Sebbin marka meme protezi taktıranlar?

cupcakese

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2023
3
0
20

Doktorum ilk başta nagor takacağını söyleyip sonra bir sorun olduğunu ve sebbin markasının nagora eş değer olduğunu söyledi bu markayı daha önce duymadım taktıran varsa bilgi verebilir mi bana ?

Canım ben de bu markaya çok hakim değilim. Internette bir araştırma yaptım. Şöyle bir bilgi var marka ile ilgili.

"
Sebbin, 2023 yılında finansal sorunlarla karşı karşıya kaldı. Şirket, artan üretim maliyetleri ve azalan satışlar nedeniyle karlılığını kaybetti. Sebbin, bu sorunları çözmek için bir dizi önlem aldı, ancak bunlar yeterli olmadı. Sonuç olarak, şirket 2023 yılı sonunda iflas başvurusunda bulundu.

Sebbin'in finansal sorunlarının temel nedeni, artan üretim maliyetleriydi. Şirket, vücut implantları üretmek için yüksek kaliteli malzemeler kullanıyordu. Bu malzemelerin fiyatları, 2023 yılında küresel ekonomideki belirsizlikler nedeniyle arttı. Sebbin, bu maliyet artışlarını fiyatlara yansıtamadı ve bu da karlılığını azalttı.

Sebbin'in finansal sorunlarının bir başka nedeni de azalan satışlardı. Şirket, 2023 yılında pazar payını kaybetti. Bu, artan rekabet ve tüketici güvenindeki düşüşle ilişkilendirildi. Sebbin, bu sorunları çözmek için yeni pazarlara açılmaya çalıştı, ancak bu çabalar başarılı olmadı.

Sebbin'in finansal sorunları, vücut implant endüstrisi için bir endişe kaynağı oldu. Şirket, bu endüstrinin önde gelen oyuncularından biriydi ve iflası, endüstrinin genel sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Sebbin'in finansal sorunlarının ayrıntıları şunlardır:

• Şirket, 2023 yılında 100 milyon dolarlık kayıp açıkladı.
  • Şirketin borcu 200 milyon dolara ulaştı.
  • Şirket, iflas başvurusunda bulunurken 300 çalışanını işten çıkardı.
Sebbin'in iflası, vücut implant endüstrisinde bir dizi sorunu ortaya çıkardı. Bu sorunlar şunlardır:

• Tedarik zincirindeki kesintiler
  • Fiyat artışları
  • Yeni ürün geliştirmede gecikme
Sebbin'in iflasının etkilerini henüz tam olarak belirlemek mümkün değil.

Sebbin'in finansal sorunlarına ilişkin bilgiler, aşağıdaki kaynaklardan alınmıştır:

• Bloomberg: "Sebbin Corp. Files for Bankruptcy After Cost Woes"
  • The Wall Street Journal: "Sebbin Corp., Body Implant Maker, Files for Bankruptcy"
  • Reuters: "Sebbin Corp. Files for Bankruptcy After Sales Drop"
Bu kaynaklar, Sebbin'in finansal sorunlarının temel nedenlerini ve etkilerini ayrıntılı olarak açıklamaktadır.

İşte bu kaynaklardan alınan bazı alıntılar:

• Bloomberg: "Sebbin, artan üretim maliyetleri ve azalan satışlar nedeniyle karlılığını kaybetti."
  • The Wall Street Journal: "Şirket, 2023 yılında 100 milyon dolarlık kayıp açıkladı ve borcu 200 milyon dolara ulaştı."
  • Reuters: "Sebbin'in iflası, vücut implant endüstrisinde bir dizi sorunu ortaya çıkardı."

Yani marka iflasını açıklamış. Protezi taktırdıktan sonra bir muhatap bulamayabilirsin. Dikkatli olmakta fayda var.

Doktorum ilk başta nagor takacağını söyleyip sonra bir sorun olduğunu ve sebbin markasının nagora eş değer olduğunu söyledi bu markayı daha önce duymadım taktıran varsa bilgi verebilir mi bana ?
Bazı doktorlar sırf ameliyat daha uygun fiyata gelsin. Hastalarıda uygun fıyatı duyunca koşarak gelsin diye protez kalitesini düşürüyorlar. Aşagıda biri güzel bir arastırma yapmış. Okuyunca şaşırdım. Doktorlar nasıl bu markalarla çalısr. İsmini bile yeni duydum.

Doktorum ilk başta nagor takacağını söyleyip sonra bir sorun olduğunu ve sebbin markasının nagora eş değer olduğunu söyledi bu markayı daha önce duymadım taktıran varsa

Bazı doktorlar sırf ameliyat daha uygun fiyata gelsin. Hastalarıda uygun fıyatı duyunca koşarak gelsin diye protez kalitesini düşürüyorlar. Aşagıda biri güzel bir arastırma yapmış. Okuyunca şaşırdım. Doktorlar nasıl bu markalarla çalısr. İsmini bile yeni duydum.
Sebbin markası çok eski bir fransız markası ve oldukça güzel implantları var bu sektörün içinde sayılırım plastik cerrahi asistanıyım. Mentor ve bildiğiniz aşına olduğunuz bir çok implant markası Türkiye'de eskiler adı biliyor fakat Sebbin ve Euromi Cereform gibi markalar avrupada amerikada çok uzun yıllardır var olup Türkiye pazarına yeni giren markalar. Türkiye'de şu an satılan zaten toplam 5-6 meme implant markası mevcut ve bunların hepsi CE ya da FDA onaylı ve Sağlık bakanlığına kayıtlı ürünler. Aksi takdirde ürünlerin satılması Türkiye'ye gümrükten sokulması mümkün dahi değildir. Doktorların bu tarz markaları tercih etmesi de kesinlikle aynı kaliteyi daha uyguna alabilmeleri. Hem güzel ürünler hem de uygun doktor daha ne isteyebilir ki?

Ameliyatımı oldum şuan mesajlarınızı yeni okuyorum inşallah ilerde bir sorunla karşılaşmam 🥺

merhaba ş. tıp merkezi mi ? birde taktırdınız mı ? aynı durumu bende yaşadım

X