SEBEPSİZ İNFERTİFİLİTE İLK DENEME NEGATİF

Merhaba Hanımlar,

Sebepsiz infertifilite nedeniyle doğal yollarla olmayınca tüp bebeğe başvurduk. Taze transfer 5 . gün embriyosu ama tutmadı. Henüz doktorumla görüşmedim. Dikkat ettim ama kendimi çokta kasmadım, sonuçta o bebek gelecekse her türlü geliyor zaten. Şu an üzgün değilim bu yola çıkmadan kendimi her şeye hazırlamıştım zaten.

Geride dondurulmuş embiriyolarım var. 2 regl sonra transfer düşünüyorum. Sorum şu, acaba transfer öncesi histeroskopi ve pgt yaptırsam mı ? Siz nasıl yol izlediniz ve sizlerin de sebepsiz infertifilite miydi ?
Sebepsiz infertilite tanısıyla basladığım sürece 2 aşılama, hiç beklemeden 2 başarısız aşılamanın üzerine 1 embriyo transferi gerçekleştirdik.
8 yumurtadan yanlızca 1 embriyomuz oluştu, 5. Gün blastokisti olarak transfer edildi. Sonuç negatif.
Tüm süreç sil baştan.
Doktorumu da değiştirmeye karar verdim negatif sonuçtan 1-2 gün sonra kendimi toplayıp araştırmaya geçtim içime sinen birini buldum. Ve doktorun tüm sürec için anlattıkları aklıma yattı, 2 aşılamanın yumurta kalitesine etki edebilceğini ardından beklemeden yapılan opudaki yumurtaların kalitesizliğinin sebebinin bununda olabilceğini falan söyledi. Kromozom testi istedi bizlerden süreciim nasıl ilerleyeceğini ona göre konışmak için , bence kromozom testleri pgt öncesi için çok iyi ipucu. Kromozomlarda bi problem oluşursa sağlıklı embriyo yu bulmak için pgt gerekli diye düşünüyorum. Diğer türlü kromozom olarak bozukluk yaşıyan embriyoyu 5-6 kere de transfer etseler tutunmuyormuş, ya da sağlıklı bi bebek elde edilemiyormuş.
Bizler de bu süreçte anne olmaya çalısırken araştırmaktan bilim adamı olup çıkıcağız :))
Allah herkesin yardımcısı olsun.

Merhaba, ben de sebepsiz infertilite tanısıyla tedavi görüyorum ve ilk denemem negatif oldu maalesef. Sizin gibi ben de transferden sonra normal hayatıma devam ettim, zaten yatmak hiç doğru değil.
Pgtye gelince, pgt kesin bir sonuç vermiyor maalesef. Sağlıklı gelse bile tutmayabiliyor, forumda da çok rastladım bunlara, yurtdışında hiç yapılmayan bir uygulama nedense Türkiye’de çok yaygın, özellikle tüp bebek merkezlerinde… Bana para tuzağı gibi geliyor açıkçası. Ben ekstra bir şey yaptırmayı düşünmüyorum, doktorum da gereksiz buluyor. Dondurulmuş embriyolarla da gebelik elde edemezsem o zaman düşünebilirim, bence siz de öyle yapın. Genelde ilk deneme negatif oluyor, diğer transfer bu ay yapılacak 2 embriyo transferi yapacağız.
Ben de dondurulmuşlar için ümitliyim. Araştırdığım kadarıyla dondurulmuş embriyonun tutunma olasılığı daha yüksek.

Merhaba;
Bende sebepsiz infertilite tanısı biriyim. 8 yaşında bir kızım var istediğim anda normal yolla dünyaya geldi. İki yılı aşkındır ise istediğimiz halde olmuyor. Geçen yıl polip ameliyatı oldum. Sonra tüpler kapalı gibi dendi histeroskopi yapıldı. Ama iki tüpte açık bir sıkıntı çıkmadı. Doktor iki ayı verimli kullanın hamile kalacaksınız dedi. 5 ay bekledim olmayınca tekrar gittim. Çok ilginç hastasın hiçbir şeyin yok aşılamaya geçelim dedi. 2 olumsuz aşılama yapıldı. Sonra hastane değişikliğine gittim ara vermeden tüp bebek tedavisine başladım. Bu doktorda sadece tüplerden biri yukarda gibi dedi. Laporaskopi yapılabilir ama gerek yok dedi. Şu an şansın yüzde 60 dedi. Neyse tüp bebek transferim 23 Martta yapıldı. 4. gün kaliteli iki tane embriyo transfer edildi. Sonuç negatif. Geride 4 tane dondurulmuş embriyom var. Ne yapacağım bilmiyorum ne zor bir süreç.

Merhaba;
Bende sebepsiz infertilite tanısı biriyim. 8 yaşında bir kızım var istediğim anda normal yolla dünyaya geldi. İki yılı aşkındır ise istediğimiz halde olmuyor. Geçen yıl polip ameliyatı oldum. Sonra tüpler kapalı gibi dendi histeroskopi yapıldı. Ama iki tüpte açık bir sıkıntı çıkmadı. Doktor iki ayı verimli kullanın hamile kalacaksınız dedi. 5 ay bekledim olmayınca tekrar gittim. Çok ilginç hastasın hiçbir şeyin yok aşılamaya geçelim dedi. 2 olumsuz aşılama yapıldı. Sonra hastane değişikliğine gittim ara vermeden tüp bebek tedavisine başladım. Bu doktorda sadece tüplerden biri yukarda gibi dedi. Laporaskopi yapılabilir ama gerek yok dedi. Şu an şansın yüzde 60 dedi. Neyse tüp bebek transferim 23 Martta yapıldı. 4. gün kaliteli iki tane embriyo transfer edildi. Sonuç negatif. Geride 4 tane dondurulmuş embriyom var. Ne yapacağım bilmiyorum ne zor bir süreç.
Evet süreç zor ama sizin bir kızınız varmış Allah bağışlasın, anneliği tatmışsınız. Henüz hiç tadamayanlar bizler ne yapsın :) Kafamda sebepsiz infertil konusunu çıkardım ve kendimi şuna inandırdım; Hiç bir şey sebepsiz değil bir sebebi var ve çözüme kavuşacak. Çünkü bilinmeyen bir şeye karşı mücadele vermeye çalışmak zihnimizi daha çok yorar. Durup düşünmek, acaba bulunamayan ne var diye sorgulamak gerçekten vücudu strese sokar.
Benim 2.transferim 2 ay sonra ama o arada doğal beslenmeye ve ovulasyon testleri ile takip etmeye devam edeceğim. Bu yolda çok sabırlı olmak gerekiyor.

Evet süreç zor ama sizin bir kızınız varmış Allah bağışlasın, anneliği tatmışsınız. Henüz hiç tadamayanlar bizler ne yapsın :) Kafamda sebepsiz infertil konusunu çıkardım ve kendimi şuna inandırdım; Hiç bir şey sebepsiz değil bir sebebi var ve çözüme kavuşacak. Çünkü bilinmeyen bir şeye karşı mücadele vermeye çalışmak zihnimizi daha çok yorar. Durup düşünmek, acaba bulunamayan ne var diye sorgulamak gerçekten vücudu strese sokar.
Benim 2.transferim 2 ay sonra ama o arada doğal beslenmeye ve ovulasyon testleri ile takip etmeye devam edeceğim. Bu yolda çok sabırlı olmak gerekiyor.
Aynı fikirdeyim. Aklımda hep ister istemez madem bir sorun yok neden olmuyor sorusu var. İsyan etmek istemiyorum vardır bununda bir hikmeti diyorum ama yine aynı çıkmaza sürükleniyorum. Süreç hem maddi hem manevi olarak zor. Daha doktor arayıp bilgi bile vermedi sadece hemşire aradı. Buna da çok takıldım. İnsan bir arayıp demez mi tamam olumsuz oldu ama elimizde embriyolarımız var şansımız hala var diye biraz umut versin isterdim. Bende muhtemelen bir kaç ay sonra 2.transfer için uğraşacağım.

Aynı fikirdeyim. Aklımda hep ister istemez madem bir sorun yok neden olmuyor sorusu var. İsyan etmek istemiyorum vardır bununda bir hikmeti diyorum ama yine aynı çıkmaza sürükleniyorum. Süreç hem maddi hem manevi olarak zor. Daha doktor arayıp bilgi bile vermedi sadece hemşire aradı. Buna da çok takıldım. İnsan bir arayıp demez mi tamam olumsuz oldu ama elimizde embriyolarımız var şansımız hala var diye biraz umut versin isterdim. Bende muhtemelen bir kaç ay sonra 2.transfer için uğraşacağım.
Siz nerede tedavi görüyorsunuz ? Ben testi verdim hem mesaj geldi, hem hemşire aradı ardından doktorum aradı ve gayet olumlu konuştu biraz rahatlattı beni açıkçası. Bu süreçte doktor ve hastane işleyişi çok çok önemli.

Merhaba Hanımlar,

Sebepsiz infertifilite nedeniyle doğal yollarla olmayınca tüp bebeğe başvurduk. Taze transfer 5 . gün embriyosu ama tutmadı. Henüz doktorumla görüşmedim. Dikkat ettim ama kendimi çokta kasmadım, sonuçta o bebek gelecekse her türlü geliyor zaten. Şu an üzgün değilim bu yola çıkmadan kendimi her şeye hazırlamıştım zaten.

Geride dondurulmuş embiriyolarım var. 2 regl sonra transfer düşünüyorum. Sorum şu, acaba transfer öncesi histeroskopi ve pgt yaptırsam mı ? Siz nasıl yol izlediniz ve sizlerin de sebepsiz infertifilite miydi ?

Selamlar canım,

İnşallah rabbim birdahakine sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Bakalım bende bekliyorum.

1 nisan 5nci gün pgt yaptırılmış embriyo transferim oldu.

Sadece taze değil dondurulmuş oldu, doktorum taze olursa belki vücudun atabilir dedi.
Bakalım 10 nisan kan vereceğim.

Selamlar canım,

İnşallah rabbim birdahakine sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Bakalım bende bekliyorum.

1 nisan 5nci gün pgt yaptırılmış embriyo transferim oldu.

Sadece taze değil dondurulmuş oldu, doktorum taze olursa belki vücudun atabilir dedi.
Bakalım 10 nisan kan vereceğim.

Benimkide sebepsiz maalesef. Hiçbir sorun yok ikimizdede. Doktor hatta şans 70% dedi. Bakalım ne çıkacak sonuç. Bugün dayanamadım test yaptım negatif çıktı ama daha erken tabi.

Siz nerede tedavi görüyorsunuz ? Ben testi verdim hem mesaj geldi, hem hemşire aradı ardından doktorum aradı ve gayet olumlu konuştu biraz rahatlattı beni açıkçası. Bu süreçte doktor ve hastane işleyişi çok çok önemli.
Ankara Gürgan Klinikte tedavi görüyorum. Testi orda vermedim ben acilde verdim. Sonucu da hemşireye gönderdim. Doktor Bey sizi arayacak dedi. Ama iki gündür ne arayan ne soran var.

Ankara Gürgan Klinikte tedavi görüyorum. Testi orda vermedim ben acilde verdim. Sonucu da hemşireye gönderdim. Doktor Bey sizi arayacak dedi. Ama iki gündür ne arayan ne soran var.
Sanki buraya yazmamı beklermiş gibi şimdi aradı doktor. Yani istersen hemen başlayabiliriz de dedi bir ay da dinlenmek istersen sen bilirsin kararı sana bırakıyorum dedi. Neden olmadığını sordum yazı tura atmak gibi bir şey şansımız yüzde 50 dedi. Normalde embriyolar sağlıklı görünüyor fakat transferden sonra belki de içleri boştu gibisinden konuştu. Umudumuz hala var bende insülin direnci var bir de hem ona hem de folik asite devam etmemi söyledi.

Merhaba Hanımlar,

Embriyo glue sor tüp bebek merkezine embriyoyu yapıştırıyorlar tutunma ihtimali daha yüksek oluyor

Bende bu yaz tüp bebeğe başvuracağım böyle topikler.gorunce umudum kırılıyor yaa
Tüp bebeğe başlamadan önce, böyle hikayeler okuyunca benim de umudum kırılıyordu ama herkesin sınavı farklı. Kimi ilk denemede hamile kalıyor, kimi birkaç defa denemek zorunda kalıyor Ama çabalayıp eli boş kalan görmedim. Hikayem mutlu sonla bitecek, inanıyorum.

X