sevgilimi kullanmalarıına sinir oluyorum!

youonlyliveonce

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2011
5.100
201
merhabalar uzun süredir güzel ve mutlu ilerleyen bir birlikteliğim var birbirimizi çok seviyoruz mesele erkek arkadaşımın akraba çevresi tarafından kullanılması... ya dayısı bunu pazar günü aniden aradı kalk ankaraya gidiyoruz arabanı al gel diye dayısının bir arkadaşı var sevgilimlede baya muhabbeti var adamın neymiş efendim adamın ankarada bir ihale işi varmış gidip ertesi günü geri döneceklermiş ya adamın arabası var çok büyük bir araba olduğu için onunla gitmek istememişler sevgilimin arabasını uygun görmüşler sevgilimde dayısını çokk sever çok sayar o sebeple bindi arabasına gitti dayısını o adamı aldı çıktılar yola tam 6 saat boyunca sevgilim direksiyon salladı haberleşemedik neyse bunlar işlerini hallettiler ertesi günü msjlaştık aşkım bu defa arabayı sen kullanmıyosun dimi dedim demesin mi bu defada ben süreceğim aşkım diye resmen küplere bindim ya sinir oldum dedim adam kullansın biraz diye sevgilimde aşkım bişey demiyo ki adam alayım mı diye boşver hayatım felan çok ama çok gıcık oldum ya yani adam araç kullanmayacak durumdada değil resmen sevgilimi şoför olarak kullandı benim sevgilimde adama dayısına saygı duyar sesini çıkartmadı çocuk resmen 1 gün içerisinde 12 saat araç kullandı eve geldi baş ağrısından uyuyamadı ya acile gitti iğne vurundu felan sabaha toparlanmıştı ki öğlen vakti amcası aramış eski bir aile dostlarının oğlu vefat etmiş ben çarşıdayım gel beni al mersine gidelim başsağlığına:KK53: yok artık dedim ya yeter milletin seni şoför olarak kullanmasına göz yumma artık dedim aşkım dikkat ediyosan hep benden büyük ve saydığım kişiler ne diyeyim ben diyo resmen fıttırdım ya:KK4: ya gidemeyecek yapamayacak durumda olsalar elbette ki gitsin ama adamlar elleri kolları sağlam yani arabalarıda var bu çocuğu ne olarak görüyolar inanın deli oldum:KK47: mersinde 15. saatlik yol gittiler yarım saat başsağlığı dileyip döndüler tabi yine benim aşkım kullandı arabayı...
daha öncede buna benzer çok şey oldu ama son zamanlarda olanlar bunlar ve benim ciddi anlamda canımı sıktı içimi dökmek istedim sevgilimde bişey diyemiyo yani büyüklerine karşı çok saygılı biri ses çıkarmıyo ama tepesine çıkıyolar resmen :KK50:

Sevgilin hayir demeyi kendisi ogrenmeli,
kendisi farkina varmali, bu konuda bence fazla uzerine gitme.
Tartisma felan olur, suclusu sen olursun.

Sevgilin saygılı ve sevilir biri galiba herkes ondan yardım istiyor .. Boşver yarın bi gün sevgilinle kavga ettiğinde sen benm akrabalarımla görüşmemi istemiyomusun der erkeklerin hepsi aynı . Sen sözlenip nişanlandıktan sonra eline alırsın zaten göndermezsin kurnazlık yaparsın :KK34:

Annesinin kulağına falan gider bu sözlerin sakın ha.fazla üsteleme , ciddiyseniz eğer sözlendikten sonra nişanlandıktan sonra dişiliğni kullanırsın şimdi takma kafana :)

canm erkek arkadaşın şöyle birşey dyebilir cğırdıklarında.Ya kusura bakma gelmek isterddm fakat şuan halletmem gereken çok önemli bir işim var vs. gibi şeyler söyleyebiilir.Yavaş yavaş bunu yapmalı yoksa tepesine çıkarlar.ki çıkmışlar zaten :KK19:

Sevgilin saygılı ve sevilir biri galiba herkes ondan yardım istiyor .. Boşver yarın bi gün sevgilinle kavga ettiğinde sen benm akrabalarımla görüşmemi istemiyomusun der erkeklerin hepsi aynı . Sen sözlenip nişanlandıktan sonra eline alırsın zaten göndermezsin kurnazlık yaparsın :KK34:

Annesinin kulağına falan gider bu sözlerin sakın ha.fazla üsteleme , ciddiyseniz eğer sözlendikten sonra nişanlandıktan sonra dişiliğni kullanırsın şimdi takma kafana :)

yok canım bu konuyu öyle sürekli gündemde tutmuyorum yani olan kendisine oluyor baş ağrısında duramadı onca saat araç kullanınca..
sesimi çıkarmıyorum pek ama evlenince böyle susmam yani yok gidemez beni bırakıpta onun bunun işi gücü için valla koymam eve:KK52:

canm erkek arkadaşın şöyle birşey dyebilir cğırdıklarında.Ya kusura bakma gelmek isterddm fakat şuan halletmem gereken çok önemli bir işim var vs. gibi şeyler söyleyebiilir.Yavaş yavaş bunu yapmalı yoksa tepesine çıkarlar.ki çıkmışlar zaten :KK19:

canım adamlar hep dayısı amcaları felan olduğu için bişey diyemiyo öyle arsız biride değil ki yapısı gereği bişey diyemez kendinden büyükleri kıramıyor işte saygısızlık olur ayıp olur diye düşünüyo ama adamlar çocuğun tepesine çıkıyorlar fazlada mesele etmek istemiyorum aramıza soğukluk girmesin böyle bir sebepten dolayı diye ama uyansın artık olmaz böyle:KK50:

Son düzenleme:
canım adamlar hep dayısı amcaları felan olduğu için bişey diyemiyo öyle arsız biride değil ki yapısı gereği bişey diyemez kendinden büyükleri kıramıyor işte saygısızlık olur ayıp olur diye düşünüyo ama adamlar çocuğun tepesine çıkıyorlar fazlada mesele etmek istemiyorum aramıza soğukluk girmesin böyle bir sebepten dolayı diye ama uyansın artık olmaz böyle:KK50:

çok haklısınn canım özel şöförleri gibi kullanmaaları çok yanlış. kim olsa sinir olur yanii

açıkçası yazdıklarınızda o kadar sinir olunası bir durum görmedim.. erkekler araba kullanmayı çok severler.. ki sevgilinizin arabası biraz iyi bişeyse kimse emaneten iyi bir arabayı kullanmak istemez ve çoğu erkek de kendi varken arabasını başkasına kullandırmaz... sonuçta sizin dışınızda da özel bi hayatı var ve onu kısıtlamalara sokmaya çalışırsanız ters tepecektir..

a a çocuğunuzu mu eğitiyorsunuz? ne vasıfla müdahele ediyorsunuz insanların hayatına?
erkekler kadınlara birşey yaptırdığında, adı baskı oluyor, kısıtlama oluyor; kadınlar istediğini dikte ettiğinde "iyi niyet" oluyor, öyle mi?
öyle değil..
karışamazsınız..

sizmi kullanıyosunuz bırakın yapsın Allah rızası için yapıyodur. karşılığınıda elbet alır. kimsenin kalbine kötülük sokup insanların arasını açmayın bence. evllenince konuşun ama şimdi müdahale için çok erken...

merhabalar uzun süredir güzel ve mutlu ilerleyen bir birlikteliğim var birbirimizi çok seviyoruz mesele erkek arkadaşımın akraba çevresi tarafından kullanılması... ya dayısı bunu pazar günü aniden aradı kalk ankaraya gidiyoruz arabanı al gel diye dayısının bir arkadaşı var sevgilimlede baya muhabbeti var adamın neymiş efendim adamın ankarada bir ihale işi varmış gidip ertesi günü geri döneceklermiş ya adamın arabası var çok büyük bir araba olduğu için onunla gitmek istememişler sevgilimin arabasını uygun görmüşler sevgilimde dayısını çokk sever çok sayar o sebeple bindi arabasına gitti dayısını o adamı aldı çıktılar yola tam 6 saat boyunca sevgilim direksiyon salladı haberleşemedik neyse bunlar işlerini hallettiler ertesi günü msjlaştık aşkım bu defa arabayı sen kullanmıyosun dimi dedim demesin mi bu defada ben süreceğim aşkım diye resmen küplere bindim ya sinir oldum dedim adam kullansın biraz diye sevgilimde aşkım bişey demiyo ki adam alayım mı diye boşver hayatım felan çok ama çok gıcık oldum ya yani adam araç kullanmayacak durumdada değil resmen sevgilimi şoför olarak kullandı benim sevgilimde adama dayısına saygı duyar sesini çıkartmadı çocuk resmen 1 gün içerisinde 12 saat araç kullandı eve geldi baş ağrısından uyuyamadı ya acile gitti iğne vurundu felan sabaha toparlanmıştı ki öğlen vakti amcası aramış eski bir aile dostlarının oğlu vefat etmiş ben çarşıdayım gel beni al mersine gidelim başsağlığına:KK53: yok artık dedim ya yeter milletin seni şoför olarak kullanmasına göz yumma artık dedim aşkım dikkat ediyosan hep benden büyük ve saydığım kişiler ne diyeyim ben diyo resmen fıttırdım ya:KK4: ya gidemeyecek yapamayacak durumda olsalar elbette ki gitsin ama adamlar elleri kolları sağlam yani arabalarıda var bu çocuğu ne olarak görüyolar inanın deli oldum:KK47: mersinde 1.5 saatlik yol gittiler yarım saat başsağlığı dileyip döndüler tabi yine benim aşkım kullandı arabayı...
daha öncede buna benzer çok şey oldu ama son zamanlarda olanlar bunlar ve benim ciddi anlamda canımı sıktı içimi dökmek istedim sevgilimde bişey diyemiyo yani büyüklerine karşı çok saygılı biri ses çıkarmıyo ama tepesine çıkıyolar resmen :KK50:

sevgilinin hayatına ve ailesine müdahale etme,sen belki evlenmeyeceksin ama diğerleri kendi kanı canı:KK34:

amcası ve dayısı bahsetttiğin kişiler. sevgilini kullandıklarını sanmıyorum. onlar çok yakındır. zamanında o da yeğenine yardım etmiştir. bilemezsin ki... aile işine karışmamalısın. siz sevgilisiniz. ben evli olmama rağmen eşimin dayısına borç vermesine, uzun yola bizim arabamızla gidilmesine... bu tarz şeylere karışmam.benim aile ilişkilerime de eşimin karşmasını istememe.diyelim ki kullanılıyorum ailem tarafından buna cevap vermek bana düşer. rahatsızsa kendi der yani. bunlar eşlere düşmez. birbirinize karşı bu kadar müdaheleci olmamalısınız.

diyelim ki sevgilin de rahatsız, ne yapacaksın? gidip dayısıyla mı konuşacaksın? yakışık alır mı hiç? rahatsız oluyorsa hayır demeyi bilsin. bunu sen öğretemezsin ona.

Sevgilin kullanıldığını düşünse kendisi müdahale eder zaten, yok sen illa kullanılıyor ama farkında değil ya da kullanılıyor ama bişey diyecek cesareti yok diyorsan, zaten kullanıldığını farkedemeyen ya da buna sesini çıkaramayan adamdan ayrılman gerekir. Ama amcaya dayıya şöförlük yapmak kullanılmak değildir. Benim eşimin de yeğeni var, anlatır hep küçükken bana şunu dayım öğretmişti, bu beni dövecekti dayım korudu, ben yaramazlık yaptığımda dayım üstlenirdi hep annemle ananem dayıma kızardı diye. Şimdi biz yeğenimizden bir şey istediğimizde kullanmış mı olacağız? Daha resmi bir konumunuz bile yokken akraba, can, kan arasına girme.

kimse benim ne demek istediğimi anlamamış sanırım benim müdahele ettiğim falan yok sadece sevgilim çok yoruldu ona canım sıkıldı çok farklı anlamlar çıkaranlar olmuş alakası yok ayrıca en son yaptığını akrabası için değil bir tanışı için yaptı evet sevgilimin arabası son model bir araba fakat iyi bir araba diye alıp kullanamayacak kadar tecrübesiz değil adam.. ben sadece canımı sıktığı için sizlerle paylaşmak istedim sevgilimin ailevi konularına müdahil olmak için değil...

canım onun için üzülmen endişenlenmen normal ama yapabileceğin bişi yok malesef:KK50:
bence erkek arkadaşının bi şikayeti yok
olsa da kendi hayır demeyi öğrenmeli.

hem bunu kullanmak olarak algılamamak gerekir
anladğma göre sevgilni ailede sevilen sayılan biri.
sonuçta kimse sevmediği birinden yardım istemez.

X