Serbest Kürsü

Sıcaklara dayanamıyorum, her gün daha sıcak, daha sıcak, daha sıcak...
Saçımı kısacık kestirsem mi acaba :KK53:

Sözüm bizi okuldan ve bölümümüzden soğutan nadide hocalarıma.Biraz da hakkını savunmayı bilmeyen arkadaşlarıma.Eğer siz bizi gerçekten yetişkin bir birey olarak görseydiniz bizim fikirlerimize saygı duyabilip ilgilenseydiniz benim içimdeki çalışma azmi bu kadar yok olmayacaktı.Ama siz kendini ifade edebilen öğrenci yerine sindirmiş olduğunuz öğrencileri tercih ettiniz.Çünkü onlar siz ne deseniz haklısınız hocam derler.Bu da gururunuzu okşar.Çünkü onların tek derdi üniversiteden mezun olmak.Eğer hocalarla tartışırlarsa ya da kendi fikirlerini söylerlerse hoca onlara takarmış da dersi geçirmezmiş.Üniversiteye gelmiş insanların bu kadar basit düşünmesi beni hayrete sokuyor ve de sinirlerimi bozuyor :KK47:

Bu şiir empati kuramayan ve benim çalışma azmimi kıran hocalarıma gelsin.

Ben , bir gülüm,sen bahçıvan
Çok açarsam eser senin ,
Mis kokarsam hüner senin,
Ama birde soluversem
Günah senin,günah senin öğretmenim.
Ben tohumum ,çiftçi sensin
Çok sularsan ürün senin
Bol olursam verim senin
Ama birde çürütürsen,
Hata senin ,hata senin öğretmenim.
Ben elmasım ,sanat sensin
Pırlantaysam emek senin,
Parlıyorsam ışık senin,
Ama birde parçalarsan,
Kırık senin,kırık senin öğretmenim.
Ben boş defter ,kalem sensin,
Doğru yazsan yarın senin
Güzel yazsan ikbal senin
Ama birde karalarsan
Vicdan senin,vicdan senin öğretmenim.
Ben öğrenci sen öğretmen ,
Başarırsam hüner senin
Kazanırsam zafer senin
Ama bir de kaybedersem
Yok başka diyecek sözüm
Yorum senin, yorum senin öğretmenim...

parası var diye kendini bişi sanan salakları boğmak istiyorum ,mübarek günde elimde kalacaklar

günaydın ,

günün şarkısı "ne desem inananırsın",gece 02 de zor uyudum ,sabah 5 te uyandım ,

istifa edicem bugün ,belki maddi açıdan çökücem ama istifa edicem ,ruhumu ezmesine yıpratmasına kimsenin izin vermeyeceğim .

allahım büyük hemde çok büyük :KK42:

bir tarafları kalkmış burnu Kaf dağına çıkmış ukalalık da sınır tanımayan dangalak kullarınla beni muhatap etme bir zahmet Allah'ım. kendilerini bir halt sanan klavyede konuşup real de pusan kullarını da ahir ömrümde karşıma çıkar bakalım yüzüme karşıda bu kadar rahat konuşabilecekler mi?

eşimin cocukluk arkadası ve eşi bize geldiler sürekli maasımız su kadar evimiz var iyiki,biz kiradayız kira cok zor
nereye kadar kirada oturucakmısız size ne ya size ne resmen bunalttılar beni:KK36:

cok sinir oldum hala gecmedi sinirim insan bu kadar görgüsüz olur mu ya
dünya malı dünyada kalır tamam ne güzel Allah daha cok versin ama
insanları hor görerek büyüklenerek hiçbir yere varamazsınız

telefonun ekranına bakmaktan sıkıldığımı hissediyorum...

geçmiyor sanki zaman...

düşünmüyorum da aslında... ama bir yandan da beynim sürekli meşgul...

off ben ne yapıyorum ne hissediyorum bilmiyorum ki..

sıkıldım, çok sıkıldım....

akşam olsun artık :26:

Ders calismam gerektigini bildigim halde hala buralarda dolaniyorum. Off, bunu kendime yapmamaliyiiim..:KK20:

ayy gecenin körü ,yağmur yağıyor sıkıldım çıkıp gidicem neredeyse

Bir is arkadasimin durumuna cok uzuluyorum. Kac yildir evli, cocuklari var. Esi, kendisini cok uzun zamandir alenen baska kadinlarla aldatiyor. Alelen diyorum, cunku esi de dahil herkes biliyor, bunlarin dedikodusu herkesin agzinda. En sonunda yine aldatmis, hem de is arkadasimin en yakin kiz arkadasiyla. Kiz bu adamdan hamile kalip, cocugunu bile dusurmus. Bu kizi da, o esi olacak s.refsizi de ben de taniyorum. Hic beklemezdim. Is arkadasim ise aglayarak geliyor, saatlerce gozleri yasli. Icim parcalaniyor bunlari duyup, kendisini de gorunce. Cok samimi de degiliz, ama insan dayanamiyor. Artik uzulmesin su kadincagiz ya. O adi adam kendi pisliginde bogulsun insallah. Boylelerini seyinden tutup asakcaksin. Sinirlerim bozuldu, aklimdan cikmiyor, yazasim geldi...

Arabaya atlayıp sevgilimin yanına gitmek, ona sıkı sıkı sarılıp sevdiğimi söylemek istiyorum. Mesafe desen, evden çıksam 3 dk sonra yanındayım.. Ama babam sağolsun, kaç yaşına geldim hala eve girip çıkmalarım problem üstüne problem.. Sırf babam kızmasın, aman yine olay çıkmasın diye bugün sevgilimi 10 dk görebildim.. Hem çok özlüyorum, çok aşığım, hem de çok kızgınım aslında sevgilime.. Ama ona ihtiyacım var.. Belki onun yanında olsam kendimi çok daha iyi hissedicem ama yok.. çıkamıyorum evden.. Bu yaşta insana bu yapılır mı ya?.. Şu okul bitse de artık kurtulsam...

Uff cok skiliyorum. Burasi kucucuk, yapacak hic birsey yok.. Okula git - eve gel. Keske J ile hala gorusuyor olsaydik. Ama o zamanda daha fazla sorun olacakti. belki hata yapip hep burda kalacaktim onun icin aman neyse iyi ki gorusmuyoruz o zaman da napicam ben burda ya? gerci 1 ay kaldi topu topu sonra mecbur gidicem :KK70: hahaha ohh :d Ama asil dert gittikten sonra baslayacak gibime geliyor. Is ara, GMAT al, okula basvur bilmem ne... ama belki hersey cok daha guzel de olabilir.. bilmiyorum. yinede kendimi en kotu ihtimale hazirlamak istiyorum, eger daha iyisi olursa mutlu olurum hic degilse.. Ve dusunmeden edemiyorum acaba hayat nasil olacak? sanirim tahmin etmeye calismaktansa yasayip gormek daha mantikli.

ay unutmatan ojemi sureyim.. yarin acaba D gelirmi soyledigim yere? tamam orda gorusuruz dedi ama? neyse ister gelsin ister gelmesin.. onunla ozel olarak bulusmak istemedigimi anlamis olmasini isterim. eger oraya gelirse gorusuruz iste.

Dusumu aldim ne guzel rahatladim.. saclarimi kurutmaya cok useniyorum ama.. puff. neyse boyle iste. ne guzel de kendi kendime konusuyorum, uy yirim kendimi :21:

Ben niye boyle hissediyorum :KK14:
Bu sekilde hissettigim icin kendimi sucluyorum, cunku benim cok mutlu olmam gerekirdi. Sukurler olsun hersey yolunda. Tek beni uzen ve aklima takilan seyden de kendi istegimle uzaklastim. Hemde butun sorular aklimdan giderek. Peki simdi aylar sonra bu his neden? Asil simdi bitti ve ben ayrilik acisini yeni bastan mi yasiyorum? Tam olarak aci da degil... Cok farkli bi his var icimde. Onu bir daha gormeyecegim, konusmayacagim.. bu nasil bisey? inanamiyorum sanki imkansizmis gibi. Ben yeminliyim onu arayip sormayacagim, peki ya o? O hic ararmi?

Allah biliyor ya dunya gozunden onu bir kere daha gormeyi nasil da cok istiyorum.. Allah biliyor ona nasil sarilmak istiyorum.. Sevgilisi olmayim.. Ama bir kere, yalnizca bir gun, bir kac saatligine beraber kalalim ve su kalbim dinlensin! Baska da hicbirsey istemiyorum.. Yalnizca bu. Allah im nasip eder mi acaba? Ben bu ucsuz bucaksiz ozlem hissinden vazgecer miyim acaba? Yok ne ofkem, ne nefretim. Hic birsey yok. Yalnizca bir turlu silip atamadigim sevgi var icimde. kocaman bir sevgi.

Ne kadar zormus. Bazi anlar ne kadar kolay. Ben bile kendime anlam veremiyorum artik. Dengesiz bi insan yapti bu olay beni. Bi oyleyim bi boyleyim.. kimseye kotu ornek olmak istemiyorum.

neyse gecer elbet :KK14:

ALLAHIM sen yardım et ,geçen senden beri neler çekiyorum .........:KK30:

Tam 1 yıl oldu ,hayatmı altüst ettiler ,beni tükettiler ailecek .......

Uğraştım didindim aylarca ,düzelmedi toparlanmadı.........

Son 3 aydır ben ondan kaçıyorum ,neden düzeldi ki ne güzel alışmıştım yokluğuna ,kendime bir hayat kurmuştum ..

Kabullenemiyorum sebeb ne olursa olsun , yaktı yıktı beni ,şimdi ben toparlnadım ekrar hayatıma girmeye çalışıyor ,sanki hakkı var buna .:KK50:

Beynim uyuştu artık ,kaçmak koybolmak istiyorum ,sadece huzur istiyorum :KK14:

X