El Sanatları Saklamak Istediğiniz Hatiralar Porselen Olsun

CUVCUV

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2007
1.232
7

Gelin çiçeğimi salona koydum ama kumaş olduğu için çok kirlenmişti ben de yıkayamacağım için kaldırdım.
Derya gibi de gördüm porselen sıvısıyla Kumaş ya da çiçekleri aklınıza gelen herşeyi porselen haline getirebiliyorsunuz.Hobi mağazasından porselen sıvısı aldım gelin çiçeğimi çantamı porselen yaptım daha sonra vernikledim resimde anlaşılır mı bilmiyorum ama gerçekten porselen oldular suyun altına bile tutsam hiç birşey olmuyor.Sizde saklamak istediğiniz anılarınız varsa mesela bebek patikleri vs. porselen sıvısını kullanın çok güzel oluyor.

Link Silinmiştir.

Link Silinmiştir.

Link Silinmiştir.

Link Silinmiştir.

Benim de ilk denemem arkadaşlar bunun başka incelikleri de vardır belki.Hobi mağazalarında porselen sıvısı deyince zaten onlar biliyorlar bir plastik kutuda hafif pembemsi bir sıvı beyaz tutkal gibi.Fiyatı 10 ytl civarı.
Porselen yapmak istediğiniz malzemeyi bu sıvıya batırıp bir yere asıyorsunuz.
ben çiçekleri tek tek ayırdım sıvıyı bir kaba döktüm acele bir şekilde (Çünkü sıvı çabuk kuruyor) çiçekleri tek tek batırıp (yani iyice bulanması lazım sıvıya) kendimce hazırladığım düzeneğe (çamaşır astığım çamaşırlık)astım altına da muşamba koydum çünkü kuruyana kadar sıvının fazlası dökülüyor.

deneyimime göre çok ayrıntılı ince işlemeli çiçekler pek iyi olmuyor daha düz objeler çok güzel oluyor.

sonra da verniklerseniz çok güzel bir görünüm kazanır.ben çiçekler için sprey çok parlak vernik kullandım bu da porselen görüntüsünü güzelleştiriyor.
şimdi onları nereye koyacağımı düşünüyorum :)

Sevgiler

canimya ne guzel seyler yapiyorsunuz boyle baktikca icim geciyor ama yapmaya cesaret yok birde cocuk ve okul evlilik hepsi bir arada cevremdeki kimse el isi yapmiyor haliyle bende yapamiyorum ama sizlerden gordukce cokk hosuma gidiyor sagolasiniz

çok güzel fikir fikir arkadaşım.eline sağlık.tuvalet aynanın önüne yada salonda bir yere koyabilirsin mesela.....

Ellerine saglik guzel olmus! Ha unutmadan o program derya baykalda degil atv de kadin olmak programinda verilmisti hobi bolumunde:) (tabi sen daha iyi bilirsin hangisi::):)

Son düzenleme:
bu porselenleştirme tekniğini bende duymuştum yapmayı düşünüorum bi hobi dergisinde gördüm polyester bi tabağı boyamışlar ahşap boyayanlar bilirler sonra bu çiçekleri poselenleştirme yapıp tabağın kenalarına yaptırmışlar harika duruodu hem böle direk kullanabiliriz yapıp hemde o dergide ki gibi başka şeylerin üzerinde de kullanıp deişik şeyler çıkarabiliriz..

Ben bu uygulamayi kizimin bebeklik patiğinde vede en sevdigi minik oyuncaginda denemeyi düşünüyorum nasil fikir :)

benim cam tabaklarım vardı bulaşık makinesi rengini bozdu şimdi bulanık yağlı gibi duruyorlar takım halinde atmayı düşünüyordum böylece yeni bi takımım olacak saol:)
birde acaba sadece beyazmı renkleri varmıdırki ?

renkli değil di mi şeffaf...tesadüf mü çiçegin her yeri beyaz yoksa boyadan mı ben de düşünüyorum ama yaprakları falan yeşil ve düşündüğüm başka nesnelerde olacaktır renk ögrenmem lazım o yüzden şeffaf di mi bu ürün? bi de ortalama ne kadar fiyat olarak

X