Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sarımsakla saç dökülmem inanılmaz derece azaldı...

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Dulcinea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
5.574
0
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır bu siteyi okuyucu olarak takip ediyordum ve paylaştığınız bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim. Kendi yaşadığım mükemmel deneyimi sizlerle paylaşmak istedim:

Çoook uzun zamandır saç dökülmesiyle uğraşıyorum, saçlarım kıvırcık ve kapardığı için ilk yıllar problem etmemiştim bu durumu. Ne yazık ki son 5 yıldır bu konu kabusum oldu. Kendimce bir çok yöntem denedim ama hepsi bir yere kadar etkili oldu. Denediğim yöntemler genelde sarımsağa göre temiz ve de kokusuz yöntemlerdi, bu sebepten sarımsağı ilk kez geçen çarşamba denedim. 1 avuç kadar sarımsağı dövdüm ve biraz sulandırdım (annem pimpirikli olduğu için zeytinyağı koymadım, öyle daha mı iyi olurdu bilemiyeceğim). Başta susuzken kafa derim yandı, ama öyle sürülmesi çok zordu. Daha sonra kafamı sardım ve 2 saat bekledim o şekilde. Duşta bir kaç damla elma sirkesi kullandım (burda sarımsak kokusunu aldığı yazmıştı) ama o da ayrı bir beter kokuyordu :sm_confused: Biraz da karanfilli su sıktım koku belki gider diye.İşe yaramadı o da ama merak etmeyin bir tek ıslakken kokuyor.

Gelelim sonuca: ilk gün farkedemedim ama bugün duşta tararken şok oldum. Hayatımda saçlarımın hiç bu kadar az döküldüğüne şahit olmamıştım. Abartmıyorum arkadaşlar. Kıvırcık ve uzun saçlı arkadaşlar bilir, saçlarımı banyodan banyoya tararım ve çoğu dökülen saç kafamda bir şekilde kalır tarayana kadar. Bu yüzden yumak boyutuyla hesaplarım dökülmeyi. O kadar az döküldü ki, çok mutlu oldum hihoyyyt Bu daha 1. denememdi ve aradan daha 4 gün geçti. Saç çıkar mı bilemeyeceğim ama gelişmeleri paylaşacağım.

Umarım siz de saçlarınıza yarayan çözümü en kısa zamanda bulursunuz. kaydirigubbakcemile5

İnşallah hadi bakalım sonuçları bekliyoruzzhihoyyyt

Selam sedacım. Buarada söylemeyi unutmuşum, şampuan kullanmıyorum, el yapımı defne sabunuyla yıkıyorum saçlarımı yaklaşık 2,5 yıldır. Sen hangi yöntemleri deniyorsun?

Saçlarım hala az dökülüyor ama onun dışında gözle görülür derecede canlandılar. Bukleler belirginleşti. opuyorumnanaktan Merak ettiğim bişi var: Elma sirkesi acaba bi işe yarıyor mu?

valla arkadaşım çıkıyor. ben de en son çare sürdüm sarımsak bi kaç ay önce.. benim önceki dökülmelerim kaç yumaktı anlatamam sana... şimdi baya toparladı. arada sürüyorum gene kokarsa koksun kel kalmaktan iyidir demi :)). geçen kuaförüm bile cok şaşırdı saçımdaki evrime.. o kadar yanizemuszemus

valla ben aslında daha önce yeşil sabun kullaıyodum halada kullanıyorum ama şimdi defne sabunu kullanıyorum bu biraz sertleştiriyor sanki keçe gibi yapıyor.Sabunla yıkamazsam saçlarım azcık kalıyor sabun dolgun gösteriyor en azından..Ben biraz sabırsız davranıyorum açıkçası bundan sonra düzenli olarak ısırgan yağına sarımsak rendeleyip onu kullanıcam arada yapabilirsem ısırgan suyu yapıcam birde işte yeşil veye defne sabunuyla yıkayıp en sonunda biraz şampuan kullanıcam

Yessillim ne kadar sevindirdin beni anlatamam. olumunekankayizsmile :dance: Çooooook teşekkür ederim. Acaip moral verdin çünkü bende açılmalar var tepelerde, önler artık kapanmıyor. senağlama

Sen acaba ne sıklıkla sürüyorsun, bi de ne kadar sonra çıkmaya başladı?

Aynen sedacım, ben de artık sabredemiyorum, çünkü cidden kötü durumda saçlarım. Gördüğüm kabus sayısını bilmiyorum artık. Sabun benim saçlarımda öyle bir etki bırakmıyor. Sabun farkından olabilir diye düşünüyorum. Yağ konusunda da dikkatli olmanı öneririm, sonuçta piyasadan alıyorsun, içine ne kattıkları bilinmez. Ben bir yağ karışımı denemiştim, sanki daha çok döküyor. Sadece ısırgan suyu daha iyi olabilir.

AVELON canım senin adına çok mutlu oldum hihoyyyt, dalgalı ve uzun saçlıyım. benim saçlarda aynen senin dediğin gibi yumak yumak dökülüyor banyodan sonra. ben şampuana kattım sarımsağı. direk süremedim kokusundan dolayı. hoş şampuandada acaip kokuyor :sinifsinif: ama katlanmaya çalışıyorum :1closedeyes:. . Geçen kuaföre gittim, saçlarımı yıkayan çocuk abla saçların sucuk gibi kokuyor dedi :roflol: ayyy Allahtan saçımı yıkayan çıraktı ve o kuruttu saçlarımı yoksa kuaförde karizmayı adam akıllı çizdirmiştim -tatlicadiarzu-.

Çok teşekkür ederim çileklipudingcim. opuyorumnanaktan Islakken öyle oluyor ne yazık ki, özellikle yağmurlu havalar bize düşman. Eğer ki şampuanla bir etkisini göremediysen, sen de istersen direkt sürmeyi dene bence, çünkü cidden acaip farketti dökülmem (hala şaşkın ve de mutluyum sonuçtan, saç da çıkarsa o zaman uçarım herhal ) Sucuk kokusu yine daha iyi bi benzetmeymiş, şu problemden kurtulunca sana güzel bi anı olarak kalır umarım.

yessillim arkadaşıma güvenerek, başarıcaz arkadaşlar diyorum. kaydirigubbakcemile5

cnm ilk başta cok sık sürdüm ama öle düzenli değil. şimdilerde ise sadece aklıma gelince ama saçlarım inanılmaz toparlandı.. inş senin de düzelir.

İyi dileklerin için teşekkürler canım kaydirigubbakcemile3 . Daha hala ilk sürdüğüm günkü gibi adam akıllı süremedim ama dökülmedeki azlık ve sarımsak kokusu hala devam ediyor. Haftasonu bi daha süreceğim bi aksilik olmazsa.

ben 3 yıl önce 1 kez denedim sarmsağı kafamın derisini çok yaktı ve korktum 30 dk. bekletip hemen yıkadım ama kaç gün kafamdan kokusu gitmedi çalıştığım içinde bidaha uygulamadım şimdi evdeyim bende deneyim sarımsağı yoksa kel kalacam mafoldumben

Canım ben o günden sonra hala bi daha yapmaya fırsat bulamadım ve hala banyoda kokuyor. Benim de kafa derim yanmıştı ama etkisini gösteriyor diye sevinmiştim, ya da kendimi avutmuştum. Bi daha süreceğim en geç bi hafta içinde, saç çıkmada hala bi etki göremedim ( ama pes etmicem.

kızlar kokuyu svglinize sormak lazım saçları koklamak yetmez çnkü.saç diplerinizi siz koklayamazsınız ztn koksa bile sizn duymanıza imkan yok.en iyi kokuyu dışardan koklayan alıyo malesef.

kizlar bu cig sarimsak oldugu icin bukadar kokuyor sanirim. isterseniz siz de benim yaptigim gibi yapin kokmuyor hic.
ben sizma zeytinyagi icine aktardan alinmis hazir sarimsak yagi, jojoba yagi, cay agaci yagi ekliyorum bunu temiz sac derisine surup 3-4 saat bekliyorum.
cay agaci yagi bende kepek problemi vardi onun icin suruyordum siz surmeyebilirsiniz. susam yagi da katicam buna daha sonra.
sonra yine sarimsak sampuaniyla yikiyorum saclarimi, bu sampuanin icine de biraz sarimsak yagi ve cay agaci yagi kattim.
hic kokmuyor saclarim. ayni etkiyi verecektir cunku benimki de has sarimsak yagi yani cig sarimsaktan farki yok.

Bunu bende bolca kullandım ama artık yıkadığımda olışan o koku sinirimi bozuyordu bıraktım.
Saçınızı daha sonra sarımsak uygulmasınız bile 3-5. yıkamada bile kokusu gitmiyoo su değidikçe kokuyor

arkadaslar sarimsagin saca bir faydasi olmaz. sadece sac kiran denen hastaliga iyi geldigi soylenir. hele oyle yesil sabun falan kullanmayin. sabunlarin icinde yogun tuz vardir bu da sac derisini mahceder. kaldi ki biz hatayliyiz defne yaginin kilosu 60-70 liradir 3-5 liraya defne sabunu olmaz satamazlar ha defne yagini saciniza surerseniz sacinizda baya toparlama olur. ben en son hint yagi shea yagi defne yagi isirgan uagi badem yagi susam yagi ginseng excrakt saw palmetto excrat iceten bir sac bakim yagi aldim sonuclari harika. o bitki ozleri yagin icinde boyle kahvetengi kahverengi yuzuyordu cok tuhafsadim. aktar al kullan duacim olursun dedi kullandim gercekten harika saclarim toparlandi. neyse siz siz olun icerisinde sulfat ve tuz olmayan urunlerle sacinizi yikayin

...............................................................................................................

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…