Şampuan ve Saç Kremleri seboreik dermatitten kaynaklanan kepeklenmeye şampuan önerisi çok acillll

chopinnocturne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2014
791
86
34
merhaba kızlar, benim kafa derimde egzama var.Özellikle stresli olduğum zamanlarda çok artıyor ve kepeklerim de inanılmaz artıyor. Bunun için kullandığım ilaçlı şampuanlar saçlarımı mahvettiği için saçlarım çok kurudu. kepeğe iyi gelen hemde saçları kurutmayan bir şampuan var mı ( saçlarım da çok kabarıyor) önerilerinizi bekliyorum

merhaba kızlar, benim kafa derimde egzama var.Özellikle stresli olduğum zamanlarda çok artıyor ve kepeklerim de inanılmaz artıyor. Bunun için kullandığım ilaçlı şampuanlar saçlarımı mahvettiği için saçlarım çok kurudu. kepeğe iyi gelen hemde saçları kurutmayan bir şampuan var mı ( saçlarım da çok kabarıyor) önerilerinizi bekliyorum

Bende de var aynı sorun. Bu konuda çok araştırma yaptım, galiba kalıcı bir çözümü yok. Ancak stresi azaltarak atağa geçmesini önleyebiliyoruz. Piyasada bu konuda satılan şampuanlar var, ancak çoğu pahalı. Uygun fiyatlű memnun kalınan markalar mevcut prozinc, vichy dercos gibi. Ben denemedim. Aktardan aldığım bitkisel şampuanları denedim. Bir tanesi işe yaradı, yani tam olarak silmese de azalttı. Adı Leaf Action ardıç katranlı olanı önerdiler onu aldım bende etkili oldu, tabiki her bitkisel şampuan gibi sertleştiriyor. Durulanmayan krem ve spreylerle onun önüne geçilebilir. Geçmiş olsun :)

Bende de var aynı sorun. Bu konuda çok araştırma yaptım, galiba kalıcı bir çözümü yok. Ancak stresi azaltarak atağa geçmesini önleyebiliyoruz. Piyasada bu konuda satılan şampuanlar var, ancak çoğu pahalı. Uygun fiyatlű memnun kalınan markalar mevcut prozinc, vichy dercos gibi. Ben denemedim. Aktardan aldığım bitkisel şampuanları denedim. Bir tanesi işe yaradı, yani tam olarak silmese de azalttı. Adı Leaf Action ardıç katranlı olanı önerdiler onu aldım bende etkili oldu, tabiki her bitkisel şampuan gibi sertleştiriyor. Durulanmayan krem ve spreylerle onun önüne geçilebilir. Geçmiş olsun :)

nedir bizim bu çektiğimiz ya :KK43: çok teşekkür ederim canım

Bunun icin bence en etkili cozum ketoral sampuan hic denediniz mi eczanede bulunuyor oyle ucuk bi fiyatida yok dilerseniz bi deneyin ise yariycagini dusunuyorum.

Merhaba çok geçmiş olsun. Arkadaşımın kızının kafasında da vardı. Beyaz beyaz konak gibi. Kaşınıyor ve ağrıyordu. Aloeveralı şampuan ve box setle geçti. İlgilenirseniz yardımcı olurum. Sevgiler.

canım selsun blue, vichy yesil dercos , ketoral ve sebamed kepege karsı etkili kullanabilirsin ancak bir süredir bebe sampuanlarını da deniyorum malesef onlar kepege karsı etkili degiller ..

sakın vichy dercos denemeyin. benim saçlarımı rezil etti. Şimdi ne kullanırsam kullanayım saçlarım eski formunu almıyor.

sakın vichy dercos denemeyin. benim saçlarımı rezil etti. Şimdi ne kullanırsam kullanayım saçlarım eski formunu almıyor.
Şaşırdım benim egzamama çok iyi geldi. Vazgeçemem asla:KK35:
Sanırım şampuan işi kişiye göre değişiyor gercekten.

Merhaba
Biara bendede dermatit vardı.Doktorum karışımın yanında şampuan vermişti.Bu benim ikinci dermatit oluşumdu.İlkinde Kadolin şampuan verdi.Bana fayda etmedi.İkincisinde Selyum şarpuan verdi.Evet Selyum şampuan iyi geldi ve iyi temizliyordu.

Saclarinizda kaşıntı oluyor mu?

X