Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
6-25 yaş arasındaki tüm gençlere 5 GB internet vaadini duyunca kafam karıştı gerçekten. Merkez bankasında para basıp dağıtmakla düzelecek heralde ekonomi :) Daha kendi aralarında anlaşamıyorlar aylar sonra internet vaadini sundular ülkeyide bunlar düzeltecek işte!

Eklentiler

• FCB88D5E-4882-47BC-9154-42FF071E8D6B.jpeg
    FCB88D5E-4882-47BC-9154-42FF071E8D6B.jpeg
    146,6 KB · Görüntüleme: 29
6-25 yaş arasındaki tüm gençlere 5 GB internet vaadini duyunca kafam karıştı gerçekten. Merkez bankasında para basıp dağıtmakla düzelecek heralde ekonomi :) Daha kendi aralarında anlaşamıyorlar aylar sonra internet vaadini sundular ülkeyide bunlar düzeltecek işte!

En azından düzeltilmesi gereken rezil bir ekonominin farkında olman da güzel.
Evet o kadar kötü halde bırakıldı ki bunlar mı düzeltecek durumuna kadar gelindi.

En azından düzeltilmesi gereken rezil bir ekonominin farkında olman da güzel.
Evet o kadar kötü halde bırakıldı ki bunlar mı düzeltecek durumuna kadar gelindi.
Dünyadaki tek ekonomik kriz Türkiyede değil ki pandemiden sonra dünyanın bir çok ülkesinde ekonomik kriz var ve bu krizi düzeltecek insanlar isim dahi bulamamış 6’lı masa değil bana göre. Tabi benim fikrim bu yönde dolayısıyla yasalara göre hakkım olan seçme hakkımla Cumhur ittifakına oy vereceğim. Sizin görüşünüze saygı duyarım orası ayrı tabi :)

Dünyadaki tek ekonomik kriz Türkiyede değil ki pandemiden sonra dünyanın bir çok ülkesinde ekonomik kriz var ve bu krizi düzeltecek insanlar isim dahi bulamamış 6’lı masa değil bana göre. Tabi benim fikrim bu yönde dolayısıyla yasalara göre hakkım olan seçme hakkımla Cumhur ittifakına oy vereceğim. Sizin görüşünüze saygı duyarım orası ayrı tabi :)
Dünyadaki yek ekonomik kriz Türkiye’de değil demek cevap değil ama
Savaştan çıkan Ukrayna Rusya bile enflasyon olarak bizden iyi
Bi ton şeyi savaştan çıkan ülkeden ithal ediyorsun
Sence de bi gariplik yok mu

Bir tek ekonomik kriz bizde yok diyorsunuz, savaş halindeki Ukrayna Rusya bizden iyi durumda. Küçücük Bulgaristan koskoca Türkiyeyi ucuzluk pazarı yaptı. Şükredelim oturalım diye diye ne hale geldik. Birileri manda yoğurdu yerken çocuğuna süt alamayan adam tutup onu destekliyorsa zeka eksikliği vardır bence. Çocuğuma sağlayamadığım her imkanda, bişeyi alırken 40 kere düşünmemde katkısı olan kimse eğer onunda imkanını alsın Allah elinden. Asgari ücret zammı diyorlar bi markete giriyorsun 200 300 harcayıp çıkıyorsun. Kirada oturan insan ne yapacak, bir aylık bebek bezi olmuş 600 700 lira. Fındığı cevizi kim nasıl alacak çocuğuna yedirecek.. Hayat pahalılığı almış başını gitmiş. Şu an işlenen kadın cinayetlerinin altında bile maddi sebepler var. Herkesin psikolojisi bozulmuş durumda. Bunları tepemize çıkaranada hakkımı helal etmiyorum.

Bir tek ekonomik kriz bizde yok diyorsunuz, savaş halindeki Ukrayna Rusya bizden iyi durumda. Küçücük Bulgaristan koskoca Türkiyeyi ucuzluk pazarı yaptı. Şükredelim oturalım diye diye ne hale geldik. Birileri manda yoğurdu yerken çocuğuna süt alamayan adam tutup onu destekliyorsa zeka eksikliği vardır bence. Çocuğuma sağlayamadığım her imkanda, bişeyi alırken 40 kere düşünmemde katkısı olan kimse eğer onunda imkanını alsın Allah elinden. Asgari ücret zammı diyorlar bi markete giriyorsun 200 300 harcayıp çıkıyorsun. Kirada oturan insan ne yapacak, bir aylık bebek bezi olmuş 600 700 lira. Fındığı cevizi kim nasıl alacak çocuğuna yedirecek.. Hayat pahalılığı almış başını gitmiş. Şu an işlenen kadın cinayetlerinin altında bile maddi sebepler var. Herkesin psikolojisi bozulmuş durumda. Bunları tepemize çıkaranada hakkımı helal etmiyorum.
Kesinlikle katılıyorum
Kira sözleşmemiz yenilenecek
3 yıllık kiracıyım 2.500 dü ama şuan kiralar astronomik yükseldiği için 6-7 bin civarında rakamlar isteniyor
Eskiden aman ben çıkıyorum başka eve diyebilirdin şimdi emlakçıya baktım 7binden başlıyor kiralar
Herkes mahkemelik olmuş durumda kiralar yüzünden ev sahipleriyle
7.000 kira vermek üstüne çocukların geleceğine uğraşmak evi geçindirmek nasıl olacak iş anlamak güç
Halinden memnun olanlar kaç bin maaş alıyor hangi marketlerden alışveriş yapıyor bilemiyorum

Kesinlikle katılıyorum
Kira sözleşmemiz yenilenecek
3 yıllık kiracıyım 2.500 dü ama şuan kiralar astronomik yükseldiği için 6-7 bin civarında rakamlar isteniyor
Eskiden aman ben çıkıyorum başka eve diyebilirdin şimdi emlakçıya baktım 7binden başlıyor kiralar
Herkes mahkemelik olmuş durumda kiralar yüzünden ev sahipleriyle
7.000 kira vermek üstüne çocukların geleceğine uğraşmak evi geçindirmek nasıl olacak iş anlamak güç
Halinden memnun olanlar kaç bin maaş alıyor hangi marketlerden alışveriş yapıyor bilemiyorum
Halinden memnun olanlar, tuzu kuru olanlar, empati duygusu olmayanlar. Biz kira ödemiyoruz, ama ben tek maaş alıp yarısından çoğunu kiraya veren insanlar nasıl geçinir diye düşünüyorum. Çoluğu çocuğu ne yer ne içer diye düşünüyorum. Çalışıp kazanan bişey sahibi olan insanda hakkını arayınca nankör oluyor. Karın doyurmayı beslenmek nefes almayı yaşamak sanan insanlar yüzünden bu haldeyiz.

Halinden memnun olanlar, tuzu kuru olanlar, empati duygusu olmayanlar. Biz kira ödemiyoruz, ama ben tek maaş alıp yarısından çoğunu kiraya veren insanlar nasıl geçinir diye düşünüyorum. Çoluğu çocuğu ne yer ne içer diye düşünüyorum. Çalışıp kazanan bişey sahibi olan insanda hakkını arayınca nankör oluyor. Karın doyurmayı beslenmek nefes almayı yaşamak sanan insanlar yüzünden bu haldeyiz.
Geleceğimiz aydınlık olsun diliyorum 🙏
Gelecek nesillere yaşanabilir ülke bırakmak nasip olsun

Cumhuriyet tarihi boyunca,en çok para şu iktidar döneminde basıldı.Ekonomi neden bu halde sanıyorsunuz?Bu ülke artık kolay kolay düzelmez hanımefendi,yeni gelen iktidar bir enkaz devralacak çünkü.Tek adam rejiminde geldiğimiz son nokta bu,ülkeye sihirli değnek değdiremezler tabi ama ellerinden geleni yaparlar.

Bu konuda hiç haksızlık etme,hiç karışmadım.Herkesin yanlış yapma hakkı vardır oğlum,gün gelir sende anlarsın dedim.Gerçi bu kadar erken beklemiyordum ama onu da sizinkilere borçluyuz.
Abla manipülasyonun kralını yapmışın çocuga hala karışmadım diyo.. Bravo ama o yaştaki insanlar için baskı yolundan daha ikna edici bir taktiktir manipülasyon 🤣 taktir ettim

Fakir her zaman fakirdi.. Fakir için hayatın daha çok zorlaşmasından ekstra bir şey olmadı.
Türkiye harika bir ekonomi süper bir güce sahip bir ülkeyken pandemi gelip durumu bozmadı ki zaten kötüydü daha da kötü oldu..
Valla ülkem hakkında sadece hayırlısını diliyorum çünkü insanlar cidden çok mutsuz

Madem heykel konusu açılmış ben de şuraya AKP li belediyelerin yüksek meblağlarla yaptırmış olduğu heykel demeye dilimin varmadığı birkaç görseli atayım. NOT: Kimse vatan savunması için yapılan icraatlara karşı değil. Köprülere yollara da karşı değil, karşı olduğumuz şey benim vergilerimle yapılan bir yola ya da köprüye ben neden geçiş ücreti ödüyorum birincisi bu ikincisi 3 liraya yapılacak bişeyi 7 liraya yapıyorsan aradaki 4 lira nerede kimin cebine gidiyor
Kabe heykel-maket lerini unutmuşun bursa,üsküdar ,ankara.Allah’a şirk koşar gibi ulu orta kabe diktiler ya.Yok ama gözleri sadece sanatı görür bunların ve yuhlarlar.Gerçeklerden uzak, amip gibi yaşarlar.

Fakir her zaman fakirdi.. Fakir için hayatın daha çok zorlaşmasından ekstra bir şey olmadı.
Türkiye harika bir ekonomi süper bir güce sahip bir ülkeyken pandemi gelip durumu bozmadı ki zaten kötüydü daha da kötü oldu..
Valla ülkem hakkında sadece hayırlısını diliyorum çünkü insanlar cidden çok mutsuz
Bence ekonomiden çok daha büyük sertlerimiz var
Ekonomik kriz sebep değil sonuçtur bana kalırsa

Kabe heykel-maket lerini unutmuşun bursa,üsküdar ,ankara.Allah’a şirk koşar gibi ulu orta kabe diktiler ya.Yok ama gözleri sadece sanatı görür bunların ve yuhlarlar.Gerçeklerden uzak, amip gibi yaşarlar.
O kadar çok var ki haklısın unutmuşum, bu arada Chp li belediyenin heykeli sünger heykeliymiş, sünger avcılarının anısına dikilmiş o heykel.

X