Sevgilimin annesi

Çok mantıklı birisine benziyorsunuz, durumu degerlendirmeniz çok doğru. Ne kadar severseniz sevin sevgi bir yere kadar sevgili iken böyle olan karı koca olduğunuzda iyice tepenize biner, şu anda sevgilinizi sevseniz de bu konuda tartisa tartisa emin olun sevgi de azalır, sevgi de bir yere kadar.

O nedenle görünen köy kılavuz istemez. Bazen bazı insanları sevsek de sevgili veya arkadaş, belli bir süresi vardır. Bize bazı şeyler öğretirler ancak bu demek değildir ki ömür boyu bizimle devam etmeliler.

Aşk acısı dediğiniz şey şu anda size cektirilen açıdan daha fazla değil emin olun, siz bunu atlatabilecek güçte gözüküyorsunuz. Bence nasıl bir eş, hayat, aile tarzı istediğinizi güzelce bir tasarlayıp yolumuza bakın. Her şey gonlunuzce olsun
Bu konuyu açtıktan aylar sonra ayrıldım 1.5 yıl oldu ayrılalı kendime yaptığım en büyük iyilikti

Merhaba 25 yaşındayım yüksek lisans öğrencisiyim 3 yılı aşkın ciddi bir ilişkim var üniversitede tanıştık ve kendisi annesinin tek oğlu. Babası ile annesi boşanmış ve annesi oğluna aşırı düşkün. Ben çok bir hata yapıp ilişkimin daha ilk yılından sevgilimin ailesiyle içli dışlı oldum fazla samimiyiz. Annesinin normal olmadığını ilk günden beri farkındayım ama zaman geçtikçe annesinden nefret etmeye başladım ders çalışırken bile kadın aklıma geliyor kadın bende takıntı haline geldi. İlk başlarda her şey yolundaydı fakat zamanla kadının ne kadar kıskanç ve helikopter ebeveyn olduğu anladım oğlu 29 yaşına girecek hala ona bebek gibi davranıyor beni sürekli oğlunun hizmetçisiymişim gibi davranıyor. Sürekli kendisini övüp ben oğlumu şöyle büyüttüm böyle pahalı okula gönderdim ben mükemmel bir kadınım şöyle güzel böyle akıllıyım diyor ki onunla tanışan herkes bu kadının psikolojik sorunları var diye arkasından konuşuyor. Eve misafir gelince bile misafir gidene kadar uydurma şeylerle kendini övüyor. Sürekli yalan söylerken yakalıyorum. Sürekli ben dağdan inmişim bir şey bilmiyormuşum gibi davranıyor ki ben üniversite mezunu yüksek lisans yapan bir kadınım. Kendisi ilkokul mezunu. Bu zamana kadar çok direndim asla cevap vermedim tek oğlu eşi yok kendisi tek büyütmüş normal fazla düşkün olması diye kendimi kandırdım ama kadın psikolojini mahvetti. Sürekli oğlum bensiz yapamaz diyor. Ben yanlız yaşayamam demeye başladı. Kendi kız kardeşi için bile bana gelip kız kardeşi için dedikodu yapıyor. Ama ben salak gibi bana laf soksa bile cevap veremiyorum ağzımdan kelimeler dökülmüyor. Kendimi baskılanmış hissediyorum. Sevgilim evlenmek istiyor ama ben onu çok sevsemde annesi yüzünden istemiyorum. Kendimi ateşe atıyorum gibime geliyor.bu durumdan rahatsız olduğumu sevgilime yüzlerce kez anlattım her seferinde tamam ben hallederim annemle konuşurum diyor konuşuyorda ama annesinde asla bir değişiklik yok. Düzelmeyeceğini biliyorum. Kadın kendi oğluyla bile yarışıyor. Oğlu arkadaşlarıyla tatile gitmek istiyor hayır sen gezerken ben oturamam bende gelicem diyor. Biz genç kendi arkadaşlarımızla takılmak istediğimizde bile aa ne olacak benide severler bende arkadaş olayım bende geleyim diyor. Geliyor da. Biz onsuz bir yere gidelim sürekli beni arayıp ne yaptınız ne yediniz oğluma şunu yedirme bunu yaptırma diyor sanki ben bebek bakıcısıyım. Kendisi bir kaç aylığına başka şehre gitti bu süreçte ben iki üç günde bir erkek arkadaşımın evine gidip yemekler yaptım. Beni arayıp şu yemeği şöyle yapma oğlum sevmez oğlum böyle sever diyor benim nasıl sevdiğimim asla önemi yok. Sevgilimde alışmış bu duruma ve annesine bir bebek gibi bağlı. Onu çok seviyorum ama ayrılmayı düşünüyorum. O evleneceğimizi düşünürken ondan ayrılmak istemek vicdan azabı çekmemi sağlıyor çünkü sevgilim aynı zamanda bebek gibi banada fazla düşkün sürekli yanımda olmak isteyen bir tip. Yakında psikoloğa başlamayı düşünüyorum çünkü kadın öyle psikolojimi bozdu. Görüşmediğimiz günler bile arayıp telefonda beni darlıyor. Kadının yeğeni bile bana iyi katlanıyorsun teyzeme diyor. Kadını tanıyan ortak arkadaşlarımız vs herkes bana dayanılacak gibi değil hiç doktora gitti mi psikolojik sorunu var gibi diyor.Gerçekten artık kafayı yeme noktasına geldim hem ayrılmak istiyorım hem sevgilimi çok seviyorum. İlk ilişkim ve ayrılık acısa beni korkutuyor çok kararsızım.

+Yorumlar dolayısıyla eklemek istediğim konu yemek yapma konusu sevgilim ödemeleden dolayı çift vardiya çalışıyor ve uyku dışında evde vakti yok ben bu olayda kendi isteğimle benim boş zamanım var ben yaparım dedim ama annesi tarafından bu durum bence suistimal edildi. Zira şahsen benim çocuğum olsa ve biri ona kendi isteğiyle sen yorulma zamanın yok ben hallederim yemek yaparım dese minnettar olurum. Ama onun annesi sanki bu benim görevimmiş gibi davrandı. Her gün beni arayıp ne yemek yapacaksın oğluma şunu yap dedi ve bende ona kendi zaman çizelgeme uygun uğraştırmayacak yemekler yapacağımı ilettim. Buna rağmen dışarda yediğimiz günler bile neden dışarıdan yediniz diye hesap sormalara başladı. Oğlu onu uyardı. Benim böyle bir zorunluluğumun olmadığını ilettiği halde oğluna ya beniyi niyettimden vs dedim tarzı takılıp gülüp geçiştirip ertesi gün yine aynı şeylere devam etti.
Aynı durumdaydık aynııııı.Eskı sevgilimin annesi de aynıydı .Bizde de 3 yaş dark vardı.Kaç kendıni kurtar ♥️

X