Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Sağlık :(

kelebek4587

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2023
24
2
24
Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var lütfen bana yardımcı olun 🙏 arkadaşlar benim midemde helikobakter pilori vardı antibiyotik kullandım geçti dediler fakat bununla birlikte bende sık sık acikma durumu başladı midem sürekli kaziniyor bundan önce böyle bir durumum yoktu 5-6 saat yemek yedikten sonra durabiliyordum ama şuan 2 saat anca kalabiliyorum ve bu durum psikolojimi çok etkiledi . Benim gibi bu durumu yaşayan var mı acaba endoskobi yapıldı midemde birşey çıkmadı ama parça alındı patoloji sonucu bekliyorum . Midede birşey çıkmadığı halde patolojide çıkar mı birşey lütfen arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏

Helikobakter çok tehlikeli diye okumuştum mide kontrollerinizi rutin olarak her zaman yaptirin. Açlık durumunuza bir yorum yapamayacağım ama evet patolojide farklı sonuç gelebiliyor.

Öncelikle geçmiş olsun insaAllah sonuçlarınız temiz çıkar sizin ne gibi mide şikayetiniz vardı
Teşekkür ederim inşallah 🙏 benim bu hayatıma kadar hiç midemde sorun olmamıştı 3 ay önce şiddetli mide ağrısıyla gece uykumdan uyandım acillik oldum sonra testler falan yapıldı helikobakter olduğu ortaya çıktı o zamanlarda midem bulaniyordu iştah yoktu yemek yiyemiyordum ama açtım . Antibiyotik kullandım o süreçte böyle devam etti sonrasinda işte bu mide kazinma sıkıntım ortaya çıktı

Rabbım şifa versin insaAllah bnmde midemde sürekli yanma vardı doktor gastrit dedi gazlı acılı ekşili baharatlı şeyler yasakladı ben her sabah aç karınla bir yemek kaşığı hakiki zeytin yağı içiyorum.bide yatmadan önce bi bardak ısırgan otu çayı tüketiyorum mide me iyi geliyor sana yan etki etmeyecekse sende bi dene canm iyi gelir belki midenin ilacı ısırgan otu çayı

Rabbım şifa versin insaAllah bnmde midemde sürekli yanma vardı doktor gastrit dedi gazlı acılı ekşili baharatlı şeyler yasakladı ben her sabah aç karınla bir yemek kaşığı hakiki zeytin yağı içiyorum.bide yatmadan önce bi bardak ısırgan otu çayı tüketiyorum mide me iyi geliyor sana yan etki etmeyecekse sende bi dene canm iyi gelir belki midenin ilacı ısırgan otu çayı
Tamam denerimm çok teşekkür ederim 🙏

X