Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Mazbatası verilmeyen adayın ve ailesinin eski Akp li olması olayın danışıklı dövüş ihtimalini de yükseltiyor.
Diyorum ya kaos ortamı kimlere yarar belli. Iyi analiz etmek lazim bu durumları. Üstelik daha once cok gez yaşadilar bu kayyum muhabbetini. Güvenmesinler bi zahmet. Elbetteki halk destek versin de dikkatli sekilde. Çünkü kaos ortamı akp nin de işine yarar. 1 daha onceki gibi pkk uzerinden insanlarin milliyetcilik duygularinı kabartıp( bak bak gördün mü chpnin pkk ya destegini bir olup kaos çıkardilar diyerek halka milliyetcilik gazı verilerek) oylarını yükseltebilirler. Oncesinde oynanmış senaryo. 2 arkada ülkenin gelecegini tehlikeye sokacak degisiklikler yapabilirler. Yani benim icin şu anayasa degisikligi konuşması herseyden con daha önemli herkes icin de böyle olmalı en cok zararı gorecek olan biz halkız neticede bu durumdan.

Yani kisaca evet bu van muhabbetine sessiz kalmak akp ye yarayacak ama destek vermek te akp ye yarayacak. Haliyle chp nin düsünmesi gereken hangi durum akp ye en az yarar ona göre aksiyon almak olmalı. Her iki durumda yarar bu kesin

Ben bu seçimle birlikte ülkede artık bağımsız gazeteci kalmadığına net emin oldum.
Bir tane gazeteci yazamadı köşesinde “Devlet Bahçeli’ye ne oldu?” Diye…
Ya da seçimin bitmesine az kala Ekrem İmamoğlu 1 milyon farkla öndeyiz derken neden morali bozuk bir portre çizdiğini…
Aynı şey zamanında malum şahıs başkanlığı elde ettiğinde korku dolu gözlerle bakıyordu. O fotoyu yabancı gazeteler özellikle servis ettiler.
Bunu der spiegelden bir gazeteci dile getirmişti tabii bizim ülkemizde pek yankı bulmadı.
Bir güç birileri bunları parmağında oynattığı kesin Akp ne zaman ulusalcı ekibin eline geçti birlikte iş tuttular bir daha sırtı doğrulmadı.
Bahçeli’ye yapılanın bilerek servis edildiğini belli bir kesime mesaj gönderildiğini düşünüyorum.
Yargıtay-AYM çatışmasının fitili ateşlenecek gibi… Önümüzdeki günlerde yargı içindeki mhplileri pek iyi günler beklemiyor bu burda notum olarak dursun bakalım ✋🏻

Yani kisaca evet bu van muhabbetine sessiz kalmak akp ye yarayacak ama destek vermek te akp ye yarayacak. Haliyle chp nin düsünmesi gereken hangi durum akp ye en az yarar ona göre aksiyon almak olmalı. Her iki durumda yarar bu kesin
Mazbatasını alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu:

"Van'da yaşanan tam bir garabet. Bütün bunları hassas bir şekilde takip ediyorum. Demokrasiden yana olmaktan bu kardeşiniz asla vazgeçmeyecek."

Iki gundur dillerinde bu anayasa !!!
GKP-24WXMAAaFas.jpeg

X