Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Salon dekorasyonu hakkında

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları
samyeli 34,

Petrol yesil, pastel mint, haki, altin kahveler olabilir, alt ton uyumu yakalamak kosuluyla. Artik alt ton demeyeyim diyorum ama onsuz olmuyor. :) Daha dinamik ve guncel olmasi icin mavi onermistim, indigo maviyi yakistiriyorum bu renklere ama alternatif derseniz ekteki renklere bir goz atin.
Cok tesekkur ederım.. Aklımda bulunsun... Alt ton olmadan olmaz:)

samyeli34,

Rica ederim, umarim icinize sinen bir renk bulursunuz. Geriye bir tek ileride mavi griyi bej griye cevirmek kaliyor boylece, bir de mobilya isi var tabii. Bunlar da zamanla tamamlanir zaten daha uyumlu bir mekan cikar ortaya, ben de pek acele etmem acikcasi tadilat, tamirat yenilik konularinda, bazen bir fikrin olgunlasmasi, bu fikre uygun dusen urunleri bulmak zaman aliyor. Oyle bir eve gireyim de 3 gunde bitirip cikayim gibi bir dusuncem hic yok, dogrusu da cikmamak zaten. Cok unlu ic mimarlarin veya ofislerin projeleri bazen yil boyu surer, bazen baska proje de kabul etmezler tek bir proje yaparlar ama sonuc sahane oluyor. Avustralya'nin 2018'de onemli bir ic mimarlik odulunu kazananlari ve finale kalanlarindan bir kac ornek:

https://australianinteriordesignawards.com/pages/gallery/year:2018/awardid:23/entryid:1174/

https://australianinteriordesignawards.com/pages/gallery/year:2018/awardid:23/entryid:884/

https://australianinteriordesignawards.com/pages/gallery/year:2018/awardid:23/entryid:864/

https://australianinteriordesignawards.com/pages/gallery/year:2018/awardid:24/entryid:1165/

Bu ofislerin nasil calistiklarina sahit olmustum Instagram araciligiyla, cok ciddi emek ve beyin gucu harcaniyor. Mesai cok yogun, toplantilarda bir vidanin yeri dahi konusuluyor, canla basla cabaliyorlar. Umarim ileride boyle titiz calisma arkadaslarim olur cunku bugun insanin yapabileceklerinin ve mimarinin geldigi nokta gercekten heyecan verici, "Yapalim bitsin." demek insanin etrafinda kendi varligina dair bir sey gormeyi reddetmesi gibi geliyor bana. Iciniz rahat olsun, ne kadar iyi arastirirsaniz, ne kadar mesai harcarsaniz sonuc o kadar mutlu edecektir, hicbir sey sizin mutlu olmanizdan onemli degil, varsin 5-10 gun sonra olsun ama baktiginizda icinize sinsin.

samyeli34,

Rica ederim, umarim icinize sinen bir renk bulursunuz. Geriye bir tek ileride mavi griyi bej griye cevirmek kaliyor boylece, bir de mobilya isi var tabii. Bunlar da zamanla tamamlanir zaten daha uyumlu bir mekan cikar ortaya, ben de pek acele etmem acikcasi tadilat, tamirat yenilik konularinda, bazen bir fikrin olgunlasmasi, bu fikre uygun dusen urunleri bulmak zaman aliyor. Oyle bir eve gireyim de 3 gunde bitirip cikayim gibi bir dusuncem hic yok, dogrusu da cikmamak zaten. Cok unlu ic mimarlarin veya ofislerin projeleri bazen yil boyu surer, bazen baska proje de kabul etmezler tek bir proje yaparlar ama sonuc sahane oluyor. Avustralya'nin 2018'de onemli bir ic mimarlik odulunu kazananlari ve finale kalanlarindan bir kac ornek:

https://australianinteriordesignawards.com/pages/gallery/year:2018/awardid:23/entryid:1174/

https://australianinteriordesignawards.com/pages/gallery/year:2018/awardid:23/entryid:884/

https://australianinteriordesignawards.com/pages/gallery/year:2018/awardid:23/entryid:864/

https://australianinteriordesignawards.com/pages/gallery/year:2018/awardid:24/entryid:1165/

Bu ofislerin nasil calistiklarina sahit olmustum Instagram araciligiyla, cok ciddi emek ve beyin gucu harcaniyor. Mesai cok yogun, toplantilarda bir vidanin yeri dahi konusuluyor, canla basla cabaliyorlar. Umarim ileride boyle titiz calisma arkadaslarim olur cunku bugun insanin yapabileceklerinin ve mimarinin geldigi nokta gercekten heyecan verici, "Yapalim bitsin." demek insanin etrafinda kendi varligina dair bir sey gormeyi reddetmesi gibi geliyor bana. Iciniz rahat olsun, ne kadar iyi arastirirsaniz, ne kadar mesai harcarsaniz sonuc o kadar mutlu edecektir, hicbir sey sizin mutlu olmanizdan onemli degil, varsin 5-10 gun sonra olsun ama baktiginizda icinize sinsin.
Aynen oyle duşunuyorum.. Gec olsun içime sinsin.... Verilen emek ve final olarak ödül.. Her seye degıyor.... Resimlerin her bırı emek ve her bırı ayrı bır yaşam.. Kiminin renklerı kiminin ferahlığı benı benden aldı:)..... kendimızı sevmenın kendimızle barışık olmanın verdigi mutluluk kazanılan guven hayat akışımızı yeniliyor... Bırkez daha anladım ki zor karar vermem insanları ıtse de uzun yıllar severek kullanacağım bılıyorum.. . dogru yoldayım.. Tesekkurler glo..

samyeli 34,

Umuyorum ulkemizde de bu ornekleri siklikla goruruz. Zor karar vermiyorsunuz aslinda, sizinki normal olan.

samyeli 34,

Umuyorum ulkemizde de bu ornekleri siklikla goruruz. Zor karar vermiyorsunuz aslinda, sizinki normal olan.
Glo gonderecegım resimdekı grı perde sankı hafıf yeşili andırıyor ama koyu gri diye gecıyor.. Bayıldım rengine fakat uyum konusunda senın girmen gerekli diye duşundum.. Resimde tam bellı olmasada gercek rengne yakın sayılır.. İkea da maviler cok koyu tonlardaydı resım cekmedım..gonderdıgım resımlerın hepsı aynı renk kumaş:)

:)

Eklentiler

• IMG_20180603_194057.jpg
    IMG_20180603_194057.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 82
  • IMG_20180603_194030.jpg
    IMG_20180603_194030.jpg
    48,5 KB · Görüntüleme: 91
  • IMG_20180603_194010.jpg
    IMG_20180603_194010.jpg
    73,7 KB · Görüntüleme: 101
  • IMG_20180603_184944.jpg
    IMG_20180603_184944.jpg
    36,5 KB · Görüntüleme: 80
samyeli34,

Yesil veriyor evet, kendim de baktim. Bu sekilde pek bir uyum yok, tam yesil perde de alabilirsiniz ama bu renk bir notr aslinda, kanepedeki bej gri notr, duvardaki mavi gri notr, simdi bir de araya yesil gri notr girerse cok cakisik olacak. 2 veya 3 tane farkli gri bir arada iyi olmuyor. Maviler koyu da olsa da bundan iyi durur diye dusunuyorum.

Dogru soyluyor sunuz benimki belkı olur:) du...son resım gonderıyorum.. Eger olmazsa bayramdan sonraya bırakacagım:)

Eklentiler

• IMG_20180604_192313.jpg
    IMG_20180604_192313.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 40
samyeli34,

Yesil veriyor evet, kendim de baktim. Bu sekilde pek bir uyum yok, tam yesil perde de alabilirsiniz ama bu renk bir notr aslinda, kanepedeki bej gri notr, duvardaki mavi gri notr, simdi bir de araya yesil gri notr girerse cok cakisik olacak. 2 veya 3 tane farkli gri bir arada iyi olmuyor. Maviler koyu da olsa da bundan iyi durur diye dusunuyorum.
samyeli34,

samyeli 34,

Son fotografta da ayni renk mi var, yeni bir renk mi?

Soyle biraz daha acayim. Sizin murdumle gul kurusunu baglayabilmeniz icin perdede ikisine de yakisacak bir ortak renge ihtiyaciniz var, bu gul kurusu veya murdum degil dolayisiyla. Griler, bejler zaten hic degil cunku bir bej gri var notr olarak. Sizin tamamen var olan renklerden farkli 4. bir renk bulmaniz lazim ki istenen goruntuyu alin. Notr renklere bakmayin, halihazirda bej gri var ve murdume de gul kurusuna da yakisiyor, simdi hem murdume hem gul kurusuna uyan bi renk bulmaniz gerek. Ben mavi dusundum, siz tesadufen farkli bir renk bulursunuz zevkinize uyan ve bu iki renge uyan o da olur ama grilere, bejlere bakmanizi tavsiye etmem. Cesaret ve gayret. :)

Farklı renkti.. Tamam son bır mavilere bakar atarım... tonuna karar veririz İnşaALLAH..tesekkur ederım

samyeli 34,

Mavi olmak zorunda degil tabii ki, uygun gordugunuz baska bir renk de olabilir yalniz zaten 2 farkli gri oldugunu unutmayin, 3. farkli gri veya 2. bej uygun dusmeyecek. Illa ki gri isterseniz kanepeyle tam uyumu bulmaniz lazim.

Tam uyum bırebır buldum.. Fakat aynı kumaştan hemen hemen... Bu sebepten o da olmuyor. Bej gri perdeyı bu kadar arastıracagımı hıc duşunmezdım:).. Ama olsun yılmak yok... O olmazsa baska olur.. Aklımda bır yer daha kaldı perdeciler carsısı.. Oradan aldım aldım:) yoksa tul ıle kalacagım

sevgili samyeli34,

Farkli kumas olsa daha iyi olur tabii ki, keten, saten, her ne olursa. Yigin gibi bir goruntu olacak yoksa, ayni kumasi odaya yigmissiniz gibi olacak. Bunun icin o sekilde onerdim.

Sizin durumunuzda fon gerekli bence. Murdumun mutlaka uyumlu bir renkle tamamlanmasi sart. Ben vurucu etkinin mevcut renkler disindaki 4. bir renkle tamamlanacagini dusunuyorum. Bej gri notrumuz, bir de elde murdum ve gul kurusu var, bu ucune uygun farkli bir renk olmasi gereken etkiyi verecek ama dedigim gibi secenekler kisitliysa bej griden devam. Italyanlar ne ekmek, ne su veriyor derler, iyi hos ama bende bir cok fazla bir etki yaratmadi anlaminda. En kotu ihtimalle goze hos gorunen, kurallar dahilinde yapilmis ama cok da kisisellestirilmemis bir is cikar.

Duz fon yerine geometrik desenli olanlara da bakabilirsiniz. Yine icinde eldeki renklerden biri veya ikisi ve de ayri bir 4. renk olabilir. 4. rengi bu sekilde de ekleyebilirsiniz.

Geometrik hımm.. Olabılır neden olmasın az bıraz resım atar mısın glo desen olarak... Glo gonderdıgım resimler oncekı perdecıden yenı bır sey yok henuz.. Dedigim gıbı bayramdan sonra İnşaALLAH

Eklentiler

• IMG_20180605_152838.jpg
    IMG_20180605_152838.jpg
    30,2 KB · Görüntüleme: 99
  • IMG_20180605_215604.jpg
    IMG_20180605_215604.jpg
    57,4 KB · Görüntüleme: 94
sevgili samyeli34,

Ilk mavi iyi gorunuyor aslinda, olabilir bu ton. Geometrik derken de tekrarli geometrik olabilir, David Hicks'in tasarimlari guzel ornekler, evlerde cok kullanisli oluyor. Orijinali olmasa bile bu desenlerden cok var artik, kolayca bulunabiliyor.

Ilk ucu Hicks, eminim hemen tanidiniz zaten desenleri. :) Dorduncusu de bir klasik baliksirti. Boyle tekrarli kucuk, minik desenler de olabilir.

Eklentiler

• 69a8212ef1320ee92c7012d419302ad1--geometric-pillow-designer-pillow.jpg
    69a8212ef1320ee92c7012d419302ad1--geometric-pillow-designer-pillow.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 34
  • DHAPRE-Grey-David-Hicks-Carpet.jpg
    DHAPRE-Grey-David-Hicks-Carpet.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 65
  • indir.jpg
    indir.jpg
    14,6 KB · Görüntüleme: 45
  • J31I0Y3MK53_4887_.jpg
    J31I0Y3MK53_4887_.jpg
    104 KB · Görüntüleme: 44
sevgili samyeli34,

Ilk mavi iyi gorunuyor aslinda, olabilir bu ton. Geometrik derken de tekrarli geometrik olabilir, David Hicks'in tasarimlari guzel ornekler, evlerde cok kullanisli olu:emir_bebek:yor. Orijinali olmasa bile bu desenlerden cok var artik, kolayca bulunabiliyor.

Ilk ucu Hicks, eminim hemen tanidiniz zaten desenleri. :) Dorduncusu de bir klasik baliksirti. Boyle tekrarli kucuk, minik desenler de olabilir.
Cok tesekkur ederim glo

Eklentiler

• Screenshot_2018-06-06-22-20-38.png
    Screenshot_2018-06-06-22-20-38.png
    210,1 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_2018-06-06-22-20-26.png
    Screenshot_2018-06-06-22-20-26.png
    179 KB · Görüntüleme: 34
sevgili samyeli34,

Ilk mavi iyi gorunuyor aslinda, olabilir bu ton. Geometrik derken de tekrarli geometrik olabilir, David Hicks'in tasarimlari guzel ornekler, evlerde cok kullanisli oluyor. Orijinali olmasa bile bu desenlerden cok var artik, kolayca bulunabiliyor.

Yani mavinin bu tonları bır tık acıgı da olabilir sanırım renk anlaşılmıştır..geometrık desenlerede bakacagım gıttıgımde..:KK15:

Yani mavinin bu tonları bır tık acıgı da olabilir sanırım renk anlaşılmıştır..geometrık desenlerede bakacagım gıttıgımde..:KK15:

Okulda son haftam, epey yogun geciyor. Bildirimi gormezsem, gorur de anlamazsam diye mesaj atabilirsiniz eger cevap vermemis olursam. Kolay gelsin. :)

X