SEVDİĞİM ERKEK ÇOK KISKANÇ

Kişi kendınden bilir işi. Asla dıyorum yapamazdm degıl ona ızın vermem zaten. Herkesın bır sınırı var benım özgürlügümü kımse kısıtlayamaz bana asırı derece kıskananlar kıroca gelıyor. Ne ben ne esım 8 yıllık ısımız evlılıgımız boyunca kıskanclık yuzunden kavga etmedık. Bana bu muamelıyı yapan adamı bır dk yanımda tutmam.

Kıskanır - beni bunaltıyor olur.
Kıskanmaz - beni aldatıyor mu olur.
Sahip çıkar - sıkıldım olur.
Sahip çıkmaz - beni sevmiyor olur.

Biz Kadınlar; çok zor'uz. Anlamamakta haklılar.

Bir de onun gözünden bakmayı dene.
Şaka mı bu yorum ?
Lütfen şaka olsun çünkü..

allah razı olsun ancak herşey için çok kez 10 aylık evliyim. aslında çok ilgili her dediğimi yapan beni mutlu etmek için çabalayan biri normalde, taaaa ki kıskanana kadar ve düzelicem düzelicem diye ümit vere vere evlenince düzelir diyenlere inana inana geldim bugüne. şimdide çocuk olsun düzelir diyolar. nereye düzelir karnım şiş durur kıskaırım diye bebeği doğurtmaz bu. ben boşanmak istemiyorum Allah korusun ihanet olmadığı sürece aklıma getirmem bu durumu, ben düzeltecek çare arıyorum. ilk başta bana ne yapıyosa ben onu kıskanmadım umursamadım düşündüm ki lan ben bu kıızı o kadar kısıtlıyorum boğuyorum o bana bişey yapmıyor der vazgeçer diye düşündüm. yokters tepti hala kıskanmaya devam etti. kısasa kısas yapıyım dedim gözlüğe mi izin yok tamam o zaman sanada yok hadi araba sürerken gözüne güneş gelsin de kaza yap dedim. adam kabul etti ikimizde mal gibi güneş gözlüğü takmıyoruz şuan :cool: arkadaşa mı izin yok tamam sende gidemezsin arkadaşa kahveye,.. gelen evine gelsin ben başka odada olurum dedim. adam buluşmam dedi kabul etti. kendi kısıtlansa bile bana karşı koymuş olduğu kararlardan vazgeçmiyor çok ilginç ya
Allah yardımcın olsun ama inşAllah daha da ilerlemez ablacım .

Siz buna evlilik mi diyorsunuz?
Evlilik hayatı paylaşmaktır,
kısıtlamak ve çekilmez hale getirmek değil.
Eşiniz takıntı derecesinde kıskanç ve ruhsal olarak kesinlikle ağır derecede hasta,
adamakıllı ve uzun süreli tedavi görmezse,
bir yıla kalmaz siz psikiyatri kliniğine yatarsınız.
Değip değmeyeceğini düşünün.

E bunu siz yazmışsınız.
Fiziksel olmasa da şu an psikolojik şiddet görüyorsunuz ama bir şekilde de kabullenmişsiniz.
Şiddet bana değil onun altını çizmek istedim ayrıca psikolojik şiddeti gördüğümü netce ifade ettim. Kabullenen insan sizce böylr bir konu açar mı? Amacım ne olabilir? Destek için konuyu açtım. Bakın eşim ruh hastası ve bende bunu kabul ediyorum hadi beni alkışlayın diye değil

Kişi kendınden bilir işi. Asla dıyorum yapamazdm degıl ona ızın vermem zaten. Herkesın bır sınırı var benım özgürlügümü kımse kısıtlayamaz bana asırı derece kıskananlar kıroca gelıyor. Ne ben ne esım 8 yıllık ısımız evlılıgımız boyunca kıskanclık yuzunden kavga etmedık. Bana bu muamelıyı yapan adamı bır dk yanımda tutmam.
Kişi kendinden bilir işi... Olabilir bilemem bu da bir görüş

Siz buna evlilik mi diyorsunuz?
Evlilik hayatı paylaşmaktır,
kısıtlamak ve çekilmez hale getirmek değil.
Eşiniz takıntı derecesinde kıskanç ve ruhsal olarak kesinlikle ağır derecede hasta,
adamakıllı ve uzun süreli tedavi görmezse,
bir yıla kalmaz siz psikiyatri kliniğine yatarsınız.
Değip değmeyeceğini düşünün.
Bende böyle düşünüyorum. Oturup güzelce sohbet edemiyoruz. İşyerinde günümün nasıl geçtiğini anlatmak istiyorum cevap olarak direk kıskançlık sorusu soruyor. Artık konuşmaz oldum nasılsa kıskanacak soru soracak bana diyerek... Ama tedavi şart dediğiniz gibi teşekkür ederim

Yakın zamanda anksiyete bozukluğu, öfke problemi ve depresyon yaşayacaksınız... (beraberinde sindirim sistemi bozuklukları, baş ağrıları vs cabası)
Sizlerin cok benzeri danışanlarımız var hep bu tabloyla geliniyor.
Şunu sormak isterim; değer mi hanımefendi???? Yazık değil mi size ???
Şöyle diyim. Şahsıma karşı sevgisini kıskançlık anlamda değil romantik anlamda çok belli eden biri. Sevgisini değer verdiğini görüyorum. Ben isterim ki bu ruh hastası takıntısı da bitsin, bende sizin dediğiniz gibi hasta olmayım. Ona değer sabretmek, ben çözüm arıyorum, final değil

Şöyle diyim. Şahsıma karşı sevgisini kıskançlık anlamda değil romantik anlamda çok belli eden biri. Sevgisini değer verdiğini görüyorum. Ben isterim ki bu ruh hastası takıntısı da bitsin, bende sizin dediğiniz gibi hasta olmayım. Ona değer sabretmek, ben çözüm arıyorum, final değil

Tabiiki final olmasın fakat ben kendinizi de koruyabildiğiniz derecede koruyun istedim :) sağlık anlamında

KIZLAR HERKESİN EŞİ SEVGİLİSİ KISKANÇTIR AMA BENİM EŞİM RESMEN KISKANÇLIK ORGANI TAŞIYOR. HERŞEYİ AKLINIZ HAYALİNİZDEKİ HERŞEYİİ KISKANIYOR VE TAKINTILI BİŞEKİLDE SÜREKLİ SORU SORUYOR. SEVGİLİYKEN BÖYLE DEĞİLDİK NE ZAMAN NİŞANLANDIK HERALDE BENİ SAHİPLENME DUYGUSUNA GİRDİK Kİ O ZAMAN KISKANÇLIK BAŞLADI. TESETTÜRLÜYÜM TESETTÜRLÜ BAYAN NASIL AÇIK GİYİNEBİLİR Kİ ? ONU BİLE KISKANIYOR. YA ADAM BANA GÖZLÜK TAKTIRMIYO DİKKAT ÇEKİYORUM DİYE. ARABAYLA SERVİSİN DURAĞINDA BEKLİYORUZ. ARABADAN İNİP 3 ADIM ATIYORUM SERVİSE BİNİYORUM 3 ADIMDA BİRİ BANA BAKTIYSA ÇAĞIRIP DÖVMEYE KALKIYOR. BUNALDIĞIMI BOĞDUĞUNU SÖYLÜYORUM HASTAYIM BEN DİYOR KABUL DE EDİYOR. DOKTORA DA GİTTİK SİNİRLERİNE HAKİM OLMASI İÇİN İLAÇTA VERDİ AMA İLAÇLAR EŞİMİ TEĞET GEÇTİ HALA SİNİRLİ VE HALA KISKANÇ. ..
BANA YARDIM EDECEK ÖNERİSİ OLAN VAR MI GERÇEKTEN ÇOK YORULDUM SEVDİĞİM ADAM KISKANÇLIKLARIYLA BENİ KENDİNDEN SOĞUTUYOR.
Ben hiç sağlıklı bulmadım eşinizi.

adam hasta bence iki gün sonra çok kıskanıp size de zarar vermeye başlar umarım hoşnuza gitmiyordur bu olay korkutucu çünkü normal değil

Bende kıskançlık yerine inatlaşma başladı. Bana yapılanın aynısını bende ona yapıyorum. Ama kıskançlıktan değil inattan.
Nisanliyken de böyle miydi peki? Siz de çok haklısınız çünkü bu kıskançlık yüzüne çevre de arkadaş bile kalmıyor bı kafese koyma isteği geldiği için :/ sizi çok iyi anlıyorum

Nisanliyken de böyle miydi peki? Siz de çok haklısınız çünkü bu kıskançlık yüzüne çevre de arkadaş bile kalmıyor bı kafese koyma isteği geldiği için :/ sizi çok iyi anlıyorum
Nişanlıyken daha beterdi. Şimdi aynı evin içinde trip atmam zoruna gidiyor bi tık daha azalttı. Ama hala devam vazgeçmiyor..

X