaca anlatmam gerekirse, benim sağ tarafımda kanal tedavili azı dişi vardı bu azı dişinin kökü iltihap yapmış. Kanal 2016 Nisan'da yapılmıştı sorun Aralık 2016'da çıktı. Ben kanalı yapan dişçi kadına gittim kadın hemen çekelim de çekelim dedi, beni korkuttu. Ben maalesef saf, naif bir insanım, insan kurbanlık koyun gibi yatmadan başka doktorlara, profesörlere falan gider değil mi ? Hem de o kadının yaptığı kanal 1 yıl dolmadan sorun çıkarmışken.. İşte aptallık mı, basiret bağlantısı mı ne derseniz deyin, kurbanlık koyun gibi oturdum masaya ve kadın zorlaya zorlaya çekti. Akabinde büyük acılar çektim, akşamına acillik oldum, 1 hafta boyunca yemek yiyemedim ve zaten zayıftım, 7 kilo kaybettim. Bu olay bende derin travmalar yarattı.

Sonra Şubat ayı başlarında bişey farkettim, kadının diş çektiği sağ tarafımdan yemek yerken kıt, kıt, kıt diye sesler çıkıyordu. Ben gittikçe korkmaya başladım. Bu sesler gittikçe büyüdü, ben nette araştırdım çene eklemi kayması vs. okuduklarım karşısında dehşete düştüm. Bu sesler yüzünden psikolojim bozulduğu için bende yeme bozukluğu başladı, yemek yiyemiyordum. Hemen geçen hafta netten gödüğüm bir çene cerrahının özel muayenesine gitttim. Film falan çekmedi, eliyle muayene etti. Ve bana dedikleri karşısında gözyaşlarına boğuldum:

- Çene ekleminde fonksiyon bozukluğu var dedi. Yastık gibi oturan bir doku varmış o tam oturmuyormuş. Birşey yapmassam sinsice ilerlermiş ve kemikleri falan eritirmiş.
- Çene MR ı çektir dedi. Ondan sonra bana ameliyat değil farklı bir yöntem uygulayacakmış. Ameliyat riskliymiş. Sağ tarafıma aygıtla ölçü alınacakmış. Sonra ben narkozla uyutulduktan sonra sağ yanağım delinerek ışıklı kamerayla içeri girip düzeltilecek. Bu lazerle tedavi oluyor dedi. Eklem sıvısı uygulanacakmış. Eklem ortamı bozulmuş durumda onun mutlaka düzeltilmesi lazım dedi. Bu arada implantları da takarız dedi (sol tarafımda da 1 azı dişi eksik).

Durum bu hanımlar. Acı eşiği son derece düşük biri olarak bu dedikleri beni çok sarstı, tahmin edersiniz. Psikolojim allak bullak. Yemek yeme sorunum tam gaz devam ediyor. Korkuyorum, çok korkuyorum. Sağlığımı, eski beni geri istiyorum. Adam böyle dedi, ama geçen sefer dişçi kadında olduğu gibi kendimi kurbanlık koyun gibi eline teslim etmeyeceğim. Yarın bir doktora daha gideceğim, ama size danışmak istedim. Bana burda yol gösterecek, benzer acıları çekmiş hatta iyileşmiş birileri varsa ne güzel olur. Lütfen bana tavsiye verin. Nette ağzı yüzü deforme olanları, hatta ölenleri falan okuyorum, sinirlerim iyice bozuldu ve her gün ağlıyorum. Daha 29 yaşındayım, ölmek için çok gencim. Nişanlıyım, yaza düğün düşünürken şimdi şu başıma gelenlere bakın, inanamıyorum halime. Ve son olarak lütfen benim eski ben olmam, sağlığıma kavuşmam için dua eder misiniz ? Okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Çok geçmiş olsun.Kesinlıkle başka doktora da git.Bence internete de fazla güvenme.Neden dersen cok abartılıyor.Ona bakarsan, millet çenesini beğenmiyor.İleri geri yön tarif ediyor resmen.O doktor kötüymüş demek ki.Ölümüne bir acı olduğunu sanmıyorum.

teşekkür ederim yarın başka bir tanesine daha gidiyorum, çalıştığım için devamlı işyerimden izin almak zorunda kalıyorum ama sağlığım söz konusu. insan korkuyor bu gittiğim prof özeldi, bu devirde güvenemiyoruz ya para kazanmak için ameliyat etmek istiyorsa beni diye çok korkuyorum zaten muayene ücreti bile pahalıydı güvenemedim.

herkes diyor ki profesöre bile güven olmaz sırf para kazanmak için hiç gereği olmayan işlemi yaptırmak için bin takla atarlar diyor lanet olsun bu devirede güvenecek, sırf para kazanmak için kurbanlık koyun muamelesi yapmayacak doktor bulmak bile mesele isyan e diyorum

geçmiş olsun..malesef ki her yapılan tedavide komplikasyon riski vardır..muhtemelen çekilen dişinizdeki problemlerden dolayı uzun süre o tarafla yemek yememenizden dolayı ekleminizde problem gelişmiştir.bu kadar korkmanızı gerektirecek bir problem değil üzmeyin kendinizi lütfen..bir diş hekimi olarak benimde eklemimde problem var çatırdayıp duruyor ama ileri tedavi gerektirecek bir durumu yok..siz başka bir kaç hekime daha danışın hatta üniversite hastanelerine giderseniz daha da uygun bir tevadi olanağı bulursunuz.sıkmayın canınızı gerçekten o kadar çok insanın yaşadığı bir durum ki eklem problemleri..Allah çaresiz dert vermesin..

Hekimi neden suçluyosunuz 1 yıl dolmadan vs diye ?

Kanal tedavisi dişi kurtarmak ağızdaki ömrünü uzatmak için yapılır. Her kanal tutmaz ve bunu tüm diş hekimleri anlatır . 1 ay sonra problemde yaşıyabilirsiniz 10 yılda hiçbişey olmadan kıllanabilirsiniz.

Hekim kanalı yapar size düşen her içtiğiniz şeyden sonra fırçalama şansınız yoksa suyla çalkalamak her yemekten sonra muhakkak fırçalamak . Siz bunu yapmadıysanız kanal içinde geç karar verip yaptıysanız 6 ayda problem yaşamanız çok doğal .

Siz o dişe kansl yaptırmayıp çektirseydiniz yine aynı problemleri yaşıycaktınız çünkü öncesinde de diğer tarafa yükleniyodunuz yine diğer tarafa yüklenicektiniz belki 6 ayda değil daha da önce olucaktı .

Enfeksyon varken kanal mı yaptı diye düşünüyorum bu mümkün değil o koltukta çığlığı basardınız dayandınız daha gecesine acillik olurdunuz.

Geçmiş olsun geciktirmeyin

Merhaba bayanlar, forumu uzun süredir sadece takip ediyordum üye olup konu açmak bugüne kısmetmiş. Maalesef sağlığımla ilgili bir sorun var, umarım bana bir yol gösterirsiniz zira son 1 aydır yediğim yemek soluduğum hava bana haram olmuş vaziyette. Bayanlar kısaca anlatmam gerekirse, benim sağ tarafımda kanal tedavili azı dişi vardı bu azı dişinin kökü iltihap yapmış. Kanal 2016 Nisan'da yapılmıştı sorun Aralık 2016'da çıktı. Ben kanalı yapan dişçi kadına gittim kadın hemen çekelim de çekelim dedi, beni korkuttu. Ben maalesef saf, naif bir insanım, insan kurbanlık koyun gibi yatmadan başka doktorlara, profesörlere falan gider değil mi ? Hem de o kadının yaptığı kanal 1 yıl dolmadan sorun çıkarmışken.. İşte aptallık mı, basiret bağlantısı mı ne derseniz deyin, kurbanlık koyun gibi oturdum masaya ve kadın zorlaya zorlaya çekti. Akabinde büyük acılar çektim, akşamına acillik oldum, 1 hafta boyunca yemek yiyemedim ve zaten zayıftım, 7 kilo kaybettim. Bu olay bende derin travmalar yarattı.

Sonra Şubat ayı başlarında bişey farkettim, kadının diş çektiği sağ tarafımdan yemek yerken kıt, kıt, kıt diye sesler çıkıyordu. Ben gittikçe korkmaya başladım. Bu sesler gittikçe büyüdü, ben nette araştırdım çene eklemi kayması vs. okuduklarım karşısında dehşete düştüm. Bu sesler yüzünden psikolojim bozulduğu için bende yeme bozukluğu başladı, yemek yiyemiyordum. Hemen geçen hafta netten gödüğüm bir çene cerrahının özel muayenesine gitttim. Film falan çekmedi, eliyle muayene etti. Ve bana dedikleri karşısında gözyaşlarına boğuldum:

- Çene ekleminde fonksiyon bozukluğu var dedi. Yastık gibi oturan bir doku varmış o tam oturmuyormuş. Birşey yapmassam sinsice ilerlermiş ve kemikleri falan eritirmiş.
- Çene MR ı çektir dedi. Ondan sonra bana ameliyat değil farklı bir yöntem uygulayacakmış. Ameliyat riskliymiş. Sağ tarafıma aygıtla ölçü alınacakmış. Sonra ben narkozla uyutulduktan sonra sağ yanağım delinerek ışıklı kamerayla içeri girip düzeltilecek. Bu lazerle tedavi oluyor dedi. Eklem sıvısı uygulanacakmış. Eklem ortamı bozulmuş durumda onun mutlaka düzeltilmesi lazım dedi. Bu arada implantları da takarız dedi (sol tarafımda da 1 azı dişi eksik).

Durum bu hanımlar. Acı eşiği son derece düşük biri olarak bu dedikleri beni çok sarstı, tahmin edersiniz. Psikolojim allak bullak. Yemek yeme sorunum tam gaz devam ediyor. Korkuyorum, çok korkuyorum. Sağlığımı, eski beni geri istiyorum. Adam böyle dedi, ama geçen sefer dişçi kadında olduğu gibi kendimi kurbanlık koyun gibi eline teslim etmeyeceğim. Yarın bir doktora daha gideceğim, ama size danışmak istedim. Bana burda yol gösterecek, benzer acıları çekmiş hatta iyileşmiş birileri varsa ne güzel olur. Lütfen bana tavsiye verin. Nette ağzı yüzü deforme olanları, hatta ölenleri falan okuyorum, sinirlerim iyice bozuldu ve her gün ağlıyorum. Daha 29 yaşındayım, ölmek için çok gencim. Nişanlıyım, yaza düğün düşünürken şimdi şu başıma gelenlere bakın, inanamıyorum halime. Ve son olarak lütfen benim eski ben olmam, sağlığıma kavuşmam için dua eder misiniz ? Okuduğunuz için çok teşekkür ederim.
Benimde çenemden takırtı gibi sesler çıkıyor. Korktum şimdi. Ama 1 ay önce dolgu için dişimden mr çekilmiştim öyle bişey olsa çıkar mıydı??
Tekrar Bi doktora gideyim
Sizede çok geçmiş olsun.. Kötü şeylere bakmayın lütfen.. Tıp çok ilerledi kazasız belasız atlatırsınız inşallah

geçmiş olsun..malesef ki her yapılan tedavide komplikasyon riski vardır..muhtemelen çekilen dişinizdeki problemlerden dolayı uzun süre o tarafla yemek yememenizden dolayı ekleminizde problem gelişmiştir.bu kadar korkmanızı gerektirecek bir problem değil üzmeyin kendinizi lütfen..bir diş hekimi olarak benimde eklemimde problem var çatırdayıp duruyor ama ileri tedavi gerektirecek bir durumu yok..siz başka bir kaç hekime daha danışın hatta üniversite hastanelerine giderseniz daha da uygun bir tevadi olanağı bulursunuz.sıkmayın canınızı gerçekten o kadar çok insanın yaşadığı bir durum ki eklem problemleri..Allah çaresiz dert vermesin..
İyi akşamlar diş hekimi olduğunuzu yazmışsınız. Benimde çenem çok çatırdıyor. Ortadonti tedavi gördüm 1 sene oluyor biteli. Dolgu vs için sürekli film çektiriyordum. Öyle bir şey olsaydı çıkardı demi. Çenemin sol tarafı çok takırdıyor. Ve mesela sakız dalan çiğneyince hemen yoruluyor sağ tarafla çiğniyorum. Çok korktum şimdi düşününce

canım cok gcmiş olsun insallh düzelir. tanıdıgım bir erkek dişci kadın discilere dis cektirmeyin güçlü olmadıkları için dişi cekerken baska sekilde ceneye zarar veriyorlar demiş esime herkesi tenzih ederim

Nette önünüze gelen herşeyi okumayın. Dermanı var şükür ki öyle düşünün.
Bi bilgim yok ama dua edeceğim.

Çok gecmiş olsun Allah şifa versin
Bende korktum şimdi benim çenemde bazen takılıyor ağrı oluyor lise zamanlarında da ses geliyodu
Kanal yaptırdım 3 dişime film cekildi ama çene yapımla ilgili birsey demediler acaba birsey var mı bndede

Sizin probleminizi tam anlayamadım ama benzer bir durum Yaşadım. Bir gece dişimi çok sıktığım için ertesi güne çenem kilitli olarak uyandım. Ağzımı açamadım, kaşıkla yemek yiyemedim vs. Sonra çenemin kaydığını fark ettim elimle yiterek düzeltiyordum. Düzeltmezsem ağzımı açamıyordum. ama kısa süre sonra tıkır tıkır sesten sonra yine kayıyordu. Zamanla çenemi yite yite düzeldi. Tabi bu sırada gitmediğim doktor kalmadı. Teşhis koyamadılar. En son ankarada üniv. Hastanesine gittim zaten pek gerek kalmadı. yavaş yavaş düzeliyordu. Doktor da gece aparatı vermişti.

B beril0588 durumunuza çok üzüldüm. Sizinkiyle tamamen olmasa da benzer bir durum yaşadım geçen sene. Çok kötü günlerdi. Ağzımı zorla ağrıya ağrıya açıyordum. Yemek yemek işkenceydi resmen. Benimkinin öyle olmasının sebebi aşırı stres ve sürekli dişimi sıkmamdı.

Ünv.de bi dr.a gittim. Çene ekleminde zedelenme olmuş ve bu geçici bir durum değil malesef. Bana ağrı kesici kas gevşetici verdi ağzını açamayacak gibi olursan ameliyat dendi ve hemen hemen sizin anlattıklarınıza benzer bir tedavi söyledi şimdi kelimesi kelimesine hatırlamıyorum...
Neyse çok uzattım farkındayım ama anlaşılabilen adına herşeyi anlatıyorum.

Bu durum beni çok korkuttu internette okuduklarımsa korkumu kat kat arttırdı.
iyi bir dr araştırken kayseride özel bi diş hastanesine tesadüfen girdim hani bi görüşeyimdi maksadım. Ama çok şükür ki girmişim o hastaneye. Dr çok ilgilendi epey konuştu anlattı. Ve ne tesadüftür ki ünv. De ilk görüştüğüm dr.un da hocasıymış. Bana hemen ameliyat dediği vr beni korkuttuğu için epey kızdı aslında.

Ve bana bi egzersiz gösterdi yediklerim e dikkat ettiğim yani sert şeyler yemediğm çenemi zorlamadığım sürece çok şükür 1 yıldır çok iyiyim ama sert yiyecekler yersem fındık gibi hem çenem hem kulağım ağrıyor. Dilerseniz dr.un çalıştı şu hastaneyi ve adını söylerim. Telefonla görüşürseniz sizi yönlendirecektir.

Anladıgım bır konu degıl asla ama
bende 6 ay once cene bolgemden yaralandım cenemı havadan duserek banyo esıgıne vurdum . dıslerım kırıldı , dıslerım ıcerı gırdı dudaklarım parcalandı vs. Dıslerımle alakalı hala tedavım suruyor buyuk unıversıte hastanelerını onerıyorum acıkcası ben orada duzeldım .

çok şükür çaresiz bi durum değilmiş. işin bu kısmını düşün.. ha daha da korkuyorsan hastanenin onkoloji servisini gez haline şükredersin..

X