Şeyda ismi sizce güzel mi?

Cok tatli isim begendim.Kulaga da hos geliyor. Bizde secemedik daha...
Sence hangisi güzel?
1.Leyal
2.Öykü
3.Hülya
4.Belinay
5. Nilay
6.Adelya
7. Belma

Sence hangisi güzel?
1.Leyal
2.Öykü
3.Hülya
4.Belinay
5. Nilay
6.Adelya
7. Belma
Teşekkür ederim belma ismini beğeniyorum çok hoş bir isim gerçekten birde erva ismini çok seviyorum eşim izin verseydi şeyda yerine erva koyacaktık ama erva ismini sevmedi.

Birde geçen şeyda ismini araştırırken isim bulutu denen bi sitede "türklerin eski tanrısı oguz han'ın oğlunun ismi" yazıyordu açıkçası bu anlamı görünce üzüldüm çok ağladım.Araştırdım oğuzhanın şeyda diye bir oğlu yok.Uydurulmuş olma ihtimali çok yüksek değil mi hanımlar? İçime bi kurt düştü. :110:

Birde geçen şeyda ismini araştırırken isim bulutu denen bi sitede "türklerin eski tanrısı oguz han'ın oğlunun ismi" yazıyordu açıkçası bu anlamı görünce üzüldüm çok ağladım.Araştırdım oğuzhanın şeyda diye bir oğlu yok.Uydurulmuş olma ihtimali çok yüksek değil mi hanımlar? İçime bi kurt düştü. :110:

O isim bulutu sitesi hiç güvenilir değil canım. Ben de anlamı yalan yanlış belirtilen çok isim gördüm o sitede 🤔

Oğuz Han da Türklerin eski tanrısı değil, eski atası benim bildiğim kadarıyla.
Evimde bulunan bir kitaptan baktım şimdi. Oğulların isimleri Dağ Han, Gök Han ve Deniz Han.

Sence hangisi güzel?
1.Leyal
2.Öykü
3.Hülya
4.Belinay
5. Nilay
6.Adelya
7. Belma

Leyal, Nilay, Belma ve Hülya güzel 💖

Belinay anlamı yanlış bilinen isimlerden canım. Gerçek anlamı korku saçan ay, bölünen ay. Bununla ilgili yazılar mevcut.

Öykü tatlı isim aslında ama bu arakar o kadar çok var ki, baydı sanki...

Adelya bana biraz garip geldi. Ama Açelya ismini severim.

O isim bulutu sitesi hiç güvenilir değil canım. Ben de anlamı yalan yanlış belirtilen çok isim gördüm o sitede 🤔

Oğuz Han da Türklerin eski tanrısı değil, eski atası benim bildiğim kadarıyla.
Evimde bulunan bir kitaptan baktım şimdi. Oğulların isimleri Dağ Han, Gök Han ve Deniz Han.
Çok teşekkür ederim kime sorduysam anlamı yanlış diyor zaten.Ben şeyda bülbül hikayesinden etkilenip koymuştum.Cevabınız için tekrar sağolun. :))

Leyal, Nilay, Belma ve Hülya güzel 💖

Belinay anlamı yanlış bilinen isimlerden canım. Gerçek anlamı korku saçan ay, bölünen ay. Bununla ilgili yazılar mevcut.

Öykü tatlı isim aslında ama bu arakar o kadar çok var ki, baydı sanki...

Adelya bana biraz garip geldi. Ama Açelya ismini severim.

Belinayi ben Peygamerimizin sevdigi cicek olarak biliyordum.
Ben Öyküyü bu aralar fazla duymadim bende cok begeniyorum ismi ama begendigim isimler malesef cok hi hi:)))
ama tesekkür ederim cevabin icin

Belinayi ben Peygamerimizin sevdigi cicek olarak biliyordum.
Ben Öyküyü bu aralar fazla duymadim bende cok begeniyorum ismi ama begendigim isimler malesef cok hi hi:)))
ama tesekkür ederim cevabin icin
Bence belma yerine selma (barışçıl demek) koyun demin belmanın anlamına baktım da faydasız ve kaba gibi anlamlarıda varmış

Arkadaşlar cevaplar için sağolun :)

ismi koydunuz mu bilmiyorum ama çok güzel bir isim bence yakın bir arkadaşımın ismi

bu ismi duyunca aklıma onun sevecenliği içten gülümsemesi geliyor.

anlamı da hem cenneteki bülbül demek (Kuran da geçiyor)

hem farsça da aşkından delirmiş çılgın aşık demek

yalnız dikkat isimlerinin anlamlarını taşıyorlar :)

ismi koydunuz mu bilmiyorum ama çok güzel bir isim bence yakın bir arkadaşımın ismi

Kuranda geçiyor mu cennetteki bülbül gerçek mi :)

Çılgın olması hiç sorun değil zaten bende pek normal sayılmam :KK52:

X