Sevgilim odaya biber gazı sıktı Yardım

Kadin zaten tedavisini oluyo. Genelleyip ustelik toplumdan uzak durun demek kimsenin haddine degil.
Tedavisini oluyor olabilir yasadııgı normal değil sahsıma göre ıyılesene kadar bu tarz hastalıga sahıp olan ınsanların uzun sure topluma karısmamaları. Olanlar malum. Yarın obur gun aynı sey benımde basıma gelse benım ıcımde gecerlidir.

Ben ilaçlarımı düzenli kullandığım için uzun zamandır bı atak gecirmedim
Senin gecirmemen onu her turlü kontrol edip, sana ya da baskasina zarar vermesini engelleyebilecegin anlamina gelmiyo. Al iste sheltox sikar gibi basmis odaya gazi gecmis. Ne yapabildin? Eger doktor kontrolunde takip yaptirmayi, duzenli ve dogru dozajda ilac almayi kabul etmiyosa gorusmeyecegini soyle. Dedigini de yap. Yoksa konusarak ikna falan mumkun degil.

Biz bı konudan tartıştık.Alkol içmiştik .Trip attım.Muzik açtım müzik dinliyoruz.Sonra sevgilim durduk yere dediki biber gazı sıksam odaya nolur?Dedim sakin öyle birşey yapma arkadaşım deneyimlemis çok kötü birseymis dedim.Kim o arkadasin deyip birden oda spreyi gibi odaya biber gazı sıktı.Ben hemen gözlerimi ağzımı burnumu kapattim.Dedim koş balkona öksür öksür kuş kus bı hal olduk.Gozlerimiz kıpkırmızı .Dedim Aptal !Bende seni zeki bı adam sanırdım .Sevgilimde benimm gibi bipolar bozukluk hastasi.Mani atağı gecirdigini düşünüyorum.Nasil anlayışlı ve ılımlı bir şekilde konuşabilirim?Bu hastalığı
Yani ikinizde rahatsızlıktan muzdaripmişsiniz biri iyi olsa idare eder ama ya ikinizinde aynı anda tetiklense rahatsızlığınız? Bide üzerine alkol almışsınız normal insanlara bile neler yaptırıyor alkol bilemedim. Allah korusun yarın birgün başka şeyleri ya siz ya o merak ederde denemeye kalkarsanız? Size kim dur diyecek... sağlıklı ola yolları ayırmak gibi

Senin gecirmemen onu her turlü kontrol edip, sana ya da baskasina zarar vermesini engelleyebilecegin anlamina gelmiyo. Al iste sheltox sikar gibi basmis odaya gazi gecmis. Ne yapabildin? Eger doktor kontrolunde takip yaptirmayi, duzenli ve dogru dozajda ilac almayi kabul etmiyosa gorusmeyecegini soyle. Dedigini de yap. Yoksa konusarak ikna falan mumkun degil.
Haklısınız bu ikna edici olabilir doktora gitmesi için .Ben de ilk defa gördüm bu atak halini neye uğradığimı şaşırdım

Bipolarlik hakkında yüzeysel bı bilginiz var belli ki.Sanatla ugrasmadigimizi nerden biliyorsunuz ? Bipolar bozukluğu arastirmanizi tavsiye ederim .Alkol dışı bişey kullanilmadi .
Tabii ki yüzeysel bilgim var dr olmadığım için , ben size sanatla uğraşmıyorsunuz demedim zaten böyle cümle cümle analiz etmek yerine ana temaya odaklanmanızı tavsiye ederim. Bipolar bozukluğu araştırmama gerek yok çünkü hayatıma katkısı yok benim yerime iki sevgili siz bir şeyleri araştırın dürstüselliğinizi nasıl kontrol altında tutarsınız bunun bir çaresine bakın hepimizin aklına günde acaba nasıl olur temalı kırk soru geliyor ama tutup pat diye bunu yapmıyoruz siz de bipolarsınız aynı alkolü aldınız siz de yapmıyorsunuz demek ki sevgilizin kafasında var bir sıkıntı ben diyorum ki her salaklığı psikopatlığı hastalığa vurmayın.
Bu adamın yarın bir gün acaba bir kafa yere vura vura kırılır mı acaba bir insanı balkondan itersem tutabilir miyim gibi bir şeyi düşünmeyeceğinin garantisi var mı bu olaydan sonra ?

Biz bı konudan tartıştık.Alkol içmiştik .Trip attım.Muzik açtım müzik dinliyoruz.Sonra sevgilim durduk yere dediki biber gazı sıksam odaya nolur?Dedim sakin öyle birşey yapma arkadaşım deneyimlemis çok kötü birseymis dedim.Kim o arkadasin deyip birden oda spreyi gibi odaya biber gazı sıktı.Ben hemen gözlerimi ağzımı burnumu kapattim.Dedim koş balkona öksür öksür kuş kus bı hal olduk.Gozlerimiz kıpkırmızı .Dedim Aptal !Bende seni zeki bı adam sanırdım .Sevgilimde benimm gibi bipolar bozukluk hastasi.Mani atağı gecirdigini düşünüyorum.Nasil anlayışlı ve ılımlı bir şekilde konuşabilirim?Bu hastalığı dikkate alarak yorumlarsaniz sevinirim.
Bipolarlıkla ne ilgisi var bunun? Dümdüz aptallık.

35 yaşında deneyimlemek istemiş.Bunu yapan arkadaşım vardı dedim kötü bir deneyimmis. Kim o arkadaşın deyip sikti odaya şok oldum.Bazen benim dediklerimi sorguluyor .Sinir oluyorum o huyuna da mesela Churchill yaptım ve hayatinda ilk kez içiyor.Tansiyonu yükselmiş .Neymiş ben yanlış biliyo olabilir miymisim.Onun bildiği Churchill sade soda limonmus .Kendimden şüphe ettiriyo bazen gaslighting uyguladigini dusunuyorum.
Yaşınız kaç bilmiyorum, böyle adamları eğlemek,nazlamak için çok enerjiniz var galiba.Kafasina göre ilaç değiştiren,saçma salak işler yapan adamlara bu kadar sabır niye???? Ayni sabrı özeni anaya babaya göster desek yok ......
İkiniz aynı anda atak gecirseniz ne olacak??? tutup kolunuzdan atlayalım birşey olmaz diye balkondan atlasa ne olacak,sınırı yok bu adamın......

tıbbi takipte olmasanız, atak döneminizde olsanız birinin ılımlı konuşması size etki eder mi bi de böyle düşünün.
Birbirinize küçük sürprizler yapmaya devam ederseniz hayat çok zor olur.
Her işi uzmanına devretmek lazım, devrolamıyorsa da kendinizi gözetmek zorundasınız.

Doktora giderse işinden olabilir.Ama en azından psikologa gidebiliriz psikoterapiyle yonlendirilebilir
İyi de bu söylediğiniz çok saçma zaten e devlette bipolar olduğu gözüküyor diyorsunuz
Bipolar geçip giden bir hastalık değil ki sizin dediğiniz gibi geçmiş kayıttan dolayı işe almış olsunlar. Zaten psikiyatri de önemli olan ilaç kullanmak değil hastalık tanısıdır. Adam zaten tanılanmış
Bana son derece mantıksız bir bahane olarak geldi

Biber gazının nasıl bir şey olmasını bekliyordu ki?
Ortaokuldayken Kızılay’da bir gösteri sırasında üstümüze sıkılmıştı. Çok canımın yandığını hatırlıyorum. Bunu keyfi olarak hastalık kisvesi altında yapan bir erkekle işim olmazdı. Hasta ise tedavi olsun.

Biz bı konudan tartıştık.Alkol içmiştik .Trip attım.Muzik açtım müzik dinliyoruz.Sonra sevgilim durduk yere dediki biber gazı sıksam odaya nolur?Dedim sakin öyle birşey yapma arkadaşım deneyimlemis çok kötü birseymis dedim.Kim o arkadasin deyip birden oda spreyi gibi odaya biber gazı sıktı.Ben hemen gözlerimi ağzımı burnumu kapattim.Dedim koş balkona öksür öksür kuş kus bı hal olduk.Gozlerimiz kıpkırmızı .Dedim Aptal !Bende seni zeki bı adam sanırdım .Sevgilimde benimm gibi bipolar bozukluk hastasi.Mani atağı gecirdigini düşünüyorum.Nasil anlayışlı ve ılımlı bir şekilde konuşabilirim?Bu hastalığı dikkate alarak yorumlarsaniz sevinirim.
Aynen anlayışlı ve ılımlı bir şekilde nasıl konusacaginizi düşünün. Çünkü tek sorun buymuş. Bu konuyu kapatıp ilişkinize devam edin. Birdahakine de "kolunu kessem nasıl olur deneyelim mi?" desin. Kendinizi korumayı bunun içinde ilişkinizi bitirmeyi hiç düşünmez misiniz acaba?Çok ilginç.

X