Senin sevdiğin mi seni seven mi?

Herkese merhaba,
Kararsız kaldığım bir konu var bu konuda fikir ihtiyacım var. Amcamın eşinin kardeşi çocukluğumdan beri tanıyorum ve benden hoşlandığını farkındayım. Bana adım attığında yolunu kendim kesinti istemediğim için. Geçenlerde halam durumdan haberdar oldu istememe rağmen evine davet edip 31 yaşındasın bir görüş en azından falan dedi. Görüşmeye geldiğinde hayır demek aklımda vardı. Konuşurken 17 yıldır beni sevdiğini ve bu anın en büyük hayali olduğundan bahsetti ve amacının benimle evlenip çocuk yapmak değil, evlenip benim mutlu olmamı sağlamak olduğunu söyledi. İşte benim için 2 adak adamış evet dediğimde kurban kesicekmiş. Benden tek ricası olabilir mi diye bakmam ve hemen reddetmemem kendisini bende üzüldüm ve sanki kötü birşey yapmışım gibi peki dedim konuşuruz. Ama iki gün hiç uyuyamadım ne yapıyorum ben diye çünkü başka birini 2018 de görüp hoşlanmıştım ve gözgöze geldiğimizde hissettiğim şey ile yakın arkadaşıma ben bununla evleneceğim cümlesini kurmuştum. Bir kaç ay önce instagram dan ekledim bir kaç sefer konuştuk kuzenimi kaybetti bende uygun değil diye konuyu açmadım. Şu an farklı illerdeyiz avukat olduğu için adli tatilde oda bulunduğum memlekete gelir diye düşünüyorum kendisine açılma amacım var. Uyuyamadım 2 gün boyunca avukat olan geldi gözümün önüne kahve içmeye gittik orada kasada dururken iç sesim ne işin var yanında dedi. Ben çocukluğumdan beri birşey hissetmiyorum. Ailesi çok iyi kendisinde iyi biri ama benim yüreğimde ona karşı bir his yok. Ailelerimiz biliyor ve çok istiyorlar. Halam bugün kaçırırsan pişman olursun dedi karakteri mükemmel dedi. Ama bana en büyük hayalim sana sarılabilmek evde gel köşede otur benim için orası yuva kafi dedi. Ama ben sarılmak istemiyorum ve aynı evde hayal edemiyorum. İlgimi çekmiyor mesajlaşırken zorlanıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Şu an alttan bir şekilde baskı görüyorum kaçırma gibilerinden çok iyi biri seni seveni al mutlu olursun diyorlar. Bu arada avukat ile ilgili olumsuz yönleri 38 yaşında en fazla ve daha önce tahminen 2 yıl sürmüş bir evliliği olmuş. Cevreme sorduğum kadarıyla ailesi iyi insanlar okumuş ve bizimle kültürel sosyal çok benziyorlar. Sadece yakın arkadaşlarım beni daha güzel buluyor çirkin diyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Mantığım ve kalbim arada sıkıştı sanki.. Şimdiden teşekkür ederim.
17 yıldır sizi platonikce seviyorsa ruh hastası olduğunu düşünüyorum
Ben korkardim evlenmezdim

Siz ben misiniz acaba🤭 aynısını bende düşünüyorum
Doğru olan da bu bence ama ya. 😂 Hani vakit geçirsek öfkeni , neşeni , üzüntünü geçirme şeklini bir anlarım. Kafamda bir şema oluşur. Diğer türlü pataküte göz görmeden evlenmenin mantığı yok benim için. Yemeğin tadını anlamak için yavaş yemek lazım ya o misal.

Aynen teşekkür ederim mesajınız için 🙂
Rica ederim.Benimde peşimden uzaktan bir akraba 4 sene koşmuştu herkes dedi bunun gibi seveni bulamazsın neden kabul etmiyorsun diye baskılar yaptılar.Bir iki kere görüştüm sevmeyince herşeyi batıyor.Su an sevdiğim biri var çok mutluyum.Dunyanin en kötü esprisini bile yapsa beğeniyorum mesela

Avukatla olsa da olmasa da net bir şekilde diğeriyle görüşmeyi kesin. Şu an heyecanlanmıyorsanız ileride çok zor. Sadece karakter için evlenilmez.

Sadece yakın arkadaşlarım beni daha güzel buluyor çirkin diyorlar.
ay arkadaşlarınız daha güzelini bulsun kendilerine. bunu da hiç anlamam. fiziksel görüntü neden önemli olsun ki bu kadar? boşverin kaçırırsan pişman olursun laflarını. hiç sevmediğiniz biriyle bir ömür geçer mi? evlilik öyle kolay bir şey değil yeri geliyor öyle şeyler yaşanıyor ki karşıdaki insana sevgi olmadan katlanman mümkün olmuyor. o yüzden ilgi duyduğunuza açılın her şey gönlünüzce olsun

Doğru olan da bu bence ama ya. 😂 Hani vakit geçirsek öfkeni , neşeni , üzüntünü geçirme şeklini bir anlarım. Kafamda bir şema oluşur. Diğer türlü pataküte göz görmeden evlenmenin mantığı yok benim için. Yemeğin tadını anlamak için yavaş yemek lazım ya o misal.
Ben vakit geçirme kısmından daha ziyade ben ilk buluşmada belli ediyor kendini diye düşünüyorum. O heyecan ister istemez bir şekilde gerçek kişiliği ele veriyor.

Ben vakit geçirme kısmından daha ziyade ben ilk buluşmada belli ediyor kendini diye düşünüyorum. O heyecan ister istemez bir şekilde gerçek kişiliği ele veriyor.
Ben de tam tersi ilk başlarda saklıyorlar diye düşünüyorum. 🙄

Ben de tam tersi ilk başlarda saklıyorlar diye düşünüyorum. 🙄
Şöyle çok nazik davranıyorlar normale göre, küfür vb varsa elbette dikkat ediyorlar ama bir konu açıp konuştuğunuzda size kapasiteyi gösteriyorlar. Herhangi bir konuda cümle kurarken kullandığı sözcüğe bile dikkat ederim. Bu konu önemli çok nadirdir farklı çıkan gözlemlerime ve hislerime güvenirim. Mesela bana geçmişin beni ilgilendirmez demişti ilk gün. Ben taktığı için bunu söylediğini düşündüm. Gerçekten takmayan birinin aklına gelmez zaten umursamaz yani ilk günden ele verir bir şekilde.

X