Sezaryen sonrası

esra92li

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2018
605
900
31
Merhaba kadinlar..
18 subatta dogum yaptim 36+1haftalikken. bebegim iki gun yogunbakimda kaldi sezaryen narkozu bebisime gecmis cok sorunu yoktu onlem amacli. Dun evimize geldik simdi iyi. Sezaryenle dogum yaptim beyin tumoru ameliyati oldugum icin cerrahlar normal doguma izin vermedi kafamda yapay kemik var benim icin riskmis. Yalniz sezaryen dogum sonrasi iki gun inanilmaz aci cektim. Su anda hareket ettikce dayanilmaz acilarim oluyor. Bebegimi emzirirken dikislerim aciyor. Gazini bile cikaramiyorum oturup kalkamiyorum. Kucagima cok zor aliyirum ikibuklum geziniyorum. Iyice psikolojim bozuldu. Dogum yaptigimdan bisey anlamadim. Bebegiminher seyini yapmak istiyorum ama cok sancim var. Sagolsun annem geldi o bana yardim ediyor. Bu acilar ne zaman gecer? Ne yapmam gerekir?

Daha çok yeni zamanla azalacak ve geçecek merak etme sana yardimci olacak birinin olmasi cok iyi senin icin anneniz bebekle ilgilenirken siz olabildigince dinlenmeye calisin. Doktorunuzun yazdigi agri kesiciyi kullanin.

Daha çok yeni zamanla azalacak ve geçecek merak etme sana yardimci olacak birinin olmasi cok iyi senin icin anneniz bebekle ilgilenirken siz olabildigince dinlenmeye calisin. Doktorunuzun yazdigi agri kesiciyi kullanin.
Biraz daha rahatladim sanki. Hareket ettikce aci duyuyorum igne gibi batiyor. :)

Geçecek merak etme, bende hiç gitmeyecek sanıyordum. 2 hafta sonra yatıp kalkarken olan sızılar bile çok azalmıştı bende rahatsız etmiyordu. Süpürge hariç her işi kendim yapabiliyordum. 40ımdan sonra hiçbirşey kalmadı.

Hareket etmen lazım sezaryan doğum yaptım ilk gün zordu ikinci gün yürüdüm yavaş yavaş hastanede kolidorunda üçüncü gün evimde kızıma baktım evimin işini yaptım hareket çok önemli 20 dakikada bir yürüyüş yap odaları gez cobuk toparlarsiniz.

Öncelikle hayırlı olsun, güle güle büyütün bebeğinizi.
Ben de 19 Kasım'da sezaryen ile doğum yaptım. Aynı acıları ben de yaşadım, yatakta sağdan sola bile donemiyordum ama geçti, geçiyor. Her gün ağrılarınız daha da azalacak ve daha rahat hareket etmeye baslayacaksiniz. Doktorunuzun verdiği ağrı kesici kullanın, dikiş bölgenizi mutlaka kuru tutun. Ben banyo ve duş sonrası doktorumun tavsiyesi ile fön makinesinin düşük ayarında mutlaka kuruttum.
Ağrılarınız azalsa da yataktan, oturduğunuz yerden oturup kalkarken dikkatli olun.

Geçecek merak etme, bende hiç gitmeyecek sanıyordum. 2 hafta sonra yatıp kalkarken olan sızılar bile çok azalmıştı bende rahatsız etmiyordu. Süpürge hariç her işi kendim yapabiliyordum. 40ımdan sonra hiçbirşey kalmadı.
Ay hadi umarim bu agrilar tamamen gecer. Biraz daha iyiyum sanki. Benim uzuntum bebegimi kucagima bile alamiyordum ona bakamiyorum diye kotu hissetmeye baslamistim ama simdi kucagima alabiliyorum. Agrilar biraz dindi.

Hareket etmen lazım sezaryan doğum yaptım ilk gün zordu ikinci gün yürüdüm yavaş yavaş hastanede kolidorunda üçüncü gün evimde kızıma baktım evimin işini yaptım hareket çok önemli 20 dakikada bir yürüyüş yap odaları gez cobuk toparlarsiniz.
Ilk bikac gun ayakta dik duramiyordum. Egri duruyordum aciyordu yoksa. Simdi evde odalarin arasinda geziniyorum

Öncelikle hayırlı olsun, güle güle büyütün bebeğinizi.
Ben de 19 Kasım'da sezaryen ile doğum yaptım. Aynı acıları ben de yaşadım, yatakta sağdan sola bile donemiyordum ama geçti, geçiyor. Her gün ağrılarınız daha da azalacak ve daha rahat hareket etmeye baslayacaksiniz. Doktorunuzun verdiği ağrı kesici kullanın, dikiş bölgenizi mutlaka kuru tutun. Ben banyo ve duş sonrası doktorumun tavsiyesi ile fön makinesinin düşük ayarında mutlaka kuruttum.
Ağrılarınız azalsa da yataktan, oturduğunuz yerden oturup kalkarken dikkatli olun.
Cok tesekkur ederim. :)

Merhaba arkadaşlar, doğum sonrası derinin kabarmaması ve skar izlerinin giderilmesi için ürünler var. Ben estetik sonrası kullandım bir arkadaşım doğum sonrası. tavsiye ederim

X