Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sedef ve egzama arasında fark

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Deryya24

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
502
125
31
Merhabalar. Uzun suredir yaklasik (5 sene kadar) sac derimdeki problemle boğuşuyorum. Saçlarımda dustan sonra kremsi beyaz bi tabaka tirnagima doluyor. Kuruyken kazigimda parlak pul pul beyaz kepekler çıkıyor ama bunlar kazimadan asla dökülmüyor. Kaşıntı kızarıklık sivilce yaglanma gibi sorunlar yaşamıyorum. Tek sıkıntı sac dökülmesi. Egzama icin her seyi denedim sampuanlar losyonlar falan. Fakat bu aralar sedef mi acaba sorusu kafami karıştırıyor. Bi losyon kullandim tesadüf , baktigimda sadece sedef icin oldugu yaziyor ve kullandiktan sonra sac derimde yanma oluyor egzama icin kullandigim onca losyonlarda boyle bi tepki vermemisti cildim. Bi sure yanıyor sonra geçiyor. Daha 2 kez kullandim fakat sanki olumlu yanit aliyormusum gibi, o beyaz tabaka azalmis gibi geliyor. Henuz kesin karar vermek için erken tabi ama bi umutlandim. Sedef belirtilerini bilmiyorum cok agir bisey yasamadim gorunurde de bisey yok. Ama egzama belirtileri de yaşamadım. Bi ara bi tirnagimin nokta nokta şekilde cukurluklar oldugunu gormustum geçirene kadar cok ugrasmistim. Arastirdigimda bunun da sedef belirtisi oldugunu okudum. Sedef sorunu yasayan kisilere sormak istedim bu tarz belirtiler yasadiniz mi nasil ayirt etmek gerekiyor?

Saç sedefi diye biliyorum ben bu durumun adını.
Genellikle stresli dönemde çoğalıyor, ne yapsam geçmedi, tüp bebek tedavisi sırasında bi kortizonlu hap verdi doktorum ve onu kullanırken geçti bu sorun.
Hapı bıraktım tekrar başladı, sanırım Sedef rahatsızlığı için kullanılıyormuş.
Cildiye bölümüne bir danışmak lazım

Saç sedefi diye biliyorum ben bu durumun adını.
Genellikle stresli dönemde çoğalıyor, ne yapsam geçmedi, tüp bebek tedavisi sırasında bi kortizonlu hap verdi doktorum ve onu kullanırken geçti bu sorun.
Hapı bıraktım tekrar başladı, sanırım Sedef rahatsızlığı için kullanılıyormuş.
Cildiye bölümüne bir danışmak lazım
Sizde ne gibi belirtileri vardi ? Sedef dendi mi size doktor tarafindan? Egzamayla sedef sanırım benzer ozellikleri olan bu yüzden karistirilan hastaliklarmis

Sizde ne gibi belirtileri vardi ? Sedef dendi mi size doktor tarafindan? Egzamayla sedef sanırım benzer ozellikleri olan bu yüzden karistirilan hastaliklarmis
Ben lisedeyken çok gitmiştim hiçbir şey söylemedi doktorlar şampuan verip yolladılar, şampuan bitince yine aynı oldu.
Benim saçım kabuk kabuk soyuluyor, stresli dönemlerde artıyor.
Duştan çıkıp tararken kabuklar görünüyor mesela stresli olduğumda.
Kabukları soyuyorum mesela belli başlı yerlerdekileri. Kaşıntı yapıyor çoğalınca.
Ben internetten koydum teşhisi doktorlar bir şey demeyince 😂

X