Doğal Saç Bakım Kürleri Sarımsak saç için nasıl kullanılır?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

ddilsah

♥♥♥ VOLİM TE ♥♥&#982
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Mart 2012
3.804
79
Kızlar 3 ay önce röfle yaptırdım. Zaten cılız olan saçlarım iyice yıprandı. Kendi toparlasın diye zeytinyağı ve badem yağı kullanıyorum.(badem yağı saç uzatmaya ve güçlendirmeye bire bir arkadaşlar tavsiye ederim) Duydum ki sarımsak saç için çok faydalıymış. Ancak nasıl kullanılır bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Aklıma şöyle bir şey geldi. Birkaç diş sarımsağı kaynamış suya atıp bekletsem yumuşayınca kabuğunu çıkarıp kaşıkla ezsem ve yağın içine katsam işe yarar mı sizce?? Ne dersiniz? Yada sarımsağı rendelesem dövsem filan öyle katsam işe yarar mı?? Fikir verirseniz sevinirim. Nasıl kullanacağımı bilemedim:KK43:

5-6 diş sarımsağı rendele canım... yada havanda döv tercih senin :) kolay gelsinn

sarımsaklı şampuanlar var.. ben saçlarım yanında kullandım ve kokusu sarımsak gibi değil...

sarımsağı ikiye kesip kesik tarafını saç diplerine sürebilirsin ama hem tahriş eder hemde kokusu ağır oluyo...tvde bi uzmandan dinlemiştim;
halis zeytinyağını cam kavanoza koy içine sarımsakları at ve güneş gören bi yerde ağzı kapalı bi şekilde en az bi hafta beklesin, daha sonra sarımsakyağı olarak kullanabilirsiniz saçınızda demişti..
bana mantıklı ve güvenilir geldi, istersen bu şekilde dene...

Canim badem yaginin faydasi iyi geldimi bende almayi düsünüyorumda ? :KK31:

-kızlar teşekkürler cevaplarınız için
şöyle yaptım ben
zeytinyağ badem yağ ve çörek otu yağını karıştırdım içine 5-6 diş sarımsak rendeledim
kapalı kapta 24 saat beklettim. sonra süzdüm. boş bir saç sprey kutusuna koydum. püskürtmesi rahat olsun diye.

-nasıl kullandığıma gelince gün aşırı kullanıyorum yani birgün sürüp ertesi gün ara veriyorum.
saç diplerime masaj yapa yapa sürüyorum. en az 20 dakika bekletiyorum saçımda.
20 dakika içinde ara ara masaja devam ediyorum. sonra soğuğa yakın ılık suda saçıma uygun bir şampuanla temizliyorum.

-Sonuç
saçlarım kuvvetlendi hacimlendi. daha hızlı uzamaya başladı. parlaklığı arttı ve yumuşadı.
bu şekilde kullanmaya devam edeceğim. denemeyi düşünenlere tavsiye ederim.
saçlar toparlanana kadar gün aşırı kullanıp sonra haftada bir yada ikiye düşürmek bence daha mantıklı.
ben öyle yaptım.

-Badem yağını soran arkadaşım, evet işe yaradı. daha öncede kullandım badem yağı saça ve kirpiklere çok iyi geliyor.
hem güçlendiriyor hem çabuk uzamasını sağlıyor.

:KK16::KK16::KK16:

saça sürülünce acaip bir koku oluyor ancak yıkayınca geçiyor.
evdekileri özellikle tembihledim. kokarsa söyleyin alınmam diye.
saçımı maskeden arındırdıktan sonra kimse kokuyorsun demedi.
koku hakkında tereddüt yaşayanları da bu şekilde bilgilendirmek istedim.
:KK16::KK16:

X