Sezaryan doğum sonrasııı

sekeeeerr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2023
49
15
27
Merhabaa, kontrolum üç hafta sonra. Doktorumuda bu sorun için rahatsız etmek istemedim ama şöyler bir sorun var. Sezaryan doğumu yaptıktan sonra bana ne oluyor yani yoğum bakıma mı alıyorlar uyanana kadar, odaya mı alıyorlar yanıma yakınlarım gelebiliyor mu ben uyurken nasıl oluyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi 😞

siz genel anestezi mi istiyorsunuz? eğer öyleyse uyanınca odaya alırlar sizi refakatçiniz de yanınızda olur. epidural isterseniz de belden aşağınızı uyuştururlar uyanık olursunuz bebişi hemen alır sizi de bebişten bir yarım saat sonra odaya alırlar.

Epiduralin tehlikeli olduğunu söylediler, genel anestezi düşünmüştüm aslında çünkü çok panikli birisiyim, korkuyorum açıkcası 🥹

Epiduralin tehlikeli olduğunu söylediler, genel anestezi düşünmüştüm aslında çünkü çok panikli birisiyim, korkuyorum açıkcası 🥹
Sadece genel anestezi olursanız, uyandığınızda tüm kesinin acısını, ameliyatın ağrısını hissedersiniz. Benim yengem ilk doğumunda sadece genel anestezi ile doğum yaptı. Sabaha kadar çığlık çığlığa ağladı. Yerinizde olsam epidurale karşı çıkmazdım. Aynı şekilde bir arkadaşım da doğumdan korkuyordu sadece genel istemiş konuştum ikna ettim iyi ki öyle söyledin hiç acım olmadı dedi.

X