Cilt Bakımı Ürünleri Shea Yağı

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

Adrasteia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
93
3
Merhabalar...
Yurt dışından gelen bir misafirimiz sayesinde tanıştık Shea Yağı ile Afrika dan getirmişti. Bu kremlerin yada kozmatik ürünü olarak değil. Saf 1. elden hiçbir işlemden geçmemiş olan yağı getirmişti. Ve annem denedikten sonra çok memnun kaldı bir çok arkadaşı için getirtti üstelik internette dolaşan fiyatlardan çok daha az bir fiyata. Kısaca özelliklerini paylaşmak isterim sizinle.

*Nemlendirir.
*Antiinflamatuar özellikleri vardır.
*Shea yağının yara izlerini, egzemaları, yanıkları, çeşitli döküntüleri, sivilceyi, kuru deriyi, cilt lekelrini, çatlakları,kırışıklıkları ve sedef hastalığında tahrişi azaltıcı özelliği vardır.
*Shea yağı doğal bir güneşten koruyucudur. Koruyuculuk düzeyi değişebilmekle beraber SPF 3 civarındadır.
*Shea yağı ciltte yağlı bir his bırakmadan kolaylıkla emilir.
* Ayrıca saç nemlendiricilerinde saçların elektriklenmesi ve kırılmasına engellemek amacı ile kullanılır.

Kırışıklara çok iyi gelmektedir. Hatta göz çevresinde baya değişim sağlıyor. Tabi ki de düzenli kullanmak suretiyle. Eğer ki bulursanız saf shea yağı mutlaka denemelisiniz. Bir kere cildinize sürdüğünüz de cildiniz kadife gibi oluyor.

Konu içeriği nedeniyle "Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri" başlığına taşındı.

Shea yağını bende ellerime kullanıyorum. Elimden birazda yüzüme sürüyorum. Göz altlarıma sürmedim hiç. Birde saç bakımında kullanıyorum. İyi geliyor gerçekten. Biraz çizgilerim var kendin mi kullandın göz çevrene.

Son düzenleme:
X