Sebebini bilmedigim ama bir turlu kurtulamadigim sorunum

zehra kaya

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2017
221
110
29
Arkadaşlar nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum ama bir şekilde paylaşmak ve bilgisi olanların bilgisinden faydalanmak istiyorum. Elimde değil ama kaslarimi kirpiklerimi kopariyorum Nasıl yapıyorum ama bi bakıyorum kendimi kaslarimi koparirken buluyorum o anda çok rahatliyorum ama bi bakıyorum kaş kalmamış kimsenin yanına çıkamaz hale geldim önceden de vardı ama hamilelikten sonra daha da yoğunlaştı koparmalarim. Kaş kalemi farı kullanıyorum ama artık onlar bile işe yaramıyor beni her görenin ne olmuşkaslarina demeleri hayretle bakmaları beni iyice mahvediyor ne yapayım bilmiyorum. Bir daha yapmayacağım diyorum ama yeminederim kendime hakim olamıyorum ben ister miyim bu durumda olmak

Trikotellimani. Bende de saç kısmı var. Bir nevi dürtü kontrol bozukluğu gibi ama tıpta adı bile var.
Strese bağlı olarak artıyor azalıyor. İlaç+psikolojik yardımla geçiyormuş ama yine de tam etki yapan tamamen bitiren bişey yok diyorlar.

Konuyu okurken istemsizce elim kasima gitti. Cekince aciyor da,bir insan neden yapar ki böyle bir seyi? Tirnak yeme alisknligi gibi sanirim

Birşey değil herşey düşünüyorumEşimin ailesi psikolojimi mahvetti

İhmal etmeyin, dürtü kontrol bozukluğu alt grubunda geçer bu rahatsızlık yani "İstesen düzeltirsin"le geçecek bir şey değildir, bu hastalığı yaşamayanlar böyle şeyler söyleyebilir daha da strese girersiniz. Kaşlarınızın, kirpiklerinizin hiç çıkmama olasılığı da var böyle giderse o yüzden en yakın hastanenin psikiyatri bölümünden randevu alın.

stressiz ortam ve sağlam psikoloji lazım yoksa düzelmez sorununuz
Stressiz ortamı bırakın stressiz günüm yok her an yapılanlar yaşananlar aklıma geliyor sanki tekrar tekrar herseyi yaşıyorum icimdeki kini öfkeyi atamiyorum onları her gördükçe sinirlerim tavan yapıyor eşim beni anlamıyor bilmiyorum ne yapcam

Stressiz ortamı bırakın stressiz günüm yok her an yapılanlar yaşananlar aklıma geliyor sanki tekrar tekrar herseyi yaşıyorum icimdeki kini öfkeyi atamiyorum onları her gördükçe sinirlerim tavan yapıyor eşim beni anlamıyor bilmiyorum ne yapcam

eve kum torbası alın öfkenizi ondan çıkarın en azından

Ben küçükken bi tanıdığımız da böyleydi. Sonra evlendi ve kocası hayırsızın teki çıktı. her kavgadan sonra hırsını alamadığı için bu sefer bilinçli olarak yoluyordu kaşlarını ve kirpiklerini. Kesinlikle stresten uzak durup bir psikiyatriste gitmelisin. Artarak çoğalıyor çünkü

X