Sevgilimin arkadaşının münasebetsiz şakası

Papatya129

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2014
2.034
2.465
Kızlar sevgilimle henüz yeniyiz ve benden önce çok uzun süren bir ilişkisi olmuş.
Beni arkadaşıyla tanıştırdığında arkadaşı çok kötü bir espri yaptı. Bu eski kız arkadaş da benimle aynı meslektenmiş. Öğretmen olduğumu düşünelim espri şu şekilde “X de öğretmenleri pek sever puhahah.”

Sevgilim de gülüp hahah aynen şeklinde konuyu kapattı.
O an bi gerilmiş şüphelenmiştim fakat bu espriye kızın öğretmen olduğunu öğrendikten sonra ayıktım ve aşırı sinir oldum. Öğrenme şeklimde sosyal medyada stalk yaparak oldu.sevgilim yorumların hiçbirini silmeye ve kızı unfollow etmeye tenezzül dahi etmediğinden.
Beni aptal yerine koyup kendi aralarında şakalaşmaları çok çocukça ve yersiz değil mi?
Sevgilime de o espriyi anladığımı söyledim ama hiçbir gönül alma çabası yok

aslında belki bu kadar takılmam da o kızı ailesiyle bile tanıştırması yıllarca birlikte olmalarını falan düşününce kıskançlık krizine giriyorum bunu nasıl yeneceğim. Kendimi sürekli kızla kıyaslamaya başladım güzel mi, başarılı mı bilmem ne diye.

Son düzenleme:
Şakayı arkadaş yapmış sevgiliniz niye özür diliyor?
Bence asıl içten içe kıskandığınız için bu mevzuyu büyüttünüz
Sen daha iyisin sen daha güzelsin desin istiyorsunuz sevgilinizden

bunları desin istemiyorum da,
En azından sosyal medya temizliği yapabilir diye düşünüyorum. Sonuçta artık yeni bir ilişkisi var ve eski sevgilisini hâlâ takip ediyor+yorumlarda eski cilveleşmelere rastlayabiliyorum. Ben mi abartıyorum ?

Takılma bence, başlarda olabiliyor böyle densizlikler. Kendini kıyaslaman hiç doğru değil, boş yere özgüvenini düşürüyorsun. Sevgilinin perspektifinden bakılınca onun eksileri daha çokmuş ki ayrılmış, senin artıların daha çokmuş ve karşılıklı uyum sağlamışsınız ki seninle ilişkiye başlamış. Hiç dile getirmemeni tavsiye ederim. Ama şaka veya imalar tekrarlarsa icabına bak.

Takılma bence, başlarda olabiliyor böyle densizlikler. Kendini kıyaslaman hiç doğru değil, boş yere özgüvenini düşürüyorsun. Sevgilinin perspektifinden bakılınca onun eksileri daha çokmuş ki ayrılmış, senin artıların daha çokmuş ve karşılıklı uyum sağlamışsınız ki seninle ilişkiye başlamış. Hiç dile getirmemeni tavsiye ederim. Ama şaka veya imalar tekrarlarsa icabına bak.

dediğiniz gibi düşünemememin bir sebebi de sevgilimin terk edilen taraf olması. Ayrılan değil :/
Anlayabiliyorsunuzdur hislerimi

En azından sosyal medya temizliği yapabilir diye düşünüyorum. Sonuçta artık yeni bir ilişkisi var ve eski sevgilisini hâlâ takip ediyor+yorumlarda eski cilveleşmelere rastlayabiliyorum. Ben mi abartıyorum ?
Bilmem
Yapsa da olur yapmasa da bence
Ama sürekli kıyas halinde olmak ilişkinize zarar verir
Hala eski sevgilisinde aklı olsa sizinle ne işi var?
Başka eksik gördüğünüz yanlar var belki de ondan güvensizsiniz
Bilemiyorum

Arkadaşı densizlik etmiş evet ama faturayı sevgilinize kesmeniz doğru değil. Ek olarak hala takipleşiyor olabilirler, kötü ayrılmamışlardır olabilir. Eski yorum kısmına gelince tek tek uğramamış olabilir. Rahatsızsınız sevgilinize söylersiniz ona göre bu ilişkiye devam eder veya etmezsiniz. Eski sevgilisini bence kompleks haline getirmişsiniz. Bu durum size ve ilişkinize zarar verir

Kızlar sevgilimle henüz yeniyiz ve benden önce çok uzun süren bir ilişkisi olmuş.
Beni arkadaşıyla tanıştırdığında arkadaşı çok kötü bir espri yaptı. Bu eski kız arkadaş da benimle aynı meslektenmiş. Öğretmen olduğumu düşünelim espri şu şekilde “X de öğretmenleri pek sever puhahah.”

Sevgilim de gülüp hahah aynen şeklinde konuyu kapattı.
O an bi gerilmiş şüphelenmiştim fakat bu espriye kızın öğretmen olduğunu öğrendikten sonra ayıktım ve aşırı sinir oldum. Öğrenme şeklimde sosyal medyada stalk yaparak oldu. Salak sevgilim yorumların hiçbirini silmeye ve kızı unfollow etmeye tenezzül dahi etmediğinden.
Beni aptal yerine koyup kendi aralarında şakalaşmaları çok çocukça ve yersiz değil mi?
Sevgilime de o espriyi anladığımı söyledim ama hiçbir gönül alma çabası yok

aslında belki bu kadar takılmam da o kızı ailesiyle bile tanıştırması yıllarca birlikte olmalarını falan düşününce kıskançlık krizine giriyorum bunu nasıl yeneceğim. Kendimi sürekli kızla kıyaslamaya başladım güzel mi, başarılı mı bilmem ne diye.
Daha bir yola yeni girmişsiniz. Sizi sevdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Erkekler bizim gibi hemen sevemezler. Beyin olarak musait değiller. Şaka da sevgilinizin eşlik etmesi de çok irite bi durum. Sevgi yok ona okey de yanındaki kadına saygı karakter de yok. Bence ileri boyuta taşımayın ilişkinizi

Daha bir yola yeni girmişsiniz. Sizi sevdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Erkekler bizim gibi hemen sevemezler. Beyin olarak musait değiller. Şaka da sevgilinizin eşlik etmesi de çok irite bi durum. Sevgi yok ona okey de yanındaki kadına saygı karakter de yok. Bence ileri boyuta taşımayın ilişkinizi

sevmediğinin farkındayım zaten emin olun. bunu duymayı beklediğimin farkında olduğundan “her şey zamanla” diyerek sürekli ültimatom veriyor beyefendi.
Ve sonsuz katılıyorum söylediğiniz şeye.

aslında sevgilimden özür beklemiyorum
Ama sosyal medyasında zibilyon tane yorumu var o kızın
Hiçbirini silmemiş ayrıldıktan sonra
Bildiğin kalpli malpli yorumlar
Yani bilmiyorum, benim de eski bir sevgilimle olan iki resmim var, biri epey gerilerde,2017'den,biri de 2019'dan:) kaldirmadim çünkü neden kaldırayım ki, ikisi de beni mutlu eden, güzel ve geçmiş anılardan. Tiksindigim, gerçekten soğuduğum ve görmenin beni artık mutsuz ettigi arkadaşım/eski sevgililerim vs ile olan fotoğrafları tutmuyorum asla, ama bakınca güzel bir günü hatırlatan,pozitif enerji veren fotomu neden sileyim ki?
Bana da bu saçma geliyor. Kendi sevgilim de tutsa rahatsız olmazdim, benim hayatıma giren yeni insanlardan da daha bir uyarı yemedim açıkçası bu durumla ilgili.
Ayrıca duygular,hisler şöyle bir şey değildir ki 'onu her yerden engelledim,tüm fotoları sildim,notları attım,artık onu asla dusunmeyecegim'
Yani bu çok yersiz bir çaba,bir yerde şov.
İnsan otobüste giderken kulaklıkla dinlediği şarkıda geçen bir sözde, yanindan geçip gidenin parfüm kokusunda, izlediği filmde 'o da izlese çok severdi' diyeceği bir sahne olduğunda eski sevgilisini hatırlayabilir. Dünyadaki hiç bir şey insanın hafızasına ket vuramaz.
O yüzden kafanizi takmaya hiç gerek yok, gecmismis,şöyle böyleymiş... Benim son sevgilim de evlenmek istediği, kızın ailesiyle falan tanıştığı kişi tarafından 'ailem seni istemedi' diye terkedilmiş. İlişkimizin ilerleyen zamanlarında (sanırım biraz kıskançlık durumumu ölçmek icin) bazı konular açmıştı kızla ilgili. ben de 'eminim ki çok iyi bir kızdır ki sen evlenme kararı vermişsin. Bazen böyle şeyler olur, umarım o da çok mutlu olur' diye konuyu kapatmistim.

Yazacağım ikinci mesaj da; eğer bir birini engellediyse o mesajları göremez,ve göremediği için silemez. Belki yorumların kalmasi böyle bir sebeptendir

Bence sizi sevmiyor. Eski sevgilisiyle bağı hala kopmuş değil.

Yani bilmiyorum, benim de eski bir sevgilimle olan iki resmim var, biri epey gerilerde,2017'den,biri de 2019'dan:) kaldirmadim çünkü neden kaldırayım ki, ikisi de beni mutlu eden, güzel ve geçmiş anılardan. Tiksindigim, gerçekten soğuduğum ve görmenin beni artık mutsuz ettigi arkadaşım/eski sevgililerim vs ile olan fotoğrafları tutmuyorum asla, ama bakınca güzel bir günü hatırlatan,pozitif enerji veren fotomu neden sileyim ki?
Bana da bu saçma geliyor. Kendi sevgilim de tutsa rahatsız olmazdim, benim hayatıma giren yeni insanlardan da daha bir uyarı yemedim açıkçası bu durumla ilgili.
Ayrıca duygular,hisler şöyle bir şey değildir ki 'onu her yerden engelledim,tüm fotoları sildim,notları attım,artık onu asla dusunmeyecegim'
Yani bu çok yersiz bir çaba,bir yerde şov.
İnsan otobüste giderken kulaklıkla dinlediği şarkıda geçen bir sözde, yanindan geçip gidenin parfüm kokusunda, izlediği filmde 'o da izlese çok severdi' diyeceği bir sahne olduğunda eski sevgilisini hatırlayabilir. Dünyadaki hiç bir şey insanın hafızasına ket vuramaz.
O yüzden kafanizi takmaya hiç gerek yok, gecmismis,şöyle böyleymiş... Benim son sevgilim de evlenmek istediği, kızın ailesiyle falan tanıştığı kişi tarafından 'ailem seni istemedi' diye terkedilmiş. İlişkimizin ilerleyen zamanlarında (sanırım biraz kıskançlık durumumu ölçmek icin) bazı konular açmıştı kızla ilgili. ben de 'eminim ki çok iyi bir kızdır ki sen evlenme kararı vermişsin. Bazen böyle şeyler olur, umarım o da çok mutlu olur' diye konuyu kapatmistim.

Yazacağım ikinci mesaj da; eğer bir birini engellediyse o mesajları göremez,ve göremediği için silemez. Belki yorumların kalmasi böyle bir sebeptendir

çok çok tatlısınız gerçekten.
Çok güzel anlatmışsınız ve haklısınız.
Fakat benim daha önce böyle uzun ve ciddi bir ilişkim olmadığından sizin ölçüp tartabildiğiniz şeyler konusunda tam başarı gösteremiyorum
Şey diyemiyorum yani “ya çok güzel anılardı, niçin sileyim ki, sonuçta ne olursa olsun şuan hayatımdaki insana aidim ve onu seviyorum” gibi kelebek olamıyorum....
Ve ne olursa olsun oradaki cilveleşmelere şahit olmak pek hoş değildi
Kompleks yapmamam gerek farkındayım ama süper polyannalık performansı da beklenmemeli bence benden

İlişkiniz henüz çok yeni olduğundan hemen kestirip atmanızı önermem. Evet doğru demiş her şey zamanla olur. Fakat bu zamanı belirleyen tek o değil, sizde olmalısınız. Kime göre, neye göre zaman ? Bence sevgiliniz, önceki ilişkisinden sonra daha tam toparlanmış değil. Zaman diyorsa o zaman hemen sizi kendi arkadaş ortamına sokmayacaktı. Arkadaşının yaptığı sözde espri ve sevgilinizin buna katılıp gülmesi hoş olmamış evet. Sevgiliniz, sizi henüz sahiplenmiş değil. Sizde onu sahiplenmeyin hemen kıskançlık krizlerine girecek kadar. Yoksa üzülen siz olursunuz. Olmamanız dileğiyle...

dediğiniz gibi düşünemememin bir sebebi de sevgilimin terk edilen taraf olması. Ayrılan değil :/
Anlayabiliyorsunuzdur hislerimi
Ben hak verdim size. Sadece arkadaşının değil, sevgilinizin bile kendi kafasında sizi kıyaslamasından korkuyorsunuz.

Böyle hissetmek kötü bir şey değil ama daha önce uzun ilişki yaşamış biriyle birlikte olursanız düşünceleriniz bu yönde olacak sanırım.

İlişki seçimlerinizi en baştan fikirlerinize göre yapmanız gerekirdi ama umarım sorunsuz bir şekilde atlatırsınız bu durumu :)

erkek arkadasınız zamanında yaptıgı her begenıyı gerı cekmeye her yorumu sılmeye kalkarsa kızın hesabından cıkamaz bu kez de tum gun kızın hesabında dersınız sahsen bende ugrasamam eskı mesajları sılmeye engellerım bıter gıder

arkadasının yaptıgı gerzek soylem ıcın ozur dılemesıde sacma olur

asıl problem arkadasının yaptıgı zekasına yaraşır espiriye katılması
hıc bırsey duymamıs gıbı yapabılırdı hahah aynen deyıp gulerek katılacagına, oyle dıyerek arkadasına tam anlamıyla katılmıs oldugundan bu supersonık sevgılınızle gelecegınız parlak gorunmuyor

balık bastan kokar mısalı ınsanı 1 cumleden anlayabılırsınız hah bu aynen oyle bırsey ıste

X