Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Çok minnoş ya helalleşmek iki taraflı olur? Hakkim asla helal değil. Zehir zıkkım olsun. Gençliğimi geri getirsin belki o zaman.
Bak hala anlamıyorsun adam yoktu ozaman diyorum yook.sana cevap verecek ozamanın yetkilileride yok ortada.öldüler.ama onların ayıbına bu şekil cevap vermiş.bak o dönem bu yasakların içinde chp yada kk olsaydı.adam helaleşelim deseydi ben bile yavan bulurdum.okadar kolaymı derdim.sen onu bırak hizbullah terör başı serbest nediyorsun bu işe

Tam olarak hangi video bilmiyorum ama bahsettiğiniz hdplilere kılıçdaroğlu söz verdi, verdiği sözü unutmasın gibi olan video ise ona cevap veriyorum:

O röportajda belirtmiş zaten adam. Kılıçdaroğlu "adalet" sözü verdi diye. Bu ne demek şöyle söyleyeyim. Ben osman kavalanın davasını okuduğum için onu biliyorum o örneği vereceğim. Tutuklu yargılanmanın şartları vardır ki eğer masumsa boşuna hapiste kalmamış olsun. Delil karartma, kaçma vs gibi. Bu şartları osman kavala objektif şekilde içermiyor. Adamın neyle yargılandığından çok uzun süre haberi yoktu. Avukatlarının da yoktu. Böyle bir şey olamaz. Sonunda öğrenilen de şuymuş. Osman kavalanın telefonunun sinyali bir baz istasyonundayken (yani o baz istasyonunun bölgesindeymiş adam) aynı anda o baz istasyonunun etrafında yavancı bir ajan da varmış :p avrupa insan hakları da doğal olarak siz ne iş dedi bizim ülkeye. Büyük tazminatlar geliyor. Bu adamı tutmanın nedeni Cumhurbaşkanının Osman Kavala nefreti. Hukuk değil.

Aynı şeyin bir çok insan için geçerli olduğu söyleniyor. Selahattin Demirtaşın bir insan öldürdüğü, bir terör eylemi planladığı ya da terör örgütü üyesi olduğu kanıtlanamadı ki adam yok öyle bir şey diyor. Hdp nin kurulması ve aktif olup mecliste siyaset yapması herkes için en iyi seçenek. Yani bu insanlar gelsin macliste dertlerini anlatsın, siyaset yapsın. Tek bir kişi bile siyaset yerine dağa çıkmayı tercih etmesin. Selahattin de diyor ki ben dağa çıkmadım, siyaset yapıyorum. Kanıtları anladığım kadarıyla selonun "aponun heykelini dikeceğiz" şeklindeki talihsiz açıklaması. Kardeşim sadece buysa elindeki kanıt yargıla ver hükmü. Yok uzat babam uzat. Çünkü herhalde yargılasa şimdiye cezasını çekip çıkmış olacaktı bu da işlerine gelmiyor. Adam resmen siyasi rehin rehin. Hukul devletinde böyle bir şey olamaz.

Şimdi siz "ben bu adamı sevmiyorum" diye bu hukuksuzluğu desteklerseniz yarın sizin başınıza gelir. Kişiye göre hukuk demek, hukuk yok demektir. Avrupa mahkemeleri hak ihlali olduğunu kanıtladı. Delilin yoksa adam çıkar. Bu kadar basit. Haksız olarak bir çok insan fetö ile de suçlandı mesela. Çok duydum öğretmen adam, fetullahı seviyormuş ama darbe marbe haberi yok. İçeride. Kanıt manıt tabi bunlar önemli şeyler olmadığından kimsenin salladığı yok.

Birisi de demiş İmsmoğluna terörist denen şikayet edilince tazminat öder diye sevindiğimden aynı şekilde diğer taraf için de seviniyor musunuz diye :p aklımda alay ediliyor artık. Sanki iki taraf eşit. Hukuki açıdan falan her şey eşit de diğer tarafa üzüleceğim. Yahu Tayyipe "seni istemiyorum, sevmiyorum, inşallah kaybedersin" desin de biri bakalım yakalanıyor mu yakalanmıyor mu :p

Bixim derdimiz de hdplilerin derdi de tüm aklı başında, bu hükümetten nemalanmayan vicdanlı insanların da en büyük dertlerinden biri bağımsız adalet olmalı. Kk bu sözü verdi herkese. Tam bağımsız adalet.

Yani nasıl anlaşılmıyor bu hdpnin RTE yerine KK desteği ben anlamıyorum. Bağımsız yargıdan daha önemli onlar için de bir şey yok. Bizim içişleri bakanı çıktı dedi. Tayyip istedi diye kayyum atanmış yahu yuh artık. Kk söz verdi. Yargı kararı kesinleşmeden kayyum yok.

Yukarıda aynen bundan da bahsettim. Şimdi güö ellerinde, arkada kendi partileri var diye mutlu ve rahat olanlar, devran dönme eğilimindedir unutmayın. Darbeciler de 28 şubat 1000 yıl sürecek diyordu ne oldu gördük :) bu devran dönünce sizin adalete ihtiyacınız olunca nasıl bir adalet istiyorsunuz şimdi de onu savunun. İlkeler bunu gerektirir.
Tane tane yazmışsın.
Çok sağlasın.
Kaydettim ikinci kez daha okumalıyım.

Canim 2023 yılındayız gecti canim bu olaylar eskidendi eskiden işitip ısıtıp çıkarıyorsunuz herkes özgür benim bir sürü başörtülü arkadasim var cokta seviyorumChp li niye destekliyorlar acaba helâlleşti adam ak partili arkadaşlarımda var başörtülü onlar neden eskiye takılmıyor çünkü helâlleşti adam.
Olmaz, onlar helalleşebilir, bizimkilere helal yok, o dönemde hiçbir yetkileri olmamasına rağmen

Ona da biz yorum yaptık maalesef, karşı cenahtan ses gelmedi
Çünkü onlar terörist deil çünkü onlar gaffar okkanın katilleri deil binlerce işadamının binlerce insanı domuzlarıyla oldursede terörist deil bunu hudapar başkanı soyledi tv de ... ama chp terorist

Çok minnoş ya helalleşmek iki taraflı olur? Hakkim asla helal değil. Zehir zıkkım olsun. Gençliğimi geri getirsin belki o zaman.
Tamam o zamanki siyasiler olan mesut yılmaz, süleyman demirel, hüsamettin cindoruk bu konuda sizden helallik istemeli çünkü kk ikna odası falan açacak konumda değildi. Hatta mecliste bile değilmiş bak, ben o kısmı unutmuşum

Tamam o zamanki siyasiler olan mesut yılmaz, süleyman demirel, hüsamettin cindoruk bu konuda sizden helallik istemeli çünkü kk ikna odası falan açacak konumda değildi. Hatta mecliste bile değilmiş bak, ben o kısmı unutmuşum

İyide o dönem bir iki sene sürüp son bulmadi ki. Başörtüsü yasağı yanliş hatırlamıyorsam 2008 gibi filan kalkti. Çok parti gelip geçti o süre içinde. Ya şaka gibi deniz baykalın bile başörtüsü ile ilgili fetvasi varmiş gezinirken gördüm 😂

Adam özür diliyor, helallik istiyor, sorular çalınarak hakkı yenen milyonlarca açık kapalı insan var, askeri okullardan fetö zulmüyle ayrılıp dünyanın tazminatını ödemek zorunda kalan vatan sever gençlerimiz var, kandırıldık diyeni affediyorsun da bunu neden affetmiyorsun, bunlar da kul hakkı değil miydi. Herkes ikinci bir şansı hakeder, bundan neden esirgiyorsunuz o affı
Hukuk kavramını unutmuşlar, alışmışlar tek adamın ağzından çıkanı kanun kabul etmeye. Hukuk işlesin dedikçe övüyorsun, aklıyorsun diye çarpıtıyorlar. Diyalog kurulmuyor. Ben hep kaçıyorum ama dün denemek istedim, yok, olacak gibi değil. Hep aynı şeyleri döndürüyorlar, hiç cevap verilmemiş gibi. Sizinle konuşmaya devam edeceğim kendi ruh sağlığım için.

İyide o dönem bir iki sene sürüp son bulmadi ki. Başörtüsü yasağı yanliş hatırlamıyorsam 2008 gibi filan kalkti. Çok parti gelip geçti o süre içinde. Ya şaka gibi deniz baykalın bile başörtüsü ile ilgili fetvasi varmiş gezinirken gördüm 😂
O süreçte chp hiç iktidar olmadı, yapabileceği bir şey yoktu. Muhalefet yönerge de verse geri çevrilir, ayrıca 2003twn itibaren erdoğan var neden gelir gelmez yapmamış bu işi.

Şimdi koşulların olgunlaşması falan diye cevap vereceksin. Hükümette olan koşulların olgunlaşmasını beklemişken muhalefet hatta meclis dışı bir parti ne yapabilir.

Dışarıdan neden desteklemedi diyeceksin. Çünkü o zaman da düşman görülüyordu chp desteklese oy toplama derdi diyeceklerdi ki, bir kaç yıl önce verilen yönergeleri aynen bu bahaneyle reddettiler mecliste akpliler

2. Banım olduğundan kısa sürdü, döndüm hanımlar. Ayağımı sürümüş gibi olduğum için gerçekten üzgünüm. Arkamdan gelenlere selamlarımı sunarım, inşallah seçime yetişirsiniz. Tekrar ban yememek için olabildiği kadar kibar olacağım ama o akşam gerçekten canıma tak etmişti. Ülke elden giderken onu bozuk para gibi harcayana vefa duyulmasına tahammül etmek çok zor oluyormuş.

Banlıyken de takip ettim, 1 sayfa bile kaçırmadım. Verecek çok cevabım birikti ama malum saat geç oldu. Nasıl olsa aynı standart şeyler tekrarlanacağından yazacak fırsatım olur nasıl olsa.

Öpüyorum seven veya gıcık olan herkesi
😘😘😘😘😘

😁😁😁😁😁😁😁
Abla sensiz tadı çıkmıyor buranın ya 🥹

Kaç gündür içimiz dışımız terör demirtaş bilmem ne oldu.şehit annelerine üzülüyoruz tabi hepimiz.amaaa şu dönemde ne askerler ne insanlar öldü.konusunu açarsak içinden çıkamayız.neler var neler soracağımız.kozmik oda 15temmuz.rusyanın vurduğu askerler.gezi olaylarında dövülerek öldürülen gençler.rahibin yeslim edilmesi olayı rıza zarrap denen şahıs oooo sorsak nederler acaba.ama yok illa pkk ille kk

O süreçte chp hiç iktidar olmadı, yapabileceği bir şey yoktu. Muhalefet yönerge de verse geri çevrilir, ayrıca 2003twn itibaren erdoğan var neden gelir gelmez yapmamış bu işi.

Şimdi koşulların olgunlaşması falan diye cevap vereceksin. Hükümette olan koşulların olgunlaşmasını beklemişken muhalefet hatta meclis dışı bir parti ne yapabilir.

Dışarıdan neden desteklemedi diyeceksin. Çünkü o zaman da düşman görülüyordu chp desteklese oy toplama derdi diyeceklerdi ki, bir kaç yıl önce verilen yönergeleri aynen bu bahaneyle reddettiler mecliste akpliler

Necmettin erbakana yapilanlar Erdoğana da yapilmaya çalişildi da ondan. E muhttra verilmişti o zaman hatırlarsanız. Laiklik elden gidiyor diye yaygaralar başlamişti. İlk geldiği zaman yapamazdı Erdoğan. Biz o zaman kim ne yapti iyi biliyoruz. CHP tam destek verdi yasağa. Kılıçdaroğlu bile kabul ediyorken bunu yazdıklarınız anlamsiz.

Gerçekten magdur olanlara tabiiki üzülüyorum ama yok bank asyada parası vardı yok mantı yaptı diye kimse tutuklanmaz bana bunu inandıramazsınız. Başka bir bağlari vardır biliyorum yargılama sürecini. Zaten yargılama sonucu bir baği olmayanlar çıktı dışari ama o süreçte çok magdur olan oldu o konuda hakli olabilirsiniz. Gerçi tutuklananlar yargılananlar genelde halk tabakası üst tabaka hala elini kolunu sallayarak geziyor. Şu an biraz millet iffitakında birazi hala cumhurda.
İnandırmak için yazmadım inanki
kendi kendime söylenmektense buraya yazıyorum
Malum dışardan kendi kendine söylendiğim görülünce olmuyor
Necmettin erbakana yapilanlar Erdoğana da yapilmaya çalişildi da ondan. E muhttra verilmişti o zaman hatırlarsanız. Laiklik elden gidiyor diye yaygaralar başlamişti. İlk geldiği zaman yapamazdı Erdoğan. Biz o zaman kim ne yapti iyi biliyoruz. CHP tam destek verdi yasağa. Kılıçdaroğlu bile kabul ediyorken bunu yazdıklarınız anlamsiz.
Bakın diyorsunuzki erdoğan erbakan mağdur
Peki soruyorum ikiside meydanada yumruklanıp linç girişiminde bulunuldumu
Bir evin içindeyken canlı canlı yakılmal istendi mi
Pkk onlara süikast girişiminde bulundu mu
Meydanlarda yuhalatıldılar mı
Bunların hepsini kılıçdaroğlu yaşadı
Ki eminim chp nin başında olmasaydı hapis bile almıştı
Şimdi bunca mağdur edebiyatı yaptığınız kişiler mi mağdur bunu dillendirmeye tenezül etmeyen kılıçdaroğlu mu?

Gerçekten magdur olanlara tabiiki üzülüyorum ama yok bank asyada parası vardı yok mantı yaptı diye kimse tutuklanmaz bana bunu inandıramazsınız. Başka bir bağlari vardır biliyorum yargılama sürecini. Zaten yargılama sonucu bir baği olmayanlar çıktı dışari ama o süreçte çok magdur olan oldu o konuda hakli olabilirsiniz. Gerçi tutuklananlar yargılananlar genelde halk tabakası üst tabaka hala elini kolunu sallayarak geziyor. Şu an biraz millet iffitakında birazi hala cumhurda.
Meclise sunulan fetonun siyasi ayağı araştırılsın önergesi akp ve MHP oyları ile reddedildi.

X