Sanırım kendim olamıyorum.

birkimsecik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
240
185
33
Merhabalar, normal şartlarda hayatımda hep kendi fikirlerimi gerçekleştiririm. Herhangi birinin, konu çok ciddi değilse ailemin dahi fikirlerini değil kendi fikirlerimi önemser, kendi bildiğimi okurum. Ancak hayatımdaki kişiye karşı sanırım çekimser davranıyorum. En basiti dün dışarıda yemek yeme mevzusu oldu, gideceğimiz yeri tarif ediyordum. Yanlış yere girdi erkek arkadaşım, öyle olunca bende girdiği yerde bir restoranda durdurdum ordan yedik. Yedikten sonrada aslında ben burayı istemiyordum başka bir yeri istiyordum diye söyledim. Tabi bu huysuzca veya hayıflanarak değil. Erkek arkadaşımda sen niye istediklerini bana söylemiyorsun ben senin istediğini yaparım yanlış yerede girsek geri döner istediğin yeri bulurum vs dedi. Bu dün olan taze bir konu. Daha önce buna benzer bir durumu alışverişte de yaşadık. Elimde olmadan yaptığım bir davranış bu benim. Çekineceğim hiçbir durum yok ilişkimiz belli bir seviyede oturmuş bir ilişki ancak bazen çocukça davranıyorum sanırım. Bu konuyu ve birkaç konuyu daha dün dile getirdi. Saçma sapan davranıyormuşum son dönemlerde. Ve birbirimize birkaç gün zaman tanıdık. Kendimi toparlamam için. Benim kararlarımın çok çabuk değişmesinden, isteklerimi net olarak ifade etmediğimden vs rahatsız olduğunu dile getirdi. Şöyle bir baktığımda da haklı olduğunu anlıyorum. Ne yapabilirim bilmiyorum.. İçimi dökmek istedim sizlere...

Sağlıcakla.

Ancak hayatımdaki kişiye karşı sanırım çekimser davranıyorum.
belki de hayatınızdaki kişiye karşı çekimser davranmaktan değil de verdiğiniz kararlardan hoşnut kalmazsa diye korkuyorsunuzdur. bu eskiden bende de vardı. bir sorun tatsızlık çıkmasın diye arkadaş olsun sevgili olsun kendim bir şey önermektense önerilene uyuyordum. sonra baktım bu yıpratıcı bir süreç en azından benim istediğim olmasa bile ortalarda bir yerde buluşmaya yönelik davranışlarda bulunmaya çalıştım. bir de siz ben burayı istemiyordum başka yer istiyordum deyince o mevcut durumdan şikayetçisiniz gibi algılamış olabilir. erkekler algılarda düz olabiliyor bazen. küçükten başlayıp büyüğe doğru fikirlerinizi beyan edin. size sorulursa söyleyin sorulmasa da kendiniz ben şöyle düşünüyorum demeyi deneyin. erkek arkadaşınız teşvik edici birisi anladığım kadarıyla. insanın böyle ruhen zihnen düşük olduğu dönemleri olabiliyor. endişelenmeyin.

belki de hayatınızdaki kişiye karşı çekimser davranmaktan değil de verdiğiniz kararlardan hoşnut kalmazsa diye korkuyorsunuzdur. bu eskiden bende de vardı. bir sorun tatsızlık çıkmasın diye arkadaş olsun sevgili olsun kendim bir şey önermektense önerilene uyuyordum. sonra baktım bu yıpratıcı bir süreç en azından benim istediğim olmasa bile ortalarda bir yerde buluşmaya yönelik davranışlarda bulunmaya çalıştım. bir de siz ben burayı istemiyordum başka yer istiyordum deyince o mevcut durumdan şikayetçisiniz gibi algılamış olabilir. erkekler algılarda düz olabiliyor bazen. küçükten başlayıp büyüğe doğru fikirlerinizi beyan edin. size sorulursa söyleyin sorulmasa da kendiniz ben şöyle düşünüyorum demeyi deneyin. erkek arkadaşınız teşvik edici birisi anladığım kadarıyla. insanın böyle ruhen zihnen düşük olduğu dönemleri olabiliyor. endişelenmeyin.
Sanırım korkuyorum. O da korkacağım hiçbir şeyin olmadığını anlatmaya çalıştı. Ben burdayım bir yere gittiğim yok, kaçıp gidecekmişim gibi davranma dedi. Evet, teşvik edici sağ olsun. Benim iyiliğim ve mutluluğumu düşündüğü için beni uyardı. Ben çevremde arkadaşlarıma karşı hiç böyle değilim. Ama konu o olunca istemsizce bu davranışlara bürünüyorum farkında bile olmuyorum sanırım. Çok üzülüyorum.. Dünden beri konuşmuyoruz. Kendimi toparlamam için zaman verdi bana. Kim yazar, benim yazmam gerek muhtemelen.. Bilmiyorum.. Teşekkür ederim, çok güzel yazmışsınız..

Sanırım korkuyorum. O da korkacağım hiçbir şeyin olmadığını anlatmaya çalıştı. Ben burdayım bir yere gittiğim yok, kaçıp gidecekmişim gibi davranma dedi. Evet, teşvik edici sağ olsun. Benim iyiliğim ve mutluluğumu düşündüğü için beni uyardı. Ben çevremde arkadaşlarıma karşı hiç böyle değilim. Ama konu o olunca istemsizce bu davranışlara bürünüyorum farkında bile olmuyorum sanırım. Çok üzülüyorum.. Dünden beri konuşmuyoruz. Kendimi toparlamam için zaman verdi bana. Kim yazar, benim yazmam gerek muhtemelen.. Bilmiyorum.. Teşekkür ederim, çok güzel yazmışsınız..
bakın eğer kaçıp gidecek gibi davranırsak zaten her kim olursa olsun o stres ve sorunlarla karşımızdakini uzaklaştırıyoruz. bu mesele bazen herkesin yapabileceği bir şey en azından sonradan söylemezseniz bence iyi olur. yani diyelim ki o restoranda yemek yediniz söylemeyin boşverin. çok önemli değil nasıl olsa. ben de çok kararsızım mesela, herkesin farklı huyları var. siz sadece karşınızdakine olduğunuz gibi davranma özgüveninde olun. bence tüm mesele bu.

bakın eğer kaçıp gidecek gibi davranırsak zaten her kim olursa olsun o stres ve sorunlarla karşımızdakini uzaklaştırıyoruz. bu mesele bazen herkesin yapabileceği bir şey en azından sonradan söylemezseniz bence iyi olur. yani diyelim ki o restoranda yemek yediniz söylemeyin boşverin. çok önemli değil nasıl olsa. ben de çok kararsızım mesela, herkesin farklı huyları var. siz sadece karşınızdakine olduğunuz gibi davranma özgüveninde olun. bence tüm mesele bu.
Bir türlü rahat olamıyorum. Kasılıyorum, geriliyorum. Hayır hiç gerekte yok ama insanın elinde değil sanırım.
Evet sonradan söylememeyi deneyeceğim.

Bir türlü rahat olamıyorum. Kasılıyorum, geriliyorum. Hayır hiç gerekte yok ama insanın elinde değil sanırım.
Evet sonradan söylememeyi deneyeceğim.
Kendinize yüklenmeyin, bazen insanın elinde olamayabiliyor. İmkanınız varsa psikoloğa gitseniz iyi olur. Hem kendi çabanızla hem de psikolojik destekle daha çabuk üstesinden gelirsiniz

Eğer böyle basit konulardan dolayı mola kararı aldıysanız her ikiniz de abartıyorsunuz gibi geldi bana. Ama sevgilinizin söylediği gibi aman suyuna gideyim adam kaçmasın hissi veriyorsanız erkekler bundan hiç hoşlanmıyorlar haberiniz olsun. Bir dediğinin iki edilmemesi, prensesler gibi davranılmak genelde biz kadınları mutlu ederken erkekleri daha çok onların çabalaması, mutlu etmeye uğraşması , hatta biraz karşı çıkılmak ilişkiye bağlıyor, ilişkiyi değerli hissettiriyor. Bırakın o sizi mutlu etmeye uğraşsın. Her şeyden memnuniyetsizlik değil elbette ama isteklerinizi, istemediklerinizi, tercihlerinizi zamanında dile getirin. Burası değil diyin, bunu istemiyorum, böyle istemiyorum diyin. Zamanında tepki vermeyip sonrasında ay burası değildi, ben bunu istemiyordum vs gibi gecikmiş tepkiler bir kadın olarak bende bile "ne mızmız insan, memnuniyetsiz, iradesiz, ne istediğini bilmiyor vb intibalar uyandırıyor açıkcası. Tabii bu sıfatları sizin için kullanmıyorum yanlış anlaşılmasın. Durumu açıklayabilmek adına örneklendirmelerdi Hoppa

X