Sezaryen doğumda bebekte nefes almama problemi

Sahindilek0627

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
4
4
35
Hanımlar merhabalar. 3 Şubat'ta sezaryen doğumla bebeğim dünyaya geldi. Doğum esnasında bebeği çıkarmak için karnıma baskı yapıldığını hissettim. Bebek geldiğinde morarmış ve nefes alamıyordu. Hemen entübe edilip yoğun bakıma alındı. Bize verilen bilgi doğumda cigerlerdeki suyu atamamış bu yüzden ciğerlerde sorun oluşmuş makineye bağlı solunum sağlanıyor şuan. Kalbini destekleyici ilaçlar veriliyor. Cigerlerinden sarı balgam şeklinde sıvı geldiği söylendi. Antibiyotik tedavisi veriliyor. Morolim çok bozuk rabbim bu sıkıntıları kimseye yaşatmasın. Benzer sorunlar yaşayan oldumu morele çok ihtiyacım var . Bu süreç nasıl sonuçların bebeğimi ne zaman kucağıma alırım acaba. Yardımlar bilgiler için herkese teşekkür ederim şimdiden.

Hanımlar merhabalar. 3 Şubat'ta sezaryen doğumla bebeğim dünyaya geldi. Doğum esnasında bebeği çıkarmak için karnıma baskı yapıldığını hissettim. Bebek geldiğinde morarmış ve nefes alamıyordu. Hemen entübe edilip yoğun bakıma alındı. Bize verilen bilgi doğumda cigerlerdeki suyu atamamış bu yüzden ciğerlerde sorun oluşmuş makineye bağlı solunum sağlanıyor şuan. Kalbini destekleyici ilaçlar veriliyor. Cigerlerinden sarı balgam şeklinde sıvı geldiği söylendi. Antibiyotik tedavisi veriliyor. Morolim çok bozuk rabbim bu sıkıntıları kimseye yaşatmasın. Benzer sorunlar yaşayan oldumu morele çok ihtiyacım var . Bu süreç nasıl sonuçların bebeğimi ne zaman kucağıma alırım acaba. Yardımlar bilgiler için herkese teşekkür ederim şimdiden.
Merhaba
Aynı durum kuzenimin çocuğu için olmuştu ve 3 haftaya yakın hastanede kalmıştı bebek ve sonunda sağlıkla cıktı ve şuan 6 yaşında.Allah ım şifalar versin tez zamanda yavrunuza sağlıkla kavuşmanız dileğiyle
Sevgiler

Benim kızım da doğumda ciğerlerindeki suyu atamadı. Doğumdan sonra 1 kere yanıma getirdiler sonra hemen yoğun bakıma aldılar. 2 hafta yoğun bakımda kaldı. Şuan 9 aylık gayet sağlıklı geçti gitti o günler. Korkmayın tedavisi bitince çıkarırlar. Geçmiş olsun.

rabbim sağlıcakla kucağınıza aldırsın duanızı eksik etmeyin

Bacım üzme kendini güçlü olmamız lazım şükür bebeğimiz bugün makineden ayrıldı oksijen takviyesi ile kendi kendine nefes alıyor artık. Allah'ın izniyle tüm anneler bebişlerine kavuşur inşallah olumlu düşünün bol bol dua edin
Kaç gün entübe kaldı inşallah bizimde ayrılır cpk uzadı gün haftasına göre korkuyorm artk😞

Benim bebeğim 14 aylık .normal dogumla dunyaya getirdim.4 bebeğimdi doktor doğumu hızlandırmak icin suni sancının yaninda kas gevşetici igne yapti .ondanmi bilmiyorum. Dogdugunda nefes sayisi 50nin altında olmasi gerekirken 85 ti.once benim bilgim yok kuveze almışlar .duzeldi deyip 2 saat sonra yanoma verdiler .ben emzirdim qma nefes alip verisinde bir anormallik oldugunu fatkettim hemen hemsilere haber verdim.tekrar yogun bakima aldilar.cpk zor bir durumdu.2 saat olmus dogum yapali .5 .kattan dogum servisinden giris kata cocuk servisine gittim ohalde doktorla konusmak icine bebegime niye boyle bisey oldu diye.doktor bana ya hamileyken grip olmussundur yada cok hizli bir dogum olmustur dedi.dogumda kas gevseltici yaptilar mi dedi bende yaptilar dedim.2 gun yogun bakimda kaldi .3gun cikardilar nefes sayisi normale donunce.qma o ilk gece cok zor gecti yandi içim cayir cayir...

X