Sen olsan ne yapardın?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

delivelikedi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2024
116
-18
Eltimle aynı zaman hamileydik bebegini dogumda kaybetti ayrı ayri şehirlerde olduğumuz için aradık başsağlığı diledik hatta sonra da konuştuk ettik ben dogum yaptim o da beni tebrik etti bebeğimi sünnet ettirdim konuşmadı bi tavır aldığının farkındaydim bize darilmislar kusmüşler (küçük bebeğimle karakışın ortasında) neden onlara taziyeye gitmemisiz diye bizle konuşmuyorlar.kayinvalidem gidin dedi buna darilmislar dedi ordan haberimiz oldu ayrica suan secimden dolayi burda ortalik karisti yaktilar yiktilar iyimisiniz diye sormadilar bile ayrica daha oncede küstüler bize ona yenge demedim diye ona sarma sarıp götürmedim diye cocugunun cinsiyetini telefonla kutladim pasta alip kutlamadim diye sozluyken bi bayram gidip diger bayram ziyarete gitmedim diye ve birazda bana soguk davraniyorsum demistim bunlar icin sonra evine gitmiştik bu konuları konuşmaya ve bana ailem müstakil gece konduda oturuyor diye senin nereden geldiğin belli dedi kalkıp gidiyordum evden kalk dedim eşime defolun gidindeyip evden kovdu eltim sonra kendileri barışdilar geldi ilgili alakali oldu ama kalbimi kirmisti artik bu olayda ikinci küslük oldu fikrinizi merak ediyorum 4 aylık bebekle karin bol olduğu memleketten diğer karakisin olduğu memlekete gidemedim diye hatalimiyim siz nasıl davranirdiniz gidermiydiniz daha sonra

gitmem. görüşmemde bir daha. hazır küsmüşler işime gelir.
Açıkçası hamileydim çok üzüldüm bebegini kaybetti destek oldum telefonlada olsa aramızda sorunda yoktu taki çocuğumu sunnet ettirdim güzel bir fotoğrafını paylaştım ve görmezden gelene kadar haberi de varken geçmiş olsun bekledim. Küsmem Allah rızası için şimdi gitsemmi taziyeye diye düşünüyorum havalar ısınıyor ama kalbimde kırık

Tamam, küsmüşler, artık aramak zorunda değilsiniz hiç.

İlla birinin şımarıklığını çekecekseniz, ne güzel çocuğunuz var, kendi ailenize verin tüm enerjinizi.

Büyüyememiş koca koca insanlara kafa yormayın.
Bir yondende acisina veriyorum haklı da olabilir ama bende küçük bebekle gidemezdim diyorum anca yaza giderdim ama bana bir gecmis olsun cocugum için demeliydi diyorum birden bire küslüge gerek yoktu bende bekledim o zaman dogum yaptim diye sunney yaptim diye gelmesini ama önce o kayıp yaşadığı için bizim gitmemiz gerekiyormuş.yani bu konuda önce siz bize geleceksiniz sonra biz size mi olmali

Tamam, küsmüşler, artık aramak zorunda değilsiniz hiç.

İlla birinin şımarıklığını çekecekseniz, ne güzel çocuğunuz var, kendi ailenize verin tüm enerjinizi.

Büyüyememiş koca koca insanlara kafa yormayın.
Birde yarın öbürgun bize bassagliga bile gelmediler diye söylentiler duymak

Ben de Ocak ayında bebeğimi kaybettim sağlık sorunlarımdan dolayı ayrıca da bu süreçte kimseyle görüşmek istemediğimden dolayı ziyaretçi kabul etmedim. Telefonda baş sağlığı dileyip gelmeme nedenini açıklamak en doğrusu zaten bu süreçte yavrusunu kaybeden bir annenin bebek görmek isteyeceğini sanmıyorum ama tabi herkes farklı düşünebilir. Ben gelmelerini istesem dahi bebeği var diye bir şey demezdim. O zaman duygusal olduğundan mantıklı da düşünmemiş olabilir eltinizin karakteri nasıldır? Çabuk küsme huyu var mı? Gelemediler diye bana da küsmüşler 🤦‍♀️

Açıkçası hamileydim çok üzüldüm bebegini kaybetti destek oldum telefonlada olsa aramızda sorunda yoktu taki çocuğumu sunnet ettirdim güzel bir fotoğrafını paylaştım ve görmezden gelene kadar haberi de varken geçmiş olsun bekledim. Küsmem Allah rızası için şimdi gitsemmi taziyeye diye düşünüyorum havalar ısınıyor ama kalbimde kırık
Ya bosver instagrqmdan da sil .allah korusun aynisi basima gelse bebegimi kaybetsem heralde beni kiskaniyorlar demesinelr diye arar yalandan tebrik eder bebegin fotosunu begenirdim .bence biraz buda var . Oyuzden instagramdan da silim gitsin yazin memlekette denk gelirseniz gorusursunuz .

Ben de Ocak ayında bebeğimi kaybettim sağlık sorunlarımdan dolayı ayrıca da bu süreçte kimseyle görüşmek istemediğimden dolayı ziyaretçi kabul etmedim. Telefonda baş sağlığı dileyip gelmeme nedenini açıklamak en doğrusu zaten bu süreçte yavrusunu kaybeden bir annenin bebek görmek isteyeceğini sanmıyorum ama tabi herkes farklı düşünebilir. Ben gelmelerini istesem dahi bebeği var diye bir şey demezdim. O zaman duygusal olduğundan mantıklı da düşünmemiş olabilir eltinizin karakteri nasıldır? Çabuk küsme huyu var mı? Gelemediler diye bana da küsmüşler 🤦‍♀️
Evet ilk yazıda belirttiğim gibi küsebilir ayrıca vefatin üstünden 9 ay geçti bende o zamanlar hamileydim zaten 8 aylık kadar gidememistim sonra da doğumun oldu gidemedim farklı şehirlerdeyiz 5 saate yakın yol onlar bizi ocak şubat gibi beklemiş sanırım çünkü o zaman kadar konuşuyordu o ara da karakis zaten gidemedim3 4 aylikti bebek birde vefat zamanı zaten kendide taziye kabul etmemişti diye biliyorum

Evet ilk yazıda belirttiğim gibi küsebilir ayrıca vefatin üstünden 9 ay geçti bende o zamanlar hamileydim zaten 8 aylık kadar gidememistim sonra da doğumun oldu gidemedim farklı şehirlerdeyiz 5 saate yakın yol onlar bizi ocak şubat gibi beklemiş sanırım çünkü o zaman kadar konuşuyordu o ara da karakis zaten gidemedim3 4 aylikti bebek birde vefat zamanı zaten kendide taziye kabul etmemişti diye biliyorum
Yani şöyle benden küçük yenge dememe me alındı o hamileyken ben 1 aylık evliydim kayinvalideme sarma götürdüm ona neden götürmedim.diye yada bayram ziyaretine ona gitmedim diye evlide değilken bebeğinin cinsiyetini ogrendim aradim ama niye pasta ile kutlamadkm diye ilk yıllarım öyle geçti şimdi iyiydik geldi barıştı sonra bu olay oldu ayrica ben hep kayinvalideme yardımcı oldum ameliyat oldu ben ve eşim yanındaydı onlar küs diye sadece gelip yarim saat sonra gittiler ben de hamileydim o dönem yine bakmadı etmedi diye küslük yapmadım aslında o kadar çok kırılacak şey var ama neyse dedim şimdi ise bebekle ilgili konusu var bu durumu bisey diyemiyoruz

Yani şöyle benden küçük yenge dememe me alındı o hamileyken ben 1 aylık evliydim kayinvalideme sarma götürdüm ona neden götürmedim.diye yada bayram ziyaretine ona gitmedim diye evlide değilken bebeğinin cinsiyetini ogrendim aradim ama niye pasta ile kutlamadkm diye ilk yıllarım öyle geçti şimdi iyiydik geldi barıştı sonra bu olay oldu ayrica ben hep kayinvalideme yardımcı oldum ameliyat oldu ben ve eşim yanındaydı onlar küs diye sadece gelip yarim saat sonra gittiler ben de hamileydim o dönem yine bakmadı etmedi diye küslük yapmadım aslında o kadar çok kırılacak şey var ama neyse dedim şimdi ise bebekle ilgili konusu var bu durumu

Ya bosver instagrqmdan da sil .allah korusun aynisi basima gelse bebegimi kaybetsem heralde beni kiskaniyorlar demesinelr diye arar yalandan tebrik eder bebegin fotosunu begenirdim .bence biraz buda var . Oyuzden instagramdan da silim gitsin yazin memlekette denk gelirseniz gorusursunuz .
Bende öyle düşündüm zaten denk geliriz diye ama bizden sonra gidecekler sanırım

Bende öyle düşündüm zaten denk geliriz diye ama bizden sonra gidecekler sanırım
Bosver ozaman .ben arada bir kiskanclik sezdim acikcasi. Sizin cocuk dogunca o kaybedince sanki iyice ayyuka cikmis .hic bulaşmayın kendi kendilerini yiyip dursunlar .arayip soemayin .kv de soyelyin kucagimda kucuk cocukla okadar yolu nasil gidip gelevktim , hadi o dusunemiyor .sende mi düşünmedin diyeceksiniz .4 aylik bebege yazik degil mi ?
Karsi tarafla hic muhattap olmayin aradilar aramadilar falan hic bir sey beklediginizj belli etmeyin .arayip sormayinda inanin dahada kuplere binip dahada cirkeflesecekler .buraya yaziyorum.

Bosver ozaman .ben arada bir kiskanclik sezdim acikcasi. Sizin cocuk dogunca o kaybedince sanki iyice ayyuka cikmis .hic bulaşmayın kendi kendilerini yiyip dursunlar .arayip soemayin .kv de soyelyin kucagimda kucuk cocukla okadar yolu nasil gidip gelevktim , hadi o dusunemiyor .sende mi düşünmedin diyeceksiniz .4 aylik bebege yazik degil mi ?
Karsi tarafla hic muhattap olmayin aradilar aramadilar falan hic bir sey beklediginizj belli etmeyin .arayip sormayinda inanin dahada kuplere binip dahada cirkeflesecekler .buraya yaziyorum.
Aslında bebegim için yazdı dogum icin hediye aldi gönderdi öyle şeyler yapar sadece sünnet ettirince ve 6aylik dogum günü yaptim bi şey yazmayınca ki yazar ederdi sebebinin onlara gitmeyisimiz olduğunu öğrendim birden bire bunu sebep gösterdiler ve doğu memleketindyiz olaylar çıktı baya hiç sorulmadık iyimisiniz diye bile o derece alinmislar yarın gitsemmi diyorum ama kararsız kaldığım için burda objektif düşünceleri dinlemek istedim gitmemek büyük bir ayıp mı küsmeye degermi heleki benim durumum belliyken zaten ben bu zamana kadar bebegkm 6 aylık 3 kere falan paylaştım onun acısına saygı duyduğum içindi

Acaba arada fitneciler mi var, günahını almayayım ama bazı kayınvalidelerin uzmanlık alanı oluyor. Gelini geline mi kırdırıyor Vasfiye teyze gibi. Benim bu tür konularda tavrım çok nettir. Gelene git demem gidene de gel demem, çocuklarımdan daha değerli hiç bir şey yoktur. Şu hayatta kala kala 3 kardeş ve annem kaldık onların bile gereksiz nazını kaprisini çekmem.

Afedersiniz, 6 ay doğum günü kutlaması nasıl oluyor?

Size laf taşıyanları da hayatınızdan çıkarırsanız söylentileri de duymamış olursunuz.

Eltiniz bebeğini hamileliğinin son döneminde, doğuma çok az bir süre kala mı kaybetti ?
Şöyle ki benim bulunduğum şehire geldiler o zaman yeni hamileydi bebeğinin rahatsız olduğunu söyledi doktorlar hasta olduğunu söylemiş bende o ara bile yatağımı verdim evimi açtım 3 gün misafir ettim bende o ara hamileydim 1 gün olmuştu öğreneli durumunq uzuldum ona rağmen güzel ağırlamistim aylar sonra bebek doğdu 1 gün sonra vefat etti

Eltimle aynı zaman hamileydik bebegini dogumda kaybetti ayrı ayri şehirlerde olduğumuz için aradık başsağlığı diledik hatta sonra da konuştuk ettik ben dogum yaptim o da beni tebrik etti bebeğimi sünnet ettirdim konuşmadı bi tavır aldığının farkındaydim bize darilmislar kusmüşler (küçük bebeğimle karakışın ortasında) neden onlara taziyeye gitmemisiz diye bizle konuşmuyorlar.kayinvalidem gidin dedi buna darilmislar dedi ordan haberimiz oldu ayrica suan secimden dolayi burda ortalik karisti yaktilar yiktilar iyimisiniz diye sormadilar bile ayrica daha oncede küstüler bize ona yenge demedim diye ona sarma sarıp götürmedim diye cocugunun cinsiyetini telefonla kutladim pasta alip kutlamadim diye sozluyken bi bayram gidip diger bayram ziyarete gitmedim diye ve birazda bana soguk davraniyorsum demistim bunlar icin sonra evine gitmiştik bu konuları konuşmaya ve bana ailem müstakil gece konduda oturuyor diye senin nereden geldiğin belli dedi kalkıp gidiyordum evden kalk dedim eşime defolun gidindeyip evden kovdu eltim sonra kendileri barışdilar geldi ilgili alakali oldu ama kalbimi kirmisti artik bu olayda ikinci küslük oldu fikrinizi merak ediyorum 4 aylık bebekle karin bol olduğu memleketten diğer karakisin olduğu memlekete gidemedim diye hatalimiyim siz nasıl davranirdiniz gidermiydiniz daha sonra
Hikayede eksik kısımlar var. Kimse bir anda o şekilde defolun demez . Olayı önce objektif bir şekilde değerlendirin

Acaba arada fitneciler mi var, günahını almayayım ama bazı kayınvalidelerin uzmanlık alanı oluyor. Gelini geline mi kırdırıyor Vasfiye teyze gibi. Benim bu tür konularda tavrım çok nettir. Gelene git demem gidene de gel demem, çocuklarımdan daha değerli hiç bir şey yoktur. Şu hayatta kala kala 3 kardeş ve annem kaldık onların bile gereksiz nazını kaprisini çekmem.

Afedersiniz, 6 ay doğum günü kutlaması nasıl oluyor?
Yok yok kayinvalidem asla öyle fitne değil asla hatta arayı bulmaya çalışır ben anladım yani sorular sorarak kendim olayı çözümledim asla aramız kötü olsun istemez sadece siz alttan alım der . Söyle aslında 6 ay dogum günü yarı yaşı diye anı kalsın istedik ailemizden uzaktayız yaptığımız başka bi aktivite yok esim ben cocuklar yani bu kadar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X