Sakinleşmek için yazıyorum...

Üzücü bir olay yaşamasınız. Umarım zararınız karşılanır.
Ama adam serbert derken adamın hapis mi yatmasını istiyorsunuz ?

Ben kaza yapar yapmaz hemen polisi aradım. Beni ambulansla hastaneye götürdüler. Esim aracin yaninda bekledi. İki aracında kipirtatilmasina izin vermedi. Hemen tutanak tutuldu.
Benim hiç birşeyim yoktu . Ama ambulansa çevreden haber vermişler sanırım. Beni zorla hastaneye götürdüler. Ben gidemem bana çarpan kamyon kaçar dedim. Beni dinlemediler tabi. :KK70:O sırada eşim geldi.
Neyse ifadelerimize, çarpışma yeri , çarpışmadan sonra savrulma yeri, şeritler araçtaki hasar yerleri. Ölçüm yapıp ifadelerin doğruluğunu kontrol ediyorlar.
Mesela tir farklı ifade vermiş.
Ben de bana sag arka kapidan çarptı. Önüne savruldum. Bir de yandan çarptı. Orta refüje çarpıp yan kaldırıma savruldum dedim. Benim ifadelerim daha örtüşüyor. Çünkü sag arka kapida darp var yandan darp var.
Benim ifademi hastahanede aldılar. Ben hastaneden çıkana ve şikayetçi değilim diyene kadar da adamı bırakmadılar.
Kaza raporunda bana %100 suçsuz buldular. Arabam Pert olmuştu. Değerini verdiler. Kaskom yoktu sigorta ödedi. Biraz değer kaybı yaşadım
Ama amcamın oğlu Igdir Kagızman sehirler arasi yolda tarktörünün römorkuna ışıklandirma veya bir uyarı levhası asmadıgı için karanlıkta farkedilmeyen araca arkadan çarpmış. Traktör şoförü korkudan kaçmaya çalışırken 300-400 Metre amca oglunun aracini sürüklemis ve olay yerinde bırakıp kaçmişu. Bu Soföre amcamın oğlu 31 yaşında hayatını kaybettigi halde ceza verilmedi.

Başınız sağolsun
Adam hapis yatsın değil derdim
Derdim bir şeylerin insanların yanına kar kalması.
Duran araca çarpmadı
Bende zaten gidiyordum, benden daha hızlı gidiyormuş küt diye bindirdi.
Önümden bir daha çarptı

Bana göre bu cana kast etmektir. iki kez çarptı ve bilerek çarptı çünkü.
Hadi ilki frene basamadı arkadan vurdu diyelim
Peki ikincisi? beni yolun kenarına itekleyip kaçabilmek için hızlanıp bir daha çarptı.
Ben o kazada ölebilirdim? Yaralanabilirdim? Allah korusun boynum ağrıdı ama boynum kırılabilir sakat kalabilirdim.
Cana kastetmek değil mi bu?

En azından para cezası olsaydı, hadi onu da geçtim bir kez mahkemeye çıkıp sonra dava düşseydi.
Ama hiçbir şey olmadan böyle Eyvallah diyip gitmek
İnsana koyuyor açıkcası.

Benim zararım nolacak? Ben arabayı 1 yıl önce almıştık hiç çizik yoktu şimdi sağlı sollu vuruk halde.
Satarken edeceğim zararı karşılasaydı en azından.
Ben bu kazadan sonra araba kullanırken tedirgin oldum ve 2 kaza daha yaptım 1 ay içerisinde
Bunlar hep ilk kazanın etkileri
Çünkü artık önüme değil arkama bakıyorum arkadan biri bana sert bir şekilde tekrar çarpacak dşye

Birkaç ay evvel arabamız pert oldu. Eşim vardı arabada sadece ve başka bir araba onu şeridine dalmış. Çocuğun ehliyeti yok , üstelik koltuk altında bira şişeleri. Eşim orada ölebilirdi.
Şükür Allah a birşey olmadı. Arabamızın çok az kredisi kalmıştı. Ve yeniden araba almak zorunda kaldık. E tabi yeni araba eski araba ile aynı fiyatta olmadığı için hem tekrar krediye girdik , hem de yaklaşık 20.000 TL. daha fazla borca girdik. Üstelik eşimden özür dilemek yerine, arabayı başkası kullanıyormuş gibi göstermeye çalıştılar. Ve netice ; Kasıt olmadığından serbest kaldılar. Eşim ölseydi de o çocuğa bir şey olmayacaktı. Çünkü kasıt yok !!! Bile isteye alkollü araba kullanınca nasıl kastı olmuyor bilemiyorum. Olan bize oldu. Bu ülkede hukuk bitik vaziyette. Adalet yok. Siz düzgün yaşamaya çalışan bir vatandaşsanız ve mağarada yaşaması gerekenlerin size yaptığı haksızlara karşı elinizden birşey gelmiyorsa o ülkede hukuktan bahsedilemez.
Hala bu konuda ki öfkem geçmedi. Geçmeyecek de.
Geçmiş olsun size. Umarım bir daha böyle birşey yaşamazsınız...

kesinlikle.

size de konu sahibine de geçmiş olsun.

cana geleceğine mala gelsin diycem ama mal da canın yongası. göz göre göre zarar giriyorsunuz. yazık günah.

Çok teşekkür ederim. Kolay değil geçim. Ne zorluklarla mücadele ediyoruz. Çalış, çabala, kimseye zarar vermeden yaşamaya çalış ve birileri seni hiç suçun yokken zarara soksun. Ki eşim oğlumu da alacaktı yanına. Rabbime şükürler olsun vazgeçti sonradan. Evladıma da bir şey olabilirdi. Ahlakınla yaşamak zor bu ülkede.
Bir de bir arkadaş demiş ki hapse mi girmesini isterdiniz ? Evet... Gayette evet. Eğer biri diğerinin arabasına çarpıp, sonradan durup o insana bir şey oldu mu diye bakmıyorsa evet hapse girmeli!!! Kazalar olur ,adı üstünde kaza. Ama çarpıp kaçmak kaza değildir bana göre, kazayı kasti bir şeye çevirmektir. Acımasızdır öyle biri. Aklım almıyor benim nasıl insan inip bakmaz, geçmiş olsun demez.

Merhaba kızlar

O kadar sinirliyim ki anlatamam, direkt buraya yazasım geldi.
6 şubat tarihinde arabamla seyir halindeyken gerizekalının biri aracıyla hızla gelerek aracıma arkadan çarptı. Sonra bir de yandan çarpıp beni savurdu.
Sonra da kaçıp gitti.
500 m ileride de başka bir kadının arabasına çarpıp yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.
Yani bu şerefsiz çarpa çarpa gidiyormuş trafikte.

bende sadece maddi hasar olduğu için polisler ifademi almadılar.
Savcılığa yönlendirdiler. Plakayı vererek suç duyurusunda bulundum.
10 gün sonra tebligat geldi, "trafiği tehlikeye atmadığı için şüpheli hakkında dava açılmamasına karar verilmiştir" diyor. Nasıl tehlikeye atmaz?? Adam bildiğiniz çarpa çarpa ilerlemiş.

Neyse avukata vekalet verdik. Araçta maddi değer kaybı için sigortadan para alacaktık.
Çarpan adamın ifadesini almaya gitti babam bugün.
Adam ifadesinde benden hiç bahsetmemiş, sadece ileride çarptığı diğer kadından bahsetmiş.
Bir allahın kulu da beni sormamış adama.
Bu yüzden ifadeyi vermemişler babama.

Anlayacağınız değer kaybımızı da tazmin edemiyoruz.
Bu işler böyle midir ya?
Nerede adalet?
Yani ben A ve B diye iki ev soysam suç işlesem ifadem de sadece birinden bahsetsem o zaman B evinden ceza almayacağım öyle mi?

Grçekten çok sinirliyim.
Bundan sonra birine çarparsam hiç durmayacağım.
Ne gerek var kaskoydu tutanaktı polisti uğraşmaya
Nasılsa bir halt olduğu yok

Buraya da sakinleşmek için yazdım kızlar..

siz polislere tutanak tutturmadınız mı
kaza krokisi çizilmedi mi araba istediği kadar çarpıp kaçsın ya da sadece maddi hasar olsun o an polise kayıt altına aldırmalıydınız
şu an sizin kazanız olmamış görünüyor ondan dolayı hiçbir şey yapamadınız

Çok teşekkür ederim. Kolay değil geçim. Ne zorluklarla mücadele ediyoruz. Çalış, çabala, kimseye zarar vermeden yaşamaya çalış ve birileri seni hiç suçun yokken zarara soksun. Ki eşim oğlumu da alacaktı yanına. Rabbime şükürler olsun vazgeçti sonradan. Evladıma da bir şey olabilirdi. Ahlakınla yaşamak zor bu ülkede.
Bir de bir arkadaş demiş ki hapse mi girmesini isterdiniz ? Evet... Gayette evet. Eğer biri diğerinin arabasına çarpıp, sonradan durup o insana bir şey oldu mu diye bakmıyorsa evet hapse girmeli!!! Kazalar olur ,adı üstünde kaza. Ama çarpıp kaçmak kaza değildir bana göre, kazayı kasti bir şeye çevirmektir. Acımasızdır öyle biri. Aklım almıyor benim nasıl insan inip bakmaz, geçmiş olsun demez.

çok haklısınız. hapse girmeyip napacak? adam ehliyetsiz ve alkollu. insan caydırıcı bi ceza bekliyor. ne kolay ya mala ve cana zarar vermek ülkemizde.

kadının numarası yok
Polis çağırdık, maddi zarar var diye tutanak tutmadı
Yönetmelik değişmiş
Eğer trafik kazası olduğunda sadece maddi zarar varsa, yaralanan vs yok ise polis bir işlem yapmıyor
savcılığa şu kişi aracıma zarar verdi diye suç duyurusunda bulunuyorsun

yanlış uygulama öyle bir şey yok tam tersi maddi zararın karşılanması için o tutanak gerekli
tutanak olmazsa tabii ki savcılık da işlem yapmaz

siz polislere tutanak tutturmadınız mı
kaza krokisi çizilmedi mi araba istediği kadar çarpıp kaçsın ya da sadece maddi hasar olsun o an polise kayıt altına aldırmalıydınız
şu an sizin kazanız olmamış görünüyor ondan dolayı hiçbir şey yapamadınız

Aldıramadık çünkü yönetmelik değişmiş
Maddi hasarda polis tutanak tutmuyor.
Bu her yerde böyle

Polis geldi ama tutanak tutmadı
2 farklı karakolda kaç memurla konuştuk resmen yalvardık tutanak için
bana yönetmeliği gösterdiler
savcılık bakıyormuş

yanlış uygulama öyle bir şey yok tam tersi maddi zararın karşılanması için o tutanak gerekli
tutanak olmazsa tabii ki savcılık da işlem yapmaz

Resmi kurumlardan gelen yönetmeliği gözlerimle gördüm
Üstelik farkı karakollar söylüyor bunu.
Ve benim babamda polis.

Maddi hasarda tutanak tutulmuyormuş artık
Eskiden öyleymiş ama son zamanlarda yönetmelik değişmiş

Aldıramadık çünkü yönetmelik değişmiş
Maddi hasarda polis tutanak tutmuyor.
Bu her yerde böyle

Polis geldi ama tutanak tutmadı
2 farklı karakolda kaç memurla konuştuk resmen yalvardık tutanak için
bana yönetmeliği gösterdiler
savcılık bakıyormuş

bu işin içinde bir iş var polisler yine bir şey yapmış bana göre

maddi hasarlı kazada polis gelmiyor artık. taraflar tutanak tutup kendi aralarında hallediyor.

kendi babam daha gecen ay ki kazada gayet de tutanak tutturduk aynı şekilde maddi hasarlıydı
karşı tarafın sigortası da ödedi zararı arabamız çok kötüydü bayağı da masraf cıktı
keşke konu sahibi ambulans çağırsaydı da kendini tedavi ettirmiş gibi gösterseydi

Bu ülkede adalet aramak doğru olmaz

Kanunlar hep suçluyu destekliyor maalesef

Aynı cümleyi benim de söylemişliğim var. Adamın teki bizim arabaya çarptı. Kamera kaydı bulduk. Adamı ve adresini tespit ettik. Ona rağmen adamı alıp emniyete götürmeleri haftalar sürdü. Hatta üstüne adamın telefon numarasını istediler bizden. Emniyete git gel git gel bir hal olmuştuk. Hakkınızı arayın. Zor olsa da peşini bırakmayın.

bu adam neci boyle merak ettim dogrusu , torpilli sanki bir yerlerden...
hergun vukuati olan adamin ehliyetine el konmaz mi?
ama yok adam resmen siyiriyor her yerden... Arkadan vurmus birde külliyen kabahatli...

bilemedim adalet nerede...

Dun esıme arkadan carptılar
cızık ve bıkac ufak onemsız cok cok az hasar olmasına ragmen polısler geldı tutanak tuttu ve carpanın zararımızı karsılamak ve yaptırması uzerıne mevzu baglandı ve carpana ceza kesıldı

Hem sıze hem baska hanıma carpa carpa gıtmesıne ragmen nasıl ceza almamıs anlayamadım cok enteresan

Cok gecmıs olsun

X