Sevgilinin anne düşkünlüğü

Simdi söyle birsey var: Benim esimde annesine düskün, ama her zaman bir birey gibi davranir, dengeyi kurar. Haksiz olana "Haklisin" demez bu anne oldun ben olsun fark etmez. Bizde kayinpederimi ve kayinvalidemi yakinimiza getirdik cünkü uzakta oturuyorlardi. Biz bundan sikayetci alsa degiliz. Lakin sizin durumunuzda söyle bir problem var. Beraber yasamayi gectim, onu kabul etmenize hic gerek yok: Annesi simdiden ogluna "asik" (cocuklar icin askim, hayatimin anlami, evimin diregi gibi benzetmeleri oldukca yalnis buluyorum, siz yazdiginiz icin öyle yazdim) ise o zaman Allah gecinden versin esi vefat etse bu sorun olabilir, cünkü bazi kadinlar ogullarini eslerinin rolüne tikiyor, yani bagimsiz hayatlarini kendileri bitirip kendi sorunluluklarini cocuklarina bagliyorlar. Bence böyle seyleri bastan konusup öyle karar verin.

Simdi söyle birsey var: Benim esimde annesine düskün, ama her zaman bir birey gibi davranir, dengeyi kurar. Haksiz olana "Haklisin" demez bu anne oldun ben olsun fark etmez. Bizde kayinpederimi ve kayinvalidemi yakinimiza getirdik cünkü uzakta oturuyorlardi. Biz bundan sikayetci alsa degiliz. Lakin sizin durumunuzda söyle bir problem var. Beraber yasamayi gectim, onu kabul etmenize hic gerek yok: Annesi simdiden ogluna "asik" (cocuklar icin askim, hayatimin anlami, evimin diregi gibi benzetmeleri oldukca yalnis buluyorum, siz yazdiginiz icin öyle yazdim) ise o zaman Allah gecinden versin esi vefat etse bu sorun olabilir, cünkü bazi kadinlar ogullarini eslerinin rolüne tikiyor, yani bagimsiz hayatlarini kendileri bitirip kendi sorunluluklarini cocuklarina bagliyorlar. Bence böyle seyleri bastan konusup öyle karar verin.
İşte dediğiniz gibi zaten. Normal bir anne oğul ilişkisi olsa amenna. Ama kadın oğlunun dibinden ayrılmak istemiyor. Bahsi geçen konuyu açan da zaten kadınmış. İşte babana bir şey olursa ben senle kalırım ya da sen bana taşınırsın demiş. Onun dışında da geldiğinde gitmek istemiyormuş. Hani babamdan boşan gel benle yaşa desem kabul eder diyor o derece

Hic ayri yasiyor gibi değiller ama anlattiklariniza bakarsak
Yani adamin ayri evi var ama her detayini annesi biliyor ve oglum da oglum diyerek adamın evinde yalnız kalmasini da istemiyor
Kisaca hayatının her alaninda var olma cabasinda
Bilemedim, bana cok normal gelmedi her gun konusmalar falan
Ben de yillardir yalniz yasarim simdilerde annemle gun asiri konusuruz o da tek kiz evlat benim, herkes dertlendikce beni arar bir de babamin kaybi annemi cok etkiledi ondan benle dertlesir. Fakat o da gunduz çalışıyorum diye aramaz akşamlari arar yani sizin sevgilinin olayi cok normal değil
Aynen öyle. Bu yüzden de tedirginim.

İşte dediğiniz gibi zaten. Normal bir anne oğul ilişkisi olsa amenna. Ama kadın oğlunun dibinden ayrılmak istemiyor. Bahsi geçen konuyu açan da zaten kadınmış. İşte babana bir şey olursa ben senle kalırım ya da sen bana taşınırsın demiş. Onun dışında da geldiğinde gitmek istemiyormuş. Hani babamdan boşan gel benle yaşa desem kabul eder diyor o derece

O zaman bence iyice düsünün tasinin. Benim de iki oglum var (Allah uzun ömürler versin), ama sahsen böyle davranmam. Kadin belli ki evliliginde mutsuz. Erkek arkadasinizin dengeyi kurabilmesinden en ufak süpheniz varsa evlenmeyin. Hepimiz kiymetlisi annelerimiz ve babalarimiz, ama hepimizinde bir özel hayati var sonucta

2 aydır biriyle görüşüyorum arkadaş vasıtası ile tanıştık. O 32 yaşında ben 29.benden çok etkilendiğini söyledi ben de onu çok beğenmiştim bu yüzden corona yüzünden yüz yüze haftada 3-4 görüşebilsek de her gün nerdeyse 2 saat telefonda konuşuyoruz. Zaten arkadaşım da onun çok düzgün çok efendi biri olduğunu söylemişti.
Bu süre içinde onu gerçekten çok sevdim. Çünkü gerçekten beyefendi saygılı birisi. Bana da çok değer veriyor. Ama bir konu canımı inanılmaz sıktı.
Annesine çok düşkün. Annesi de ona. Anladığım kadarıyla annesi sessiz sakin bir kadın değil. Oğluna da aşık. Her neyse bu sorun değil ama bugün erkek arkadaşım yarın bir gün babama bir şey olsa ben annemi yanıma alırım mecburen dedi. Açıkçası buna şok oldum. Çünkü bir hafta öncesine kadar sömestrda nişan yapalım diyen kişi böyle bir şey için en azından fikrimi alma inceliği göstermiyor. Dereyi görmeden paça sıvıyorum farkındayım ama ben mutlu evliliğin ailelerle olabildiğince az iletişimden geçtiği kanaatindeyim. Kesinlikle ne kendi annemle ne kayınvalidemle yaşamak istemem. Zaten bunu duyunca buz kestim. 5 dakika sonra da kapattık telefonu. Aklım hala bu konuda. Ne düşünüyorsunuz?
Koronaya rağmen de olsa haftada 3_4 gün buluşmaniz azmi sizce. Hergunmu buluşmak gerek diye düşünüyorsunuz. Sikilmiyormusunuz yahu 😁 günde 2 saat telefonda konuşacak birşeylere bulmanız çok iyi valla. Anne konusuna gelince şimdi düşüncesi böyle ise ilerdede aynısı olur. Eğer tek çocuk ise saygı duyardım ama kardeşleri var ise kabul etmez baştan bitirirdim

Nefret ederim anne düşkünü erkekten zaten. Ben de annemi babamı severim aöa artık kaç yaşıma geldim. Annemle telefonda konuşmam 30 saniyeyi almaz. Ama o her gün konuşur. Annesi sürekli yanına gelmek istiyormuş zaten onda kalmak istiyormuş eşiyle arası çok iyi değilmiş. Benimki aslında annesinin gelmesine çok razı değil ama şu an böyle. Babama bir şey olsa benim gönlüm razı olmaz onun tek kalmasına falan dedi. Çok değişik hissettim. Halbuki ben başka bir şehire taşınıp orda yaşama umudundaydım konuyu da bir süre sonra açmak istiyordum böyle bir şey dedi. Çok iyi biri ama bu aile işlerini sevmiyorum. Hele burda okuduğum konular şahit olduğum şeylerden sonra anneci bir erkekle evlenmek istemem.
Geç şu çok iyi biri laflarını çünkü evlenince gözü anasından başkasını görmediği zaman görürsün iyimiymiş nasılmış. Benim eşimde sözde modern, ileri görüşlü, eğitimli, anasının babasının yanında durmak istemeyen biriydi bi evlendik anasının koynundan babasının kucağından inmez oldu diğer iyi özellikleride yok oldu zaten var olan iyi özellik dediğim özelliklerinde bir anlamı kalmadı. Aşk desen uçtu gitti anlayacağın her şey sıfırlandı 1 yıl bile katlanamadım gerisini sen hesap et işte buradan. Bunları göz önüne alarak evleneceksen evlen yoksa dertsiz başına dert vallahi canım.

Kadın çatlak bence

Koronaya rağmen de olsa haftada 3_4 gün buluşmaniz azmi sizce. Hergunmu buluşmak gerek diye düşünüyorsunuz. Sikilmiyormusunuz yahu 😁 günde 2 saat telefonda konuşacak birşeylere bulmanız çok iyi valla. Anne konusuna gelince şimdi düşüncesi böyle ise ilerdede aynısı olur. Eğer tek çocuk ise saygı duyardım ama kardeşleri var ise kabul etmez baştan bitirirdim
3-4 gün görüşme dediğim işten alıp eve bırakma kafeler vs açık olmadığı için anca telefonda konuşabiliyoruz. Kardeşi var bir tane. Ama kadın gelini ile anlaşamıyormuş. Bir ara aynı evde kalmışlar olmamış. Bana zaten annesi normal biri gibi gelmedi. Gelin hanım sessiz sakin mizaçlı biri sanırım bu yüzden onun hakkında pısırık uyuşuk mıymıntı falan diyormuş ne bileyim ya ısınamadım

Valla panpa hep olumsuz yorum yapıyorsun boşan diyorsun, ayrıl diyorsun şeklinde tonla tepki aldım burdan. Artık böyle ponçikçe mesajlar yazıcam. :bicak:
Oh sebep bu'ymuş çok şükür, biri başına vurdu sandım Miss🤣🤣

M Maria Brown insanın anne babasını sevmesi, onları düşünmesi çok güzel ama biz sevgiyle bağımlılığı karıştırıyoruz.
Erkek arkadaşınızla annesi arasında bağımlılık var, ebeveynlerin hasta olması bakıma muhtaç olması dışında çocuklarıyla yaşamaları uygun değil bence, ne kadının ailesiyle ne erkeğin ailesiyle iç içe yaşanmamalı, bu hem evliliği olumsuz etkiliyor hem gelin/damat ilişkisinde yüzgöz oluyorsunuz hem de bir süre sonra kimsenin kimseye tahammülü kalmıyor.

Şu gün evlenseniz eşiyle iyi geçinemediğini bahane edip kalmaya gelir, siz git diyemezsiniz erkek arkadaşınız da asla git demez.

3-4 gün görüşme dediğim işten alıp eve bırakma kafeler vs açık olmadığı için anca telefonda konuşabiliyoruz. Kardeşi var bir tane. Ama kadın gelini ile anlaşamıyormuş. Bir ara aynı evde kalmışlar olmamış. Bana zaten annesi normal biri gibi gelmedi. Gelin hanım sessiz sakin mizaçlı biri sanırım bu yüzden onun hakkında pısırık uyuşuk mıymıntı falan diyormuş ne bileyim ya ısınamadım
Ayy ne diyormuş 😳 cidden uzaklaşın sizle anlasacagi ne malum onun arkasından diyen sizede der. Yahu bırakın dünyada insanmi kalmadi

Oh sebep bu'ymuş çok şükür, biri başına vurdu sandım Miss🤣🤣

M Maria Brown insanın anne babasını sevmesi, onları düşünmesi çok güzel ama biz sevgiyle bağımlılığı karıştırıyoruz.
Erkek arkadaşınızla annesi arasında bağımlılık var, ebeveynlerin hasta olması bakıma muhtaç olması dışında çocuklarıyla yaşamaları uygun değil bence, ne kadının ailesiyle ne erkeğin ailesiyle iç içe yaşanmamalı, bu hem evliliği olumsuz etkiliyor hem gelin/damat ilişkisinde yüzgöz oluyorsunuz hem de bir süre sonra kimsenin kimseye tahammülü kalmıyor.

Şu gün evlenseniz eşiyle iyi geçinemediğini bahane edip kalmaya gelir, siz git diyemezsiniz erkek arkadaşınız da asla git demez.
Yani bunun çözümü nedir? Durduk yere bu konuyu açsam konu "ya annen ya ben" olayına dönecek. Biraz daha gözlem yapıp eğer tahminlerimde haklıysam ayrılırım.

Ayy ne diyormuş 😳 cidden uzaklaşın sizle anlasacagi ne malum onun arkasından diyen sizede der. Yahu bırakın dünyada insanmi kalmadi
Evet zaten çok şaşırdım bu duruma. Kızcağızı daha önceden de anlattı erkek arkadaşım da kızı biraz ezikliyorlar sanırım. Bir de kızın kimsesi yok işi gücü de yok. Koruyup kollayacağına mıymıntı diyormuş annesi kız için. Bu durum beni çok irrite etti. Kadını sevemedim açıkçası tanımasam da

Evet zaten çok şaşırdım bu duruma. Kızcağızı daha önceden de anlattı erkek arkadaşım da kızı biraz ezikliyorlar sanırım. Bir de kızın kimsesi yok işi gücü de yok. Koruyup kollayacağına mıymıntı diyormuş annesi kız için. Bu durum beni çok irrite etti. Kadını sevemedim açıkçası tanımasam da
Bırak sevmede zaten. Erkek arkadasinmi anlatıyor bide bunları sana. Ayıp degilmi ya 🙄

Yani bunun çözümü nedir? Durduk yere bu konuyu açsam konu "ya annen ya ben" olayına dönecek. Biraz daha gözlem yapıp eğer tahminlerimde haklıysam ayrılırım.
Bunun çözümü eğer siz kendi aileniz dahil kimseyle aynı evde yaşamak istemiyorsanız ilişkiyi sonlandırmalısınız zira bugün babam ölürse annemi yanıma alırım diyen adam yarın babası ölmese de annesiyle yaşar, ki size fikrinizi dahi sormamış, evlenirseniz ben evlenmeden önce söyledim sen de kabul ettin ki evlendik der.

Erkek arkadaşınız size neden bunları anlatıyor ki? Bildiğin dedikodu yapıyo. Dedikodu yapan erkek çok itici yaa istediği kadar eğitimli olsun benim gözümde bir değeri olmuyor böylelerinin

Bence birde bu huyunu düşün karar verirken

X