Elektrikli Mutfak Aletleri Sıcak Hava fritozü/airfryer hangisini almalıyım? Lütfen yardım.

depresifbirinsan

La la lalaaaaalaaaaa bir şarkı söyle 🎶
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2023
584
461
Sevgili hanımlar merhaba,
Uzun zamandır airfryer almak istiyorum ben almak isteyip erteledikce fiyatlar uçuyor. Artık karar vermek ve alıp kullanmak istiyorum.
Marka olarak Tefal seçtim. Tefalin teflon malzemelerinde sağlığa zararlı herhangi bir madde bulunmadığını bildiğim için Tefal seçtim.
Almak istedigim ürünlerin ikiside XXL. Biri buharlı pişirme özelliğine sahip diğerinde bu özellik yok. Kullananlar memnun musunuz? Fiyat olarak aralarında 2000 TL oynuyor. Tam model isimlerini ekliyorum.
Tefal Easy Fry Grill&Steam +Az Yağlı Hava Fritoz fiyatı Tefal web de 8999.9 TL
Diğeri
Easy Fry & Grill XXL Az Yağlı Fritoz Tefal web de 7299.90 TL
Bu ikisi arasında tek fark buharlı pişirme özelliği.

Güncelleme; Philips fritozlerde çok popüler olduğu için müşteri hizmetleri ile görüştüm. Philips ürünlerinde çelik üzeri alüminyum kullaniyormus. Sağlığa bir zararı yokmuş. Sizce bu durumda Philips mi Tefal mi? Fiyatlara göz gezdirdim Philips ekonomik tefalin yanında.

Son düzenleme:
Evde sık sık buharda haşlamalı salatalar yapar mısınız yada ek gıdaya geçen bir bebek var mı?

Kendim adıma fırın alternatifi olduğu için airfry influencer abartması geldiği için düşünüp araştırmadım. Tefalin az yağlı kızartmasını yedim ama :) gayet lezzetli.
Evde tek kişi yaşıyorsa yada sürekli dondurucu ürünü kullanılıyorsa mantıklı geliyor.

Evde sık sık buharda haşlamalı salatalar yapar mısınız yada ek gıdaya geçen bir bebek var mı?

Kendim adıma fırın alternatifi olduğu için airfry influencer abartması geldiği için düşünüp araştırmadım. Tefalin az yağlı kızartmasını yedim ama :) gayet lezzetli.
Evde tek kişi yaşıyorsa yada sürekli dondurucu ürünü kullanılıyorsa mantıklı geliyor.
Buharda başlamalı çok salata yapmam. Bu özellikle alırsam yaparım diye düşündüm 😀
Ek gıdaya geçen bebek yok. Akşam eve gelince ne yapsam kısa süreli diye düşünüyorum o beni çok yoruyor. O nedenle almak istiyorum.

Ben de airfryer almaya karar verdim tefalin haznesinin döküm olduğu için tefali almaya karar verdim siz ne yaptınız aldıysanız memnun musunuz

Ben de ikisi arasında kaldım. Buharlı özelliğini çok tercih etmeyeceğim için ve en son baktığımda 4 bin tl fark olduğu için philips tercih ettim. Aslında beni tefale yakınlaştıran kendi kendini temizleme özelliğiydi ancak kullanıcı videolarında o özelliğin yağları çözmek için değil içerisindeki buhar yüzünden oluşan kireci çözmek için olduğunu öğrendim. Bu yüzden Philips.

X