Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Yoo inanmani beklemiyorum dokuz seçim kaybetden,ortada adayı olmayan 6+1 masa ile Türkiye'yi kurtaracağını inanmışsin bana ne inancen ki 😁
Bu seçim 9 seçim gibi değil keşke bunu bileydin 😩
Neyse 6 lı masadaki +1 senin olsun, ben bir şekilde ülkenin iyi olacağına dair umudumu senin gibi düşünenler çoğunluk dahi olsa kaybetmeyeceğim

Ee Ekrem İmamoğlu geldiğinden beri neden sadece bir musluk ve denizde yüzen kort açtı hani İstanbul halkına hizmet nerede ? Hazır kurulmuş düzeni bile yonetemedi otobüsler yandı,cenaze araçlarından esrar fırladı, metrobüsler bakımsız vs vs
Sistemin başına geçecek aday yok ortada tatlım he doğru dağdaki haveller kimi isterse o aday olacak.
Bes yıl bir deneyelim olmadı yine Tayyip Erdoğan'a oy veririz (vermezsiniz de) ne deneyeceksiniz çocuk oyuncağımi bu ,ülke yönetimi !
Köprüler,yollar AKP yokken niye yapılmadı o zaman manukyanin verdiği vergi yetmiyormuydu?yapsalardi bir İHA ,siha Tüm dünya gördü bı siz görmediniz
Ve o camiler bu milletin egemenligidir .okulda yapıldı hanfendi.he beğenmiyorsunuz yallah Hollanda ya
Yaw Ekrem başkan babamın oğlumu çalışmıyorsa elensin gitsin banane sanki kerem başkandan tayipten erdoğandan başka ülkede adam mı yok

Ama çalışmıyorsa o başka

Sistemin başına muz koy genede bunlardan iyidir yavru

Çocuk oyuncağı zaten değil zeki arkadaşım
Çocuk oyuncağı tek yüzükle başlayıp gemicikleri evrilip man adası ile bitmez
Milyar dolarlık çocuk oyuncağı hıhı

Dağdaki havalerden kastın hdp seçmeni ise
Onlar olmadan akp de seçimi kazanamaz
Senin tabirinle akpde dağdaki havellere muhtaç

Tüm dünya neyi gördü
Türkiyedeki ekonomiyi halkın gelişmişlik seviyesini sağlık alanındaki bilimsel gelişmeleri
Özgürlüğü insan haklarını mı
Yaw 1 puan ıq daha düşse ülke moron be daha da cami diyor

Bunlar gitsinler umudum o ki Hollanda ya gitmeyeceğiz
Ülkeyi Hollanda yapacağız
O zaman ister oturur isterseniz İrana gidersiniz

Ayıp ya hu,bir kadının ağzına yakışıyor mu bu söylem,böyle bir ortamda?Bu kadar mı kelime dağarcığınız?Partizanlık insanın gözünü bu kadar kör etmemeli.
Şaşırtmadı. Anlamadıkları şey, biz iktidar değiştiğinde de yanlışa yanlış diyebilir, kendi seçtiğimize de karşı çıkabiliriz. Aday da aday. Hadi ben olayım aday. Seçenlerin elinde olacağım her zaman. Yanlış işler yaparsam alırlar yetkilerimi biter. Kişiye bağlanmak sağlıklı değil ki. İşlemesi gereken bir mekanizma var. Seçilen ömür boyu hüküm sürsün diye mekanizma dağılsın istiyorlar. Kişiyi merkeze almışlar gidiyorlar.

Şaşırtmadı. Anlamadıkları şey, biz iktidar değiştiğinde de yanlışa yanlış diyebilir, kendi seçtiğimize de karşı çıkabiliriz. Aday da aday. Hadi ben olayım aday. Seçenlerin elinde olacağım her zaman. Yanlış işler yaparsam alırlar yetkilerimi biter. Kişiye bağlanmak sağlıklı değil ki. İşlemesi gereken bir mekanizma var. Seçilen ömür boyu hüküm sürsün diye mekanizma dağılsın istiyorlar. Kişiyi merkeze almışlar gidiyorlar.
Bunlar için kaba saba,bağıran,hakaret eden siyasetçi en güçlü olanı.Uslup aramak benim hatam zaten,ciğerlerini biliyorum😕.

Özellikle Cumhur ittifakı diyen arkadaşlar Eski AKP li Abdüllatif Şener in konuk olduğu Mevzular Açık Mikrofonu izleyin lütfen, belki bazı konularda fikir sahibi olursunuz.

Hanımlar,
sanırım demokrasi nedir, seçme ve seçilme hakkı nedir unuttunuz, oy hakkı Anayasa‘yla güvence altına alınmış temel bir haktır, seçmenin “özgür“ iradesini etkileyecek her türlü zorlama baskı sayılır.

Herkes farklı siyasi görüşte olabilir buna demokrasi diyoruz, hiçbiriniz diğerini sizinle aynı siyasi görüşe sahip değil diye oy vereceği parti üzerinden aşağılayıp hakaret edemezsiniz, hiçbiriniz birbirinize koyun, terörist vb sözler sarf edemezsiniz.

Siyasi görüşlerinizi tartışmayı bilmiyorsanız hepiniz konudan uzaklaşın.

Ayrıca siyasi görüşlerinizi tartışırken tekrar istirham ediyorum, ne kendi dini inançlarınızı yazın ne de başkalarının dini inancını sorgulayın, herkes istediği dine inanır ya da hiçbir dine inanmaz, din insanın kendi kutsal değeridir yalnızca kendisini ilgilendirir, siyasetin ise hiçbir kutsallığı yoktur, siyaset insanın bireylere vaadlerinden oluşur, insanoğlu vaadinden şaşar ama Allah vaadinden şaşmaz.

Düşüncelerime tercüman oldunuz.Evet isim ve kişi kim olursa olsun ülkeye kazandırdıkları önemli.Yapamazsa ona da güle güle.Ülkede yönetecek kişi mi yok! Saygı çerçevesinde yorum yazıyorum ona bile çıldırıyor bazıları tuhaf gerçekten.

Ortaöğretim ve liseyi Ayvalıkta okudum ne hayallerle gitmiştik bir doğu ilinden. Annem tesettürlü diye benimle dalga geçerlerdi benim ailem sağcıydı ama kimseyi dışlamazlardı oradaki insanların kaç kez psikolojik baskısına maruz kaldım düşününki 13-14 yaşında ergen bir kız annesiyle dışarı çıkmak istemeyecek kadar iğrenç bir düşünceye kapılacak kadar psikolojik zulüm gördü. Orda gördüğüm halkın büyük oranı solcuydu ve asla sağ görüşlü insanlara daygı duymadıkları. Antidepresanlarla hayatımı sürdürdüm ergrnliğimde! Taki taşınana kadar. Gördüğüm kadarıyla (çoğunluktan bahsediyorum) sağ görüşlü hiç bir tanıdığım sol görüşlü diye birine saygısızlık yapmadı ama aksine pek şahit olmadım. O dönem benim için travmaydı hatırlamak istemediğim günler. O yüzden koyun yakıştırması hep komik geliyor yaşadıklarımı düşünüce hangisi koyun kestirmek zor…

X