Sancı çıktığı halde bakılmadım

Mercimekliannem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2021
56
23
30
Hanımlar cidden bende mi sorun var bilemiyorum kafayı yicem benim kasılmam 28.haftadan önce başladı şuan 30um şimdi ağrılı oluyor geçen hafta tektar gittim bunun için asistanları doktorumun nst çekti sancın yok denildi enfeksiyon yapar diyip bakilmadan 15 gün olmadan ağır fitiller kullandırdılar nst kağıtlarını gizlice aldım bir akşam baktım ki netten 50 lerde sancım var kuzenim doktor sancın var nasıl yok derler dedi salıda kontrolüm vardı doktor ultrasondan baktı tamam açıklık yok kanaman suyun gelirse gel diyip gitti odadan bulamadım ki konuşayım şimdi ne yapmam lazım devlette başka bir doktor bakar mı randevuda bulamadım endişe ediyorum nasıl bir sistem olabilir bu hiç önlem yok

Büyük ihtimalle yaşancı sancılarımız başlamıştır. Bunlar düzensiz vücudu Doğuma hazırlayan sancılardır.
Doktorunuz önemli bir şey görseydi sizi de kendini de zora sokmazdı diye düşünüyorum.
Sonuç olarak açılmanız yok denmiş.

30. Haftadan sonra benimde bu tarz sancılarım olmuştu.her hafta neredeyse doktora gider olmuştum. Gerçekten Doğum sancılarınız başladığında aradaki farkı sizde göreceksiniz.

İçiniz yinede rahat değilse başka bir kadın doğumcuya gidebilirsiniz. Hayırlı doğumlar diliyorum

Büyük ihtimalle yaşancı sancılarımız başlamıştır. Bunlar düzensiz vücudu Doğuma hazırlayan sancılardır.
Doktorunuz önemli bir şey görseydi sizi de kendini de zora sokmazdı diye düşünüyorum.

30. Haftadan sonra benimde bu tarz sancılarım olmuştu.her hafta neredeyse doktora gider olmuştum. Gerçekten Doğum sancılarınız başladığında aradaki farkı sizde göreceksiniz.

İçiniz yinede rahat değilse başka bir kadın doğumcuya gidebilirsiniz. Hayırlı doğumlar diliyorum
Teşekkür ederim yorumunuz için bana doktor 10dan fazlası normal değil ağrısiz olucak demişti bende ondan fazla ağrılı yaşıyınca endişe ettim bana birde erken başlamiş ne dedi kuzenim korktum ondan evet diyorum zaten bunda böyleyse gerçekte düşünemiyorum canım Rabbim kolaylık versin hepimize siz doğum yaptınız mı kaçta yaptınız :)

İçiniz yinede rahat değilse başka bir kadın doğumcuya gidebilirsiniz.
Teşekkür ederim yorumunuz için bana doktor 10dan fazlası normal değil ağrısiz olucak demişti bende ondan fazla ağrılı yaşıyınca endişe ettim bana birde erken başlamiş ne dedi kuzenim korktum ondan evet diyorum zaten bunda böyleyse gerçekte düşünemiyorum canım Rabbim kolaylık versin hepimize siz doğum yaptınız mı kaçta yaptınız :)
İnş sağlıcakla kucağınıza alırsınız bebeğinizi.
Ben yalancı sancılardan çok fazla çektim biliyorum. Artık en son doktora gittiğimde 38+3 ‘te yarın gel sezaryenle alalım dedi.kadın benden bıkmıştı resmen😂 ve o gece gerçek sancılarım başladı kanamam oldu sabah ezanında gittik hastaneye. Doktorumun normal Doğum ısrarına rağmen sezaryenle doğum yaptım. Tabi 13 yıl önce. Bir daha da yetti bir daha Doğum telaşıyla uğraşamam dedim😅 kapattım çocuk mevzusunu

Yalancı sancı yaşamış olabilirsiniz
Normalde doğumdan önce hastanede yatarken saatte bir sancıyla bakılır.
Doğum yapılacak gün mesela sabahtan sancı basliyor ama aralıkları az oluyor o zaman da bekliyoruz
Tam doğumdan 1-2 saat önceki sancı yalancı sancidan çok farklı.
Muhtemelen az zamanınız kalmış ama 1 hafta 10 gün önce de bu sancılar aralıklı olarak görülür.
Baktınız ağrı geçmiyor ve takrarliyor ihmal etmeyin.
Acile gidin orada da sanciya bakarlar.
Başka doktora da gidin içiniz rahat etsin.

İnş sağlıcakla kucağınıza alırsınız bebeğinizi.
Ben yalancı sancılardan çok fazla çektim biliyorum. Artık en son doktora gittiğimde 38+3 ‘te yarın gel sezaryenle alalım dedi.kadın benden bıkmıştı resmen😂 ve o gece gerçek sancılarım başladı kanamam oldu sabah ezanında gittik hastaneye. Doktorumun normal Doğum ısrarına rağmen sezaryenle doğum yaptım. Tabi 13 yıl önce. Bir daha da yetti bir daha Doğum telaşıyla uğraşamam dedim😅 kapattım çocuk mevzusunu
Amin inşallah 36 35i görsem yeter bende anne olmak büyük nimet ve zorlukları var elbette bende daha şimdiden kaçıyorum ama baş aşağı dönmüş ne güzel dedi doktor 😂hayırlısı olsun

Yalanci sancilardir veya bebek hareketleridir. Onlar da nst’de sanci olarak gorunur. Parabolik egride seyretmeli. Oyle degilse doktor onemsememistir hakli olarak

Yalancı sancı yaşamış olabilirsiniz
Normalde doğumdan önce hastanede yatarken saatte bir sancıyla bakılır.
Doğum yapılacak gün mesela sabahtan sancı basliyor ama aralıkları az oluyor o zaman da bekliyoruz
Tam doğumdan 1-2 saat önceki sancı yalancı sancidan çok farklı.
Muhtemelen az zamanınız kalmış ama 1 hafta 10 gün önce de bu sancılar aralıklı olarak görülür.
Baktınız ağrı geçmiyor ve takrarliyor ihmal etmeyin.
Acile gidin orada da sanciya bakarlar.
Başka doktora da gidin içiniz rahat etsin.
Sağ olun öyle yapacam inşallah kontrolleri iki haftaya düşürdü zaten ama bilgi alamayınca endişe ediyorum bende haliyle

Şöyle söyleyeyim, gerçek doğum sancısı olduğu zaman şunu düşünüyorsun; ya doğum başladı ya ölüyorum 🤭 Ben de 3-5 defa doktora gittim, sancı sancı diye. Hep bana gelince anlayacaksın dediler. Bir geldi tam geldi. Anladım 🤭🤭🤭

Yalanci sancilardir veya bebek hareketleridir. Onlar da nst’de sanci olarak gorunur. Parabolik egride seyretmeli. Oyle degilse doktor onemsememistir hakli olarak
Anladım canım bu yalancı sancılar her gün oluyor diyelim ihtimal olarak biraz daha yakın tarihte doğum yapmak anlamına gelmiyor galiba zaten olacak olduktan sonra öngörülmeyebilir de

Şöyle söyleyeyim, gerçek doğum sancısı olduğu zaman şunu düşünüyorsun; ya doğum başladı ya ölüyorum 🤭 Ben de 3-5 defa doktora gittim, sancı sancı diye. Hep bana gelince anlayacaksın dediler. Bir geldi tam geldi. Anladım 🤭🤭🤭
Hih canım 50lerde böyleysem ben düşününemiyorum dedim eşime cidden

Maşallah güzel vakitte gelmiş bende 36ya gelsem yeter 🤭fazlasında gözüm yok
Yok yok icerde ne kadar kalirsa o kadar iyi. 40 haftalik doganla 38’lik doganin emme gucu bile farkli oluyor. Hic endiselenmeyin, yasadiginiz seyler normal. Ha kasilmalar duzenli olur, yavas yavas artip, yavas yavas duser ya da baska bir sey olursa tabi ki gidin hastaneye ama bu anlattiginizi cogu hamile yasamistir. Bir de 50 sanci falan sayilmaz, sakin olun ☺️

Yok yok icerde ne kadar kalirsa o kadar iyi. 40 haftalik doganla 38’lik doganin emme gucu bile farkli oluyor. Hic endiselenmeyin, yasadiginiz seyler normal. Ha kasilmalar duzenli olur, yavas yavas artip, yavas yavas duser ya da baska bir sey olursa tabi ki gidin hastaneye ama bu anlattiginizi cogu hamile yasamistir. Bir de 50 sanci falan sayilmaz, sakin olun ☺️
Saat başı bazen iki saate 50 saniye kadar sürüyor bazen 30 sn öyle canım teşekkür ederim insan bilmeyince :)

Gram sancim yoktu
2 cm aciklik var diye dogumhaneye alindim
Suni sanci verildi bebegimin kalbi duruyordu
Omru varmis Allah a sukurler olsun
Sezeryan oldum
2 de mecburi sezeryan oldu
Gerci rahim şekli bozuluyormus normal dogumda

X