sevgilimin yanında ezik hissediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.096
konu biraz uzun olabilir,çok doluyum okumak istemeyenler yorumsuz kalırsa çok sevinirim.

erkek arkadaşımdan bahsedeyim,kendisi elektrik elektronik okuyor ve okuldaki amacı 4.0 ortalama yapmak. okuldaki herkes tanıyor,hocaların bir işi olduğunda onu çağırıyorlar,okulun sitelerini vs yapıyor. yani başarısıyla tanınan birisi. ama asosyal değil. nasıl yetişiyor bilmiyorum ama sınavdan bir gece önce sürekli benimle konuşup ertesi gün sınavdan 100 alabilen değişik bir bünyeye sahip. başarısıyla hep gurur duyuyorum. egosuyla seviyorum onu. mütevazı değil,genelde taktir edilmekten hoşlanıyor ben de ediyorum.

ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum ve az çok aynı şeylerle uğraşıyoruz. daha doğrusu benim derslerim onun hobisi. birlikte bir site kurduk. bizim okulun ders seçimleri olacağı zaman sistem genelde çöküyor ve öğrenciler mağdur oluyor. bunun için alternatif bir şey yaptık. yine okulun ders seçme döneminde de açtık siteyi,hep aynı zamanlarda açarız diğer zamanlarda erişim yok siteye.

tamam,o benden daha bilgili ve sitenin belki %80'ini o halletti ama işin içinde benim de emeğim var. sitenin linkini kendisi paylaşıyor,"arkadaşlar bu adresten add-drop işlerinizi halledebilirsiniz,sıkıntı halinde bir mesaj uzağınızdayız" diyor ama sadece kendi mailini paylaşıyor. ben de paylaşmak istedim,"ne gerek var zaten ben paylaştım" dedi. ben de paylaşmadım. bu olayın üzerinden 1 hafta geçti.

bugün denk geldim,mail kutusunu benim bilgisayarımda açık unutmuş. nasılsa özel bir şey yoktur diyerek baktım. bakın abartısız söylüyorum 50'ye yakın mesaj gelmiş siteyle ilgili. bunun 35'i kız. ben öyle sevgilimi herkesten kıskanan birisi değilim. hatta kıskançlık yüzünden kavga bile etmedik atışmalar hariç.

kızla arasında geçen konuşma bence şu olmalıydı;kız sorunu söyler,erkek arkadaşım açıklamayı yapar,kız teşekkür eder,erkek arkadaşım başarılar diler kapanır konu.

ama burda şöyle olmuş;kız kendini tanıtmış bölümünü vs söylemiş,sevgilim kıza övgüler yağdırmış,ah ne güzel bölüm gibisinden,kız ona teşekkür etmiş site için ayrıca harika olmuş ne güzel demiş,sevgilim sorununu sormuş,kız numarasını verip whatsapptan anlatmak istemiş. gerisi yok. demekki o mesaj atıldı. konuşuldu. kızın sorunu halledildi ya da halledilmedi bilmiyorum.

ben bunu görünce sordum,"mesaj attım kızın sorunu bizim sistemle alakalı değilmiş" dedi. neymiş sorun bana da söyle ben de öğrenmiş olurum karşılaşırsam ne yapacağımı bileyim dedim. sen bana yalan söylüyorsun mu demek istiyorsun dedi. hayır öğrenmek istiyorum sadece bizim sistemle alakası olmayan nasıl bi soruna çözüm buldun dedim. vpn tavsiye ettim dedi. kendisi bilmiyor muymuş falan dedim herkes senin gibi çok bilmiyor dedi. 10 dk sonra geri geldi özür diledi. mesajları gösterdi. ama dikkat ettim saatlerine,aradan mesajların silindiğine eminim. ayrıca kendisi hep isim soyisim kaydeder,bu kızı ismi ve bölümüyle kaydetmiş. demekki iletişim devam ediyor ya da edecek.

bu sefer benim sinirlerim bozuldu "sen kimi kandırıyorsun ben çocuk muyum hiçbir şey bilmiyor muyum bizim sitenin vpnle belirlediğimiz ağa bağlanmadan işe yaramayacağını senden mi öğreneceğim sen git yarım aklınla başkasını kandır" dedim. sonra pişman oldum tabi yarım akıllı dedim diye. cevap vermedi bi de yüzsüz yüzsüz "yemek söyliycem yiycek misin?" diyor. ben daha çok sinirlendim "sen karşındaki insanı ciddiye bile almıyorsun hep böylesin bıktım senin karşında annen baban yok şımarıklığını çekemem" dedim. bu sefer o sinirlendi "senin bana yarım akıllı demeni ben ciddiye alıyor muyum sence kimin ne kadar bilgisi olduğu ortada çok biliyorsan bütün siteyi sen kursaydın çok boş yapıyorsun" dedi. sinirlendim ağlamaya başladım. normalde çok sinirlenmediğim sürece ağlamam o da biliyor. "sinirin geçince ararsın" dedi gitti.

bu olaylar öğlen iki gibi oldu. şimdi kendisi okulda partide mentorlük yapıyor,ben gitmedim benim sorumluluğumdaki öğrencileri de almış sağolsun. ne o aradı ne ben aradım. sadece çok sevdiğimi biliyor,meyve sepeti göndermiş. üstüne de biraz kafanı dinle falan filan yazmış. mesaj bile atmadım karşılık olarak.

normalde telefonuna saçma sapan insanları kaydetmez. bu kızı kaydetmiş. benden bir şey saklamaz ama silinen mesajlar olduğuna adım gibi eminim. mesajlarına bakamam her yerden gizliyordur yani silinenleri geri getiremem.

egosunu seviyorum demiştim,ama bazen bana çok kötü hissettiriyor. benden iyi olduğunu ikimiz de biliyoruz ama bunu yüzüme karşı söylemesi canımı çok yaktı. herkes tarafından taktir edildiğini bildiği için de daha çok üstüme geliyor. benim bölümüm hakkında benden çok şey bildiğini hissettiriyor sürekli.

çok yoruldum,çok seviyorum ama bazen o kadar yorulup bıkıyorum ki. bırakayım ben de onun gibi sadece okulla ilgileneyim diyorum. o hem okulu hem ilişkiyi götürüyor ben götüremiyorum. ortalaması 3.8 onun,benim 3.1 ve ikimiz de erasmus düşünüyoruz. sürekli "ortalamayı yüksek tut,ders çalış,sadece okula bağlı kalma kendin de öğren" diye bana öğretmenlik yapmaya çalışıyor. kendime özgüvenim normalde çok yüksek ama onun yanında bu konularda çok kötü hissediyorum.

9 ayda ilk kez bitirmeyi düşündüm ama yapamadım. mesajla olmaz dedim kendi kendime. ne yapacağım ben,kendimi ara ara yanında ezik hissettiğim bir adamla ne kadar devam edebilirim? içime düşen aldatma fikri de cabası.

çok uzun oldu,okuyanlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Bu egonun sonu şu olur.önce daha iyi iş bulur sonra daha iyi hayat ister ilk gözüne batacak sen olursun.kimsenin egosu altında ezilmemeni tavsiye ederim.önceleri göz ardı ettiğin ego gün gelir sende zerre özgüven bırakmaz.hele kızla görüştüğünü düşünüyorsan kendini bu arkafsştan koparman gerekli bence

Ikiniz de ayni yasta ve ayni sinifta misiniz? Bolum farkli ama hani ikiniz de ikinci sinifta misiniz mesela? Yoksa o senden buyuk mu?

Bölümünüzle ilgili olarak ;
Sakince konuşmanı öneririm
Onun gerisinde kalmanın senin başarını etkilediğini anlatabilirsin

Diğer kızla ilgili olarak erkek arkadaşının karakteri aldatmaya eğilimli mi ?
Yoksa başkalarının takdir etmesi için iyilik yapan cinsten mi ?

Bu egonun sonu şu olur.önce daha iyi iş bulur sonra daha iyi hayat ister ilk gözüne batacak sen olursun.kimsenin egosu altında ezilmemeni tavsiye ederim.önceleri göz ardı ettiğin ego gün gelir sende zerre özgüven bırakmaz.hele kızla görüştüğünü düşünüyorsan kendini bu arkafsştan koparman gerekli bence

zaten ikimiz de akademik hayatımızı daha ön plana koyuyoruz. çevremizdeki bütün çiftler erasmus için aynı yeri ayarlamaya çalışıyor,biz farklı ülkeleri istiyoruz hiç ısrar etmedik. mezun olduktan sonra master planımız var o bile ben dünyanın bir ucunu istiyorum o bir ucunu. şimdilik her şeyi geçiştirip günü kurtarıyoruz. arada böyle halleri geliyor işte o zaman çok yoruluyorum.

Onu bu kadar pohpohlamamalısın. Gerçekten fazla ego iyi bi şey değildir. Sevgilindeki gerçekten fazla.

Diğer konuda da kızla mesajların silindiğine eminsen, bilmiyorum gözlemle, bi kere yapan bi kere daha yapar. Ama bu işlerde çok iyi diyosun, bi şekilde senden gizleyebilir mi? Gerçibu konuda erkeklerin en zeki olanlarının bile bi maili,mesajı gizleyemeyecek kadar saf olduklarını da görmüş oldum. Devamlı yakalanıyolar

Ben senin yerinde olsam hırs yapar derslerde ondan iyi olurdum aynı zamanda takipte kalırdım bi yamuğu olacak mı diye

Ikiniz de ayni yasta ve ayni sinifta misiniz? Bolum farkli ama hani ikiniz de ikinci sinifta misiniz mesela? Yoksa o senden buyuk mu?

benden 1 yaş büyük kendisi. ama ben yarım dönem hazırlık okudum o hiç okumadı. 1 buçuk sene önde benden. ortak derslerimiz vs oluyor ama.

Genelde böyle durumlar ateş olmayan yerden duman çıkmaz durumları oluyor. Ama erkek arkadaşınızın ne kadar kendini beğenmiş ve aynı zamanda çekici olduğunu anlattığınız bikaç diyalogdan tahmin ettim.

Benim verebileceğim tek tavsiye mümkün olduğunca başka şeyleri düşünün şimdilik. Onla alakasız. Film izleyin, incik boncuk bi şeyler yapın ama cidden kafanızı verip bikaç saatliğine dünyayı unutacağınız şeyler.

Sonuna kadar okudum ve seni cok hakli buldum.
Erkek arkadasin tam bir egoist gercekten.
Boyle insanlari asla sevemiyorum.
Egosunu seviyorum gibi bir cumle kurman da cok garibime gitti..Bu cumleyi kurabiliyorsan ortada ayrilmak icin sebep goremiyorum..

egosunu seviyorum dediğim güçlü duruşu hoşuma gidiyor. her konuda kendisine güveniyor. ve bu bence bir insanda olması gereken bir özellik ama onda çok fazla olduğunu fark ettim ve beni rahatsız eden bu.

Tamamini okudum kendini ezik hissedicek birşey yok bence bazi insanlar bazi alanlara daha yatkindir daha yeteneklidir.
Sevgilin senden daha zeki değil ama daha becerikli sadece ayni bölümde okuyormusunuz zaten aranizda ne kadar zeka farkliligi olabilir.
Gerçi okunulan bölümle Veya okulda ki basariyla zekanin bi alakası olduğunu düşünmüyorum.Akademik bilgilerin sinavla ölçülmesi okulda yapilan kimisi daha çok calisir isi halleder kimisi daha az calisir zorlanir.
Erkek arkadasinin o kizin bölümünü ovmesi falan bir de wpdan sorununu söyleyeceği zaman kabul etmesi büyük yanlış.Silinen mesajlarda varmis bence bu konunun ustunde dur sevgilini takip et.
Olayin aslini öğrenmeden ayrilma.
Ayrıca egolu insan da çekilmez ya bu ne sürekli pohpohlanma isteği ben olsam cekemem.

+1

egosunu seviyorum dediğim güçlü duruşu hoşuma gidiyor. her konuda kendisine güveniyor. ve bu bence bir insanda olması gereken bir özellik ama onda çok fazla olduğunu fark ettim ve beni rahatsız eden bu.

O hosuna giden guclu duruş mutevazilikle kombinlenmedigi surece canini yakmaya devam edecektir.

konu biraz uzun olabilir,çok doluyum okumak istemeyenler yorumsuz kalırsa çok sevinirim.

erkek arkadaşımdan bahsedeyim,kendisi elektrik elektronik okuyor ve okuldaki amacı 4.0 ortalama yapmak. okuldaki herkes tanıyor,hocaların bir işi olduğunda onu çağırıyorlar,okulun sitelerini vs yapıyor. yani başarısıyla tanınan birisi. ama asosyal değil. nasıl yetişiyor bilmiyorum ama sınavdan bir gece önce sürekli benimle konuşup ertesi gün sınavdan 100 alabilen değişik bir bünyeye sahip. başarısıyla hep gurur duyuyorum. egosuyla seviyorum onu. mütevazı değil,genelde taktir edilmekten hoşlanıyor ben de ediyorum.

ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum ve az çok aynı şeylerle uğraşıyoruz. daha doğrusu benim derslerim onun hobisi. birlikte bir site kurduk. bizim okulun ders seçimleri olacağı zaman sistem genelde çöküyor ve öğrenciler mağdur oluyor. bunun için alternatif bir şey yaptık. yine okulun ders seçme döneminde de açtık siteyi,hep aynı zamanlarda açarız diğer zamanlarda erişim yok siteye.

tamam,o benden daha bilgili ve sitenin belki %80'ini o halletti ama işin içinde benim de emeğim var. sitenin linkini kendisi paylaşıyor,"arkadaşlar bu adresten add-drop işlerinizi halledebilirsiniz,sıkıntı halinde bir mesaj uzağınızdayız" diyor ama sadece kendi mailini paylaşıyor. ben de paylaşmak istedim,"ne gerek var zaten ben paylaştım" dedi. ben de paylaşmadım. bu olayın üzerinden 1 hafta geçti.

bugün denk geldim,mail kutusunu benim bilgisayarımda açık unutmuş. nasılsa özel bir şey yoktur diyerek baktım. bakın abartısız söylüyorum 50'ye yakın mesaj gelmiş siteyle ilgili. bunun 35'i kız. ben öyle sevgilimi herkesten kıskanan birisi değilim. hatta kıskançlık yüzünden kavga bile etmedik atışmalar hariç.

kızla arasında geçen konuşma bence şu olmalıydı;kız sorunu söyler,erkek arkadaşım açıklamayı yapar,kız teşekkür eder,erkek arkadaşım başarılar diler kapanır konu.

ama burda şöyle olmuş;kız kendini tanıtmış bölümünü vs söylemiş,sevgilim kıza övgüler yağdırmış,ah ne güzel bölüm gibisinden,kız ona teşekkür etmiş site için ayrıca harika olmuş ne güzel demiş,sevgilim sorununu sormuş,kız numarasını verip whatsapptan anlatmak istemiş. gerisi yok. demekki o mesaj atıldı. konuşuldu. kızın sorunu halledildi ya da halledilmedi bilmiyorum.

ben bunu görünce sordum,"mesaj attım kızın sorunu bizim sistemle alakalı değilmiş" dedi. neymiş sorun bana da söyle ben de öğrenmiş olurum karşılaşırsam ne yapacağımı bileyim dedim. sen bana yalan söylüyorsun mu demek istiyorsun dedi. hayır öğrenmek istiyorum sadece bizim sistemle alakası olmayan nasıl bi soruna çözüm buldun dedim. vpn tavsiye ettim dedi. kendisi bilmiyor muymuş falan dedim herkes senin gibi çok bilmiyor dedi. 10 dk sonra geri geldi özür diledi. mesajları gösterdi. ama dikkat ettim saatlerine,aradan mesajların silindiğine eminim. ayrıca kendisi hep isim soyisim kaydeder,bu kızı ismi ve bölümüyle kaydetmiş. demekki iletişim devam ediyor ya da edecek.

bu sefer benim sinirlerim bozuldu "sen kimi kandırıyorsun ben çocuk muyum hiçbir şey bilmiyor muyum bizim sitenin vpnle belirlediğimiz ağa bağlanmadan işe yaramayacağını senden mi öğreneceğim sen git yarım aklınla başkasını kandır" dedim. sonra pişman oldum tabi yarım akıllı dedim diye. cevap vermedi bi de yüzsüz yüzsüz "yemek söyliycem yiycek misin?" diyor. ben daha çok sinirlendim "sen karşındaki insanı ciddiye bile almıyorsun hep böylesin bıktım senin karşında annen baban yok şımarıklığını çekemem" dedim. bu sefer o sinirlendi "senin bana yarım akıllı demeni ben ciddiye alıyor muyum sence kimin ne kadar bilgisi olduğu ortada çok biliyorsan bütün siteyi sen kursaydın çok boş yapıyorsun" dedi. sinirlendim ağlamaya başladım. normalde çok sinirlenmediğim sürece ağlamam o da biliyor. "sinirin geçince ararsın" dedi gitti.

bu olaylar öğlen iki gibi oldu. şimdi kendisi okulda partide mentorlük yapıyor,ben gitmedim benim sorumluluğumdaki öğrencileri de almış sağolsun. ne o aradı ne ben aradım. sadece çok sevdiğimi biliyor,meyve sepeti göndermiş. üstüne de biraz kafanı dinle falan filan yazmış. mesaj bile atmadım karşılık olarak.

normalde telefonuna saçma sapan insanları kaydetmez. bu kızı kaydetmiş. benden bir şey saklamaz ama silinen mesajlar olduğuna adım gibi eminim. mesajlarına bakamam her yerden gizliyordur yani silinenleri geri getiremem.

egosunu seviyorum demiştim,ama bazen bana çok kötü hissettiriyor. benden iyi olduğunu ikimiz de biliyoruz ama bunu yüzüme karşı söylemesi canımı çok yaktı. herkes tarafından taktir edildiğini bildiği için de daha çok üstüme geliyor. benim bölümüm hakkında benden çok şey bildiğini hissettiriyor sürekli.

çok yoruldum,çok seviyorum ama bazen o kadar yorulup bıkıyorum ki. bırakayım ben de onun gibi sadece okulla ilgileneyim diyorum. o hem okulu hem ilişkiyi götürüyor ben götüremiyorum. ortalaması 3.8 onun,benim 3.1 ve ikimiz de erasmus düşünüyoruz. sürekli "ortalamayı yüksek tut,ders çalış,sadece okula bağlı kalma kendin de öğren" diye bana öğretmenlik yapmaya çalışıyor. kendime özgüvenim normalde çok yüksek ama onun yanında bu konularda çok kötü hissediyorum.

9 ayda ilk kez bitirmeyi düşündüm ama yapamadım. mesajla olmaz dedim kendi kendime. ne yapacağım ben,kendimi ara ara yanında ezik hissettiğim bir adamla ne kadar devam edebilirim? içime düşen aldatma fikri de cabası.

çok uzun oldu,okuyanlara şimdiden teşekkürler.
Aferdersiniz ama sevgilinizi biraz narsist buldum. Narsist insanlar için övgü takdir hava su kadar önemlidir. Tabiki bu benim izlenimim. Öyle olmayabilir. Fakat öyleyse narsist adam/kadınla birliktelik demek eşittir ölüm fermanı imzalamak demektir.

Bence beraber kurduğunuz site için sizin mail adresinizi vermemesi çok yanlış. Öyle yada böyle birlikte kurmuşsunuz sistemi.

Sevgilinizin hareketleri bana hiç normal gelmedi. Bunu güzelce dile getirmelisiniz. Daha iyi olabilir ama bunu yüzünüze vurmasına gerek yok

benden 1 yaş büyük kendisi. ama ben yarım dönem hazırlık okudum o hiç okumadı. 1 buçuk sene önde benden. ortak derslerimiz vs oluyor ama.
Peki soyle bir soru daha soruyum o zaman
Erkegin senden daha bilgili olmasini mi istersin yoksa sen daha bilgili mi olmayi tercih edersin?
Mesela ben kendimden daha kulturlu bi adami 37 yasimda anca bulabildim sıkı sıkı sarildim dort elle adama :)
Sevgilindeki egoyu normal buluyorum , kizla mesajlarini da buyuk ihtimalle sen kizarsin diye sildi ama seni ailesiyle tanistirdi , guzel giden bir iliskiniz var aldatacagini hatta aklindan gecirdigini bile dusunmiyorum
Belki kiz asilmistir o yuz vermemistir senden korkusuna da silmistir mesajlari
Erkekler pek umursamaz boyle seyleri , asilsa da nasil olsa ben ilgilenmiyorum der gecer

Kesinlikle alttan alma iletisim kurma
Ne karar alirsin bilmiyorum acele etme bu zaman diliminde iletisim icine hic girme dusunsun
Bir insanin gercek sevgisi yoklugunda ortaya cikar
O hangi kafayla capkinlik yapmaya kalkisiyor o koca egosunu söndür
Ayrica sen bir kadinsin her seyden õnce onun bilgisi varsa senfe ogrenmeye devam ediyorsun o seviyeye ulasabilirsin kendini sakin kucuk gorme ve bunu onun yaninda dile getirme senden bir tane var degerlisin ve õzelsin o anlamiyorsa bunu kaybeden sen olmayacaksin kaybeden kim mi olacak o ve koca siskin egosu..

Ilişkinizde faydalanabildiginiz kadar bilgisinden faydalanın.
Zaten istediğiniz yerler birbirinden çok uzak yerleşmiş.
Bir gün kopabilir bu ilişki belkide.
Şuan anı yaşamaya bakın.

Hepsini okuyamadım çok uzun. Eşim de makine mühendisi okulu dereceyle bitirip akademik kariyere başlamış o akademisyen. Sürekli kongrelere katılır. Cihaz üretir makale yazar. Bende normal öylesine bı öğretmenim ve çok mutluyum :) burda tek suçlu sevgilin. Sana bunu hissettiren tek kişi de o. Yanlış insan bence :/

Bilgisayar muhendisligi ve elektrik elektronik muhendisligi cok fazla ortak ders barindiriyor dediginiz gibi. Fakat hicbir elektrik elektronik ogrencisi bilgisayar ogrencisinden daha hakim olamaz konuya. Kendi alaninizla ilgili bu kadar ozguvensiz olmaniza uzuldum. Belli ki basarili bir ogrencisiniz, o da oyle. Fakat sizi gercekten ezdigini dusundum, ozguven yerlerde gorunuyor. Ben de muhendisim, cok iyi bir universitede okudum, asla ezdirmem kimseye kendimi. Erkek arkadasim da muhendis ve birbirimizin isine hep saygili olduk, biz de ortak projeler hazirladik. Erkek arkadasinizla bu hislerinizi konustunuz mu hic? Farkinda olmadan egosunu sizinle tatmin etmeye baslamis olabilir cunku...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X