Sert topuklar

Vazelin, Hindistan cevizi yağı yada doğal zeytinyağını gece yatmadan ayaklarınıza iyice yedirin pamuklu çorap giyin bir haftaya düzelir en kötü sertlik bile :) ama bunu devamlı yapmanız gerek bence 1 hafta yaptıktan sonra pedikür gidin iyice aldırın ölü deriyi bir kaç gün daha devam edin uzunca bir süre götürür sizi diye düşünüyorum :)

bu yaz afrikaya gittim 1 ayligina ve dus haric hicbir sey yapamadim kendime, gunumun cogunlugu da yalin ayak gecmisti. ayaklarim berbat haldeydi yani.

cettua exfoliating foot mask. bu urunu kullandim ayaklarim hic olmadigi kadar yumusacik oldu. duzenli pedikur zaten yaptiriyorum hicbir sorun kalmadi.

Bu ürünü önermeye geldim ben de. Paketten 2 tane kağıt çorap çıkıyor, içinde de sıvısı var. Ayaklarınıza geçirip 40 dk 1 saat civarı bekleyip sonra yıkıyorsunuz. İlk 3 4 gün bir şey olmuyor ama sonra yılan gibi deri değişiyorsunuz resmen. O derece etkili bir ürün. İlk etapta ölü derilerden bu ürünle kurtulup sonrasında düzenli bakımla idare edebilirsiniz.

Benimde öyle. Pedikür geçici çözüm oldu hep ama schollün elektrikli törpüsü işe yarıyor diye duydum. Komik olacak ama kendi çözümümü jilette buldum banyoda sıcak suda yumuşatıyorum ayaklarımı topuk kenarlarımı kazıyorum ölü deriyi. Mis gibi bebek yumuşaklığında oluyor kremliyorum bana yaklaşık 6 ay bu şekilde gidiyor. Pedikür 1 ay bile gtmiyor.
Ayakkalaırm bu ara berbat. Hiçbir şekilde çorapsız da gezmem. Topuk taşı işe yaramadı yine aynı hali aldı kısa süre sonra. Ama bu traş bıcağını denesem diyorum da kesmiyor mu ayakları?

Ayakkalaırm bu ara berbat. Hiçbir şekilde çorapsız da gezmem. Topuk taşı işe yaramadı yine aynı hali aldı kısa süre sonra. Ama bu traş bıcağını denesem diyorum da kesmiyor mu ayakları?
Dikine bastırınca keser tabi. Bacak alır gibi hafiften yapıyorum. İleri geri bastırmadan. Bide ucu çok keskin olmamalı biraz köreltilmiş olmalı. Sakat iş herkes yapamaz o yüzden denemeyin derim. Ben biraz bu konularda acımasızım. Kendi nasırımı bıçakla söktüm defalarca, elime jilet soktum kazayla, bacaklarımı yaktım su toplayan yerleri şırınga ile çekip derisini kendim soydum pansumanını yaptım, elim kesildiğinde dikişlerimi kendim aldım gibi gibi o yüzden benim ipimle kuyuya inmeyin 😂

Çok ilerleyen bi durum yoksa topuktaki sertleşmede akşam yatmadan topuğa yoğun bi şekilde krem sürüp yün çorap geçirip yatın bende net işe yaradı

X