Sevgilimle aramız soğumaya başladı

Ama sizin bu anlattığınız genelde evliliklerde oluyor sevgililik dönemleri sevgi ve saygı varsa bu kadar 10 yıllık evliymiş gibi salıvermişlik olmaz...

Ben nedense adam yeni birine yöneldi de konu sahibini yedekte tutuyor gibi hissedittim. Ki kendisi de bunu hissediyor
Tek isteğim eğer böyle bir şey varsa bunu bulmak ve ayrılmak. Diğer türlü emin olmadan ayrıldığımda böyle bir şey varsa bile hiçbir zaman bilemeyeceğim ve pişmanlık duymak da istemiyorum. Hep , ya hiç aldatmadıysa ihtimalini düşünmek istemiyorum

Evet ona sarıyorsun kafanı dağıtacak başka şeyler bul arkadaşlarınla arayı soğutma büyük hata. Sevgilin de dahil kimseyi tek ve vazgeçilmez yapma hayatın için, bi abla tavsiyesi 🙏 bir de maalesef erkekler ilkel beyinli 😅sen üstüne düştükçe bunalıyorum diyecek, bırak o sana yazsın seni arasın merak etsin. Hoş değil ama bazen taktik yapılır 🤣
Cidden ilkel beyinli çoğu... Taktik yapmaktan nefret ediyorum ama bunaltıyorsun beni sıkıyorsun gibi cümleleri duymaya başladım son zamanlarda ondan...

Yaşınız gereği düşüncelerinizi normal buluyorum..

Yaş ilerledikçe, yada evlenip yılları devirdikçe yaptıklarınız komik bile gelebilir..

Tabi, şimdi yaşınıza göre yorum yapacağım.

Arada rahat bırakmak ve kendinize de farklı meşguliyetler yaratmak ikinize de iyi gelir..

Bırakın sizi biraz özlesin..

Karşınızdaki kişinin sadakatinden eminseniz..

Değilseniz;
Yaptıkları tuhaf geliyorsa, sorgulamak hakkınız..

Benim eski bir ilişkim de bu şekilde bitmişti. Soğumuş ilgisi bitmiş sıkıldım demişti. Ayrılmıştık

Merhaba 2 yıllık sevgilimle artık aramızın açılmaya başladığını hissediyorum. Eskiden yaptığımız küçük olan ama ilişkiye etkisinin büyük olduğunu düşündüğüm flörtleşmelerimiz tamamen bitti diyebilirim. Aslında bana uyandığı zaman attığı günaydın mesajlarını özlediğimi fark ettim. Konuşma sıklığımız günden güne azalmaya başladı. Dün sadece 7 dakika konuşmuşuz, bireysel meşguliyetlerimizi ve işlerimizi hallettikten sonra bana akşam 6-7 gibi arkadaşlarıyla buluşacağını söyledi. İşlerimi bitirince yorgun olduğum içi uyuyacağımı haber verip naptığını sormak istedim. Arkadaşlarıyla olduğunu ve iyi geceler dilediğini mesaj yoluyla yazdı, hiçbir şekilde bugün az konuştuk, sesini duyayım iki dakika diyip aramadı. Bu durum sizin açınızdan size abes gelmeyebilir ancak bizim rutinimiz bu şekildeydi hep, 2 yıl boyunca ne zaman arkadaş ortamında olsa kalkıp arar ve birkaç dakika sonra kapatırız ben uyumaya o ise tekrar arkadaşlarının yanına giderdi. Hal böyle olunca garipsedim. Şimdi sen niye aramadın diyenleriniz olabilir. O aksiyon almayınca kırıldım ve arayasım gelmedi açıkçası. Kiminize çocukça gelebilir ama hangimiz arada bu tarz şeylere düşmüyoruz ki.. Soranlarınız için 22 yasındayım o ise 23. İlk ciddi ilişkim bu yüzden olgun düşünemediğim zamanlar oluyor. Ayrıca yoğun bir stres ortamındayım şu an yabancı dil sınavlarına hazırlanıyorum ve stresliyim. Bugün beni arayıp ne olduğunu sordu. Ben de sadece stresli olduğumu ve çevremde şu an benimle aynı sınava hazırlanan biri olmadığı için yalnız hissettiğimi söyledim. Birden çıkışıp kendi problemlerini bana yansıtmamaya çalıştığından yakınmaya başladı. Stres kaynağımı küçümsedi alaycı bir tavırla. Bir de dünkü mevzudan bahsettim, aramanı beklemiştim ancak sen bir şey demeyince meşgul olduğunu düşündüm ilk defa böyle yapıyorsun garip geldi dedim. Çocuklara ayıp oluyor kalkıp gittiğimde dedi. Bilemiyorum 2-3 dakika gün boyu sesini duymadığın sevgilini aramak kaç yıllık arkadaşlarına niye ayıp olsun.. Anlayacağınız nereye gider bu iş bilemiyorum dostlar. Daha anlatmadığım birçok şey var tabii. Bunlar 2-3 aydır minik minik birikiyor ve ben bu ilişkiyle ilgili nasıl bir aksiyon almalıyım, ne hissediyorum bilmediğim bir noktadayım. Uzak mesafedeyiz. Garip bir şekilde içimde ona karşı anlamsız bir şüphe var sürekli. Nedense hep başka insanlarla konuştuğunu, kendini açıkta tuttuğunu düşünüyorum yersiz yere. Bu evhamlardan kurtulmak istiyorum artık ama çok zorluyor bu durum beni. Gitsem pişman olmaktan korkup gidemiyorum kalsam sürekli böyle problemler...
Oyyy vallahi ben sıkılırım şöyle 30 lara gelince mesaj bile atmak istemeyeceksin

Telefon ilişkisi bayar bir yerden sonra sevgilin sıkılmıştır ne olacak iki sene dilek olay hep aynı şeyler
Naptın aşkım? Napim aşkım özledim aşkım bende aşkım şöyle yaparız ilerde böyle yaparız ilerde bir yerden sonra sürekli tekrarı verilen dizi tadı veriyor bakıyor
Ayrıca uzak mesafeden gene iyi gitmiş iki sene taktir ettim
Birebir olsanız bu kadar da sürmezdi belki de
Sen ve onun gerçek hayat akışı farklı siz kendinize dünya kurmuşsunuz ve erkek arkadaşın için çok bir pembe dünyalığı kalmamış gibi
Sen de kendine gel hayatta bir tane erkek yok ya 22 yaşında yas tutacak değilsin
Bir dahaki ciddi ilişkin mümkünse sana yakın olsun akran olsun seviyene uygun olsun vs vs
Tutup da bunla evlenmeyeceğine göre ve okul vs desen minimum 5 sene olsa cıks devamı gelmez bu hikayenin

Daha sık buluşmak için çabalıyorum, o işinden gelemiyorsa ben gidiyorum ayarlayıp. Gitmediğimiz yerler, yapmadığımız aktiviteler illaki var onları bulup ayarlamaya çalışıyorum. Bana geçen anlık fotoğraflar attığımda buna çok mutlu olduğunu söylemişti mesela. Bu tarz ufak konuşma aralarında geçen ve hoşuna giden şeyleri yapmaya çalışıyorum. Anlık beklemediği zamanlarda ya kombinimi ya kendimi ya da nispeten "yaramaz" fotoğraflar yolluyorum. bir şey gördüğümde seveceğini düşündüysem ya da o aklıma geldiyse ona hediye olarak alıyorum. Hasta olduğu zamanlarda yanında olamadığım için iyileşmesi adına evine sağlıklı şeyler sipariş ediyorum. gibi gibi.. birkaç aydır bu saydığım şeylerin hiçbirini yapmadı bana. Doğum günümde kupa aldı :KK70: (Küçümsediğimden ya da beğenmediğimden değil, maddi durumunun da yerinde olduğunu biliyorum. Zor bir süreç de geçirmiyor maddi açıdan. Ama ben onun doğum günü hediyesini günlerce düşünüp özenle seçip/hazırlayınca bu tarz şeyler insana koyuyor açıkçası)
Bu konuda çok haklısın.

Bu gerçekle yüzleşmek zor olsa da haklısınız sanırım. Bir alışmışlık var bunu aşamamaktan korkuyorum ama biliyorum ki önünde sonunda aşılıyor. Ben de öyle düşünüyorum 7 dk çok az ve bu eğer onu rahatsız etmemişse, ben uyuyorum dediğimde(sınava çalıştığım için erken uyuyup erken kalkıyorum keyfi değil) bi iki dakika arama ihtiyacı hissetmiyorsa, dediğiniz gibi onun içinde artık bizden geriye ne kalmış emin değilim. Bana böyle hissettirdiği için içimde üzüntünün yanı sıra ona karşı dehşet bir öfke var. Bu normal mi bilmiyorum..

Aradaki yorumlarda gördüm ki sevgilin manipülasyon yapıyor şifresini değiştirip senin güvensizliğinden oldu diyor yarın başka bir şey yaptığında senin yüzünden oldu senin güvensizliğin buna yol açtı diyerek üste çıkmaya çalışacak. Bunlar hoşuna gitmiyorsa onun da ayrılmak gibi bir seçeneği var madem çok rahatsız oluyor güvensizlikten ayrılsaydı belli ki bir şeyler karıştırıyor.

Sen instagramında ya da telefonunda onun istemediği bir şey yapmadıysan ve birden her şeyin şifresini değiştirip bir şeyleri değiştiriyorsa maalesef hoş olmayan şeyler yapıyor diye düşünürüm.
Sevgilin güvensizlik meselesini açtığında hiç alttan alma eeehh işine gelmiyorsa ayrıl ben böyleydim ama mesele bu değil şifreni değiştirmen benim güvenimle alakalı değil bunu anlamayacak kadar aptal değilim de kendine güvenir şekilde.

Sizin açınızdan ekstralar nedir? Bana da fikir olsun diye sormak istedim.
Ben ekstra sevmiyorum ki, rutin seviyorum, monotonluk seviyorum, sıkıcılık seviyorum. Bin yıllık evliyim, ne heyecanı ne ekstrası 😂

Ama şu saydıkların benim bin yıllık kocamla birbirimize yaptığımız şeyler zaten gidip gelme kısmı hariç. O yüzden ekstra değil dedim.

şimdi yazı tarzından ben senin çok naif olduğunu hissettim ve bu çok güzel bir şey. anlamadığım siz yüz yüze görüşmüyor musunuz? uzak mesafe ilişkisi gibi bir şey mi? neden sen uyumaya giderken o sürekli arkadaşlarıyla görüşüyor? ben böyle bir şeyi sürekli kabul etmezdim şahsen. rutin bozulduğunda huzursuz hissetmen normal ama sürekli olmaya başladıysa burada farklı bir şeyler dönüyor demektir. bence sen sınavlarına kadar bu ilişkini bitirme (sınavını etkilemesin diye söylüyorum). bu sürede rahat bırak isterse yazsın isterse yazmasın o nasılsa sen de öyle davran sen de biraz arkadaşlarınla kahve içmeye git biraz kafanı dağıt hayatının merkezine sınavı ve onu koyma bu çok yanlış olur. onun senin stresini küçük görmesine de asla izin verme.

Olabilir her ilişki evliliğe gidecek diye birşey yok ....Duygular da insanlar gibi....hata zaten sonsuz sanmakta....Elimizde ölüm günümüz bile yok ....hayatımızın garantisi yokken hayatımızdaki insandan garanti beklemek anlamsız.....bekleyebilirsinizde. O ayrı .....ama 40 yıllık evlilikler bitiyorsa demekki durup bı düşünülmeli....iki kişi isterse sevgi oluyor bur kişi bitti deyince bitiyor.....Gerisi topla tüfekle bilmem kaç çocukla bilmem kaç sene oldu sözüyle beni sevmeyen insan yanımda dursa ne olur durmasa ne olur.... Gönlü yola çıkınca birinin ister seve seve ister zorla uğurlanir......

şimdi yazı tarzından ben senin çok naif olduğunu hissettim ve bu çok güzel bir şey. anlamadığım siz yüz yüze görüşmüyor musunuz? uzak mesafe ilişkisi gibi bir şey mi? neden sen uyumaya giderken o sürekli arkadaşlarıyla görüşüyor? ben böyle bir şeyi sürekli kabul etmezdim şahsen. rutin bozulduğunda huzursuz hissetmen normal ama sürekli olmaya başladıysa burada farklı bir şeyler dönüyor demektir. bence sen sınavlarına kadar bu ilişkini bitirme (sınavını etkilemesin diye söylüyorum). bu sürede rahat bırak isterse yazsın isterse yazmasın o nasılsa sen de öyle davran sen de biraz arkadaşlarınla kahve içmeye git biraz kafanı dağıt hayatının merkezine sınavı ve onu koyma bu çok yanlış olur. onun senin stresini küçük görmesine de asla izin verme.
Çok teşekkür ederim çok tatlısınız evet haklısınız bu dediklerinizi uygulayacağım. Bir süredir merkeze onu koymak gibi bir hata yaptım maalesef şimdi telafi etme zamanı, 2 haftada bazen ayda bir görüşüyoruz ama gerçekten çok çok zor. ilişkiyi dediğiniz gibi biraz gelişigüzel bırakacağım zaten bir şeyler varsa illaki çıkar diye düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim çok tatlısınız evet haklısınız bu dediklerinizi uygulayacağım. Bir süredir merkeze onu koymak gibi bir hata yaptım maalesef şimdi telafi etme zamanı, 2 haftada bazen ayda bir görüşüyoruz ama gerçekten çok çok zor. ilişkiyi dediğiniz gibi biraz gelişigüzel bırakacağım zaten bir şeyler varsa illaki çıkar diye düşünüyorum.
kesinlikle öyle rutine binen ilişkilerde bazı erkekler biraz rahatlıyor zaten benimle diyor ve canları nasıl istiyorsa öyle yapıyorlar. benim en sevdiğim laf "eğer ters giden bir şeyler varsa sistem bunu kesinlikle önüne getiriyor" Allah daha fazla kandırılmamamız için üzülmememiz için sinyalleri bize gönderiyor. bize düşen tek şey o sinyalleri doğru değerlendirip anlamak ve ona göre hareket etmek. asla hiçbir şeyi görmezden gelme. bir erkek istediği zaman iki eli işte olsa bile arıyor ya da geliyor muhakkak. bunları unutma

Bende de böyle oldu rutin dışına cıkınca ortalığı birbirine kattım fallar tarotlar da dahil hahaha bunlarda bile adam seviyor çıkıyordu tüm hafta sonu ağladığım oldu aldatıldığımı düşünüp instagram listesini 10 kere inceledim 😂 halbuki rutin dışına çıktığında sonraki sohbetlerde o günü anlatınca uyumluydu söyledikleri sonra iş yerinden felan kadınlar sevgilimin olduğunu bile bilmeden çok takıntili birisin hayatın zor olur her şeyde dediler ben de saldım. 😅 sonra bana böyle baskı yapsalar uzaklaşacağımı düşündüm ister istemez itiyordum adamı simdi rahatım randevumuz çok güzel geçti ilk flört anlarındaki heyecanı hissettim biz stressliysek fark etmeden o heyecanı biz bitiriyoruz malesef.

ben de uzak mesafedeyim, sınav hazırlığındayım. sizi çok iyi anlıyorum. ne kadar anlayışlı olsam ne kadar güvensem de derslerden, yalnızlıktan, aile evinden bunalıp birkaç kez kriz yarattığım oldu. onu çok özlüyordum. çok şükür bizde hasret bitiyor az kaldı.
biraz kendi haline bırakıp kendinize derslerinize odaklanın derim. araya hafiften bi hasret girsin. bunu ders çalışıcam diyip kısa keserek yaparsanız size tavır da yapamaz, sonuçta çalışma konuşalım diyecek hali yok. çok yoğun çalışıyorum diyebilirsiniz. bakalım o zaman davranışları nasıl olacak.
bir de şu mesele var, işin sonu evliliğe çıkacak mı ciddi düşünüyor musunuz? böyle bir düşünceniz yoksa uzak mesafeden sıkılmış olabilir. işin ucunda evlilik varsa insan ne de olsa bu günler geçecek birlikte olacağız az kaldı diye düşünüyor, uzak mesafe biraz daha kolaylaşıyor.

uzak mesafeden sıkılmış olabilir. ne zamana kadar böyle uzak mesafeden sürecek ?
İşte problem de bu bunu bilmiyorum :/ şöyle ki planımızda kpssye hazırlanıp onun yanıma gelmesi vardı son açıklamadan sonra o kalmadı, şu an farklı bi iş modelinin olduğunu ve yanıma gelmek için para biriktirdiğini söylüyor. İş olursa işini buraya aldıracağını aldıramazsa da benim yatay geçiş aldırıp yanına gelebileceğimi eğer istediği miktarlarda kazanırsa bunları rahat gerçekleştirebileceğimizi söyledi. Ailesini tanıyorum ailesi beni çok seviyor. Özellikle annesi. Yani ne kadar sürer bilmiyorum ama bi iki yıl daha var gibi. Minimum bi sene

ben de uzak mesafedeyim, sınav hazırlığındayım. sizi çok iyi anlıyorum. ne kadar anlayışlı olsam ne kadar güvensem de derslerden, yalnızlıktan, aile evinden bunalıp birkaç kez kriz yarattığım oldu. onu çok özlüyordum. çok şükür bizde hasret bitiyor az kaldı.
biraz kendi haline bırakıp kendinize derslerinize odaklanın derim. araya hafiften bi hasret girsin. bunu ders çalışıcam diyip kısa keserek yaparsanız size tavır da yapamaz, sonuçta çalışma konuşalım diyecek hali yok. çok yoğun çalışıyorum diyebilirsiniz. bakalım o zaman davranışları nasıl olacak.
bir de şu mesele var, işin sonu evliliğe çıkacak mı ciddi düşünüyor musunuz? böyle bir düşünceniz yoksa uzak mesafeden sıkılmış olabilir. işin ucunda evlilik varsa insan ne de olsa bu günler geçecek birlikte olacağız az kaldı diye düşünüyor, uzak mesafe biraz daha kolaylaşıyor.
evet ciddi düşünüyoruz aileler tanışıyor ama sırf aileler tanıştı diye garanti gözüyle de bakmamak lazım bence. Şu an para biriktirme derdinde zaten ikimiz de çalışıp meslek sahibi olup düzenli gelir elde etmeden ben farklı bir şehre taşınıp evlilik düşünmem. Aslında uzak mesafeden sıkılan benim o sonunda sen varsan sabrederim diyor sorduğumda. Bilmiyorum böyle demek yerine aksiyon alınıp en kısa sürede bi araya gelmek daha samimi bence. Çok paronayağım bazen benim kadar yakında olmak istemediğini bu tarz laflarda da sanki razı oluyormuş gibi göründüğünü düşünüyorum bazen. Belki gerçekten böyledir belki değildir bilmiyorum ama böyle sürekli şüphe duymamın kendim için sağlıksız olduğunu düşünüyorum..

Bende de böyle oldu rutin dışına cıkınca ortalığı birbirine kattım fallar tarotlar da dahil hahaha bunlarda bile adam seviyor çıkıyordu tüm hafta sonu ağladığım oldu aldatıldığımı düşünüp instagram listesini 10 kere inceledim 😂 halbuki rutin dışına çıktığında sonraki sohbetlerde o günü anlatınca uyumluydu söyledikleri sonra iş yerinden felan kadınlar sevgilimin olduğunu bile bilmeden çok takıntili birisin hayatın zor olur her şeyde dediler ben de saldım. 😅 sonra bana böyle baskı yapsalar uzaklaşacağımı düşündüm ister istemez itiyordum adamı simdi rahatım randevumuz çok güzel geçti ilk flört anlarındaki heyecanı hissettim biz stressliysek fark etmeden o heyecanı biz bitiriyoruz malesef.
haha sende kendimi gördüm resmen. Ben de çok takıntı yapıyorum en ufak şeyin altında bir şeyler aramaya başlar oldum. Nasıl saldın peki? ben bazen salmış gibi davransam da arkaplanda kafamı hala bu tarz şeylerin meşgul ettiğini fark ediyorum bazen ve bu çok sinir bozucu.

İşte problem de bu bunu bilmiyorum :/ şöyle ki planımızda kpssye hazırlanıp onun yanıma gelmesi vardı son açıklamadan sonra o kalmadı, şu an farklı bi iş modelinin olduğunu ve yanıma gelmek için para biriktirdiğini söylüyor. İş olursa işini buraya aldıracağını aldıramazsa da benim yatay geçiş aldırıp yanına gelebileceğimi eğer istediği miktarlarda kazanırsa bunları rahat gerçekleştirebileceğimizi söyledi. Ailesini tanıyorum ailesi beni çok seviyor. Özellikle annesi. Yani ne kadar sürer bilmiyorum ama bi iki yıl daha var gibi. Minimum bi sene
sarı çizmeli mehmet ağa.
sen bu ilişkiyi gözden geçir
yakınındaki biriyle gününü gün etmek varken neden uzaktaki bi insan için 2 sene daha bu uzaklığa katlanasın ?
katlanmaya değer mi ?
bak sana zaman bile ayırmak zor geliyor artık onun için
o da kendince artık uzaktaki birine duygusal yatırım yapmak istemiyor olabilir

kesinlikle öyle rutine binen ilişkilerde bazı erkekler biraz rahatlıyor zaten benimle diyor ve canları nasıl istiyorsa öyle yapıyorlar. benim en sevdiğim laf "eğer ters giden bir şeyler varsa sistem bunu kesinlikle önüne getiriyor" Allah daha fazla kandırılmamamız için üzülmememiz için sinyalleri bize gönderiyor. bize düşen tek şey o sinyalleri doğru değerlendirip anlamak ve ona göre hareket etmek. asla hiçbir şeyi görmezden gelme. bir erkek istediği zaman iki eli işte olsa bile arıyor ya da geliyor muhakkak. bunları unutma
ben de öyle düşünüyorum. Ben evham yapsam ve sürekli kontrol etmeye çalışsam kendime zarar. Zaten aldatan, ilgisi azalan insanla iletişimde kopukluklar daha sık yaşanıyor. Arayınca ulaşılamıyor vs. Evet birkaç gündür az konusuyoruz ama allah var aradığımda ona ulaşamadığım süre maks yarım saattir o da ilişki boyunca bir iki kere oldu. O yüzden dediğin gibi kesinlkle görmezden gelmemek ama takmamak da lazım. İkisi arasındaki dengeyi sağlamak çok kritik.

X