Sezaryen dikiş yeri iltihaplanması

mlkgns92

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mart 2024
13
2
32
Merhabalar, sezaryen doğum yapalı 3 ay oldu. Fakat doğum sonrası antibiyotik kullanıp, hijyenime çok dikkat etmeme rağmen dikişlerimin bir bölümünde iltihaplanma oldu.Ki gazlı bez batikon daima kullandım. Doktoruma gittiğimde iltihaplı bölümü sıkıp dışarı akıttı ve aynı işlemi evde iltihaplı bölüm kuruyana, ödemli bölümün şişliği inenen kadar tekrarlamamı söyledi.Herhangi bi ağrı vs hissetmedim. Tekrar antibiyotik verdi. Emziren anne olduğum için pek kullanma taraftarı değildim fakat mecbur kaldım.Bu iltihaplı bölümü sıkıp akıtma işlemini annem 1 hafta kadar yaptı.Ödemli yerde şişlik biraz kaldı Doktorum zamanla iner dedi.Başka doktorada muayene oldum iç dikişler iyi zamanka ödem düzelir dedi.fakat o zaman bi türlü gelmek bilmedi.Ben inmesini beklerken dün bir baktım hafif bi tık daha şişmiş, yani hiçbir zaman tamamen kaybolmadı, iniyor diyorum tekrar şişkinlik oluyor. Aynı durumy yaşayan var mı ne yapmalıyım, sabırsız mı davranıyorum, normal bir durum mu başına gelen varsa yazsın lütfen. Fikirlerinizi bekliyoru

X