Seçmeli ders aldatmacası.

cikom

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2011
7.129
5.597
Bu sene 5. Sınıfa başladı çocuğum. Seçmeli ders seçildi kayıt esnasında biz metematik ve İngilizce ekstra akıl oyunları seçtik 3 tane seçmek gerek diye.

Bizim sınıfa okuma ve akıl oyunları nasip olmuş. Okuma dediğim çocuklar 1 dere boyunca yanlarında ki kitabı okuyor. Akıl oyunlarından ise bir oyun yok mavcut olan yazı yazıyorlar.

Yani pandemi den çıktık. Matematik İngilizce çok iyi olurdu ama bazı sınıflara matematik İngilizce nasip olmuş.

Yapılan açıklama sizin ağırlıklı olarak okuma ve akıl oyunları seçilmiştir denildi ama geçen gün veli toplantısı yapıldı herkes bizim gibi seçim yapmış. Yani hadi onu geçtim akıl oyunları diye verilen derste oyun da yok.

Yönetim Nuh diyor peygamber demiyor. Ne yapabiliriz bununla ilgili.. Cimer diye düşündüm ama kisi ismi açık ediliyor bir şekilde tanıdık varsa öğreniyorlarmis. Ne yapabiliriz konu ile ilgili bilgisi olan biri var mı?

sorun idarede değilki , niye şikayet ediyorsunuz. sorun yukarda. matemetik öğretmeni sayısı yetersiz olduğu için diğer derslere geçiyor.

Okuma önemli bir ders değil mi yani matematik bile okumaktan ve anlamaktan geçer.
Keske herkesin istediği gibi olsa ama o işler öyle yürümüyor birçok sebebi olabilir hemen şikayet etmek yerine çözüm bulunabilir.
Okumada hızlı okuma tekniklerininden bahsetmesin rica edebilirsiniz
Akıl oyunlarında küçük kitapçıklar var onlarla pratik yapılmasını rica edebilirsiniz.

X