sezeryan ile doğum yapanlar doğum anında kaç kilo gidiyor ?

ya bende bu başlığın altına bir kaç soru sormak istiyorum :)

sezaryen de anladığım kadarıyla herkes farklı farklı kilolarla eve dönmüş kimileri az kimileri çok vermiş. Peki bu kiloları verme durumu emzirmeye göre değişiyor mu? Hepinizin hemen sütü geldi mi? emzirirken çok mu kilo veriliyor? Ameliyat iziniz duruyor mu ve sizi rahatsız ediyor mu? Ne kadar zayıflarsan zayıfla göbek kalıyor mu? Kafamda deli sorular :KK70:

sezaryen de anladığım kadarıyla herkes farklı farklı kilolarla eve dönmüş kimileri az kimileri çok vermiş. Peki bu kiloları verme durumu emzirmeye göre değişiyor mu? Hepinizin hemen sütü geldi mi? emzirirken çok mu kilo veriliyor? Ameliyat iziniz duruyor mu ve sizi rahatsız ediyor mu? Ne kadar zayıflarsan zayıfla göbek kalıyor mu? Kafamda deli sorular :KK70:
Kilo verme durumu bebeğin kilosuna suyuna göre değişiyor süt herkeste farklı oluyor kiminde 3 güne gelmezken kiminde hemen geliyor bende hemen gelmişti ameliyat izi çizgi halinde duruyor ve göbek ne yazıkki kalıyor sadece kasa cevorebiliyosun

Kilo verme durumu bebeğin kilosuna suyuna göre değişiyor süt herkeste farklı oluyor kiminde 3 güne gelmezken kiminde hemen geliyor bende hemen gelmişti ameliyat izi çizgi halinde duruyor ve göbek ne yazıkki kalıyor sadece kasa cevorebiliyosun

Çok üzüldüm şu an.. Normal doğum şansım yok maalesef. O yüzden mecburi sezaryen olcam. Ama en korktuğum şey göbeğin kalması 😔

Çok üzüldüm şu an.. Normal doğum şansım yok maalesef. O yüzden mecburi sezaryen olcam. Ama en korktuğum şey göbeğin kalması 😔
Bu bebeğinde sezeryan olacam bunda da bisey yapmayı düşunmuyorm ama siz korse kullanıp yada sarabilirsiniz ama ameliyatinizn iyileşmesini bekleyin 20 günden sonra falan yapin tavsiyem

Merhaba ilk gebeliğimde 21 kilo aldım 🙈
40 gün sonra kontrole gittiğimde 11 kilo vermiştim. Tam emzirme olmadı benim meme+mama. 6 ay içinde bütün kiloyu vermiştim

5 kg gitti.
zaten toplam 11 kg almıştım.
doğum yapali 8 ay oldu ve şu an 54 kg.yum aldığım kg dan daha fazlasını verdim.
58 le hamile kalmıştım. Ne yaptın derseniz hiç bir şey yapmadım
. Ekmekle aram pek yoktur kendimi bildim bileli. Aynı devam ettim. bir de su çok içtim.
tatlımi da yedim meyvemi de yedim. Yemekleri ekmek siz 2 tabak yine yiyorum. Bence kg sıkıntıniz varsa sadece ekmeği hayatınızdan çıkarın.
şimdi canım istemese de kg almak için az az ekmek yiyorum. 2 kg almak için.

Göbek kalacak diye bi sey yok spor filan yapmadim oğlum 1.5 yaşına geldiginde hic doğum yapmamış gibiydim şimdi 2.sezeryani oldum biraz kilom var kendi kendime spor yapıp zayıflamaya calısıcam

Ben 56 kg’yle hamile kaldım. 80 le doğuma girdim. Doğumdan çıktığımda, 2 gün sonra 72 kg( Oğlum 3660 gram doğdu.) Bir hafta sonra 5 kg daha verdim. 67 kg oldum.Bu arada oğlum çok emiyor. Sürekli memede diyebilirim.doğumdan 20 gün sonra 65 kg oldum. Şuan 3 ay oldu 63 kg. İlk ay çok hızlı verdim şuan bir gram bile gitmiyor. Çok ödem olmuştu belki ondan bir kısmı çabuk gitti.sıfır tuz yedim ilk ay ve bol su.
ama şuan dikkat ettiğim söylenemez.
Göbek var evet ama yavaş yavaş gidiyor.
İz için de contractubex verdi Dr . Doğumdan 10 gün sonra başladım çok düzenli kullanmıyorum ama iyi geliyor

52 kg ile hamile kaldım 12 kg aldım bebek 3.5 kg doğdu eve geldigimde sadece 3 kg gitmisti 61 dim yani bir hafta icinde 55 oldum ki neler icmedim yemedim ki sut sun diye ardindan 2 kg aldim 57 oldum akillandim 49 kg a dustum ve 2. Kez hamileyim24 haftalık 55 kiloyum

Hamileliğim boyunca toplam 5 kilo aldım eve geldiğimde 4 kilosu gitmişti kızım 8 aylık doğdu 2150 kiloydu

15 kilo almıştım. Bebek 4450 doğdu. 2 güj sonra eve geldiğimde sadece 5 kilo eksilmişti. İlk ay 5 kilo daha gitti. 4 aylığım hala 5 kilo kaldı emziriyorum ama 2 kişilik yiyorum iştahım çok

sezeryan ile doğum yapanlar doğum anında kaç kilo gidiyor ?
Ben 13 kilo almıştım 2 gün hastanede kaldım eve geldiğimde 9 kilosu gitmişti geriye kalan kiloda 40 i çıkana kadar gitti ama sonrasında ben hiç kilo veremedim garip yanı oda benim iradesizligim diyebilirim 😂

Ben de 13-14 kg kadar aldım, doğumda çok gitmedi 4-5 belki ama sonrasında hızlı bi şekilde çoğu gitti, 2-3 kg kaldı onu da biraz dikkat ederek verdim

X