Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

yzarken umarım konu dışına çıkmadım kaptırdım kendimi yazdım hepsini arkadaşlar sadece ilaçlarla olmuyor yiyeceklere de dikkat edin

Arkadaşlar ben yine sedefle ilgili sitelerden birinde dolaşırken birinin 22 yıllık sedefinden kan vererek kurtulduğunu okudum. Hiç bir ilaç krem vs. kullanmadan hemde. ısterseniz siz de bi araştırın. Ben denemeyi düşünüyorum. Mantıklı geldi çünkü. Yalnız kan vermek için neotigason kullanıyor olmamak gerekiyormuş. Allah hepimize acil şifalar versin.....

mümkünse bu ilacı temin etmede bize yardımcı olur musunuz*?özelinize msj atmıştım

ben mesajı göremedim canım ya.ben mi bilmiyorum kullanmayı ne.neyse o zaman siz yine bana özelden ilacı göndermemi istediğiniz adresi weya kargo şubesini yazın.ben size ilacı gönderirim.teslim aldığınızda ödemeyi yaparsınız.di mi en mantıklı yolu bu.:hooray:

paylasımınız ıcın tesekkur ederım benım bır sorum olacak bu ılac sac derısıne de surulebılıyormu acaba

Benimde bir tanıdığım sedef hastasıydı. Hastalıktan dolayı saçıda dökülüyordu. Doktoru Natty Sof ürünlerini tavsiye etmiş. Avustralya ağacından yapılan bitkisel ürünlermiş. Yaraların üzerine jel ve losyon kullandılar. Yaralar kurumaya başladı. Saç dökülmesi içinde Natty softun şampuanını kullandılar. Çok iyi geldiğini söylüyorlar. Sizde bir deneyin isterseniz. Internette satışı vardır büyük ihtimal. Bir araştırmanızı, bulduğunuz siteyi arayıp bilgi almanızı ve aldığınız bilgiler doğrultusunda satın almanızı öneririm.

merhaba
benimde tırnaklarımda çukurlanmalar var biraz araştırdım sedef belirtisi olabilir dediler acaba bu tarz bişey yaşayanınız oldumu veya ne tavsiye edersiniz...

merhaba
benimde tırnaklarımda çukurlanmalar var biraz araştırdım sedef belirtisi olabilir dediler acaba bu tarz bişey yaşayanınız oldumu veya ne tavsiye edersiniz...

Eliz hemen bir doktora gitmelisin. Eğer sedefse (İnşallah değildir) bir an önce tedaviye başla bence. Tırnak sedefi çok zor iyileşiyo diye biliyorum.

Eliz hemen bir doktora gitmelisin. Eğer sedefse (İnşallah değildir) bir an önce tedaviye başla bence. Tırnak sedefi çok zor iyileşiyo diye biliyorum.

yaklaşık 1,5 - 2 aydır var ama bilmiyorum yani herhangi bir değişiklik olmadı sadece diger parmaklarımda da olmaya başladı. bu iş için hastanede hangi bölüme başvurmak uygun olur acaba?

Devlet Hastanesi'nde cildiye polikliniği var, araştırma hastanelerine de gidebilirsin oralardada bu bölüm var.Bu ciltle ilgili bi problem olduğu için cilt doktorlarının görmesi gerek diye düşünüyorum. Allah yardımcın olsun kardeşim. İnşallah korkulacak bişey yoktur. Gelişmeleri yaz lütfen.

Devlet Hastanesi'nde cildiye polikliniği var, araştırma hastanelerine de gidebilirsin oralardada bu bölüm var.Bu ciltle ilgili bi problem olduğu için cilt doktorlarının görmesi gerek diye düşünüyorum. Allah yardımcın olsun kardeşim. İnşallah korkulacak bişey yoktur. Gelişmeleri yaz lütfen.

gideyim cnm bi doktora çok saol. forumda arştırdım biraz bi arkadaşımız açmış bunla ilgili bi konu ama kendisinde de olmuş 1 yıl önce böyle çukurlar mesaj hakkım yetmedi özelden sormaya nasıl oldu geçtimi falan diye.. üyenin ismi MeLoDi mesaj sayısı yeten biri varsa ögrenebilirmi acaba nasıl seyrretmiş tırnaktaki çukurlar ve şuan ne alemde.. puff tedirgin oldum...

arkadaşlar komşumun 3aylık ken sedef olan kızı şu an 13 yasnda burda okudğm dr dahil gitmediği yer kalmadı
bu kızımız için bu kadar üzülürken geçen sene aynı belirtilerle eşiminde sedef olduğnu öğrendik.komşum 15 ğün önce izmirden gelen bir eczacı beyin(haftada 1kez geliyormş)yaptığı ilaçları kullandı .ben önceleri teretdüt edmiş olmama ramen iyileşmeyi ğözümle ğördüm ve eşime ısrarla gitmesini soluyorum .şu an yok denecek kadar az . ki bu kızımızda saçlarının her yerinde vücudununda büyük bölümünüde vardı ılaçlar haricinde diyet de uygulatıyo.domates biber patlıcan karabiber kesinlikle yasak ayrıca balık ve enğinar kapsulu de vermiş.bu hafta içinde eşimle gidcez.ne olur umutsuzluğa kapılmayın derdi veren rabbim dermanıda verir gelişmeleri yazıcam

Merhabalar, ben bundan 3 yıl öncesi iltihaplı sedef hastasıydım. Avuç içlerimde tırnaklarımda ve parmak kenarlarımda ve ayaklarımda topuklarımda tırnaklarımda vardı öyleki ne bişey tutabiliyor nede topuklarımın üstüne basabiliyordum parmak uçlarımda yürüyordum doktora gittim bana pataloji tahlilinden sonra sedef dedi ve bi ilaç verdi tabiiki kullanamadım çünkü çok fazla yan etkisi vardı 2 yıl kesinlikle hamile kalamazsınız yazıyordu prespektüsünde bende ne malum 2 yıl sonra vücudum tamamen bu ilaçtan arınmazsa ben ne yaparım diye neyse en yakın arkadaşımın annesi ısrarla Denizli Pamukkaleye gitmemi söyledi 1-2-3 en sonunda hadi hem gezeriz hem gider geliriz ne kaybederiz deyip sabahtan yola çıkıp akşam döndük daha ilk 1-2 günde kaşıntılar geçti geçen yıl sadece lekeler halinde ve Allah'a şükür ki bu sene izi bile yok şimdi yolda hastanede gördüğüm insanlara tanımadığım insanlara Pamukkaleye gitmelerini söylüyorum garip garip yüzüme bakıyorlar ama çektikleri acıyı biliyorum, bana ve bir arkadışımın kızına iyi geldi inşallah sizlerede şifa olur. Gidip deneyin derim hiç bir şey kaybetmezsiniz. Birde Denizliye gelmeden 30 km. önce kokar mağara diye biryer varmış internette araştırırsanız o mağaranında özellikle cilt hastalıklarına çok iyi geldiğini okudum.zemuszemus

Daha ilkokuldayken sedef hestalığım varmış,bilmiyorduk.Kaşlarımın üzerinde pullanma oluyodu zaman zaman yanılmıyorsam doktor elecon veriyodu.Lisede başımın arkasına yerleşti. 3-4 yıl sonra dirseklerime attı kafamda yok oldu.Diz kapağmda hafifçe bir kapağında oldu biri geçti,ara ara koltuk altına,genital bölgeme,göz altına,kulaklarıma,alnımın saça yakın kısmına vb atıyo sonra yok oluyor ama;saçımdaki ve dirseklerimdeki şimdi kalıcı son 3-4 yıldır aynnen duruyo.Kafamdakinin seyri ara ara değişiyo artıp azalıyo psikolojime göre.

Daha ilkokuldayken sedef hestalığım varmış,bilmiyorduk.Kaşlarımın üzerinde pullanma oluyodu zaman zaman yanılmıyorsam doktor elecon veriyodu.Lisede başımın arkasına yerleşti. 3-4 yıl sonra dirseklerime attı kafamda yok oldu.Diz kapağmda hafifçe bir kapağında oldu biri geçti,ara ara koltuk altına,genital bölgeme,göz altına,kulaklarıma,alnımın saça yakın kısmına vb atıyo sonra yok oluyor ama;saçımdaki ve dirseklerimdeki şimdi kalıcı son 3-4 yıldır aynnen duruyo.Kafamdakinin seyri ara ara değişiyo artıp azalıyo psikolojime göre.

AMANİNNN sankim msjı ben yazmışım sandım aynen dirsektekiler duruyo digerleri iptal

X