Sahiplendiğimiz Köpeğimiz için neler yapmalıyız?

Spagetti Bolonezz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2022
757
1.185
32
Merhabalar arkadaşlar, küçük bebeğim var, hobi bahçemize köpek sahiplendik eşim ilgileniyor. Bir kac gun oldu. Kızımla birlikte buyusunler istiyoruz hangi aşılar yapılmalı? İzmirdeyiz nerede yaptirabilirz? Veteriner diyecekler olacaktir elbette ama belediyelerde bu hizmet var mi acaba, aşıların ücret olarak fazla olduğunu duydum doğru mudur? Yol gösterir misiniz rica etsem🌺

Merhaba, yanlış hatırlamıyorsam, köpeklerin aşıları 2. ya da 3. ayı doldurduklarında başlıyor. Eğer köpeğiniz daha küçükse, bu süreyi tamamlayana kadar dışarıyla temasını önlemeniz gerekiyor. Veterinerlik hizmetleri maalesef her şeyde olduğu gibi almış başını gitmiş durumda. Devlete ait yerlerde muhakkak daha uyguna yaptırırsınız. pamuk musun nesin pamuk musun nesin belediyelerin hizmetlerinin sahipsiz hayvanlar için olduğunu söylemiş. Bir yandan mantıklı geliyor, ama sanki İstanbul'da belediyenin veternerliklerinde sahipli hayvanlara da bu hizmet veriliyordu diye hatırlıyorum. Bir araştırmak lazım. Ben özel dışında hiçbir yere gitmedim, ama devletin veterinerlik hizmeti de var

Merhabalar arkadaşlar, küçük bebeğim var, hobi bahçemize köpek sahiplendik eşim ilgileniyor. Bir kac gun oldu. Kızımla birlikte buyusunler istiyoruz hangi aşılar yapılmalı? İzmirdeyiz nerede yaptirabilirz? Veteriner diyecekler olacaktir elbette ama belediyelerde bu hizmet var mi acaba, aşıların ücret olarak fazla olduğunu duydum doğru mudur? Yol gösterir misiniz rica etsem🌺

Merhaba kaç yaşında cinsi nedir?
Bana her zaman yazabilirsiniz
Aşıları için veterinere götürmelisiniz Belediyeler sahipli hayvanlara hizmet vermez
Malesef bütçenizi yüksek tutmalısınız, kuru mama ile besleyecekseniz takviyede vermelisiniz. Eğitim için Tarkan Özvardarın videolarını tavsiye ederim. Taranmayı severler, pimli tarak en memnun kaldığımız özellikle kürk değişimi döneminde her gün taranmasını tavsiye ederim
En az 1.5 2 ayda 1 iç parazit hapı ve ense damlası kullanmalısınız. İğne olarakta kullananlar var. Yada pire tasması - tek seferde ücreti ödeniyor ama etkisi tartışılmaz ve damla ile aynı fiyata geliyor. Kaldığı yeri ara ara sirkeli su ile yıkarsanız hem hayvan rahatsız olmaz hem böcek vs olmuyor.
1 tane lider olmalı zamanla ilişkiniz oturur ztn
Mama konusunda biz 3 kg dan fazla aldığımızda hasta oluyor yemiyor o yüzden az alıyorum ve evde yaptığım tarifler ile destekliyorum.
Sogan şeker tuz çikolata baharat asla yememeliler. Özellikle bitter çikolata öldürür en iyi ihtimal ile kör olur, kızınız ile olduğunda dikkat edin
Ara ara hindistan cevizi yağı zerdeçal verebilirsiniz
Kemik sert kıramayacağı türde ve donmuş olmalı, 30 dk 1 saat kalmalı sonra atmalısınız
Şimdilik aklıma gelenler bunlar

Merhaba kaç yaşında cinsi nedir?
Bana her zaman yazabilirsiniz
Aşıları için veterinere götürmelisiniz Belediyeler sahipli hayvanlara hizmet vermez
Malesef bütçenizi yüksek tutmalısınız, kuru mama ile besleyecekseniz takviyede vermelisiniz. Eğitim için Tarkan Özvardarın videolarını tavsiye ederim. Taranmayı severler, pimli tarak en memnun kaldığımız özellikle kürk değişimi döneminde her gün taranmasını tavsiye ederim
En az 1.5 2 ayda 1 iç parazit hapı ve ense damlası kullanmalısınız. İğne olarakta kullananlar var. Yada pire tasması - tek seferde ücreti ödeniyor ama etkisi tartışılmaz ve damla ile aynı fiyata geliyor. Kaldığı yeri ara ara sirkeli su ile yıkarsanız hem hayvan rahatsız olmaz hem böcek vs olmuyor.
1 tane lider olmalı zamanla ilişkiniz oturur ztn
Mama konusunda biz 3 kg dan fazla aldığımızda hasta oluyor yemiyor o yüzden az alıyorum ve evde yaptığım tarifler ile destekliyorum.
Sogan şeker tuz çikolata baharat asla yememeliler. Özellikle bitter çikolata öldürür en iyi ihtimal ile kör olur, kızınız ile olduğunda dikkat edin
Ara ara hindistan cevizi yağı zerdeçal verebilirsiniz
Kemik sert kıramayacağı türde ve donmuş olmalı, 30 dk 1 saat kalmalı sonra atmalısınız
Şimdilik aklıma gelenler bunlar
Kangal, dişi, 35 günlük.
Çok teşekkür ederim ❤️

Kangal, dişi, 35 günlük.
Çok teşekkür ederim ❤️

Tamam büyüdükçe enerji ihtiyaci artacak. Su an tam bebek gibi.
Kuvvetlenecek, oyunu karıştıracak
Anneden erken ayrılan kopekler bazı konularda eğitimsiz kalıyor siz açığı kapatmalisiniz. Köpekler ses tonundan anlar hayır i iyi bilmeli net olmalısınız. Ama önce oyun sonra egitim
Kuvvetlenmeden birseyleri yola koyarsanız iyi olur.
Biz emanet bir cana 10 gün baktık bizimkinin içine insan kaçmış meğer dedik :KK70:
Her zaman yazabilirsiniz seve seve yazarim

Tamam büyüdükçe enerji ihtiyaci artacak. Su an tam bebek gibi.
Kuvvetlenecek, oyunu karıştıracak
Anneden erken ayrılan kopekler bazı konularda eğitimsiz kalıyor siz açığı kapatmalisiniz. Köpekler ses tonundan anlar hayır i iyi bilmeli net olmalısınız. Ama önce oyun sonra egitim
Kuvvetlenmeden birseyleri yola koyarsanız iyi olur.
Biz emanet bir cana 10 gün baktık bizimkinin içine insan kaçmış meğer dedik :KK70:
Her zaman yazabilirsiniz seve seve yazarim
Teşekkür ederim tamamdır sağolun 🌺

X