sezeryan sonrası sarkmış göbek :(

kızlarrrrrr ben tam 30 kilo almıştım sezeryandan 8 ay sonra anca 28 kilo verdım kalan 2de hep benle bel çevresi va ayva göbek olarak kaldı buna ragmen 36bedendim o nasıl bişiyse işte şimdi yine hamileyim tek bildiğim asla 30 kilo almamam gerektiği 16yla bitirsem süper olcak ama bi kerçek varrrr asla tamamen eskisi gibi olmuyosunuz aslaaaaaaaaa hele ikinciden soınra neye benzicek o göbek merak içerisindeyim sanırım sonu liposuctiona giderrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

vücutta oluşan çatlakları " doktor ozon " adında bir çeşit yağ gideriyor. ben de yeni doğum yaptım daha 5 gün oldu. bir arkadaşımm 6 aydır kullanıyor ve vücudundaki çatlakları yok etti. ayrıca yüz için de kullanılıyor sivilce yara vb. şeylere karşı da iyi geliyormuş.

normal doğumdan sonra kalmıyor mu göbek? ya ben ne yapacağım ya bu ilk bebeğim ve bend eçok kilo aldım ya :KK43:(:-)43::KK43::KK43::KK43:

vücutta oluşan çatlakları " doktor ozon " adında bir çeşit yağ gideriyor. ben de yeni doğum yaptım daha 5 gün oldu. bir arkadaşımm 6 aydır kullanıyor ve vücudundaki çatlakları yok etti. ayrıca yüz için de kullanılıyor sivilce yara vb. şeylere karşı da iyi geliyormuş.

bunu nereden temin edebiliriz canım?

bunu nereden temin edebiliriz canım?

internette bölge temsilcileri veya depoları yazıyor ben baktım hemen her yerde var.ama açıkçası boşuna kürek sallamak olur diye düşünüyorum çünkü çatlak tedavisi çok zor bişey hatta imkansız.bu bildiğin zeytinyağının ozonlu haliymiş.belki başka rahatsızlıklarda olumlu sonuçlar verir ama problem çatlaksa 2 kez daha düşünmeli bence.

geçenyıl nisan ayında doğum yaptım 59 kiloyla hamile kalmıştım ve 17 kilo almıştım.doğumdan 10 gün sonra 14 kilo verdim ve 3 kilo fazlam kaldı halen 3 kilo fazlamı taşıyorum:)))
göbeğimde çatlakta var biraz sarkmada var ve bu durum beni rahatsız ediyor.sanırım kilo vermekle ve göbeğimizi sıkılaştırmakla çözülecek bir sorun ama bunu nasıl yapıcam bir fikrim yok:KK43:( ayva göbekli dolaşmaya alıştırsam kendimi iyi olucak:)))))

slm kizlar benimde bebisim 8 aylik
bende gecen hafta basladim rejime (tam rejim sayilmaz) hala emziriyorum bebegimi
1 haftada 1 kilo verdim sadece hamur isi, tatli, kola ve ivir zivirlari birakarak .. amacim zaten hizli degil yavas yavas vermek ve bebegimi emzirmek
ve pilatese basladim inanin bir haftada kimse farketmesede bence karnim toparlanmaya basladi
arkadasin biri ilk sayfada anlatmis alt karin kaslari icin olan hareketi cok super bi hareket
internetten ebru sallinin, alt karin kaslari icin yaptigi hareketlerede bakin onlarda cok faydali ..
sadece normal yemek yemek, bol su icmek ve pilates yapabiliyorsaniz bide yurumek goreceksiniz fazlasiyla yetecek ..
hepimize kolay gelsin :KK66:

kızlarrrrrr ben tam 30 kilo almıştım sezeryandan 8 ay sonra anca 28 kilo verdım kalan 2de hep benle bel çevresi va ayva göbek olarak kaldı buna ragmen 36bedendim o nasıl bişiyse işte şimdi yine hamileyim tek bildiğim asla 30 kilo almamam gerektiği 16yla bitirsem süper olcak ama bi kerçek varrrr asla tamamen eskisi gibi olmuyosunuz aslaaaaaaaaa hele ikinciden soınra neye benzicek o göbek merak içerisindeyim sanırım sonu liposuctiona giderrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

süper :nazar::nazar::nazar::nazar: nasıl verdin ?

Merhaba canım;

Ben de yaklaşık 7 ay önce sezeryan oldum. Zamanla karnım kendini toplamaya başladı canım iki ay çok kısa bir zaman biraz daha sabretmemiz lazım 2 yılı buluyomuş tamamen toparlanması.

Çatlaklar için kesin bi çözüm yok en azından benim bildiğim yok. Ben bikaç aydır aktardan kayısı ve susam yağı aldım ikisini karıştırıp karnıma masaj yapıyorum azalmaya başladıklarını hissediyorum. Bi de banyo yaparken karnına kese yapmanı tavsiye ediyorum sana. Her duştan sonra mutlaka kuru bırakma cildini bebe yağı yada nemlendirici sür. Bepanthen merheminde çatlaklar için iyi geldiğini duymuştum. Karnının daha çabuk toparlanıp sıkılaşması için çekebildiğin kadar mekik çek. kaydirigubbakcemile3 Şimdilik aklıma gelenler bunlar... :nazar:

Bu arada bebişin hayırlı olsun. Allah size bağışlasın a.s.

bende sezaryenla doğum yaptım lazerle dikildi sıfır çatlağım var umarım o inceeeeee dikiş izide tamamen iyileşir anne olmak bunlarada değer ama :KK49:

bende sezaryenla doğum yaptım lazerle dikildi sıfır çatlağım var umarım o inceeeeee dikiş izide tamamen iyileşir anne olmak bunlarada değer ama :KK49:

Doğuma sayılı zaman kaldı benim de sıfır çatlağım var inşallah kilolar da gider hemen, toplamda 11 kg aldım..
lazerle dikiş estetik dikiş oluyor galiba benim dr. uyguluyor mu sormadım ama inş estetik dikiş yapıyordur

ilk kızımı 2008 mayıs ayında sezeryanla doğum yaptım. gebeliğim süresince taplamda 21 kilo aldım. ilk anneliğin vermiş olduğu tecrübesizlik becerisizlik, göğüs uçlarımın olmaması, bebeğin beni emmeyi reddetmesi -ki ağzına bile almadı göğsümü- emziremedim. hiç emmedi... mama ile büyüdü. ilkinde 56 kilo ila hamile kaldım 77 kilo ile doğuma gittim. yemeyerek 17 kilosunu 6 ayda verdim. 60 kiloya düştüm. 1 kilo alarak 2 sene sonra tekrar hamile kaldım.
ikinci kızımı 2011 temmuzda sezeryanla doğum yaptım, 61 kilo ile hamile kaldım 24 kilo larak 85 kilo ile doğum yaptım. dün bir ay oldu şimdi 10 kilo gitti.
benim minik kızım göğüs uçlarımı çıkardı emiyordu, 15 gün sonra sezeryan dikişlerim açıldı. hala iltihaplı akıntım var.. stres, panik, göğüs uçlarımın yarası derken sütüm yok artık. tatlısını da yedim, börülcesini de, tahinini de, süt arttırıcı çayınıda içitm, suyunu da, boş boş emzir.. emzirdim.. her emzirdiğimde ciğerlerime liğme atıldı sanki, boş boş emmekten yandılar, yara oldular iltihap topladılar, ucları mühre gibi kalktı.. artık emzirmiyorum.olanın sütü oluyor artık kabullendim.sütü olcak olana su içse yarıyo.. bütün bunların üzerine 75 kiloluk bir kütle olarak, ortalıkta sanki ben doğurmamışım gibi dolaşıyorum. :KK53: koydum başına süt annesi aptamil milumil i.. görenler daha doğurmadın mı diyorlar..
yok doğurdum bu geri kalanı deyip dumur ediyorum insanları.. kime ne arkadaşım benim g....den göbeğimden.. vardır derdim arkadaş. size mi düştü benim doğum kilolarım:63: doğum yaptığımı bile bile bi tane de içerde unutmuşlar diyene yapıştırıyorum lafı.. bununda dişi çıkanca doğurcam diye :KK51: ben üzüleceğime onlar üzülsünler. benim loğusalık depresyonum, emzirmek isteyipde emziremediğim bebeğimin bakışları, yeni abla olan kızımın kıskançlık krizleri, yaşlı karılar gibi oldun toplayamazsın diyen kocam yeter bana.. intihar mı ettireceksiniz adamı ? :18:
ikinci doğumumda kimsenin ne dediğine hi ç kulak takmayacağım diyen ben.. herşey batar oldu.. nerden nereye geldim kızlar. ilkinde az bi göbeğim kaldı.. şimdi sezeryan yerimden yarım karış aşağıyakadar sarkan bi yağ kütlem var.. ama benimde bi canım var, kimin dediğinden bana ne diyorum bazen. ama biliyorum olmuyor. ikincide insan vücudu daha fazla koyuyor. mutlaka genetik farklılıklar olabilir. ilkinde topladı sayılırdı. şimdi ikisini birden koyverdi göbeğim. tek teselllim sağlıklı iki kızımın olması.. takmamaya çalışın derim.ben dün rejime girdim. kilo giderde sarkan göbek anca sporla toplar.. dilerim kimse kendini benim kadar yıpratmaz... hayatın sizi üzmesine izin vermeyin...

cnm benim ya en iyisini yapmisin zaten milletin ne dedigine bakarsan ohooo
:KK24: bosver nice 100 2000 kiloluk insanlar zayifliyo senmi zayiflamiyacaksin takma bosverrr

cnm nedir sorunun anlat derdini anlatmayan dermamini bulamaz demi?:KK34:
kac kilosun kaca düsmek istiyosun ben sana destek olmak isterim eger bi sakincasi yoksa okey :KK54:

Hiç üzülmeyin canım yaa... benimde doğumdan 4 ay sonraya kadar koca bir göbeğim vardı, insanların bakışlarından bunalmıştım, çok iyi anlıyorum. Toparlarsın kendini ama daha çok yeni doğum yapmışsın, biraz müsade ver kendine. Birkaç ay geçsin, dikişlerin iyileşsin, güzel bir rejim ve sporla bence herkese haddini bildirirsin. Yeterki insan kendisi istesin.

yaa benim göbeğim löpcük löpcük yumoş gibi hamur gibi yani. var mı bu dertten kurtulan

ilk kızımı 2008 mayıs ayında sezeryanla doğum yaptım. gebeliğim süresince taplamda 21 kilo aldım. ilk anneliğin vermiş olduğu tecrübesizlik becerisizlik, göğüs uçlarımın olmaması, bebeğin beni emmeyi reddetmesi -ki ağzına bile almadı göğsümü- emziremedim. hiç emmedi... mama ile büyüdü. ilkinde 56 kilo ila hamile kaldım 77 kilo ile doğuma gittim. yemeyerek 17 kilosunu 6 ayda verdim. 60 kiloya düştüm. 1 kilo alarak 2 sene sonra tekrar hamile kaldım.
ikinci kızımı 2011 temmuzda sezeryanla doğum yaptım, 61 kilo ile hamile kaldım 24 kilo larak 85 kilo ile doğum yaptım. dün bir ay oldu şimdi 10 kilo gitti.
benim minik kızım göğüs uçlarımı çıkardı emiyordu, 15 gün sonra sezeryan dikişlerim açıldı. hala iltihaplı akıntım var.. stres, panik, göğüs uçlarımın yarası derken sütüm yok artık. tatlısını da yedim, börülcesini de, tahinini de, süt arttırıcı çayınıda içitm, suyunu da, boş boş emzir.. emzirdim.. her emzirdiğimde ciğerlerime liğme atıldı sanki, boş boş emmekten yandılar, yara oldular iltihap topladılar, ucları mühre gibi kalktı.. artık emzirmiyorum.olanın sütü oluyor artık kabullendim.sütü olcak olana su içse yarıyo.. bütün bunların üzerine 75 kiloluk bir kütle olarak, ortalıkta sanki ben doğurmamışım gibi dolaşıyorum. :KK53: koydum başına süt annesi aptamil milumil i.. görenler daha doğurmadın mı diyorlar..
yok doğurdum bu geri kalanı deyip dumur ediyorum insanları.. kime ne arkadaşım benim g....den göbeğimden.. vardır derdim arkadaş. size mi düştü benim doğum kilolarım:63: doğum yaptığımı bile bile bi tane de içerde unutmuşlar diyene yapıştırıyorum lafı.. bununda dişi çıkanca doğurcam diye :KK51: ben üzüleceğime onlar üzülsünler. benim loğusalık depresyonum, emzirmek isteyipde emziremediğim bebeğimin bakışları, yeni abla olan kızımın kıskançlık krizleri, yaşlı karılar gibi oldun toplayamazsın diyen kocam yeter bana.. intihar mı ettireceksiniz adamı ? :18:
ikinci doğumumda kimsenin ne dediğine hi ç kulak takmayacağım diyen ben.. herşey batar oldu.. nerden nereye geldim kızlar. ilkinde az bi göbeğim kaldı.. şimdi sezeryan yerimden yarım karış aşağıyakadar sarkan bi yağ kütlem var.. ama benimde bi canım var, kimin dediğinden bana ne diyorum bazen. ama biliyorum olmuyor. ikincide insan vücudu daha fazla koyuyor. mutlaka genetik farklılıklar olabilir. ilkinde topladı sayılırdı. şimdi ikisini birden koyverdi göbeğim. tek teselllim sağlıklı iki kızımın olması.. takmamaya çalışın derim.ben dün rejime girdim. kilo giderde sarkan göbek anca sporla toplar.. dilerim kimse kendini benim kadar yıpratmaz... hayatın sizi üzmesine izin vermeyin...

Allah yardımcımız olsun ikinci doğumda kilolar artıyor. benimde öyle oldu. ilk doğumumda 3 aydan sonra toparlamaya başlamıştım. şimdi ikinci doğumumu yaptım
3 ay oldu doğum yapalı, hatırı sayılır bir göbekte bende var.
büyük kızım ilkokul 1 e gidiyor. annem ikinciyide doğur bakarım dedi. ama yaşı bayağı ilerlediği için
işimi bıraktım kızıma ben bakıyorum annemde yardımcım.
Ama yaşlılıktanmıdır nedir çocuk doğdu doğalı söyleniyor.:)
anlicanız her iş bana bakıyor.
kendime vakit ayırıpta ak düşen saçlarımı boyatmaya dahi gidemiyorum
göbeğimide kafaya takıyorum
benimde sütüm baştan beri yeterli değil
minik kuşum aptamil AR ve arada diğer mamalardan veriyorum
böle stresli günler geçirmeye devam edersem sütüm hepten gidecek heralde.
beni görenlerde diyorki 5-6 aylık hamile gibisin...
sanki kendileri aynı sorunları yaşamadı
gerçi kendimi bırakmaya hiç niyetim yok Allahın izniyle hele bir 5 ay geçsin
kızım biraz toparlasın spora başliyimde görsünler bakalım...
sanki insanlar başkalarının kusurlarını yüzüne vurmaktan zevk alır hale gelmiş.
kocam hariç en yakınlarım bile laf sokuşturup duruyor
takmiyim diyorum ama olmuyorki illa takılıyor kafama.
halbuki ne kadart yanlış davranıyorlar
zaten sütüm az, iiicene kaçıracaklar sütümü:KK43:(

ben 35 gunluk anneyım ama karnım oyle kalmadı pek 16 kılo almıstım 10 kılosu dogumda gıttı ama mekık cekmeye hazır degılım dun denedım acıdı ama hıc catlagım yok kullandıgım krem cok ıyıydı ve amelıyat ızımde naısl dıktıyse bır yerınız cızılır ya aynen oyle vallaha doktorum kadındı herhalde cok ozen gosterdı allahtan bu catlak ve ız olmadı en buyuk korkumdu ya o catlaklar olsaydı kafayı yerdım

selam kızlar
hamilelik öncesi 46 kiloydum kendimi bildim bileli hiç kilolu olmadım minyon tipliyim
neyse hamilelikte tam 20 kilo almıştım,doğum yaptım ilk günler herkes dalga geçti göbeğimle
bir hafta sonra doktorumda onayını alarak sezeryan sonrası bantlı korse kullandım
gün içerisinde 2,3 saat takıyordum sıkılınca tekrar çıkarıyordum
doğumdan sonra 6 ay evde bebeğime tek başıma baktım,her işimi kendim yaptım oldukça hareketli geçiyordu zaten günlerim
neyse normalde ben suyu çok seven içen biriyim buda önemli bir nokta
doğumdan 2 veya 3 ay sonra mekik aletiyle (tota care) mekik çekmeye başladım
birde sürekli her fırsatta karnımı içime çekip nefesimi tutuyordum 10 a kadar sayıp geri bırakıyordum (bunu her fırsatta otururken yatarken sohbette yapıyordum)

doğumdan 7 ay sonra işe başladım görenler inanmıyordu doğum yaptığıma
ne kilo ne göbek eskisi gibiydim hatta çoğu kişi karnıma dokunuyordu korsemi var gerçek mi diye

gelelim yumuşaklık konusuna kilo ve göbeğim gitmişti ama karnımda eskisi gibi sert değildi yumuşacıktı
doğum yapalı 1 yıl olmuştu güzellik merkezinden bir paket aldım
kavitasyon+lenf drenaj+power plate
bütün bunların yararını görmedim diyemem ayrıca güzellik uzmanı arkadaşım kavitasyon esnasında loreal perfeck slim diye bir sıkılaştırıcı sürüyordu
bu kremi ayrıcada kullandım faydasını gördüm

ve sonuççç hamilelik öncesine dönmüştüm
haa birde sezeryan dikiş izleri içinde contratubex adında krem var onu kullanıncada birşey kalmıyor iz kayboluyor

şimdi yine hamileyim hemde ikiz bebekler bakalım doğum sonrası aynı işlemleri yapınca işe yarayacakmı
kilodan korkmuyorum bir ekilde gidiyor ama bu sarkıklık olursa iyice araştırırım hiçbir işlemin faydasını görmezsem
ben gerdirme operasyonunu düşünürüm

Son düzenleme:
selam kızlar
hamilelik öncesi 46 kiloydum kendimi bildim bileli hiç kilolu olmadım minyon tipliyim
neyse hamilelikte tam 20 kilo almıştım,doğum yaptım ilk günler herkes dalga geçti göbeğimle
bir hafta sonra doktorumda onayını alarak sezeryan sonrası bantlı korse kullandım
gün içerisinde 2,3 saat takıyordum sıkılınca tekrar çıkarıyordum
doğumdan sonra 6 ay evde bebeğime tek başıma baktım,her işimi kendim yaptım oldukça hareketli geçiyordu zaten günlerim
neyse normalde ben suyu çok seven içen biriyim buda önemli bir nokta
doğumdan 2 veya 3 ay sonra mekik aletiyle (tota care) mekik çekmeye başladım
birde sürekli her fırsatta karnımı içime çekip nefesimi tutuyordum 10 a kadar sayıp geri bırakıyordum (bunu her fırsatta otururken yatarken sohbette yapıyordum)

doğumdan 7 ay sonra işe başladım görenler inanmıyordu doğum yaptığıma
ne kilo ne göbek eskisi gibiydim hatta çoğu kişi karnıma dokunuyordu korsemi var gerçek mi diye

gelelim yumuşaklık konusuna kilo ve göbeğim gitmişti ama karnımda eskisi gibi sert değildi yumuşacıktı
doğum yapalı 1 yıl olmuştu güzellik merkezinden bir paket aldım
kavitasyon+lenf drenaj+power plate
bütün bunların yararını görmedim diyemem ayrıca güzellik uzmanı arkadaşım kavitasyon esnasında loreal perfeck slim diye bir sıkılaştırıcı sürüyordu
bu kremi ayrıcada kullandım faydasını gördüm

ve sonuççç hamilelik öncesine dönmüştüm
haa birde sezeryan dikiş izleri içinde contratubex adında krem var onu kullanıncada birşey kalmıyor iz kayboluyor

şimdi yine hamileyim hemde ikiz bebekler bakalım doğum sonrası aynı işlemleri yapınca işe yarayacakmı
kilodan korkmuyorum bir ekilde gidiyor ama bu sarkıklık olursa iyice araştırırım hiçbir işlemin faydasını görmezsem
ben gerdirme operasyonunu düşünürüm

Bende sezeryan ile 3 ay önce dogum yaptım.50 kiloyla hamile kaldım şimdi 52 kiloyum.ama gobegim hamile gibi şiş.zayifladikca top gibi ortaya çıktı.yanlarda hiçbirsey yok dikişin üstünde göbek deliğiyle arasında sanki yarım top var gibi.kilo vermekle gitmiyor mekik falan çekmek cok zor ve kimbilir ne kadar uzun sürede işe yarar.iki çözüm geliyor aklıma.biri bölgesel zayıflama digeri powerplate.sen ikisinide denemissin ne kadar ise yaradı?emzirme döneminde yapilabiliyormu?

X