Serklaj olup çalışmaya devam edebilen var mı???

Çalışmıyorum ama kasımda transferimden sonra doktorum serjkaj yapacağıx 8 haftadan sonra dedi. Bu cuma kontrolum var mutlaka sorup size bilgilendirme yaparım ama bence herkes aynı durumda olmayabilir. Kimilerindoğuma kadar yatıyor kimileri gezip çalışabiliyor.

Serklaj olup çalışmaya devam edebilen var mı???
Bunu takipte olduğunuz doktorunuza sormalısınız.
Daha önce kaybınız var mı?
Serklaja rağmen rahim durumunuz nedir?
Serklaj harici farklı problemleriniz var mı?
Ona göre doktorunuz ya çalışmanıza izin verir ayakta yorucu işlerde izin vereceğini zannetmiyorum yada raporla yatarak geçirirsiniz süreci..
Yakın akrabamin gebeliginde hiçbir problemi yoktu hafif açıklığı fark edildi önem amaçlı serklaj oldu birkaç hafta dinlenip işine döndü oturduğu yerden doğuma yakın haftasına kadar çalıştı..
Ben ikizlerimi kaybettim erken doğumla, tüp bebek tedavisiyle hamile kalabiliyorum,hamileliğim kanamalı başlıyor uzun süre o şekilde devam ediyor,bebek iri ve dikişe yakın duruyor sürekli baskı yapıyor risklerim çok fazla olduğu için lavabo harici kalkmama izin yok..

Cevap verdiğin için sağol. Ben henüz tüp bebek surecindeyim gebelik olursa dikiş atilma ihtimali olabilirmiş o sebeple araştırmaya başladım.

Çalışmıyorum ama kasımda transferimden sonra doktorum serjkaj yapacağıx 8 haftadan sonra dedi. Bu cuma kontrolum var mutlaka sorup size bilgilendirme yaparım ama bence herkes aynı durumda olmayabilir. Kimilerindoğuma kadar yatıyor kimileri gezip çalışabiliyor.
Sizinki neden yapilacak bilgi verdi mi doktorunuz

Aynı şeyi ben de merak ediyorum. Öğretmenim. İlk gebeliğimde 19. Haftamda rahim ağzı yetmezliği olduğunu öğrendim. 28. Haftada doğum oldu. Bebeğimi kaybettim. Şimdi 12. Haftamda önlem amaçlı serklaj yapıldı. Başka yazılara bakınca serklaj çok sancılı kanamalı vs yazmışlardı. Korkmuştum. Şükürler olsun ki hissetmedim yani. Sadece fitil atarken elinize gelir demişti doktorum. Fitili eşim atıyor. Eline geliyormuş yani. Ama korkmayın. Doktorum kalın bir ip zarar görmez dedi. Tek endişem enfeksiyon. Onun içinde haftada iki kez kullanmalık krem verdi. Enfeksiyon kapmayayım diye. Ama insan korkuyor. Ya kaparsam diye. Allah hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin. Haftalar ilerledikçe ne yapacağız bilemiyorum. Çalışmak ya zamanla zarar verirse diye çok korkuyorum. Öğretmeniz. Hadi derste otursak nöbette ayaktayız. Çok zor. Ev hanımlarına özeniyorum bu konuda. Ağrım olursa nasıl yatarım onu falan düşünüyorum. Hep serklajlıları okudum. Erken serklaj olanlar bile doğuma kadar yatmış. Sadece tuvalete gitmiş. Ona rağmen sıkıntı yaşayanlar olmuş. Allah yardımcımız olsun.

X