Sevgilimden hamileyim ama o istemiyor

Babasız büyüyecek bir çocuğu düşünmekyerek nasıl böyle akıllar verebiliyorsunuz? O çocuk büyüğünde ne kadar akran zorbalığına maruz kalacak acaba? Kadının kimi kimsesi de yokmuş ne tür bir yalnızlıkla büyüyecek bu çocuk fikriniz var mı?
İş yok güç yok, para yok, ev yok, kimse yok. Napsın kadın, çocuk hızla büyüyor karnında. Ona minnet etme buna ağız eğme ohh ne kolay onları demesi, muhabbet hattında çalıştım mecbur kaldım dese önden gelirler yuhalamaya ondan sonra. Ne kolay karşıdan konuşmak, tabi zerre sorumluluğu yok, mis gibi.

İş yok güç yok, para yok, ev yok, kimse yok. Napsın kadın, çocuk hızla büyüyor karnında. Ona minnet etme buna ağız eğme ohh ne kolay onları demesi, muhabbet hattında çalıştım mecbur kaldım dese önden gelirler yuhalamaya ondan sonra. Ne kolay karşıdan konuşmak, tabi zerre sorumluluğu yok, mis gibi.
Bu durumda olmadan konuşmak çok kolay evet , yargılamak çok kolay . Bunun yerine yardımcı olmaya çalışmak yok

Ben de şu an yaklaşık 9 haftalık hamileyim. İçinde bulunduğunuz psikolojiyi az çok tahmin edebiliyorum. Burada sert üslupla yazılan mesajların sizin psikolojinizde biri için çok ağır olduğunun da farkındayım. Ancak inanın bebek, hem annenin hem de babanın onu istediği bir senaryoda güzel olan bir şey. 4 yıldır evliydik ve eşim de 30 yaşından önce baba olmak istemedi. Kendisinin çok tedbirli olmasının yanı sıra ben de onun hazır olmadığı bir bebeği dünyaya getirmek istemediğim için hep temkinli davranıyordum üstelik istememe rağmen. Şu an 30 yaşındayız. Karşılıklı olarak hissettiğimiz duygular o kadar yoğun, o kadar güzel ki ben her kadının bunu yaşamasını, her bebeğin de böyle istenmesini, beklenmesini arzu ederim.

Babası tarafından istenmeyen bir çocuğu dünyaya getirdiğinizde sayısız risk almış olacaksınız. Bugün cana kıyamıyorum diyorsunuz ama yarın öbür gün aynı duygular içinde olmayabilirsiniz, neden hep ben ilgilenmek zorundayım benim bir hayatım yok mu diyebilirsiniz. Yeniden aşık olabilir, yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz ve bir anne olarak bu yolculuk size çok ağır gelebilir. O çocuk ise hayat boyu gittiği her kapıya yük olan, kendini tam olarak hiçbir yere ait hissedemeyen, babasıyla içten içe kavgaları olan, belki babasına karşı nefretle büyüyen, belki sizden bile onu dünyaya getirdiğiniz için nefret eden psikolojisi bozuk bir çocuğa dönüşebilir. Bunu ne kendinize ne de o masum bebeğe yapmayın.

İnsan böyle bir durumda sokaktan kedi alırken bir oturtur düşünür acaba bakabilir miyim diye. Koskoca bir insan evladı dünyaya gelecek, maddi manevi dünya kadar yükü, en az 25 sene sorumluluğu var.

Merhaba hanımlar iyi günler dilerim. Lütfen bana yardımcı olur musunuz ? Sevgilimden hamileyim , aylardır birlikte yaşıyoruz bana evleneceğiz diyordu sürekli ve bende güvendiğim için yanında yaşamaya başladım şuanda hamileyim ve bana ısrarla aldıralım diyor kendisi dr ve bende şimdilik çalışmıyorum . Kimsem yok kimseden akıl alamıyorum lütfen bana akıl verin. Bebeği aldırmak istemiyorum
Bebegi aldırmaktan başka şansın yok. Aldır ve o adamdan kurtul. Çocuk istemiyorsa ne diye korunmamış. Tek başına büyütmek çok zor olacak hele ki şu ekonomide o çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak,eğitimi vs tek başına yapılacak şey değil. Hepsinin üstesinden geldin diyelim çocuk için babasızlık psikolojik açıdan zor

Babasız büyüyecek bir çocuğu düşünmekyerek nasıl böyle akıllar verebiliyorsunuz? O çocuk büyüğünde ne kadar akran zorbalığına maruz kalacak acaba? Kadının kimi kimsesi de yokmuş ne tür bir yalnızlıkla büyüyecek bu çocuk fikriniz var mı?
Annem dışında kimsem yok . Bugüne kadar çok düzgün bi hayat yaşadım bu adam karşıma çıkana kadar 🥺 eminim ki çocuğumu da çok düzgün büyütürüm mesleğim iyidir her yerde işi hazır ama ben sınava çok az kaldı diye çalışmayıp evde sınava hazırlnmak istedim . Yoksa çok mücadeleci bi kadınım

Bu durumda olmadan konuşmak çok kolay evet , yargılamak çok kolay . Bunun yerine yardımcı olmaya çalışmak yok
Tek başıma bakarım, annem yardım eder diyorsanız yapın o çocuğu. Bu adam sizle evlenmez, o bebeği de sahiplenmez. Anca soyadını verir, kimin çocuğu olduğu belli olur, bi de komik bir nafaka. Bu kadarını alabilmek için bi dünya mahkeme ile uğraşacaksınız o da var.

Annem dışında kimsem yok . Bugüne kadar çok düzgün bi hayat yaşadım bu adam karşıma çıkana kadar 🥺 eminim ki çocuğumu da çok düzgün büyütürüm mesleğim iyidir her yerde işi hazır ama ben sınava çok az kaldı diye çalışmayıp evde sınava hazırlnmak istedim . Yoksa çok mücadeleci bi kadınım
Keşke tek sorun maddiyat olsaydı. Bak Emrah 500 yıldır kabullenmedi oğlunu, çocuk için zor bir durum bu, baba ölmüş olsa öldü der mezarına gidip dua okur ama varken yok olması en zoru.

Bebegi aldırmaktan başka şansın yok. Aldır ve o adamdan kurtul. Çocuk istemiyorsa ne diye korunmamış. Tek başına büyütmek çok zor olacak hele ki şu ekonomide o çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak,eğitimi vs tek başına yapılacak şey değil. Hepsinin üstesinden geldin diyelim çocuk için babasızlık psikolojik açıdan zor
Haklısın ama çok güçsüzüm nasıl kıyacağımı bilmiyorum ama doğru yolu bu galiba

Tek başıma bakarım, annem yardım eder diyorsanız yapın o çocuğu. Bu adam sizle evlenmez, o bebeği de sahiplenmez. Anca soyadını verir, kimin çocuğu olduğu belli olur, bi de komik bir nafaka. Bu kadarını alabilmek için bi dünya mahkeme ile uğraşacaksınız o da var.
Ben çalışırım annem bakar ama çok korkuyorum tek başıma bu sorumluluğu almaktan

Keşke tek sorun maddiyat olsaydı. Bak Emrah 500 yıldır kabullenmedi oğlunu, çocuk için zor bir durum bu, baba ölmüş olsa öldü der mezarına gidip dua okur ama varken yok olması en zoru.
Bende onu düşünüyordum , avukat arkadaşa sordum dedi biz erken dava açıp babalık davasını kazanırız ama keşke böyle olmasaydı keşke yaptığı işin sorumluluğunu alsaydı

Hazır değilim ama nasıl aldırayım çok korkuyorum hemde çok vicdan azabı çekiyorum ona nasıl kıyarım diye

Fazla vaktin kalmamiş yoksa düzgün bir psikologla görüş derdim ama doğurup bakamazsan ayni şekilde vicdan azabi çekersin.

Ben iki secenek arasinda fazla bir fark göremiyorum. Kararin ne olursa olsun sonunda vicdan azabi çekeceksin.

Aile yapiniz modern olsa bile sonucda TRde yaşiyorsunuz ve evlilik dişi/babasiz cocuk olmak cok zor. Düzgün bir geliriniz yok, güvenceniz yok. Doğursaniz bile adamin verdiği nafaka neye yeter?

9 haftaya kadar neden beklediniz?
Evli çiftler çocuk istemeyince çift yöntemle korunuyorda siz neye güvenerek korunmadiniz?
Sevgiliniz istemiyorum deyince işin içinden çıkabilecek durumda. Babalik davası açsanız zorla babalik mi yaptıracaksiniz?
Korunma meselesinde kadın iki kere sorumlu çünkü hamilelik olursa her anlamda süreci asıl yaşayacak da yine kadın.
Kendinize güveniyorsanız doğurun, niyetiniz de o belli ki.

9 haftaya kadar neden beklediniz?
Evli çiftler çocuk istemeyince çift yöntemle korunuyorda siz neye güvenerek korunmadiniz?
Sevgiliniz istemiyorum deyince işin içinden çıkabilecek durumda. Babalik davası açsanız zorla babalik mi yaptıracaksiniz?
Korunma meselesinde kadın iki kere sorunlu çünkü hamilelik olursa her anlamda süreci asıl yaşayacak da yine kadın.
Kendinize güveniyorsanız doğurun, niyetiniz de o belli ki.
Günlerdir diyorum adetim gecikti ama bana stresten olduğunu söyleyip dr a götürmüyordu , en son zorla gittim . Yani karar veremediğim için buraya yazıp akıl almak istedim

Ben ona hem baba hem anne olurum , bu yaşıma kadar çok zorluklarla büyüdüm aileme de yardımcı oldum . Allah bu adamın belasını versin beni çok kötü duruma soktu
Tek taraflı suçlamayın siz korunsaydınız neden erkekten bekliyorsunuz ki ilk önlemi siz alacaksınız

Fazla vaktin kalmamiş yoksa düzgün bir psikologla görüş derdim ama doğurup bakamazsan ayni şekilde vicdan azabi çekersin.

Ben iki secenek arasinda fazla bir fark göremiyorum. Kararin ne olursa olsun sonunda vicdan azabi çekeceksin.

Aile yapiniz modern olsa bile sonucda TRde yaşiyorsunuz ve evlilik dişi/babasiz cocuk olmak cok zor. Düzgün bir geliriniz yok, güvenceniz yok. Doğursaniz bile adamin verdiği nafaka neye yeter?
Evet zaten psikologa da gitmem gerekiyor çok kötüyüm . Hem sınav stresi hem gebelik hemde sevgilimin kabullenmemesi çok kötü etkiledi beni

X