sarıgül hazır değil !!!

kanal 7 nasıl yandaş medya oluyorsa ,diğerleri de başkalarının yandaş medyası ..
herkes kendi fikrine uymayanı yandaş medya olarak kabul edecek tabiki de .
Sarıgüle gelince kendisi konuşmaktan başka ne iş yapmış bugüne kadar ALLAH aşkına ..
Kendini seçtirmek için o kadar uğraştı olmadı şimdi de başkalarının projelerini kendi projesi gibi göstermeye çalışıyor.
Fakat çatlasa da patlasa da bu millet onu seçmeyecek .Bunu da bir anlasa :KK51:

sen onları kulaktan duydun galiba . yada yandaş medyanızdan okudunuz. dinlenen biri bak dinleniyoruz paraları teyzene eniştene götür der mi. mantıklı mı sizce. tırları durdurdular. evden çıkartıkları iddaa edilenleri de durdursaydılar. zor muydu

Dinlendiğini bilen bir insan ,tapeleri çıkınca ''kriptolu telefonları bile dinlemişler:KK53:'' der mi?

Burhan Kuzu demis ki ses kayitlari gercek olsa bile akpliler inanmaz.
yani akplilleri kandirmak kolay mi demis ? ya da akpliler hic bir seyi sorgulamaz , arastirmaz mi demis?
ya da Tayyip Erdogan ne dese inanirlar onun her dedigi dogrudur mu demek istemis.......

Kadir Topbas da mi bisiklet projesi koymus? O zaman secmen olarak ben sorarim; 2004`ten beri neredeydin diye. :) 2004`ten beri Kadir Bey`in calismalarinin sonucunu gözümle yasayarak gördüm. Üstelik son 3 yilimi yurtdisinda gecirmeme ragmen, Istanbul`a her geldigimde daha bir fenalastim, her geldigimde daha bir yasanmaz hale geldigini fark ettim. Tabi benim yasadigim Avrupa sehri ile Istanbul kiyaslanamaz bile ama yine de buradan Istanbul`a varinca, kültür ve sehircilik anlayis farkini bariz hissediyorum. Arkadaslarimin cogu Istanbul`u merak ediyor, benim onlara anlatmaya basladigim nokta cekilmez olarak bulabileceklerini önceden anlatmak ki büyük bir sok yasamasinlar. Gezip geldiklerinde de zaten aklin yolu bir herkes ayni sorunlarin farkinda varmis olarak geri dönüyor.

O yüzden ben Sarigül`e sans verilmesinden yanayim. Ha o da beceremezse, önümüzdeki secimlere bakariz. Ben Sarigül hayrani degilim ama mevcut Kadir Topbas`in Istanbul`u cok gerilettigine, betonlastirdigina, AVM`lestirdigine, dolayisiyla sosyal hayati öldürdügüne ve trafigi cekilmez bir cile haline getirdigine inandigim ve gördügüm icin yeni birine sans vermek gerektigini düsünüyorum. Sanirim yapilmayan, yapimi bitmeyen yollarda perisan olan, isi sürekli trafikte olmayi gerektiren babam da ayni seyi düsünüyordur. Ayrica kültür sanat faliyetlerinde de yanli bir sekilde birilerini susturan, oyunlarini kaldirtan bir zihniyete de oy verilmez bizim ailede. Tam bir tiyatro düskünüyüzdür de, feci sinirlerimiz gerilir böyle konularda :KK1:

Bir de Gezi Olaylari`nda cok acik gördük; Kadir Topbas`tan cok Basbakan karar aliyor Istanbul icin. Belki farkli bir partinin adami gelirse, bu sorundan da bir nebze daha kurtulmus oluruz diye umut ediyorum.

Kadir Bey laflarini da icraatlarini gösterdi simdiye kadar. Sira baska birinde, onun da icraatlarina bakabilmek icin sans vermek gerek. :KK34:

Bir de "lafa degil icraata bakarim" mantigi da öyle celiskili bir mantik ki, herkesin agzinda ama sorgulayan var mi acaba? Diyelim 10 yildir ayni kisi hizmette, sana göre de iyi isler yapiyor, diger partinin -denenmemis- adayinin daha iyi olmayacagini, icraatini görmeden nereden biliyorsun diye sorarim, elbette lafina bakacaksin, ne diyor, ne vaad ediyor, secim bu niyahayetinde.
Ikincisi de eger daha önce baskanlik yapmis bir aday ise gecen yillar üzerine degismedigini, kaybettigi icin hirs yapip daha iyi bir kadro olusturup olusturmayacagini nerden biliyorsun? Lafina bakacaksin elbette. Ne degismis, ne degistirebilir diye inceleyeceksin, sorgulayacaksin.

Bu herkes icin de gecerli. Yani yillardir CHP`liyse, AKP adayinin icraatini bilmiyoruz. AKP`li ise CHP`li adayin icraatini daha görmedin. :)
Genele yaydiginda bence "Mantigi laf ve proje üzerine kurulu secimlerde, lafa degil icraata bakarim" demek bana göre mantikli degil. :KK1::KK1::KK1::KK1:
Aslinda lafa degil icraata bakarim slogani, benim gözümde AKP`nin degisime kapali bakis acisini onaylamaktan öteye gidemiyor. Demokratik ülkelerde secimin amaci nedir? Projelere bakmak ve karar vermektir. E o zaman?

Ben artik haber izlemekten bile keyif almiyorm bi haberi 2 farkli acidan izlemekten skildim.. eskiden haberin bi tadi vardi sagda solda asiri mantiksiz haber yapmaya basladi.. bi bisiklet yolu tutturulmus arkadaslar Turkiyede yasiyosunuz insanlar daha yaya yolunu kullanmazken bisiklet yolunu kullanacaklarna inaniyo musunuz gerckten? Sarigule sansmi verelm adamlar kendileri kovdular yolsuzluk yapti diye simdi ne yapalm iyiki yapmissin mi diyelm he bi akp secmenidir gidiyo cok sorguluyosnz ondan kendi kovdugunuz yolsuzluk yapmis birini bas taci yaptiniz.. bide arkadasn biri nasil montaj demis 2014te yasiyorz yaknda ucan araba devri baslycak montaj zaten kendi sesiyle olur o zaman kilicdaroglunun basbakani oven konusmalarida montaj degil! Telefon dinleniyo diyor konusmada masallah paralarida rahatca soruyor siz milleti salak mi saniyosnz? Ayrica 2 sirket montaj dedi baska bi sirkete biz boyle acklama yapmadk diye yaynlattirmislar e haklisin kardesm bizde yaptn demedk:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu herkes icin de gecerli. Yani yillardir CHP`liyse, AKP adayinin icraatini bilmiyoruz. AKP`li ise CHP`li adayin icraatini daha görmedin. :)
Genele yaydiginda bence "Mantigi laf ve proje üzerine kurulu secimlerde, lafa degil icraata bakarim" demek bana göre mantikli degil. :KK1::KK1::KK1::KK1:
Aslinda lafa degil icraata bakarim slogani, benim gözümde AKP`nin degisime kapali bakis acisini onaylamaktan öteye gidemiyor. Demokratik ülkelerde secimin amaci nedir? Projelere bakmak ve karar vermektir. E o zaman?

Peki sence denenmemişi denemek , değişime açık olmak mantığı ile mesela Eskişehir seçmeni Büyükerşenden ya da İzmir seçmeni Kocaoğlundan vazgeçer mi ?

Yoksa bu icraatler bize yeter başkasına şans tanımaya gerek yok mu der ya da dememeli mi ?

Peki sence denenmemişi denemek , değişime açık olmak mantığı ile mesela Eskişehir seçmeni Büyükerşenden ya da İzmir seçmeni Kocaoğlundan vazgeçer mi ?

Yoksa bu icraatler bize yeter başkasına şans tanımaya gerek yok mu der ya da dememeli mi ?

aus valla ben de bunları sorucaktım ağzımdan aldın lafı

Genele yaydiginda bence "Mantigi laf ve proje üzerine kurulu secimlerde, lafa degil icraata bakarim" demek bana göre mantikli degil.

Bence yanitim cok acik ve net. Hala soru soruluyorsa ben altinda art niyet ararim.
Ben genel demokrasiden bahsettim, demokratik bir ülkede olmasi gerekenden ve bu sloganin kendi icinde demokrasiyle celistiginden. O kismini alintilamamissiniz tabi, sorgulamak icin de farkli bir noktayi secmissiniz :)

Not: pardon alintilanmis ama anlasilmamis. :) Ya da anlasilmak istenmemis.

Son düzenleme:
Ben yazıyı abartılı buldum fazla yanlı olmuş ama ana fikire katılıyorum. Sarıgül sadece seçilmiş olmak için seçilmek istiyor ama başa geçince birşeyler yapar mı tabiki yapar.

Bende aynı şeyi soracaktım Aus, kalplerimiz birmiş:KK52:
Tabi cevapta beni şaşırtmadı.
İstanbul'da yeni yerleşim bölgelerinde bisiklet yollarını görebilirsiniz. 7 aydır Beylikdüzü'ndeyim. Evcil hayvanlar için atık kutusu bile mevcut. Ama çok saygısız insanlarımız var. Bisiklet yolları aynı zamanda bebek arabaları içinde çok uygun. Kapalı otoparkı olan binalar olmasına rağmen yola, hemde yolun tam önüne aracı çekiyorlar. Geçmek eziyet oluyor.
Bende yurtdışında yaşadım. Ablamda keza hala yaşıyor. Bilemiyorum insanlar görmek istediklerini görüyor galiba. İstanbul için bunlar söyleniyorsa....

dün konuyu okurken konu sahibinin 2. üyelik olduğunu tahmin etmiştim zaten ama kim :44:

Bende aynı şeyi soracaktım Aus, kalplerimiz birmiş:KK52:
Tabi cevapta beni şaşırtmadı.
İstanbul'da yeni yerleşim bölgelerinde bisiklet yollarını görebilirsiniz. 7 aydır Beylikdüzü'ndeyim. Evcil hayvanlar için atık kutusu bile mevcut. Ama çok saygısız insanlarımız var. Bisiklet yolları aynı zamanda bebek arabaları içinde çok uygun. Kapalı otoparkı olan binalar olmasına rağmen yola, hemde yolun tam önüne aracı çekiyorlar. Geçmek eziyet oluyor.
Bende yurtdışında yaşadım. Ablamda keza hala yaşıyor. Bilemiyorum insanlar görmek istediklerini görüyor galiba. İstanbul için bunlar söyleniyorsa....

İstanbulun hizmet alışını yeterli bulmayan mevcut belediyeye oy vermez , yeterli bulan verir ; denklem çok basit :KK8:

Benim hizmeti eleştiriye ya da sloganı eleştiriye söz söyleme hakkım yok , tek takıldığım miadı dolmuş ve denenmemişi denemek kısmı idi.

Yani devam eden bir istikrarla çok başarılı CHP yönetimleri de var , onlarda da icraata bakılıyor ve diğerlerinin lafları havada kalıyor . Adam çalışıyor hem benimle aynı ideolojide , neden değiştireyim ki oyumu sırf diğerine şans vermek için deniliyor .Eeee aynı mantık İstanbul ve AKP seçmeni , Kadir Topbaş içinde geçerlidir o vakit.

İstanbulun hizmet alışını yeterli bulmayan mevcut belediyeye oy vermez , yeterli bulan verir ; denklem çok basit :KK8:

Benim hizmeti eleştiriye ya da sloganı eleştiriye söz söyleme hakkım yok , tek takıldığım miadı dolmuş ve denenmemişi denemek kısmı idi.

Yani devam eden bir istikrarla çok başarılı CHP yönetimleri de var , onlarda da icraata bakılıyor ve diğerlerinin lafları havada kalıyor . Adam çalışıyor hem benimle aynı ideolojide , neden değiştireyim ki oyumu sırf diğerine şans vermek için deniliyor .Eeee aynı mantık İstanbul ve AKP seçmeni , Kadir Topbaş içinde geçerlidir o vakit.
Haklısın. Aynı fikirdeyim.
Miadı dolmuş dolmamış diye ayırırsak zaten daha başı çekecek bir çok belediye başkanı var. Mesela Melik Göçek 94'ten beridir Ankara Büyükşehir belediye başkanı:KK52:
Ben belediye seçimlerine asla parti olarak bakmıyorum. Şuanda Sakarya'da kim var bilmiyorum ama Üniversite döneminde MHP vardı çok güzel çalışıyordu. Eskişehir belediye başkanını da çok beğenirim hem çalışkanlığı hem karakterini, Kadir Topbaş'ıda.
Açıkçası kendi ideolojim de diye oy verip göbeğini büyütmesini mi izleyemem kimsenin yada bu adayı tanımıyoruz ne yapar acaba diye 5 senemi riske atamam (Çalışan bir belediye için konuşuyorum). Bu demokrasiyse o zaman çok esnek bir kavrammış işine gelen bir taraftan çekiyor.

X