Selülit Selülit "Skleroterapi" ile Artık Anılarda Yaşayacak

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

aslim29

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
81
0
Kadınların Ciddi Bir Sorunu Haline Gelen Selülit Türkiye'de İlk Kez Uygulanan "Skleroterapi" Tedavisi ile Ortadan Kalkacak.

Kadınların ciddi bir sorunu haline gelen selülit Türkiye'de ilk kez uygulanan "skleroterapi" tedavisi ile ortadan kalkacak. Op. Dr. Cafer Abbasoğlu, "Skleroterapi tedavisi ile selülitler tamamen ortadan kalkacak. Selülit artık bacaklarda değil sadece anılarda yaşayacak" dedi.

Okmeydanı Damar Merkezi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cafer Abbasoğlu, Türkiye'de ilk defa uygulanan selülit tedavisi metodlarından skleroterapi (köpük) tedavisi hakkında bilgi verdi.

-"DOKULARA DAHA AZ OKSİJEN GİDİNCE SELÜLİT OLUŞUYOR"-

Selülit problemlerinden dolayı bayanların giyim tarzlarını değiştirdiklerini ve psikolojik açıdan sıkıntılar yaşadıklarını kaydeden Op. Dr. Abbasoğlu, varis tedavilerinde kullanılan skleroterapi tedavisi ile selülitlerin tamamen ortadan kalkacağını ve bayanların pürüzsüz bir cilde kavuşacaklarını ifade etti. Selülitin sadece estetik bir sorun olarak algılanmasının çok yanlış olduğunu vurgulan Op. Dr. Abbasoğlu selülitin derini alt tabakasında oluştuğunu belirterek, "Derinin alt tabakasında yağ dokusunun hemen etrafında meydana gelen selülitler derinin üst bölümünde pütür pütür portakal kabuğu dediğimiz görüntüye sahip olurlar. Genişleyen yağ hücrelerinden ötürü vücutta fazla su tutulmaya başlayarak dolaşım zayıflar; dolayısıyla dokulara daha az oksijen gidince dokular elastikiyetini kaybeder ve cilt üstünde pütürlü bir görünüm yani selülit meydana gelir" dedi.

-SELÜLİTLER YOK OLUYOR-

Skleroterapinin normalde sklerozan veya köpük denilen bazı büzüştürücü ilaçların damar içine verildiğinde damarlarda büzüşme yapıp kapanmasını sağlayan bir yöntem olduğunu kaydeden Op. Dr. Abbasoğlu, bu yeni tedavi hakkında şu bilgileri verdi:

"Varis tedavisi maksatlı sadece sklerozan madde ile uygulanan sklerotarapilerle, selülitleri yok eden skleroterapiyi karıştırmamak gerekir. Selülite yönelik skleroterapide sadece bizim uyguladığımız metod farklı olup burada sklerozan madde +konsantre şekerli su karışımı kullanılmaktadır. Bu karışımla yapılan skleroterapide uygulanan işlem sonrasında ciltte alerjik reaksiyonlar, renk değişimi, leke, nekroz(yara) oluşmaz. Bu maddelerin damar içine verilmesi neticesinde o bölgedeki cilt altı dokusunda bulunan selülitler ortadan kalkmaktadır. Köpüklü ince kılcal damar tedavisinde sklerozan maddenin seçimi hastanın cilt tipine ,inceliğine ve hormonal durumuna göre değişmektedir. Yapılan uygulama sonrasında giyilmesi önerilen kilotlu varis çorapları sıvının bir müddet daha damarların içinde kalarak etkisinin artmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca giydirilen çorapların dokusundaki maddeler yürüme esnasında cilt ve cilt altına etki ederek hafif bir sıcaklık oluşturmakta ve bu sayede yağlı dokuyu eriterek, selülitleri yok etmektedir."

-"TEDAVİ SONRASI GÜVEN ARTIYOR"-

Op. Dr. Abbasoğlu, skleroterapi uyguladığı hastalarda tedavi sonrası izlenimlerini ise şöyle anlattı:

"Köpük tedavisi uyguladığımız hastaların bir çoğu selülit sorunlarından kurtulabilmek için kozmetik ürünlerden, beslenme ve diyet uygulamalarına kadar deneyebilecekleri birçok yolu denediklerini ancak sağlıklı bir neticeye kavuşamadıklarını üzülerek belirtiyorlar. İşte ümitlerin kaybolmaya yüz tuttuğu bu aşamada skleroterapi ile pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde hızla kavuşan bayanlar kendine güvenen, mutlu bireyler halini alıyorlar."

selülit için skleroterapi yaptıran yok mu hiç kızlar?

Merhaba arkadaslar,

Yaptıranınız varsa bizimle deneyimlerini paylaşabilir mi? Ben Cafer Abbasoglu'na mail attım ve fiyatının 1000tl civarı tutacagı hakkında bilgi verdi. Bunun içinde varis corabı, muayene, doppler ve skleroterapinin uygulaması dahil. Tek seansta yapıldıgını ve sadece 10 gun sonra bir kontrol oldugunu soyledi.

Ama yaptıranlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

biraz evvel telefonla konuştum ilgili kurumla;
muayene bedeli:200tl
işlem tutarı:1200-1300tl imiş.....
işlem sonrası:sadce ilk gün varis çorabı ile yatılıyormuş ve 3 hafta boyuncada gündüzleri varis çorabı giyiliyormuş.
etkisi:10günde etkisini görebiliyormuşuz:KK49:
arkadaşlar internette bir tane yaptırananız olsa basıp gideceğimde ya kimse yaptırmamış sanırım...

Son düzenleme:
işlem sonrası:sadce ilk gün varis çorabı ile yatılıyormuş ve 3 hafta boyuncada gündüzleri varis çorabı giyiliyormuş.
arkadaşlar internette bir tane yaptırananız olsa basıp gideceğimde ya kimse yaptırmamış sanırım...

Ben de bir kisiden yorum okusam kesin yaptiracagim AMA fiyata bakilirsa biraz daha para biriktirmeliyim:))

Skleroterapi ince damar varisleri için yapılır, selülitler için de etkili olduğunu ilk defa duyuyorum doğrusu.. Hatta anlatılan uygulamanın tamamı varis için yapılır, o gece doktorun sardığı sargıyla ya da çorapla yatılır, ertesi en az 3 hafta boyunca da çorap sabah ilk iş giyilir, ancak gece yatarken çıkartılır. Doktoru ve uygulamayı iyice araştırmanızı tavsiye ederim...

merhaba kızlar hiç bir yerde yorum bulamadım yaptıran tek kişiye rastlamadım ve en sonunda kendimi kobay seçtim ve bugün yaptırdım.250 tl muayene ücreti verdim 1.100 tl de işlem ücreti aldılar toplam 1.350 tl verdim çorap giydirdiler.15 gün sonra kontrole çağırdılar 10 güne kadar etkisini görecekmişim .inşallah öyledir gitti paracıklar:KK43:(( işe yararda boşa gitmez umarım.bu arada iğne fobiniz varsa sakın gitmeyin 15 tane falan iğne yapıyorlar ve çok acıyor baştan söyliyeyeyim:KK43:(( ve iğne yapılan yerler şuan mosmor:KK43:( 3-4 gün içinde geçer dediler.umarım işe yararda verdiğim para ve çektiğim acı boşa gitmez 15 gün sonra tekrar yazıcam işe yararsa yaptırırsınız benden şimdilik bu kadar

bu kurum neresi acaba

merhaba kızlar hiç bir yerde yorum bulamadım yaptıran tek kişiye rastlamadım ve en sonunda kendimi kobay seçtim ve bugün yaptırdım.250 tl muayene ücreti verdim 1.100 tl de işlem ücreti aldılar toplam 1.350 tl verdim çorap giydirdiler.15 gün sonra kontrole çağırdılar 10 güne kadar etkisini görecekmişim .inşallah öyledir gitti paracıklar:KK43:(( işe yararda boşa gitmez umarım.bu arada iğne fobiniz varsa sakın gitmeyin 15 tane falan iğne yapıyorlar ve çok acıyor baştan söyliyeyeyim:KK43:(( ve iğne yapılan yerler şuan mosmor:KK43:( 3-4 gün içinde geçer dediler.umarım işe yararda verdiğim para ve çektiğim acı boşa gitmez 15 gün sonra tekrar yazıcam işe yararsa yaptırırsınız benden şimdilik bu kadar

meraktayız ..mutlaka cevap yaz ve umarım bizi ve kendini sevindirecek cevaplar yazarsın..Bu arada selülitin kaçıncı evredeydi..Benimki ağrılı ve nurtopu gibi:)

Geçen magazinde gördük tedavisi kesin olsa sanatçılarda yaptırırdı.Bir programda psikologmu tam anımsayamadım söyledi kadınlara özgü bir durum selülit.Bence doğal olan bu görüntüye takmamak lazım dedi hatta kendisi selülitli kadını daha seksi buluyormuş:KK52:Kadınlığı yüksek olanlarda olurmuş zaten takmayın kafaya kabul edin gitsin beğenmeyende olursa sizde onu beğenmeyin ya tek derdimiz bu olsun neler var neler...tedavisi şuan için yokki olsa ünlüler yaptırr biz ünsüzlere gelene kadarrrrrrrr:KK34:

merhaba kızlar ben gittim cafer abbasoğluna ve skleroterapi yaptırdım 3 hafta oldu ve sonuç sıfır sakın yaptırmayın hem paranıza yazık hemde acısı caba benden sölemesi :KK43:((:-)50:

bu arada ben 3 yıl önce karboksiterapi ve radyofrekans yaptırmıştım ikisini bir arada 10 seans falan yapmışlardı ve sonuç mükemmeldi ama her sene tekrarlamak gerekiyor 1 sene sonra selülitler tekrar pörtlüyor :KK43:(( yine öyle yapıcam galiba başka çözüm bulamadım :KK43:((

Merhaba, nasıl oldu, faydasını gördünüz mü ? İyileşme süreci nasıl ?

Merhaba, nasıl oldu, faydasını gördünüz mü ? İyileşme süreci nasıl ?

X